Кіста печінки

Кіста печінки


Зміст сторінки:

Якщо в паренхімі печінки виявляється одинична або множинні порожнини, заповнені рідиною, то йде мова про кісту печінки. Основних причин їх виникнення дві:

 1. Непаразитарні.
 2. Паразитарні.

Перша група з’являється або в результаті порушення ембріонального розвитку, або внаслідок ушкоджень, що призводять до локального порушення відтоку жовчі з часточок. Зустрічаються частіше у жінок.

Найчастішою причиною появи другого типу кіст є ехінокок. Такі утворення вимагають особливо ретельного підходу, тому що в рідині містяться здатні до розмноження форми цього гельмінта.

Єдиний метод надійного усунення кісти – її резекція. Малотравматичний лапароскопічний доступ стає золотим стандартом для резекції кіст і широко застосовується в клініці Біляка, м.Ужгороді на Закарпатті.


Симптоми кісти печінки

Симптоми кісти печінки

Дрібні кісти зазвичай не мають яких-небудь проявів. Великі (а вони можуть сягати й 20 см в діаметрі) здатні маніфестуватися печінковими симптомами:

 • важкість у правому підребер’ї;
 • ниючий біль у правому боці;
 • механічна жовтяниця;
 • загальні ознаки запального захворювання при нагноєнні кісти.

На тлі відсутності проявів, часто виявляються при УЗД органів черевної порожнини з будь-якого стороннього приводу. Через ризик ускладнень (нагноєння, розрив, крововилив у стінку, перетискання загальної жовчної протоки), рекомендуються до видалення.

Підготовка до операції

Тільки хірургічне лікування кісти печінки гарантує позитивний результат. Методик три:

 1. Вилущування кісти з її капсулою.
 2. Резекція ділянки паренхіми печінки з кістою.
 3. Висічення стінок самої кісти.
Обстеження перед лапароскопічним видаленням кіст печінки

Обстеження перед лапароскопічним видаленням кіст печінки

Найкращий результат показує лапароскопічна резекція ураженої ділянки печінки. Запорукою успіху служить ретельне обстеження пацієнта перед операцією. Перелік досліджень містить:

 • клінічний і біохімічний аналізи крові;
 • клінічний аналіз сечі;
 • УЗД печінки;
 • рентгенологічне дослідження, комп’ютерну томографію;
 • аналіз крові на наявність ехінококового антигену.

Для обробки отриманих даних, фахівцям нашої клініки достатньо одного дня. За результатами аналізу отриманої інформації, планується хід лапароскопічної резекції кісти печінки.

Знеболювання загальне, тому приділяється увага харчуванню пацієнта. За 2-3 дні до втручання виключаються багаті клітковиною і здатні викликати посилене газоутворення продукти. Напередодні операції – суворе голодування з вечора.


Хід операції

Найбільш часто патологія локалізується в лівій частці печінки. Проколи для троакарів при резекції кісти лівої частки печінки розташовуються таким чином:

Типові місця установки троакарів при лапароскопічному видаленні кіст печінки

Типові місця установки троакарів при лапароскопічному видаленні кіст печінки

У ході операції доводиться розсікати паренхіму печінки, тому особлива увага приділяється гемостазу. Для цього на вени, котрі приносять до частки кров, за допомогою степлера накладаються скобки. Це дозволяє хірургам клініки Біляка проводити лапароскопічну резекцію кісти печінки без крововтрати.

Спеціальний ультразвуковий скальпель з насадкою для резекції печінки миттєво зупиняє капілярну кровотечу з розсіченої тканини. При цьому вдається уникати характерної для електрорезекції надлишкової коагуляції країв розрізу. Тому загоєння проходить в рази швидше.


При локалізації кісти в правій частці печінки, її лапароскопічне видалення забирає більше часу і вимагає трохи іншого розташування проколів. Більше уваги приділяється судинним утворень воріт печінки. Але сам принцип операції, в загальних рисах дотримується.

Резектований препарат поміщається до ендоскопічного контейнера, витягується з черевної порожнини через найбільш широкий прокол.

По завершенні основного процесу, на краї резектованої ділянки печінки накладається постійний гемостаз. Далі знімаються тимчасові лігатури, після чого повторно оглядається операційне поле. Переконавшись у відсутності підтікань крові, з черевної порожнини витягуються троакари, проколи закриваються або вшиваються.

Лапароскопічне видалення кіст печінки

Лапароскопічне видалення кіст печінки

Особливості лікування в клініці

Лапароскопічна резекція кісти печінки – операція, котра вимагає неабиякої підготовки хірурга і серйозного технічного оснащення. Не кожен лікувальний заклад здатний допомогти в такому випадку. Але все це можна знайти в клініці Біляка на Закарпатті. Стажування лікарів у провідних клініках Європи та США, власний неабиякий досвід – дають можливість отримати медичну допомогу в Україні з дотриманням світових стандартів.

Кожному пацієнту виділяється окрема палата готельного типу, забезпечується індивідуальний сестринський пост. За процесом відновлення стежить кваліфікований лікар.

Харчування організовано з дотриманням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. До складу меню входять тільки екологічно чисті продукти.

Не залишені без уваги й фізіотерапевтичні методи. Одна з найбільш прогресивних – озонотерапія.

Застосування активованого кисню згідно з перевіреними схемами надає помітний ефект і значно зменшує відновний період, який скорочується до трьох-чотирьох днів.


Вартість операції: 19 800 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.