УЗД мошонки (або ще в українському варіанті, калитки) – інформативний, безпечний і доступний метод діагностики проблем із чоловічими статевими залозами. Ультразвук не чинить негативного впливу на репродуктивні здібності чоловіка, а за інформативністю набагато перевершує рентгенологічні методи, навіть КТ. Тому широко застосовується в практиці урологів і андрологів.

Показання до проведення

Калитка сама по собі – усього лише сумка, до якої поміщені чоловічі статеві залози. Тому діагностичне ультразвукове обстеження, насамперед, означає ультразвукове дослідження вмісту калитки: яєчок, їх придатків і сім’яного канатика.

Приводів для УЗД калитки безліч:

 1. Аномалії розвитку яєчок – частий привід здійснити таке обстеження дитині. Це може бути неопущення яєчок, недорозвинення (гіпоплазія), відсутність статевої залози (аплазія).
 2. Зменшення яєчок у розмірах.
 3. Масивний набряк калитки (водянка яєчка).
 4. Уточнення локалізації пахових гриж (кил).
 5. Чоловіче безпліддя.
 6. Пухлинні процеси в органах калитки.
 7. Гострі та хронічні інфекції (епідидиміт, орхіт).
 8. Травми паху чоловіків.
 9. Перекрут яєчка.
 10. Варікоцеле і сперматоцеле.

У принципі, така діагностична процедура буде інформативною й корисною в разі будь-яких проблем із чоловічими репродуктивними органами. Особливої важливості набуває своєчасне та професійне УЗД органів калитки дітям. Бо якщо вчасно не виявити аномалію розвитку яєчка, то збільшується ризик розвитку безпліддя і, навіть, злоякісних пухлин.Клініка Біляка УЗД органів калитки фото 1

Методика безпечна й не має протипоказань, навіть щодо пацієнтів дитячого віку.

Єдино, важливо вибрати місце, де зробити УЗД калитки. У Клініці Біляка обстеження проводиться на сучасному багатофункціональному апараті експертного класу Toshiba Aplio XG.Особливості проведення дослідження

Дорослим чоловікам, які страждають на безпліддя та хронічні інфекції статевих шляхів, рекомендується пройти УЗД калитки (що це таке та як проводиться – трохи нижче) і простати.Таке дослідження набагато більш інформативне щодо чоловічого здоров’я, і в клініці Біляка проводиться за одне відвідування.

Діагностичні можливості методики значно розширюються завдяки вимірюванню особливостей кровотоку в обстежуваних органах (доплерографічне обстеження).

При перекруті яєчка, УЗД органів калитки з доплерографією допомагає визначити необхідність в операції: якщо кровотік хоч трохи збережений, статеву залозу можна спробувати врятувати, а не видаляти її, знижуючи шанси чоловіка стати батьком.

Методика проведення обстеження

Клініка Біляка УЗД органів калитки фото 3Процедура досить проста. Пацієнта укладають на кушетку. Потім на шкіру калитки наноситься спеціальний гель і прикладається сенсор. Переміщаючи датчик, лікар на екрані УЗД-апарату спостерігає ехографічну картину й оцінює анатомічні параметри статевих залоз.

Якщо на УЗД калитки норма, то фахівець повідомить про це одразу після обстеження. У випадку патологічних змін, буде необхідною консультація лікаря-уролога.

Незалежно від того, скільки часу буде потрібно для УЗД калитки, ціна процедури в Клініці Біляка залишається фіксованою. Її можна уточнити на спеціальній сторінці сайту, в наших консультантів телефоном або за допомогою сервісу онлайн-чату. Дослідження в доплерографічному режимі також входить у вартість процедури.

  Підготовка до обстеження

  Ще одна відмінна риса ультразвуку – він інформативний сам по собі, не потребує контрасту та інших маніпуляцій. Якщо потрібно зробити УЗД калитки, підготовка до процедури обмежується туалетом зовнішніх статевих органів.

  Мінімальні вимоги до підготовки дозволяють застосовувати УЗД для обстеження гострих пацієнтів із травмами геніталій, підозрою на перекрут і т.і.

  Обираючи, де можна зробити УЗД калитки, звертайте увагу на рівень діагностичної апаратури та кваліфікацію лікаря-діагноста. У клініці Біляка обидва ці параметри відповідають кращим міжнародним стандартам.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів