Кіста печінки

Кіста печінки

Зміст сторінки:

Лапароскопічне видалення кісти печінки – це органозберігаюче хірургічне втручання, що застосовується для лікування одиничних та численних доброякісних порожнинних утворень у печінці. Для проведення операції доступ здійснюється через невеликі проколи в передній черевній стінці.

Якщо в паренхімі печінки виявляється одинична або множинні порожнини, заповнені рідиною, то говорять про кісти печінки. Основних причин їх виникнення дві:

 1. Непаразитарні.
 2. Паразитарні.

Перша група розвивається або в результаті порушення ембріонального розвитку, або внаслідок пошкоджень, що призводять до локального порушення відтоку жовчі з печінкових часточок. Трапляються частіше в жінок.

Найчастішою причиною, що призводить до появи другого типу кіст, є ехінокок. Такі утворення потребують особливого підходу, тому що в рідині містяться здатні до розмноження форми цього гельмінта.

Єдиний метод усунення кісти зі збереженням самої печінки – її резекція. Щадний доступ шляхом лапароскопії стає золотим стандартом для резекції кіст і широко застосовується в клініці Біляка, м. Ужгород на Закарпатті.

Симптоми кісти печінки

Симптоми кісти печінки

Показання до операції

Якщо в людини утворилася кіста печінки, операція призначається, коли діаметр утворення перевищує 7–10 см. Дрібні кісти зазвичай не мають будь-яких проявів. Великі (а вони бувають і до 20 см діаметром) можуть маніфестувати себе печінковими симптомами:

 • відчуття важкості у правому підребер’ї;
 • ниючий біль у правому боці;
 • механічна жовтяниця;
 • загальні ознаки запального захворювання при нагноєнні кісти.

Видаленню підлягають кісти будь-яких розмірів, локалізовані у воротах печінки й ті, що дають виражену клінічну картину. Операцію також призначають, якщо альтернативне лікування виявилося неефективним, або ж розвинулися ускладнення кісти.

На тлі відсутності проявів, новоутворення часто виявляються при УЗД органів черевної порожнини з якого-небудь сторонньому приводу. Через ризик ускладнень (нагноєння, розрив, крововилив у стінку капсули, перетискання загального жовчної протоки), завжди рекомендуються до видалення.

Сьогодні близько 90 % печінкових кіст усувають за допомогою лапароскопії. При цьому висічення проводять у межах здорових тканин, уникаючи надмірної резекції ділянок органу. Це дозволяє повністю зберегти його функціональність.

Підготовка до операції

Лище хірургічне видалення кісти печінки гарантує позитивний результат. Методик три:

 1. Вилущування кісти з її капсулою (застосовується, якщо планується видалення ехінококової кісти печінки).
 2. Резекція ділянки паренхіми печінки з кістою.
 3. Висічення стінок самої кісти.
Обстеження перед лапароскопічним видаленням кіст печінки

Обстеження перед лапароскопічним видаленням кіст печінки

Найкращий результат показує лапароскопічна резекція ураженої ділянки печінки. Запорукою успіху є ретельне обстеження пацієнта перед операцією.

Перелік досліджень передбачає:

 • клінічний і біохімічний аналізи крові;
 • клінічний аналіз сечі;
 • УЗД печінки;
 • рентгенологічне дослідження, комп’ютерна томографія;
 • аналіз крові на наявність ехінококового антигену.

Для обробки отриманих даних, фахівцям нашої клініки досить одного дня. За результатами аналізу отриманої інформації, планується хід малотравматичної резекції кісти печінки.

Знеболювання загальне, тому приділяється особлива увага харчуванню пацієнта. За 2–3 дні до втручання виключаються багаті на клітковину і здатні викликати посилене газоутворення продукти. Напередодні операції – суворе голодування з вечора.

  Хід операції

  Частіше, патологія локалізується в лівій долі печінки. Проколи для троакарів при резекції кісти лівої частки печінки розташовуються в такий спосіб.

  Типові місця установки троакарів при лапароскопічному видаленні кіст печінки

  Типові місця установки троакарів при лапароскопічному видаленні кіст печінки

  У ході операції доводиться розсікати паренхіму печінки, тому особлива увага приділяється гемостазу. Для цього на судини, котрі відповідають за кровопостачання цієї ділянки печінки, за допомогою степлера накладаються металеві скобки. Це дозволяє хірургам клініки Біляка проводити лапароскопічну резекцію кісти печінки без крововтрати.

  Спеціальний ультразвуковий скальпель із насадкою для резекції печінки миттєво зупиняє капілярну кровотечу з розсічених тканин. При цьому вдається уникати характерної для електрорезекції надлишкової коагуляції країв розрізу. Тому загоєння проходить у рази швидше.

  При локалізації кісти в правій частці, її видалення за методом лапароскопії забирає більше часу і потребує трохи іншого розташування проколів. Більше уваги необхідно приділити судинним утворенням воріт печінки. Але сам принцип операції в загальних рисах зберігається.

  Резектований препарат поміщається в ендоскопічний контейнер та витягується з черевної порожнини через найбільш широкий прокол.

  Лапароскопічне видалення кіст печінки

  Лапароскопічне видалення кіст печінки

  По завершенні основного процесу, на краї резектованої ділянки печінки накладається постійний гемостаз. Далі з судин знімаються тимчасові лігатури, після чого повторно оглядається операційне поле. Переконавшись у відсутності підтікань крові, з черевної порожнини витягуються троакари, проколи закриваються або вшиваються.

  У цілому ж, хід операції багато в чому залежить від розташування й розмірів утворення. Наприклад, видалення кісти печінки 3 ступені проходить складніше, ніж висічення утворень на початкових стадіях.

  Переваги методики

  У сучасній хірургії, видалення кісти печінки лапароскопічним методом застосовується вже частіше, ніж класична порожнинна операція. Це пояснюється тим, що лапароскопія дає безліч вигод:

  • відсутність ризику помилки завдяки ретельному відеоспостереженню за допомогою спеціальної камери;
  • можливість зберегти здорові тканини органу;
  • мінімальний травматизм тканин завдяки відмові від традиційного розрізу;
  • виключення можливості занести інфекцію, оскільки відсутній контакт із рукавичками, перев’язувальним матеріалом і повітрям;
  • мінімізація больового синдрому після операції;
  • низька ймовірність рецидивів і ускладнень;
  • короткий період реабілітації;
  • естетичність за рахунок відсутності грубих, великих шрамів.

  У ході операції тканини органу не пошкоджуються завдяки використанню сучасних мініатюрних інструментів. Наші фахівці видаляють тільки кісту, тому після втручання печінка повністю зберігає свою функціональність.

  Відновлення після операції

  Пацієнт, якому зробили видалення кісти печінки, того ж дня може вставати, а наступного – приймати їжу. Зазвичай людину виписують через 2–3 дні перебування в стаціонарі. Відновлювальний період триває місяць, протягом якого людині рекомендують уникати активних фізичних вправ, особливо пов’язаних із підняттям важких речей.

  Також, на час реабілітації дуже важливо переглянути раціон. Харчування має бути легким і дієтичним, тому потрібно виключити жирну і смажену їжу, гострі страви, маринади, копченості, спеції.

  Особливості лікування в клініці

  Лапароскопічне видалення кісти печінки – операція, котра потребує неабиякої підготовки хірурга й серйозного технічного оснащення. І не кожен лікувальний заклад здатен допомогти в такому випадку. Але все це можна знайти в Ужгородській клініці Біляка на Закарпатті. Стажування в провідних клініках Європи та США, власний неабиякий досвід лікарів, дають можливість отримати медичну допомогу з дотриманням світових стандартів в Україні.

  Кожному пацієнту виділяється окрема палата, забезпечується індивідуальний сестринський пост. За процесом відновлення стежить кваліфікований лікар.

  Харчування організовано з дотриманням індивідуальних особливостей організму кожного пацієнта. У меню – тільки екологічно чисті продукти.

  Також не залишені поза увагою і фізіотерапевтичні методи. Один з найбільш прогресивних – озонотерапія.

  Застосування активованого кисню за перевіреними схемами чинить помітний ефект і значно скорочує відновний період, який стискається до трьох-чотирьох днів.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічне видалення кіст печінки 33000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічне видалення кіст печінки в Клініці Біляка?

  Лапароскопічне видалення кіст печінки в Клініці Біляка коштує 33000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів