Нормальна та позаматкова вагітності

Нормальна та позаматкова вагітності

Серед гінекологічних захворювань, що потребують допомоги хірурга, частка позаматкової вагітності складає до 6% випадків. Останнім часом відзначається зростання кількості жінок з такою патологією. Використання лапароскопічних методів лікування дозволяє запобігти негативним наслідкам, які неминучі при звичайному, лапаротомічному доступі. У першу чергу – відсутність значних рубців. Не в останню – лікування без видалення маткової труби.

Клінічна картина буває невираженою і змазаною. Через це позаматкова вагітність здатна призводити до виникнення невідкладних станів. У цьому випадку операцію зі збереженням маткової труби, провести набагато складніше. Варто отримати консультацію фахівця ужгородської клініки Біляка з приводу такого втручання не чекаючи серйозних ускладнень. Скористайтеся сервісом на сайті або зателефонуйте.

Підготовка до операції

УЗД органів малого тазу

УЗД органів малого таза

У діагностиці позаматкової вагітності велике значення мають дані анамнезу та інструментальних методів досліджень. Вони дають об’єктивну картину поточного стану і дозволяють вирішити, чи можна зберегти маткову трубу.

Крім опитування, огляду гінеколога і стандартних загальноклінічних аналізів крові, буде потрібно інструментальне обстеження. Необхідні будуть:

Обробка даних і планування лапароскопічного втручання з приводу позаматкової вагітності потребують один день.

Трапляються ситуації, при яких збереження труби стає або неможливим, або недоцільним. Це:

 • усвідомлене рішення жінки більше не вагітніти;
 • незворотні зміни стінки труби, якій не властива еластичність;
 • повторне втручання на раніше оперованій трубі;
 • розташування плодового яйця у внутрішньоматковому відділі;
 • спайковий процес.

У свою чергу, зберегти фаллопієву трубу при позаматковій вагітності можливо, якщо плодне яйце має невеликі розміри, стінка труби збережена і не зазнала патологічних змін. Враховуються і вік, і прагнення народити, і наявність або відсутність другої маткової труби. У кожному випадку рішення приймається в індивідуальному порядку.


Фахівці клініки Біляка володіють винятковим досвідом у проведенні лапароскопічних операцій. Регулярні стажування у клініках США та країн Європи дозволяють застосовувати передові напрацювання в гінекології. Включаючи й лапароскопічні операції при позаматковій вагітності.

Втручання проводиться під загальною анестезією. Тому з вечора напередодні операції показаний голод і очисна клізма. Сама операція триває близько 60 хвилин.

Типові місця установки троакарів під час лапароскопічного видалення плоду при позаматковій вагітності

Типові місця установки троакарів під час лапароскопічного видалення плоду при позаматковій вагітності

Хід операції

При позаматковій вагітності можливе використання декількох лапароскопічних методик. Вибір на користь тієї чи іншої здійснюється на етапі передопераційного обстеження, окремо для кожного випадку.

Загальною є необхідність в трьох проколах черевної стінки (10 мм і два по 5 мм). Типові місця вказані на малюнку.

Вибір методики для збереження маткової труби залежить від місця прикріплення плодового яйця.

 1. Фімбріальний відділ – аспірація яйця аквапуратором або сальпінготомія.
 2. Ампулярний відділ – розсічення стінки труби (сальпінготомія), видалення плодового яйця. Професіоналізм хірургів клініки Біляка та сучасне обладнання уможливлюють загоєння без накладання швів на стінку труби. Це запобігає розвитку спайкових змін в малому тазі, не порушує прохідність.
 3. Істмус – резектується частина труби з позаматковою вагітністю, відділи, що залишилися зшиваються, формуючи анастомоз. Прохідність зберігається.

Якщо ж провести органозбережну операцію при позаматковій вагітності неможливо, або жінка сама прийняла таке рішення, то труба видаляється. Звичайно, шанси на вагітність у такому випадку значно знижуються. А якщо труба одна, то лапароскопічна тубектомія при позаматковій вагітності стає операцією, що призводить до стерилізації жінки.


Проведення лапароскопічної операції

Проведення лапароскопічної операції

Доступ такий же. Але методика дещо відрізняється. В арсеналі хірургів є два способи лапароскопічної сальпінектомії.

У першому варіанті труба перев’язується з обох сторін від ділянки з позаматковою вагітністю. На ближню до матки сторону накладаються додаткові лігатури. Це мінімізує крововтрату. Потім на відстані 5 мм від лігатури на ближньому кінці труба відсікається. Частина, що залишилася коагулюється.

У другому варіанті лігатури не потрібні. Гемостаз досягається надійною коагуляцією тканини труби. Ділянка з позаматковою вагітністю відсікається.

Для вилучення з черевної порожнини резектованого препарату не потрібно додаткових проколів або розрізів, використовується порт для найширшого троакара.

Потім проводиться ревізія операційного поля на предмет гемостазу, оглядаються доступні відділи черевної порожнини. Троакари витягуються, проколи вшиваються. Хоча невеликий діаметр дозволяє і закривати їх пластирними пов’язками.

Особливості лікування в клініці

У клініці Біляка намагаються по максимуму реалізувати можливості лапароскопічних методик щодо збереження органів. Тому до кожного випадку ставлення особливе. Прихильність принципам індивідуального підходу здатна допомогти в тих випадках, в яких, здавалося б, немає сумнівів щодо сальпінгоектомії. Кваліфікація хірургів клініки дозволяє використати будь-який шанс на збереження труби при позаматковій вагітності. І, відповідно, на можливість народити.

Організація індивідуального сестринського поста

Організація індивідуального сестринського поста

Кожній жінці виділяється окрема палата. За приклад для оснащення взяті клініки розвинених країн світу. Організовується індивідуальний сестринський пост. За станом здоров’я стежить кваліфікований лікар.

Унікальні результати лікування у клініці Біляка досягаються завдяки  індивідуальному та комплексному підходу до кожної пацієнтки. Лікувальний вплив здійснюють сеанси озонотерапії. Сприяє одужанню окремо розроблене меню, яке складається з екологічно чистих продуктів.

Рухова активність відновлюється через кілька годин після закінчення лапароскопічного втручання. В той самий час дозволяється самостійне харчування. Після лікування позаматкової вагітності виписка наступає на другу добу.

Вартість операції: 8900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.