Спайкова хвороба

Спайкова хвороба

Зміст сторінки:

Хірургічне втручання завжди має під собою порушення цілісності тканин. Чим ширше втручання, тим більше ушкодження. При операціях на органах черевної порожнини, нерідко доводиться стикатися з неприємним явищем – розвитком спайок очеревини. Це призводить до цілого комплексу проблем, об’єднаних в нозологію, звану спайковою хворобою. Найчастіше від цієї патології страждають жінки, які перенесли операції гінекологічного профілю.

Симптоми обумовлені порушенням нормального пасажу їжі по кишківнику. Найбільш небезпечний прояв – гостра кишкова спайкова непрохідність. Це загрозливий для життя стан та обов’язкове показання для екстреного оперативного втручання. Тому завжди є сенс здійснити планове розсічення спайок.

Вдосконалення медичної науки дозволяє провести малотравматичний лапароскопічний адгеолізис в клініці Біляка, м. Ужгороді, щоб уберегти себе від вкрай серйозних ускладнень. Регулярні стажування спеціалістів в провідних світових клініках і сучасне обладнання, дають нам змогу проводити лапароскопічне лікування спайкової хвороби з упевненістю в позитивному результаті.


Спайки черевної порожнини

Спайки черевної порожнини

Підготовка до операції

Першим ділом проводиться огляд і ретельний збір анамнезу. Зазвичай спайки очеревини утворюються після оперативних втручань. Тому вивчаються шрами, історії операцій, їх обсяги й результати.

Лабораторні дослідження передбачають клінічні аналізи крові та сечі, з’ясовується функція системи згортання крові. Щоб визначити стан органів черевної порожнини, обов’язково проводиться УЗД.

Важливо виявити зміни в нормальному анатомічному розташуванні, котрі виникли в результаті спайкової хвороби. Це необхідно для планування та успішного проведення втручання. На збір та аналіз діагностичної інформації потрібно кілька годин.


Спайки органів малого тазу

Спайки органів малого таза

Реалізується індивідуальний підхід до пацієнта – невідіймана частина політики персоналу нашої клініки. Тому підготовка до операції потребує особливого режиму харчування. Раціон підбирається в кожному конкретному випадку окремо.

Дієта характеризується зниженим вмістом клітковини, виключаються продукти, здатні спровокувати газоутворення. Перед самою операцією – повне голодування, обумовлене майбутньою анестезією.

Хід операції

Підхід до лапароскопічної ліквідації спайкового процесу черевної порожнини в клініці Біляка завжди індивідуальний. Першим вводиться троакар, завдання якого – виявити основні спайкові конгломерати та допомогти у виборі місць для установки інших інструментів.

Типове місце установки троакара при лапароскопічному адгеолізисі

Типове місце установки троакара при лапароскопічному адгеолізисі

Точкою показано приблизне місце проколу для першого троакару.

Додатково застосовується нагнітання в черевну порожнину вуглекислого газу з трохи підвищеним, ніж потрібно для стандартного втручання, тиском. Це допомагає хірургам віддалити стінку живота від вмісту черевної порожнини й краще оглянути операційне поле. Після отримання необхідної інформації, тиск повертається до нормальних показників.

Подальший перебіг лапароскопічної ліквідації спайкового процесу черевної порожнини не має узагальненого алгоритму. Хірург діє на підставі наявної картини у кожного конкретного пацієнта.

Загальний принцип, звичайно, дотримується. Це візуалізація і розтинання виявлених спайок. Оскільки вони можуть містити дрібні судини, застосовується ультразвуковий скальпель. Це і є найважливіший і тривалий етап лапароскопічного адгеолізису. Ревізії підлягають і черевна порожнина, і малий таз.

На завершення проводиться візуальний контроль на предмет ліквідації всіх спайок і надійності гемостазу. Після видалення інструментів з черевної порожнини, закриваються проколи стінки живота.

Особливості лікування в клініці

Найважливішою перевагою лапароскопічної ліквідації спайкового процесу черевної порожнини в клініці Біляка є індивідуальний підхід в діагностиці.
У поєднанні з сучасним обладнанням та передовим досвідом, це дозволяє прискорити процес адгеолізису і при цьому дотримуватися світових стандартів у результатах втручання.

Техніка операції виключає найважливіший фактор формування нових спайок – пересихання очеревини.Харчування клієнтів клініки Біляка - органічні дієтичні продукти

Харчування клієнтів клініки Біляка – органічні та дієтичні продукти

Післяопераційний період триває від трьох до чотирьох діб. Пацієнт проводить його в індивідуальній палаті. За ним закріплюється окремий сестринський пост, організовується контроль з боку кваліфікованого лікаря.

Для харчування пацієнтів клініки Біляка використовуються екологічно чисті продукти, зібрані в індивідуальне меню. Дієта допомагає швидкому відновленню сил і здоров’я не менше, ніж допоміжні методи.

Застосування в післяопераційному періоді озонотерапії в якості фізіотерапевтичного методу також сприяє безпроблемному загоєнню післяопераційних слідів.

Вартість операції: 8900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.