Дивертикул сечового міхура, до порожнини якого заведено катетер

Дивертикул сечового міхура, до порожнини якого заведено катетер

Зміст сторінки:

Лапароскопічне видалення дивертикулу сечового міхураце малоінвазивне хірургічне втручання, при якому забирається патологічне випинання стінки органу. Проводиться через невеликі проколи в животі. Робиться в плановому порядку, під загальним наркозом, в умовах стаціонару. Під час процедури, патологічну ділянку, утворену в стінці органу, виділяють, відсікають і видаляють з подальшим ушиванням стінки самого міхура.

Дивертикули сечового міхура бувають різними: вродженими чи набутими, одиничними або множинними. Вони розвиваються, коли внутрішньоміхуровий тиск постійно підвищений, через це розтягуються стінки органу і слабшають його м’язові волокна. Так часто буває в людей, котрі звикли терпіти позиви до сечовипускання. Також причинами аномалії стають аденома простати, склерозні процеси, стриктура уретри й інші патології.

Сама лише присутність дивертикулів уже погано позначається на здоров’ї людини. Адже вони створюють умови для розвитку хронічних інфекцій, провокують появу каменів. Гарантовано позбутися такої патології допоможе тільки хірургічне втручання.

Показання для видалення дивертикулу сечового міхура

Невеликі й нечисленні дивертикули, які ніяк себе не проявляють, можна деякий час спостерігати. Однак у деяких випадках, їх усе ж слід позбавлятися.

Допомога хірурга потрібна, коли:

 1. Дивертикул перетискає шийку сечового міхура й перешкоджає сечовиділенню.
 2. Тисне на сечовід і порушує відтік сечі з нирки.
 3. Стає джерелом хронічної урологічної інфекції.
 4. Усередині його утворюються камені.
 5. Сеча містить домішки гною і крові.
 6. На стінці дивертикулу з’являється новоутворення.

Як правило, наявність патологічного випинання в сечовому міхурі сильно псує якість життя. Людина страждає від відчуття неповного випорожнення сечового міхура, болю. Сеча нерідко при цьому каламутна, має вкрай неприємний запах. Спроби помочитися в міру прогресування хвороби стають все складнішими, болісними. Застій сечі провокує розвиток інфекцій, у результаті людина страждає від циститу та інших хвороб сечових шляхів.

У просунутій стадії, дивертикул становить серйозну загрозу для здоров’я й життя свого «власника». Усередині нього можуть утворюватися пухлини, часом злоякісного характеру. Застійні явища провокують утворення каменів у відростку. Також є ризик, що він перекрутиться або розірветься.

Консервативне лікування дивертикулу сечового міхура неможливо. Така патологія усувається лише хірургічним шляхом. І краще позбутися її якомога раніше, поки ще не виникло серйозних ускладнень, що загрожують нормальній роботі організму.

Хірурги клініки Біляка, м. Ужгорода, завжди намагаються вибрати той підхід, який найбільшим чином поліпшить якість життя людини. Оптимальний ефект досягається при радикальному втручанні, коли випинання видаляється цілком і повністю.

Підготовка до операції

Оперативному втручанню передує обстеження пацієнта. Дані досліджень дозволяють спланувати найбільш ефективний план хірургічних маніпуляцій. До переліку обстежень включаються:

 • Загальний аналіз крові й сечі – показує, чи є порушення процесу сечовиведення, які параметри сечі, чи є запальний процес.
 • Біохімічний аналіз, дослідження системи згортання крові – допомагають зрозуміти, наскільки велику шкоду завдано організму й чи можна проводити операцію.
 • УЗД органів малого таза, черевної порожнини й заочеревинного простору – показує, наскільки вплинула патологія на сусідні органи.
 • Уретроцистографія – рентгенологічне дослідження з контрастною речовиною, що дає інформацію про наявність випинання в стінці сечового міхура, його розміри та локалізацію.
 • Комп’ютерна томографія – застосовується для уточнення діагнозу та отримання розгорнутої картини стану сечових шляхів.
 • Цистоскопія – ендоскопічна діагностика, при якій через уретру в сечовий міхур вводиться катетер із вбудованою камерою. Це дозволяє оглянути внутрішню поверхню органу, побачити вхід до дивертикулу, оцінити його діаметр.

Найцінніша для планування хірургічної тактики інформація надходить від цистоскопії. Цей метод дозволяє знайти розташування дивертикулу, місце його з’єднання із сечовим міхуром. КТ і УЗД показують розміри, наявність і ступінь зрощення випинання з навколишніми тканинами.

Залежно від отриманих даних, планується й хід операції. Якщо передбачається загальна анестезія, то потрібна підготовка кишківника: легка їжа напередодні й повне голодування з вечора перед процедурою, очисна клізма вранці. Зазвичай застосовується спинномозкова анестезія. Вона повністю позбавляє чутливості нижню частину тіла, але жодним чином не впливає на свідомість пацієнта.

Місця проколів для лапароскопічного видалення дивертикула сечового міхура

Місця проколів для лапароскопічного видалення дивертикулу сечового міхура

Відразу після видалення може знадобитися установка сечовідних катетерів на короткий час.

Вибір методики

Провести втручання можна двома шляхами. Перший, традиційний, лапаротомічний, передбачає розсічення шкіри, м’язів і очеревини тільки для того, щоб отримати доступ до сечового міхура. Така методика характеризується великою раною, значною крововтратою й тривалим загоєнням.

Інший шлях – лапароскопія – більш сучасний, прогресивний і щадний. Замість розрізу – проколи до 1 см у діаметрі. Використовуються мініатюрні інструменти і ювелірна техніка.

Високий професіоналізм лікарів вдосконалюється під час регулярних стажувань у передових закордонних клініках. Тому хірурги клініки Біляка завжди віддають перевагу більш ефективному і безпечному підходу – лапароскопічному.

  Переваги лапароскопії при видаленні дивертикулу сечового міхура

  Відтоді, як хірурги стали віддавати перевагу лапароскопічному доступу, пацієнт набагато легше переносить втручання. Завжди, якщо виявлений дивертикул сечового міхура, оперативне лікування шляхом лапароскопії дає масу переваг:

  • Мінімальне пошкодження тканин – завдяки відмові від великого розрізу, не порушується природна цілісність шкіри і м’язових шарів.
  • Відсутність крововтрати – метод дає можливість провести видалення практично безкровно.
  • Швидкість – втручання займає набагато менше часу, ніж за використання класичної порожнинної методики.
  • Відсутність ризику ускладнень – у пацієнта не утворюються післяопераційні грижі і спайки, не відкриваються кровотечі завдяки високій точності виконання маніпуляцій.
  • Максимальна безпека, відсутність ризику помилки – досягається завдяки відеоконтролю за допомогою камери з багаторазовим збільшенням, зображення з якої в реальному часі транслюється на монітори високої чіткості.
  • Виключення ризику інфікування – завдяки тому, що немає контакту з повітрям, перев’язувальним матеріалом, рукавичками лікарів.
  • Скорочення тривалості післяопераційного періоду – пацієнту потрібно менше часу на перебування в стаціонарі й повне відновлення, проколи заживають швидко.
  • Естетичність – після процедури не залишається великих шрамів, тільки ледь помітні кружечки на шкірі від проколів.

  Тож не дивно, що персонал клініки Біляка віддає перевагу саме цій методиці. До відкритого доступу тут вдаються лише в критичних випадках.

  Хід втручання

  Традиційна хірургія передбачає два загальних варіанти видалення дивертикулу: з розтином стінки сечового міхура (трансвезикальний спосіб) або без цього (екстравезикальний).

  Те ж саме можна зробити, практично не завдаючи шкоди організму пацієнта. За допомогою лапароскопічних інструментів, дивертикул виявляють, знаходять його шийку. Потім, використовуючи ендоножиці, відсікають випинання від сечового міхура. Капілярна кровотеча зупиняється термокоагуляцією.

  Через отвір, що утворився, внутрішня поверхня сечового міхура оглядається ще раз. Якщо інших аномалій не виявлено, місце відсікання шийки дивертикулу герметично вшивається безпечним шовним матеріалом. Відсічений фрагмент витягується з черевної порожнини через один із проколів.

  Етапи лапароскопічного видалення дивертикулу сечового міхура

  Етапи лапароскопічного видалення дивертикулу сечового міхура

  Трапляється, що всередину випинання впадає сечовід. Тоді наші хірурги поєднують втручання із лапароскопічною уретероцистонеостомією із використанням антирефлюксних методик, тобто проводять симультанну операцію.

  По завершенні маніпуляцій, робоча область оглядається на предмет надійності гемостазу. Інструменти виймаються, проколи закриваються лейкопластирними пов’язками або на них накладається один-два шва.

  Після втручання встановлюється сечовивідний катетер на кілька днів. У разі трансвезикального варіанту, може ставитися дренаж у надлобковій області.

  Відновлення після видалення дивертикулу сечового міхура

  Перші дні після процедури, пацієнт перебуває в стаціонарі, йому дають анальгетики і, за необхідності – антибіотики. Також в цьому періоді виведення сечі здійснюється через уретральний катетер, який потім виймають. Поки людина перебуває в клініці, медперсонал контролює параметри сечі, артеріальний тиск, загальний стан організму.

  Якщо доступ здійснювався лапароскопічним методом, вставати можна в той же день, потроху їсти дрібними порціями. Виписка зазвичай здійснюється через 3 дні. Після виписки кожному надаються профілактичні рекомендації.

  Коли проведено видалення дивертикула сечового міхура, наслідки та прогноз, зазвичай, сприятливі. Головне – дотримуватися лікарських приписів, котрі прискорюють відновлення:

  • відмовитися від активних фізичних навантажень, особливо пов’язаних із підняттям важких речей – силових вправ і інших;
  • виключити сексуальну активність на час реабілітаційного періоду;
  • дотримуватися комфортного режиму сну і відпочинку;
  • пити багато рідини – щоби внутрішня поверхня сечового міхура промивалася природним шляхом;
  • не відвідувати сауну й лазню;
  • уникати купання у ванні, басейнах, водоймах;
  • контролювати раціон харчування – відмовитися від солоного, гострого, копченого, смаженого;
  • не вживати алкоголь;
  • підтримувати місця проколів у гігієнічному стані.

  Також людині потрібно уважно стежити за процесом сечовипускання. Важливо контролювати, наскільки регулярно проходить випорожнення, чи не доводиться докладати для цього зусиль. Також треба слідкувати, щоби не було відчуття, ніби міхур спустошений не у повному обсязі. Якщо виникла така симптоматика, потрібно негайно звернутися до лікаря.

  У середньому, післяопераційний період триває 1 місяць, після закінчення якого вище зазначені обмеження знімаються. Також у цей час слід спостерігатися в лікаря й контролювати процес відновлення. Приблизно через 1–2 тижні після виписки проводиться УЗД, беруться аналізи сечі і крові. Потім це повторюється по закінченню терміну реабілітації. Надалі, людині рекомендується раз на півроку проходити обстеження в лікаря-уролога.

  Особливості лікування в клініці

  Видалення дивертикулу сечового міхура проводиться з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Професіоналізм лікарів і першокласне обладнання дозволяють проводити втручання безпечно і з незмінним успіхом. Хірурги клініки Біляка проходили стажування в США і європейських країнах, де опанували прогресивні методики лікування.

  На весь період перебування в стаціонарі кожному пацієнтові забезпечується харчування. У меню – страви з екологічно чистих, органічних продуктів. У клініці людина перебуває в окремій палаті готельного типу. Тому в неї не виникає неприємних емоцій, пов’язаних із лікарняного атмосферою. Вона просто не відчувається!

  Паралельно з доброзичливим ставленням в клініці, кожному пацієнтові тут приділяється максимум уваги. Організовується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю. На весь час стаціонарного режиму передбачається спостереження професійного й досвідченого лікаря.

  Швидкому відновленню сил і здоров’я допомагають сеанси озонотерапії. Ця процедура запускає природні процеси регенерації і прискорює відновлення. Вона сприяє швидкому загоєнню швів і нормалізації процесу сечовиділення.

  Назва послуги Вартість, грн
  Видалення дивертикула сечового міхура 42000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Видалення дивертикула сечового міхура в Клініці Біляка?

  Видалення дивертикула сечового міхура в Клініці Біляка коштує 42000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів