Анатомическое строение

Анатомічна будова сечовидільної системи

Зміст сторінки:

Лапароскопічна уретероцистонеостомія – це хірургічне втручання, у процесі якого сечовід пересаджують (реімплантують) у сечовий міхур. Операцію призначають, коли прохідність тазового відділу сечоводу порушена. Кінець сечоводу при цьому з’єднують із верхівкою сечового міхура. Оптимальний варіант операції називають антирефлюксним тому, що пересадка сечоводу в сечовий міхур проводиться так, що він виконує роль клапана, блокуючи виникнення рефлюксу – закидання сечі з міхура назад у сечоводи.

Сечоводи виконують одну просту функцію – відведення сечі з нирок до сечового міхура. Але якщо вони не справляються з цим завданням, страждає спочатку одна нирка (або обидві), а потім і весь організм. Тому, безумовно, коли порушується відтік сечі в сечовий міхур, людина потребує допомоги лікаря-хірурга. Надати її на вищому рівні здатні фахівці Ужгородської клініки Біляка, які проводять уретероцистонестомію лапароскопічним методом.

Назва визначається технікою операції: змінену ділянку нижніх сечових шляхів висікають і формують новий анастомоз сечоводу із сечовим міхуром.

Показання до операції

Показання до операції пов’язані з порушенням прохідності дистальних (нижніх) відділів сечоводу – тазового відділу, гирла:

 • пухлинні процеси;
 • наслідки перенесених операцій на органах малого таза;
 • вроджені аномалії.

Як показує практика, частіш за все такі стани виникають у жінок після некоректно виконаних оперативних втручань гінекологічного або урологічного профілю, після рентгентерапії.

Трапляються такі випадки і в дітей, котрі мають аномалії розвитку сечоводу (стриктури, зрощення). Деякі вади розвитку сечоводів можуть бути виявлені випадково – у процесі обстеження інших органів. Іноді вони супроводжуються патологією з боку функціональності нирок, і в цьому випадку сеча застоюється, у сечовій системі створюються умови для розвитку інфекційного процесу. Здебільшого, під час діагностики виявляється, що сечовід змінився анатомічно – він або звужений, або розширений.

Поширеним показанням до уретероцистонеостомії є обструкція міхурово-сечовідного сегмента будь-якої локалізації.

Перш, ніж призначити хірургічне втручання, обов’язково досліджують функцію нирок – чи немає порушень у їх роботі. Уретероцистонеостомію застосовують як у якості самостійного методу, так і в рамках великих реконструктивних операцій.

Своєчасне проведення операції знижує ризик розвитку таких ускладнень, як міхурово-сечовідний рефлюкс та стеноз місця анастомозу. Хірургічне втручання допомагає відновити анатомічне співвідношення між імплантованою ділянкою сечоводу та прилеглими ділянками сечового міхура. Завдяки чому відновлюється нормальне міхурово-сечовідне з’єднання, нирки й сечові шляхи функціонують, як необхідно.

Для лапароскопистів, головна складність полягає в профілактиці стриктур і зворотного току сечі (рефлюксу) через створений анастомоз.

Підготовка до операції

Зібрані в три основні категорії, показання до втручання мають безліч причин. Тому в підготовчому періоді вкрай важливо діагностувати саме той чинник, котрий призвів до патології. Також необхідні дані про локалізацію проблемної ділянки, стан навколишніх тканин і органів, усього організму загалом.

Типичные места установки троакаров при лапароскопической уретероцистонеостомии

Типові місця встановлення троакарів при лапароскопічній уретероцистонеостомії

Лапароскопічна пересадка сечоводу виконується після вивчення анамнезу хвороби пацієнта. До переліку обстежень входять:

 • клінічний аналіз сечі;
 • клінічний і біохімічний аналізи крові;
 • екскреторна й ретроградна урографія;
 • цистоскопія;
 • УЗД органів малого таза.

Кваліфікація хірургів клініки Біляка дозволяє протягом доби опрацювати отримані щодо конкретного пацієнта дані й розробити індивідуальний план операції.

Операція уретероцистонеостомія обов’язково передбачає застосування загальної анестезії. Тому пацієнт починає готуватися за 2–3 доби до втручання. З раціону виключаються продукти, здатні спровокувати газоутворення, багаті клітковиною.

Лікування в нашій клініці грунтується на індивідуальному підході до кожного хто звернувся. Це також означає, що які б питання не цікавили пацієнта, йому буде надана вичерпна інформація щодо обстеження та лікування.

  Накладення уретероанастомозу

  Накладення уретероанастомозу

  Хід операції

  Методика лапароскопічної уретероцистонеостомії не є шаблонною і при різних причинах протікає по-різному. Професіоналізм і досвід хірургів клініки Біляка в поєднанні із сучасним обладнанням, дозволяють використовувати найменш травматичну техніку в кожному окремо взятому випадку.

  Першим вводиться троакар із джерелом світла й мініатюрною відеокамерою. Під таким візуальним контролем встановлюються інші троакари. Далі організовується доступ до проблемної ділянки.

  При патології нижніх відділів сечоводу, патологічно змінена частина резектується, а отримані кінці зшиваються «кінець у кінець», встановлюється сечовідний стент.

  Якщо місце порушення відтоку сечі перебуває безпосередньо біля сечового міхура (від 5 см і ближче), то формується власне уретероцистонеоанастомоз. Через відшарування серозної оболонки міхура розтинають його м’язовий шар (детрузор). Довжина розрізу до 3-х сантиметрів. Кінець сечоводу укладається в отриманий жолоб, стінки якого вшиваються. При цьому сечовід вкривається детрузором.

  Лапароскопическая уретероцистонеостомия

  Лапароскопічна уретероцистонеостомія

  Після завершення маніпуляцій, лікар проводить контроль гемостазу. Троакари витягуються з черевної порожнини. Проколи передньої стінки живота закриваються. Орієнтовна тривалість лапароскопічної уретероцистонеостомії в клініці Біляка становить 60–100 хвилин.

  Правильне хірургічне лікування рефлюкс-нефропатії потрібно надати людині своєчасно. Якщо цього не зробити та згаяти час, закид сечі назад у нирку з часом викличе її атрофію, що призведе до непоправних наслідків.

  Переваги пересадки сечоводу в сечовий міхур методом лапароскопії

  З впровадженням лапароскопічної методики, хірургічні втручання вже не виглядають в очах пацієнтів чимось страшним. Відмова від великого розрізу на користь кількох проколів дозволив значно знизити стрес для організму. Тому в лапароскопії безліч плюсів:

  • мала травматичність (для доступу достатньо кількох проколів);
  • максимальна точність хірургічних маніпуляцій завдяки великому збільшенню візуальної картинки операційного поля;
  • мала крововтрата;
  • запобігання ризику постопераційного інфікування сечових шляхів завдяки маленьким проколам і одноразовим інструментам;
  • короткий період відновлення функціональності сечового міхура;
  • відсутність протипоказань і вікових обмежень;
  • зняття катетера на другу добу;
  • естетичність – на шкірі не залишається грубих шрамів, а рубці, що утворилися після проколу, ледь помітні й через 4–6 місяців майже повністю зникають;
  • короткі терміни реабілітації в післяопераційному періоді у порівнянні з лапаротомічними порожнинними операціями.

  З огляду на ці причини, хірурги клініки Біляка надають перевагу лапароскопічному проведенню уретероцистонеостомії.

  Відновлення після операції

  Після операції уретероцистонеостомії, етап відновлення (триває близько 2–4 тижнів) складається з таких стадій:

  • купірування болю в початковому періоді;
  • прискорене відновлення роботи сечового міхура;
  • профілактика інфікування післяопераційних проколів;
  • відновлення нормального самопочуття.

  Першим часом не рекомендується відвідувати баню, сауну, басейн, піднімати й носити важкі речі, займатися фізичною працею. У періоді реабілітації необхідно дотримуватися прописаної лікувальної дієти. Обов’язковою умовою є виконання всіх приписів лікаря й контроль стану здоров’я після операції.

  Особливості лікування в клініці

  Після пробудження, за пацієнтом організовується ретельний контроль із боку досвідченого лікаря й цілодобовий індивідуальний пост медсестри. Забезпечується окрема палата, яка оснащена відповідно до норм розвинених країн світу. Тому короткий післяопераційний період проходить без дискомфорту.

  Індивідуальний підхід знаходить своє відображення й у харчуванні. Меню складається окремо для кожного пацієнта. До складу раціону входять лише екологічно чисті продукти.

  У якості фізіотерапевтичних процедур активно застосовуються сеанси озонотерапії, які згубно впливають на хвороботворні мікроорганізми, водночас сприяють швидкому відновленню сил і здоров’я.

  Комплекс таких заходів у поєднанні з малоінвазивною лапароскопічною методикою уретероцистонеостомії, дозволяє скоротити післяопераційний період у клініці Біляка до 4–5 діб.

  Тим, хто звернувся в клініку, гарантована успішна пересадка сечоводу. Відгуки колишніх пацієнтів підтверджують цей факт.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна уретероцистонеостомія (пересадка сечоводу у сечовий міхур) 42000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна уретероцистонеостомія (пересадка сечоводу у сечовий міхур) в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна уретероцистонеостомія (пересадка сечоводу у сечовий міхур) в Клініці Біляка коштує 42000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів