Стриктура мисково-сечовідного сегмента нирки

Стриктура мисково-сечовідного сегмента нирки

Зміст сторінки:

Лапароскопічна пластика пієлоуретерального сегмента – це малоінвазивне хірургічне рішення, котре застосовується до пацієнтів із гідронефрозом.

Основне завдання нирки – фільтрувати кров і виробляти сечу. Її порожнинна система вистелена основною тканиною і складається з чашок, що утворюють миску. Гідронефроз – серйозна, досить поширена патологія нирок, що призводить до розладів у їх діяльності. Це захворювання, що виявляється розширенням ниркових чашок і миски, виникає, коли в пієлоуретеральному сегменті порушується відтік сечі. У підсумку провокує поступову атрофію ниркової паренхіми, витончення основної тканини нирки й порушення функції органу.

Показання до операції

Прямі показання до такої операції, як пластика сечоводу при гідронефрозіпочаткова й рання стадії гідронефрозу. У цих випадках паренхіма ще зберігається, а гідронефротична трансформація, після усунення причини, повністю оборотна.

Гідронефроз підрозділяється на три стадії:

 • перша – миска розширюється;
 • друга – розширюються ниркові чашечки, тканина нирки пошкоджується, частково атрофується, орган збільшується на 15–20 %;
 • третя – нирка втрачає життєздатність, збільшується в 1,5–2 рази.

Порушення відтоку сечі запускає патологічні зміни в нирці і верхніх сечових шляхах. Патологія провокує погіршення циркуляції крові і фільтрації сечі, порушується кровообіг у паренхімі нирки, починається її атрофія.

Захворювання розвивається поступово, через що больовий синдром на ранніх стадіях відсутній. Згодом у хворого з’являється відчуття важкості й дискомфорту в попереку, біль може віддавати в пах, спостерігаються часті загострення пієлонефриту, підвищується артеріальний тиск. В аналізі сечі знаходять кров і інші зміни.

Основні причини розвитку гідронефрозу:

 • камені в сечовивідних шляхах;
 • аденома простати;
 • вроджене звуження мисково-сечовідного сегмента;
 • пухлини органів сечової системи;
 • травми сечоводу;
 • аномалії розташування сечоводу.

Трапляється, що розширення чашечно-мискової системи виявляється при виконанні планового УЗД або обстеженні черевної порожнини з приводу інших захворювань. При постановці діагнозу гідронефроз, операція з відновлення уродинаміки й нормалізації функцій нирок є єдиним вірним методом лікування.

Ще одним показанням до операції є стриктура мисково-сечовідного сегмента нирки. Раніше цей діагноз означав хірургічне втручання з доступом у черевну порожнину або ретроперитонеальний простір, обидва через широкий розріз. Розвиток ендоскопічних технік дозволяє проводити пластику пієлоуретерального сегмента в клініці Біляка, м Ужгород, малоінвазивним лапароскопічним методом. Для такого складного оперативного втручання, як пластика пієлоуретерального сегмента, в операційному блоці клініки є все необхідне технічне забезпечення.

Стриктура місця виходу з мискової системи – одна з основних причин гідронефрозу. У свою чергу, частіш за все є проявом сечокам’яної хвороби. Хоча може бути й наслідком вродженої патології й перенесених раніше запальних процесів нирки. Вчасно виконана пластична операція при гідронефрозі вбереже пацієнта від ускладнень і ліквідує небезпеку важкої інтоксикації організму.

Чим раніше виявлена стриктура і проведена пластика мисково сечовідного сегмента, тим більше шансів на повне відновлення нирки.

Підготовка до операції

Важливим етапом у лікуванні є отримання максимально повної картини патології. Для цього проводяться:

 • екскреторна урографія;
 • УЗД області нирок;
 • клінічний аналіз крові;
 • біохімічне дослідження крові;
 • комп’ютерна томографія (при необхідності).

При проведенні екскреторної урографії, хворому у вену вводять контрастну речовину, що фільтрується через нирки, потім роблять рентген-знімок і дивляться, чи порушена анатомічна картина пієлоуретерального сегмента. Якщо з однієї зі сторін контраст затримується й не проходить, існує проблема. Швидкість проходження контрасту через нирки, свідчить про збереження їх будови і функції.

За допомогою ультразвукового дослідження нирок встановлюється ступінь розширення порожнинної системи, об’єм основної тканини нирок.

КТ дозволяє детально досліджувати стан нирок і всієї сечової системи. Для визначення тактики лапароскопії при гідронефрозі важлива точна візуалізація пухлини, щоби зрозуміти, як вона сполучається з кровоносними судинами. Застосувавши КТ, фахівці можуть створити 3D-проекцію, за допомогою якої уролог отримує повну картину стану мисково-сечовідного сегмента до початку лапароскопії гідронефрозу.

Отримані дані дозволяють визначити рівень, на якому сформувалася стриктура, зробити попередні висновки про причини, оцінити функціональний стан ниркової тканини.

При відносно збереженій функції нирки, оперативне лікування спрямовується на усунення причини, через яку порушується відтік сечі. Якщо стриктура локалізується на рівні чашково-мискового сегмента, то виконується пластика сечоводу.

Індивідуальний підхід до кожного хворого – невід’ємна частина лікування в клініці Біляка на Закарпатті. Якщо має призначатися пластична операція при гідронефрозі, то проводиться обов’язкова ознайомча бесіда з описом майбутньої операції і психологічна підготовка до неї людини. При необхідності, пацієнт отримує консультацію інших фахівців. Уролог перед операцією з’ясовує у хворого відомості про алергічні реакції на медичні препарати, наявність хронічних захворювань, перенесені операції і травми. Якщо Вас цікавлять будь-які моменти, Ви можете розраховувати на повну і кваліфіковану відповідь із боку наших співробітників.

Від самого пацієнта потрібне дотримання стандартної підготовки до оперативного втручання під загальним наркозом: дієта з пониженим вмістом клітковини, голод напередодні операції.

  Розташування троакарів при лапароскопічній пластиці піелоуретерального сегменту

  Розташування троакарів при лапароскопічній пластиці пієлоуретерального сегменту

  Хід операції

  Після застосування наркозу, починається пластична операція при гідронефрозі, пацієнту в області пупка вводиться троакар із відеосенсором. Хірург за допомогою камери бачить операційне поле зі збільшенням від 10 до 30 разів. Під його контролем встановлюються два інших троакари. У черевну порожнину через трубку накачується потрібний обсяг вуглекислого газу, що забезпечує хороший огляд і доступ до оперованого органу. Орієнтовна схема проколів при лапароскопічному лікуванні правобічної стриктури пієлоуретерального сегмента в клініці Біляка представлена на малюнку. При патології на іншому боці, вона віддзеркалюється.

  Подальший хід операції передбачає виділення верхньої третини сечоводу з пієлоуретеральним сегментом (ПУС) і миски. Слідом за цим проводиться резекція мисково-сечовідного сегмента з поздовжнім розтином проксимального кінця сечоводу до 10 мм (спатуляцією).

  Потім проводиться усунення причини стриктури. Якщо вона викликана сечокам’яною хворобою, то конкременти видаляються. Далі формується пієлоуретероанастомоз. При цьому застосовується шовний матеріал, котрий самостійно розсмоктується. Якщо виникає необхідність – встановлюється сечовідний стент (гнучка тонка трубочка, що вставляється в сечовід).

  Трапляються випадки, коли під час лапароскопічного втручання виявляється патологічне кістозне утворення на нирці, тоді одночасно проводиться оперативне лікування кісти нирки.

  На завершення лапароскопічної операції з приводу стриктури мисково-сечовідного сегмента, видаляються троакари і вуглекислий газ. Пацієнт переводиться в індивідуальну палату.

  Лапароскопічне хірургічне втручання не травмує шлунково-кишковий тракт. Однак перші дні після операції він може злегка «барахлити» через застосування анестезії. Якщо пацієнт не відчуває нудоти, уже ввечері після операції дозволяється вживати рідину.

  Наступного дня дозволяється їсти. Фізичну активність потрібно починати з мінімальних навантажень, поступово нарощуючи її при хорошому самопочутті. Через три-чотири тижні після виписки зі стаціонару, де була проведена лапароскопічна операція при гідронефрозі, можна повертатися до роботи

  Переваги лапароскопічного проведення операції

  Лапароскопічний метод дозволяє застосовувати під час операції новітні технології в плані зшивання тканин, зупинки кровотеч і має ряд істотних переваг:

  • гарантує мінімальну крововтрату й операційні травми;
  • мінімізує больовий синдром;
  • реабілітація настає швидше в три рази в порівнянні з відкритою порожнинною операцією;
  • відсутній ризик вентральних гриж;
  • запобігає післяопераційним спайкам в черевній порожнині;
  • гарантує відсутність інфекційних ускладнень ран;
  • надрізи, зроблені під час лапароскопічного втручання, гояться швидко;
  • відсутні великі неестетичні рубці та шрами;
  • пацієнти швидше повертаються до звичного для них способу життя.

  Особливості лікування в клініці

  Тривалість втручання становить близько 60–120 хвилин. Після пробудження, за пацієнтом здійснюється спостереження лікаря клініки. Організовується окремий сестринський пост. Тому, якщо виникає больовий синдром, допомога завжди виявляється повною мірою.

  Оснащення лапароскопічною апаратурою європейського рівня й унікальний досвід фахівців, дозволяють лікувати стриктуру пієлоуретерального сегмента в клініці Біляка без ускладнень.

  Комфортному проходженню післяопераційного періоду (в середньому – чотири дні), також сприяють сеанси озонотерапії, які допомагають відновитися після втручання, покращують загоєння й так невеликих проколів.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна пластика пієлоуретерального сегмента 42000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна пластика пієлоуретерального сегмента в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна пластика пієлоуретерального сегмента в Клініці Біляка коштує 42000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів