Спайкова хвороба

Спайкова хвороба

Зміст сторінки:

Лапароскопічне видалення спайок (адгезіолізис) – це хірургічне втручання, у ході якого усуваються патологічні зрощення між органами черевної порожнини (спайки). При цьому операція проводиться через невеликі проколи в животі. Частіш за все, адгезіолізис проводять пацієнтам, які раніше перенесли лапаротомічні операції, які потягли за собою ускладнення у вигляді утворення спайок.

Хірургічне втручання завжди передбачає порушення цілісності тканин. Чим ширше втручання, тим більші ушкодження. Після операціях на органах черевної порожнини, нерідко доводиться стикатися з неприємним явищем – розвитком спайок очеревини. Це призводить до цілого комплексу проблем, об’єднаних у нозологію, звану спайковою хворобою. Частіше на цю патологію страждають жінки, які раніше перенесли операції гінекологічного профілю.

Симптоми хвороби зумовлюються порушенням нормального пасажу їжі по кишківнику та розладами кровопостачання кишок. Найбільш небезпечний прояв – гостра кишкова спайкова непрохідність. Такий стан безпосередньо загрожує життю і є обов’язковим показанням для невідкладного оперативного втручання. Тому завжди існує сенс зробити планове розсічення спайок, коли вони вже є. Удосконалення медичної науки дозволяє провести малотравматичний лапароскопічний адгезіолізис в Ужгороді, у клініці Біляка, щоб уберегти себе від вкрай серйозних ускладнень.

Регулярні стажування фахівців у провідних світових клініках і сучасне обладнання, дають нам можливість проводити малоінвазивне лікування спайкової хвороби з упевненістю в позитивному результаті.

Спайки черевної порожнини

Спайки черевної порожнини

Показання до операції

Основним показанням до проведення даного втручання є спайкова хвороба. Це патологічний стан, при якому між органами, їх ділянками та/або очеревиною утворюються зрощення, що складаються зі сполучної тканини. Спочатку вони пухкі, але з часом стають більш щільними, майже твердими. Як наслідок, спайки деформують органи, перетискають кишки, порушують їх рухливість, перистальтику та функціональність.

Фактори, котрі провокують спайковий процес:

 • масштабні й не дуже хірургічні втручання на органах черевної порожнини;
 • удари, проникаючі поранення й інші травми живота;
 • запальні захворювання органів черева та малого таза;
 • вроджені вади розвитку.

Усі ці явища запускають процес активного вироблення фібрину – клейкої речовини, з якої й формуються спайки. Є низка симптомів, котрі дозволяють запідозрити цю хворобу:

 • дискомфорт і помірний біль у животі;
 • часті запори;
 • нудота, блювота й метеоризм;
 • гостра непрохідність кишківника;
 • розлади менструального циклу й безпліддя – при спайковому процесі в малому тазу в жінок.

І майже завжди у пацієнтів в анамнезі є згадки про зроблені раніше хірургічні втручання. Помітити це можна по шрамах, котрі залишаються після операцій.

Якщо утворилися спайки в черевній порожнині, видалити їх потрібно обов’язково. Адже, прогресуючи, захворювання буде все більш негативно впливати на функціональність залучених органів. Як результат, виникають серйозні ускладнення.

Підготовка до операції

Щоб зрозуміти, чи потрібно людині видалення спайок, насамперед проводиться огляд і ретельний збір анамнезу. Зазвичай спайки очеревини формуються після оперативних втручань. Тому вивчаються шрами, історії операцій, їх обсяги, результати.

Лабораторні дослідження передбачають клінічні аналізи крові й сечі, з’ясовується стан системи згортання крові. Щоби встановити розташування органів черевної порожнини, обов’язково проводиться УЗД. Також, для отримання додаткової інформації, лікар може призначити рентгенографію шлунково-кишкового тракту з контрастною речовиною, КТ та МРТ. Це необхідно для того, щоб уточнити місця зрощень, їх вираженість і вплив на органи живота, підтвердити або спростувати наявність активного запалення в проблемній ділянці.

Вкрай важливо виявити зміни в нормальному анатомічному розташуванні, що виникли в результаті спайкової хвороби. Це потрібно для планування та успішного проведення втручання. На збір і аналіз необхідної інформації потрібно кілька годин.

Спайки органів малого тазу

Спайки органів малого таза

Крім цього, одним з найбільш цінних діагностичних обстежень є лапароскопія. Вона володіє найбільшою інформативністю й дозволяє як виявити спайковий процес, так і відразу ж усунути його у деяких пацієнтів.

Вибір діагностичних заходів проводиться з урахуванням скарг і анамнезу людини. Реалізується індивідуальний підхід до пацієнта – неодмінна частина політики нашої клініки. Тому підготовка до операції включає і особливий режим харчування, підібраний у кожному конкретному випадку.

Дієта характеризується зниженим вмістом клітковини, виключаються продукти, здатні спровокувати газоутворення. Перед самою операцією – повне голодування, зумовлене необхідністю в загальній анестезії. Також безпосередньо перед втручанням ставиться очисна клізма.

  Хід операції

  Підхід до ліквідації спайок органів черевної порожнини шляхом лапароскопії, в клініці Біляка, завжди індивідуальний.

  Першим вводиться троакар, завдання якого – виявити основні спайкові конгломерати й допомогти у виборі місць для установки інших інструментів.

  Типове місце установки троакара при лапароскопічному адгеолізисі

  Типове місце установки троакара при лапароскопічному адгеолізисі

  Точкою показано приблизне місце проколу для першого троакара.

  Додатково застосовується нагнітання в черевну порожнину вуглекислого газу з трохи підвищеним, ніж потрібно для стандартного втручання, тиском. Це допомагає хірургам більше віддалити стінку живота від вмісту черевної порожнини та краще оглянути операційне поле. Після отримання необхідної інформації, тиск повертається до нормальних показників.

  Подальший перебіг малотравматичної ліквідації спайкового процесу черевної порожнини не має узагальненого алгоритму. Хірург діє на підставі наявної картини в кожного конкретного пацієнта. Оглянувши операційне поле за допомогою введеного всередину лапароскопа, лікар визначає, у яких місцях розташувати інші троакари, а також скільки їх має бути. Після цього виконується хірургічне лікування спайок за індивідуальною технікою.

  Загальний принцип, зазвичай, дотримується. Це візуалізація й розділення, розсічення виявлених спайок. Оскільки вони можуть містити дрібні судини, застосовується ультразвуковий скальпель. Це і є найважливіший, тривалий етап лапароскопії та адгезіолізиса. Патологічні зрощення акуратно розсовують, розділяють і усувають, звільняючи тим самим уражені органи. Якщо виявляються ускладнення у вигляді непрохідності кишківника, доводиться усувати її, проводити резекцію ділянок, які загинули внаслідок некрозу.

  Ревізії піддаються і черевна порожнина, і малий таз. Важливо повністю усунути спайковий процес, щоб уникнути рецидиву надалі.

  Наприкінці, проводиться візуальний контроль на предмет ліквідації всіх спайок і надійності гемостазу. Після видалення інструментів із черевної порожнини, закриваються проколи черевної стінки.

  Переваги операції шляхом лапароскопії

  Сьогодні «золотим стандартом» у хірургії вважається лапароскопія спайок. У порівнянні з класичною лапаротомічною методикою, застосовуваною раніше, вона має безліч плюсів:

  • Виключає зайву травматизацію тканин – замість нових розрізів роблять невеликі проколи. Це дуже актуально для пацієнтів, котрі вже мають рубці від попередніх операцій.
  • Допомагає мінімізувати втрату крові – завдяки відмові від великих розрізів. У результаті операція проходить із набагато меншим стресом для організму.
  • Виключає ризик рецидиву – оскільки проходить із мінімальним втручанням. Спайки часто утворюються після операцій, пов’язаних із розтином тканин, контактом внутрішніх органів із повітрям та пересиханням очеревини. Лапароскопія дозволяє уникнути всього цього, і надалі нові спайки не формуються.
  • Позбавляє пацієнта від сильного післяопераційного болю – завдяки малим обсягам втручання.
  • Скорочує реабілітаційний період – пацієнт проводить у стаціонарі близько 3 днів, а повністю відновлюється приблизно за 1 місяць.
  • Знижує ризики розвитку ускладнень – за рахунок повністю закритого втручання. Внутрішні органи не контактують із перев’язувальним матеріалом, рукавичками хірурга й повітрям, завдяки чому неможливо занести інфекцію. А постійний відеоконтроль виключає ймовірність помилки.
  • Естетичність – після лапароскопії на тілі людини не залишається нових шрамів, місця проколів швидко загоюються й надалі їх майже не видно.

  В силу цих причин, у клініці Біляка віддають перевагу лапароскопії при ліквідації спайок. Тут застосовується сучасне високотехнологічне операційне обладнання. Завдяки цьому нам вдається проводити втручання під точним контролем кожного руху лікаря. А завдяки високій кваліфікації хірургів усі дії проводяться з максимальною акуратністю.

  Післяопераційний період

  Першими днями після процедури пацієнту, за потреби, дають антибіотики й анальгетики. Вставати можна того ж дня, виписка відбувається приблизно через 3 доби. На час реабілітаційного періоду людині дають наступні рекомендації:

  • уникати підняття важких предметів та іншої зайвої фізичної активності;
  • дотримуватися дієти – виключити продукти, котрі провокують газоутворення;
  • стежити за режимом харчування – не допускаючи тривалого голодування, що чергується з епізодами переїдання;
  • не відвідувати басейни й сауну;
  • не купатися у відкритих водоймах;
  • приймання ванни замінити душем;
  • обмежити сексуальну активність.

  Усі ці обмеження діють приблизно 1 місяць. Після збігання даного терміну, людині потрібно пройти контрольний огляд у лікаря. Також надалі важливо стежити за раціоном і робити легкі гімнастичні вправи – для запобігання рецидиву.

  Як правило, серед пацієнтів, яким було проведено адгезіолізис, відгуки щодо малоінвазивних технік лише позитивні. При дотриманні всіх правил реабілітаційного періоду люди успішно одужують і позбавляються спайкової хвороби назавжди. Головна умова для цьогокомпетентність лікарів, які проводять лікування.

  Особливості лікування в клініці

  Найважливішою перевагою малоінвазивної ліквідації спайок черевної порожнини в клініці Біляка, є індивідуальний підхід на етапі діагностики та лікування. У поєднанні із сучасним обладнанням і передовим досвідом, це дозволяє прискорити процес адгезіолізиса і при цьому дотримуватися світових стандартів у результатах втручання.

  Техніка операції виключає найважливіший фактор формування нових спайок – пересихання очеревини. Хірурги діють гранично акуратно й контролюють кожен свій крок за допомогою спеціального відеообладнання. Завдяки стажуванню в США і країнах Європи, наші фахівці володіють своєчасними техніками оперування, котрі дозволяють проводити втручання максимально ефективно та безпечно для пацієнта.

  Харчування клієнтів клініки Біляка - органічні дієтичні продукти

  Харчування клієнтів клініки Біляка – органічні та дієтичні продукти

  Післяопераційний період триває від трьох до чотирьох днів. Пацієнт проводить його в індивідуальній палаті. За ним закріплюється окремий сестринський пост, організовується контроль з боку кваліфікованого лікаря. Комфортні умови проживання та постійна увага персоналу прискорюють процес одужання.

  Для харчування пацієнтів клініки Біляка використовуються екологічно чисті продукти, зібрані в індивідуальне меню. Дієта допомагає швидкому відновленню сил і здоров’я не менше, ніж допоміжні методи.

  Застосування в післяопераційному періоді озонотерапії в якості фізіотерапевтичного методу, також сприяє безпроблемному загоєнню післяопераційних слідів. Активний кисень стимулює природні сили організму, завдяки чому відбувається швидша регенерація тканин.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна ліквідація спайкового процесу черевної порожнини 18000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна ліквідація спайкового процесу черевної порожнини в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна ліквідація спайкового процесу черевної порожнини в Клініці Біляка коштує 18000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів