Анатомическое строение

Анатомічна будова сечовидільної системи

Сечоводи виконують одну просту функцію – відведення сечі з нирок до сечового міхура. Але якщо вони не справляються з цим завданням, страждає спочатку нирка (або обидві), а потім і весь організм. Тому безумовно, якщо порушується відтік сечі до сечового міхура, людина потребує допомоги лікаря-хірурга. Надати її на вищому рівні здатні фахівці клініки Біляка, м. Ужгорода, які проводять уретероцистонестомію лапароскопічним методом.

Назва втручання походить від методики: видаляється хворобливо змінена ділянка нижніх сечових шляхів і формується новий анастомоз сечоводу з сечовим міхуром. Показання до операції пов’язані з порушенням прохідності дистальних відділів сечоводу (тазового відділу, гирла):

Як показує практика, найчастіше такі стани виникають у жінок після некоректно виконаних оперативних втручань гінекологічного профілю. Часті випадки й у дітей, які мають аномалії розвитку сечоводу (стриктури, заростання).


Для лапароскопіста складність операції полягає в профілактиці стриктур і зворотної течії сечі (рефлюксу) через створений анастомоз.

Підготовка до операції

Зібрані в три основні категорії, показання до втручання мають безліч причин. Тому в підготовчому періоді вкрай важливо діагностувати саме той стан, котрий призвів до патології. Також необхідні дані про локалізацію проблемної ділянки, стан навколишніх тканин і органів, всього організму в цілому.

Типичные места установки троакаров при лапароскопической уретероцистонеостомии

Типові місця встановлення троакарів при лапароскопічній уретероцистонеостомії

До переліку обстежень входять:

 • клінічний аналіз сечі;
 • клінічний і біохімічний аналізи крові;
 • екскреторна і ретроградна урографія;
 • цистоскопія;
 • УЗД органів малого тазу.

Кваліфікація хірургів клініки Біляка дозволяє протягом доби обробити отримані дані про конкретного пацієнта і розробити індивідуальний план операції.

Обов’язкове застосування загальної анестезії. Тому пацієнт починає готуватися за 2-3 доби до втручання. З раціону виключаються продукти, здатні спровокувати газоутворення, багаті на клітковину.

Лікування в клініці Біляка ґрунтується на індивідуальному підході до кожного, хто звертається по допомогу. Це також означає, що які б питання не цікавили пацієнта, йому буде надана вичерпна інформація щодо обстеження та лікування.


Накладення уретероанастомозу

Накладення уретероанастомозу

Хід операції

Методика лапароскопічної уретероцистонеостомії не є шаблоном і при різних причинах протікає по-різному. Професійність і досвід хірургів клініки Біляка у поєднанні з сучасним обладнанням дозволяють використовувати найменш травматичну техніку в кожному окремо взятому випадку.

Першим вводиться троакар з джерелом світла і мініатюрною відеокамерою. Під цим візуальним контролем встановлюються інші троакари. Далі організовується доступ до проблемної ділянки.

При патології нижніх відділів сечоводу, проблемна частина резектується, а кінці сечоводу зшиваються «кінець в кінець», встановлюється стент.

Якщо місце порушення відтоку сечі знаходиться безпосередньо біля сечового міхура (від 5 см і ближче), то формується власне уретероцистонеоанастомоз. Через відшарування серозної оболонки міхура розтинають його м’язовий шар (детрузор). Довжина розрізу до 3-х сантиметрів. Кінець сечоводу укладається в отриманий жолоб, стінки якого вшиваються. При цьому сечовід укривається детрузором.

Лапароскопическая уретероцистонеостомия

Лапароскопічна уретероцистонеостомія

По завершенні маніпуляцій у порожнині, лікар проводить контроль гемостазу. Троакари витягуються з черевної порожнини. Проколи передньої стінки живота закриваються. Орієнтовна тривалість лапароскопічної уретероцистонеостомії в клініці Біляка становить 60-100 хвилин.

Особливості лікування в клініці

Після пробудження за пацієнтом організовується ретельний контроль з боку досвідченого лікаря і цілодобовий індивідуальний пост медсестри. Забезпечується окрема палата, яка оснащена відповідно до норм розвинених країн світу. Тому короткий післяопераційний період проходить без дискомфорту.

Індивідуальний підхід знаходить своє відображення і у харчуванні. Меню складається окремо для кожного пацієнта. До складу раціону входять тільки екологічно чисті продукти.

В якості фізіотерапевтичних процедур активно застосовуються сеанси озонотерапії, які чинять негативний вплив на хвороботворні мікроорганізми, сприяють швидкому відновленню сил і здоров’я.

Комплекс цих заходів у поєднанні з малоінвазивною лапароскопічною методикою уретероцистонеостомії дозволяє скоротити післяопераційний період в клініці Біляка до 4-5 діб.


Вартість операції: 18 300 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.