Стриктура мисково-сечовідного сегмента нирки

Стриктура мисково-сечовідного сегмента нирки

Як і безліч інших анатомічних змін внутрішніх органів, стриктура мисково-сечовідного сегмента нирки раніше означала хірургічне втручання з доступом до черевної порожнини або ретроперитонеального простору через широкий розріз. Розвиток ендоскопічних технік дозволяє проводити пластику пієлоуретерального сегмента в м. Ужгород, в клініці Біляка, малоінвазивним, лапароскопічним методом.

Стриктура місця виходу з мискової системи – одна з основних причин гідронефрозу. У свою чергу, найчастіше є проявом сечокам’яної хвороби. Хоча може бути й наслідком вродженої патології чи перенесених запальних процесів нирки.

Чим раніше виявлена стриктура і проведена пластика, тим більше шансів на повне відновлення нирки. Прямі показання до такої операції – початкова і рання стадії гідронефрозу. У цих випадках паренхіма зберігається, а гідронефротична трансформація, після усунення причини, повністю зворотна.

Підготовка до операції

Важливим етапом у лікуванні є отримання максимально повної картини патології. Для цього проводяться:

 • екскреторна урографія;
 • УЗД області нирок;
 • клінічний аналіз крові;
 • біохімічне дослідження крові;
 • комп’ютерна томографія (при необхідності).

Отримані дані дозволяють судити про рівень, на якому утворилася стриктура, зробити попередні висновки про причини, оцінити функціональний стан ниркової тканини. Індивідуальний підхід до кожного хворого – невіддільна частина лікування в клініці Біляка на Закарпатті. Тому, якщо Вас цікавлять якісь моменти, Ви можете розраховувати на повну і кваліфіковану відповідь з боку персоналу клініки.


Зі сторони пацієнта потрібне дотримання стандартної підготовки до оперативного втручання під загальним наркозом: дієта з пониженим вмістом клітковини, голод напередодні операції.

Розташування троакарів при лапароскопічній пластиці піелоуретерального сегменту

Розташування троакарів при лапароскопічній пластиці пієлоуретерального сегменту

Хід операції

Після застосування наркозу, пацієнту в області пупка вводиться троакар з відеосенсором. Під його контролем встановлюються два інших. Орієнтовна схема проколів при лапароскопічному лікуванні правобічної стриктури пієлоуретерального сегмента в клініці Біляка представлена на малюнку. При патології з іншого боку, вона дзеркально відбивається.

Подальший хід операції передбачає виділення верхньої третини сечоводу з пієлоуретеральним сегментом (ПУС) і балії. Слідом за цим проводиться резекція мисково-сечовідного сегмента з поздовжнім розтином проксимального кінця сечоводу до 10 мм (спатуляцією).

Потім здійснюється усунення причини стриктури. Якщо вона викликана сечокам’яною хворобою, то конкременти видаляються. Далі формується пієлоуретероанастомоз. При цьому застосовується шовний матеріал, який здатний саморозсмоктуватися. Якщо виникає необхідність – встановлюється сечовідний стент (гнучка тонка трубочка, що заводиться в сечовід).

На завершення лапароскопічної операції з приводу стриктури мисково-сечовідного сегмента видаляються троакари, вуглекислий газ. Пацієнт переводиться в індивідуальну палату.

Особливості лікування в клініці

Тривалість втручання складає близько 60-120 хвилин. Після пробудження за пацієнтом здійснюється спостереження лікаря клініки. Виділяється окремий сестринський пост. Тому, якщо виникає больовий синдром, допомога завжди надається повною мірою.

Оснащення лапароскопічною апаратурою європейського рівня та унікальний досвід фахівців дозволяють лікувати стриктуру пієлоуретерального сегмента в клініці Біляка без ускладнень.


Комфортному проходженню післяопераційного періоду (в середньому – чотири дні) також сприяють сеанси озонотерапії, які допомагають відновитися після втручання і покращують загоєння і так невеликих проколів.

Вартість операції: 18900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції4
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.