Зміст сторінки:

Сперматоцеле, вона ж кіста придатка яєчка – це доброякісна пухлина у мошонці. Вона являє собою порожнину, зовні покриту фіброзною оболонкою й заповнену сім’яним секретом зсередини. Це утворення формується в одному з проток, прилеглих до яєчок. У нормі цими канатиками тече сім’яна рідина. Розростаючись, кіста порушує її відтік та може навіть повністю заблокувати його, через що знижується фертильність чоловіка.

У Клініці Біляка пацієнти з кістою придатків яєчок можуть отримати якісну медичну допомогу. Наші лікарі акуратно прибирають новоутворення та допомагають відновити нормальний відтік сім’яної рідини.

Кіста придатка яєчка

Чому розвивається патологія

Коли в чоловіка формується кіста придатків яєчок, причини найчастіше такі:

 • порушення внутрішньоутробного розвитку – у цьому випадку пухлина буде природженою;
 • хронічні запальні захворювання – затяжне запалення провокує структурні зміни у тканинах, через які можуть розвиватися новоутворення;
 • інфекції, що передаються статевим шляхом;
 • травми мошонки.

Усі ці фактори призводять до того, що прохідність сім’яного протоку порушується. Згодом у ньому відбувається накопичення секрету, навколо якого утворюється щільний міхур – фіброзна оболонка. Надалі вона зростає, розтягуючи стінки канатика й перекриваючи його. Окрім цього, зустрічається кіста головки придатка яєчка або його хвоста.

Як проявляється новоутворення

При діагнозі кіста придатка яєчка симптоми довгий час можуть не проявлятися. Чоловік може дізнатися про неї випадково, під час профілактичного обстеження. Зазвичай патологія дає про себе знати, коли кіста значно збільшується в розмірах. При цьому в чоловіка:

 • Болить мошонка – біль найчастіше однобічний, наприклад, якщо це кіста правого яєчка, то болить праворуч. Зазвичай больові відчуття посилюються під час ходьби, підняття важких предметів та інших фізичних навантажень, і віддають в область паху.
 • Розміри мошонки збільшуються – вона може стати асиметричною й набряклою, нерідко у верхній частині помітно шароподібне ущільнення.
 • Під час сексу відчувається дискомфорт – важкість у мошонці, тягнучий біль, складнощі з еякуляцією тощо.

Зазвичай на ранніх стадіях патологія часто перебігає безсимптомно. Тому важливо регулярно проходити огляди в лікаря, щоб вчасно її помітити. У Клініці Біляка використовується сучасне діагностичне обладнання, яке дозволяє виявити навіть крихітне новоутворення.

Діагностика сперматоцеле

Щоб виявити захворювання, уролог проводить опитування пацієнта, вивчає його скарги, збирає анамнез та призначає:

 • пальпацію – пальцевий метод дозволяє намацати новоутворення, оцінити його розміри та щільність;
 • УЗД мошонки – допомагає оцінити локалізацію, розміри, структуру пухлини;
 • діафаноскопію – просвічування променями світла, застосовується для уточнення діагнозу, коли потрібно відрізнити сперматоцеле від раку та інших пухлин.

Комплексна діагностика у Клініці Біляка допоможе уточнити важливу інформацію про новоутворення: це кіста придатка лівого яєчка або правого, наскільки вона велика тощо. Вся ця інформація використовується для вибору лікування.

Особливості лікування

Якщо кіста крихітних розмірів, то її спостерігають протягом встановленого лікарем часу. У разі, коли новоутворення зростає швидко й загрожує репродуктивній функції чоловіка, лікар призначає його видалення. Ця операція називається сперматоцелектомія. Вона досить проста й проводиться під місцевою анестезією, в амбулаторному режимі. Хірург розкриває кісту та вилущує її, при цьому здорова тканина яєчка не зачіпається. Усі вилучені структури обов’язково відправляють на гістологічне дослідження. Після операції пацієнт може того ж дня відправлятися додому, загальний відновлювальні період займає менше 1 тижня.

Особливості лікування Сперматоцеле

Загалом, лікування залежить від того, наскільки запущена патологія, які розміри й поширеність новоутворення. Наприклад, якщо в пацієнта множинні кісти придатків обох яєчок, то операція буде складніше, а обсяги втручання – більше. Тому краще звертатися по допомогу на ранніх стадіях – коли кісту простіше видалити.

Що буде, якщо не лікувати патологію?

Якщо запустити сперматоцеле, то утворення сягне великих розмірів та повністю перекриє канатик. Загалом, при діагнозі кіста придатків яєчок, наслідки бувають такими:

 • безпліддя;
 • запалення й нагноєння;
 • розрив кісти.

У Клініці Біляка вам допоможуть акуратно прибрати кісту та уникнути усіх цих ускладнень.

Особливості лікування у клініці

Наш медичний центр застосовує сучасний підхід до лікування й хірургічних операцій. Наші хірурги видаляють кісти придатків яєчок в чоловіків щадними малоінвазивними методами та діють з ювелірною точністю. Для цього вони використовують сучасне обладнання та прогресивні методики оперування. Крім того лікарі клініки регулярно проходять стажування у США та Європі.

Особливості лікування в клініці

Один із важливих принципів роботи Клініки Біляка – турбота про пацієнтів, про їхній комфорт. Тому ми дотримуємося індивідуального підходу до вибору методу операції. Крім того, на час перебування в стаціонарі ми створюємо для пацієнтів комфортні умови. Вони живуть в одномісних палатах, укомплектованих усім необхідним, отримують цілодобове спостереження, догляд і збалансоване харчування.

Джерела:

 1. Dollard DJ, Fobia JB. Extra scrotal spermatocele causing lower abdominal pain: a first case report. Am J Emerg Med. 2011
 2. Саркисян Д.В., Виноградов И.В. Современный взгляд на лечение кист придатка яичка как фактора обструктивной азооспермии. Вестник урологии. 2019
 3. Прохоров А.В. Эпидермоидные кисты мошонки и полового члена. Казанский медицинский журнал. 2016
 4. Castelino-Prabhu S, Ali SZ. Spermiophages in a giant spermatocele. Diagn Cytopathol. 2010

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів