Нормальна та позаматкова вагітності

Нормальна та позаматкова вагітності

Зміст сторінки:

Лапароскопічне видалення плоду при позаматковій вагітності – гінекологічна операція, при якій видаляється плодове яйце, розташоване в матковій трубі або будь-якому іншому неприродному місці (поза маткою). При цьому доступ в черевну порожнину здійснюється за допомогою невеликих проколів в животі.

Частка позаматкової вагітності серед гінекологічних захворювань, котрі потребують допомоги хірурга, сягає 6% випадків. Останнім часом відзначається зростання поширеності цієї патології. Застосування малоінвазивних методів лікування дозволяє запобігти негативним наслідкам, які неминучі при звичайному, лапаротомічному доступі. В першу чергу – відсутність значних рубців. Не в останню – органозбережне лікування без видалення маткової труби.

Клінічна картина  такої патології буває невираженою, змазаною. Через це позаматкова вагітність часто призводить до невідкладних станів. В цьому випадку органозбережну операцію провести набагато складніше. Варто проконсультуватися з фахівцем клініки Біляка м. Ужгорода з приводу такого втручання, не чекаючи серйозних ускладнень. Скористайтеся сервісом на сайті або зателефонуйте.

Показання до операції

Основним показанням до проведення лапароскопії з видалення плідного яйця є, власне, позаматкова вагітність. Жінка зазвичай відмічає в себе стандартні симптоми вагітності (нудоту, відсутність менструацій), до яких додаються патологічні ознаки – біль і нетипові виділення зі статевих органів. В таких випадках лікар повинен якомога швидше виявити небезпечний стан і призначити хірургічне втручання.

Важливо розуміти, що лапароскопія при позаматковій вагітності можлива не завжди. Її проводять не пізніше, ніж на 8-му тижні після запліднення. Це пов’язано з тим, що плідне яйце сильно збільшується в розмірах, виникає загроза розриву труби. У цьому випадку доводиться вдаватися до широкої порожнинної операції. Те ж саме можна сказати про ситуацію, коли відбувається мимовільний розрив труби, оскільки це загрожує сепсисом, чи, навіть, летальним результатом.

З цієї причини, жінці при перших же ознаках вагітності рекомендується ставати на облік до гінеколога. Це допоможе провести необхідні обстеження на ранніх стадіях та виявити патологічні стани, якщо такі є. Також рання діагностика позаматкової вагітності підвищує шанси провести операцію з її вилучення шляхом лапароскопії, не вдаючись до лапаротомічних розрізів.

Переваги лапароскопії при видаленні плода

Коли діагностовано позаматкову вагітність, операція неминуча. Є деякі методики вилучення за допомогою медичних препаратів, але вони пов’язані із занадто великими ризиками. У кращому випадку, процедура не дасть ефекту, в гіршому – плід не вийде в повному обсязі, і це спровокує сепсис. Тому для тих, хто зацікавлений в малотравматичному способі вилучення ембріона, лапароскопія є кращим варіантом.

Ця методика має безліч переваг:

 •         Дозволяє акуратно видалити плодове яйце, не пошкодивши репродуктивні органи.
 •         Відрізняється високою ефективністю та надійністю – ембріон витягується повністю.
 •         Не загрожує ускладненнями.
 •         Проводиться під відеоконтролем.
 •         Виключає травматизм м’язових тканин і шкірних покривів завдяки відмові від розрізу.
 •         Дозволяє уникнути крововтрати.
 •         Відрізняється коротким реабілітаційним періодом.
 •         Не залишає грубих шрамів.

Особливо рекомендована лапароскопія для вилучення плоду жінкам, котрі збираються в майбутньому народжувати. Лапаротомічна порожнинна операція в цьому плані небажана, оскільки загрожує спайками та ускладненнями. До того ж, через розріз порушується цілісність м’язових волокон, що заважає жінці в майбутньому комфортно виношувати й народжувати дитину. При лапароскопії, всіх цих ризиків вдається уникнути.

  Підготовка до операції

  УЗД органів малого тазу

  УЗД органів малого таза

  В діагностиці позаматкової вагітності велике значення мають дані анамнезу та інструментальних методів дослідження. Вони дають об’єктивну картину поточного стану і дозволяють вирішити, чи можна зберегти маткову трубу.

  Крім опитування, огляду гінеколога й стандартних загальноклінічних аналізів крові, потрібно інструментальне обстеження. Необхідні будуть:

  •         УЗД малого таза;
  •         КТ, МРТ.

  Обробка даних і планування лапароскопічного втручання з приводу позаматкової вагітності займають один день. В екстрених випадках цей термін скорочується до кількох годин.

  У деяких випадках лапароскопія виконується з діагностичною метою. До цього вдаються на ранніх термінах патології, коли результати ультразвукового обстеження виявляються недостатньо інформативними. Якщо плідне яйце не встигло досягти значних розмірів, його можна або не помітити, або прийняти за пухлину. Щоб розібратися в ситуації, проводиться діагностика за допомогою малоінвазивної операції.

  Втручання проводиться під загальною анестезією. Тому з вечора напередодні операції показаний голод і очисна клізма. Сама операція триває близько 60 хвилин.

  Види лапароскопії при позаматковій вагітності

  Залежно від стадії розвитку плідного яйця і його локалізації, хірурги проводять туботомію або тубектомію. У першому випадку маткова труба зберігається, прибирається лише ембріон.

  Зберегти фаллопієву трубу при позаматковій вагітності можливо, якщо плодове яйце має невеликі розміри, стінка труби збережена і не зазнала патологічних змін. Враховуються і вік, і прагнення народити, і наявність або відсутність другої маткової труби. У кожному разі рішення приймається в індивідуальному порядку.


  Є ситуації, при яких збереження труби стає або неможливим, або недоцільним. Це:

  •         усвідомлене рішення жінки більше не вагітніти;
  •         незворотні зміни стінки труби, котра не еластична та швидко розривається;
  •         повторне втручання на раніше оперованій трубі;
  •         розташування плідного яйця у внутрішньоматковому її відділі;
  •         спайковий процес.

  В особливо запущених випадках доводиться видаляти трубу разом з яєчником. Таке зазвичай відбувається, коли пацієнтка звертається або доставляється в клініку на пізніх стадіях позаматкової вагітності, коли плідне яйце досягло дуже великих розмірів, або ж стався розрив труби.

  Фахівці клініки Біляка володіють винятковим досвідом в проведенні лапароскопії. Регулярні стажування в закладах США і країн Європи, дозволяють застосовувати передові напрацювання в гінекології. Включаючи й безкровні операції при позаматковій вагітності.

  Типові місця установки троакарів під час лапароскопічного видалення плоду при позаматковій вагітності

  Типові місця установки троакарів під час лапароскопічного видалення плоду при позаматковій вагітності

  Хід операції

  При позаматковій вагітності можливе використання декількох лапароскопічних методик. Вибір на користь тієї чи іншої робиться на етапі передопераційного обстеження, окремо для кожного випадку.

  Загальною є необхідність в трьох проколи черевної стінки (10 мм і два по 5 мм). Орієнтовні місця вказані на малюнку.

  Вибір методики для збереження маткової труби залежить від місця прикріплення плідного яйця.

  1.   Фімбріальний відділ – аспірація яйця за допомогою аквапуратора або сальпінготомія.
  2.   Ампулярний відділ – розсічення стінки труби (сальпінготомія), видалення плідного яйця. Професіоналізм наших хірургів і сучасне обладнання дають можливість досягти загоєння без накладання швів на стінку труби. Це запобігає розвитку спайкових змін в малому тазу, що не порушує прохідність.
  3.   Істмус – резектуєтся частина труби з позаматковою вагітністю, відділи, котрі залишилися, зшиваються, формуючи сполучення. Прохідність зберігається.

  Якщо ж провести органозбережну операцію при позаматковій вагітності не є можливим, або жінка сама прийняла таке рішення, то труба видаляється. Звичайно, шанси на вагітність в такому випадку значно знижуються. А якщо труба одна, то тубектомія шляхом лапароскопії при позаматковій вагітності стає стерилізувальною операцією.


  Проведення лапароскопічної операції

  Проведення лапароскопічної операції

  Доступ такий же. Але методика дещо відрізняється. В арсеналі хірургів є два способи лапароскопічної сальпінгоектомії.

  У першому варіанті труба перев’язується по обидва боки від ділянки з позаматковою вагітністю. На ближню до матки ділянку накладаються додаткові лігатури. Це мінімізує крововтрату. Потім, на відстані 5 мм від лігатури на ближньому кінці, труба відсікається. Частина, що залишилася коагулюється.

  У другому варіанті лігатури не потрібні. Гемостаз досягається надійною коагуляцією тканини труби. Ділянка з позаматковою вагітністю відсікається.

  Для вилучення з черевної порожнини резектованого препарату не потрібні додаткові проколи або розрізи, використовується порт для найширшого троакара.

  Потім слідує ревізія операційного поля на предмет гемостазу, оглядаються доступні відділи черевної порожнини. Троакари витягуються, проколи вшиваються. Хоча невеликий діаметр дозволяє і закривати їх пластиною пов’язкою.

  Реабілітаційний період

  Перші 3 дні після операції жінка перебуває в стаціонарі, їй вводяться знеболювальні препарати. На наступний день можна вставати, а на 4-й день зазвичай відбувається виписка. Перший час після операції жінка може відчувати легке здуття живота і приглушений біль в ньому, підвищену стомлюваність. Зазвичай такі симптоми зникають через тиждень.

  У перший місяць після вилучення плоду, слід обмежити фізичну і сексуальну активність. Бажано дотримуватися дієти: виключити жирну, гостру і солону їжу, додати продукти, багаті на вітаміни. Рекомендується носити спеціальний бандаж.

  Залежно від перебігу періоду реабілітації та рекомендацій лікаря, вагітність можна починати планувати через півроку. В середньому, між лапароскопією та зачаттям проходить близько 9-12 місяців.

  Особливості лікування в клініці, ціна

  У клініці Біляка намагаються по максимуму реалізувати можливості малоінвазивних методик щодо збереження органів. Тому до кожного випадку ставлення особливе. Прихильність до принципів індивідуального підходу здатна допомогти в тих випадках, в яких, здавалося б, немає сумнівів щодо необхідності сальпінгоектомії. Кваліфікація хірургів нашої клініки дозволяє використовувати будь-який шанс на збереження труби при позаматковій вагітності. І, відповідно, на можливість народити.

  Організація індивідуального сестринського поста

  Організація індивідуального сестринського поста

  Кожній жінці виділяється окрема палата готельного типу. За приклад для оснащення взяті клініки розвинених країн світу. Організовується індивідуальний сестринський пост. За станом здоров’я стежить кваліфікований лікар.

  Унікальні результати лікування в нашій клініці досягаються завдяки провадженню індивідуального і комплексного підходу до кожної пацієнтки. Чудовий лікувальний вплив демонструють сеанси озонотерапії. Сприяє одужанню окремо розроблене меню, яке складається з екологічно чистих продуктів.

  Рухова активність відновлюється через кілька годин після закінчення лапароскопічного втручання. Одночасно дозволяється самостійне харчування. Після лікування позаматкової вагітності, виписка настає на другу добу.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічне видалення плоду при позаматковій вагітності 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічне видалення плоду при позаматковій вагітності в Клініці Біляка?

  Лапароскопічне видалення плоду при позаматковій вагітності в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів