Чим небезпечна кіста печінки?

Чим небезпечна кіста печінки?

Бувають випадки, коли, обстежуючи органи черевної порожнини, лікар несподівано діагностує кісту печінки. На вигляд вона нагадує мішечок з рідиною, може мати як мініатюрний розмір, так і проявлятися у вигляді великих кістозних скупчень. Кіста на печінці – доброякісне новоутворення, яке може розташовуватися в  тканинах органу або на його поверхні.

Зміст сторінки:

Ускладнення при кісті печінки

Кіста печінки, чи небезпечно це? Незважаючи на те, що це новоутворення доброякісне, воно може порушити функції органу. Тому потрібно проконсультуватися у лікаря, пройти повне обстеження для з’ясування, до якої групи належить кіста, які її розміри, тип і точне місце розташування.

Кіста печінки буває двох варіантів: паразитарного і непаразитарного виду. У першому випадку пухлина формується внаслідок зараження гельмінтами. У другому причинами можуть бути патології під час внутрішньоутробного розвитку плода, травми, запальні процеси. Що робити, якщо кіста печінки виявлена й підтверджена обстеженням? Найважливіше: не займатися самолікуванням і відразу звернутися до лікаря.

У тому випадку, коли виявлена паразитарна кіста на печінці, лікування уникнути не вийде. У кісті, заповненій рідиною, личинка гельмінта формується й перетворюється на стрічкового глиста. При цьому виді кісти існує реальна небезпека поширення глистів у жовчний міхур, інші сегменти печінки та органи.

Чим небезпечна кіста непаразитарного типу? Ускладнення цієї патології теж досить важкі. Найпоширеніші з них:    

 • інфекційна інтоксикація пухлини з нагноєнням;
 • крововилив у черевну порожнину або в кісту;
 • перфорація утоворення з виходом її вмісту в черевну порожнину. Нагноєння кісти небезпечне перитонітом і його важкими наслідками, абсцесом печінки. При розриві в черевну порожнину виливається гній і кров, що створює небезпеку для здоров’я та життя людини. Якщо діагностована  велика за розміром кіста печінки, наслідки можуть призвести до печінкової недостатності. Також інколи ці утворення перероджуються в рак.

Як запідозрити і вилікувати кісту печінки

Часто люди не помічають тривожні сигнали свого організму про утворені патології, що розвиваються, у внутрішніх органах. Необхідно приділяти більше уваги своєму здоров’ю й відвідати лікаря, якщо з’явилися такі симптоми:

 • тягар у правому підребер’ї;
 • часта нудота, блювота, відрижка;
 • надмірний метеоризм і диспепсичні розлади стільця;
 • жовтяничний колір шкіри і склера;
 • збільшення живота справа;
 • сильна задишка і запаморочення;
 • відсутність апетиту, слабкість, швидка стомлюваність;
 • аномальна пітливість;
 • біль при русі й фізичному навантаженні;
 • анемія й анорексія.

Після детального обстеження розробляється тактика лікування. Вона залежить від розмірів кісти, її локалізації, типу. При паразитарній формі кісти застосовується спеціальне хірургічне втручання та прийом протигельмінтних препаратів. Видалення кісти печінки є обов’язковою умовою лікування при цьому діагнозі.

Сучасне устаткування, унікальний досвід і висока кваліфікація фахівців клініки Біляка дозволяють провести обстеження пацієнта максимально точно. Кісти печінки в клініці видаляють малоінвазивним лапароскопічним методом. Завдяки цьому пацієнт майже не втрачає крові, у нього не залишається шрамів і немає ризику утворення спайок у післяопераційний період. Після такої операції функції печінки відновлюються досить швидко.