Опущення нирки (нефроптоз)

Опущення нирки (нефроптоз)

Зміст сторінки:

Лапароскопічна нефропексія – це малоінвазивна операція, при якій нирка, котра опустилася зі свого анатомічного місця, фіксується до тканин заочеревинного простору за допомогою спеціального сітчастого імплантату. Це дозволяє повернути орган у нормальне положення, яке змінюється внаслідок нефроптозу. Доступ під час операції здійснюється через невеликі проколи в животі.

Опущення нирки (нефроптоз) або патологічна рухливість – це здатність нирки зміщуватися за межі свого нормального анатомічного розташування більш, ніж на 5 см. Такий стан може призводити до болю в області нирки, домішкам крові в сечі, порушенням відтоку сечі із супутніми ускладненнями (пієлонефрит, гідронефроз), артеріальною гіпертензією.

Такі прояви вказують на необхідність усунення патологічної рухливості органу. Чим швидше буде надано професійне хірургічне лікування, тим вищі шанси на успішне й повне одужання.

Допомогти в цьому покликано лапароскопічне лікування нефроптозу в клініці Біляка в Ужгороді. Багаторічний досвід і власні передові напрацювання в лапароскопії органів черевної порожнини й заочеревинного простору, роблять нашу клініку унікальним місцем Закарпаття.

Показання до операції

Лапароскопічну нефропексію рекомендують проводити при опущенні нирки 2 і 3 ступені. Медичною мовою, це захворювання називається нефроптоз або синдром блукаючої нирки. Патологія може мати як вроджений, так і набутий характер.

Зазвичай, причиною нефроптозу стає ослаблення зв’язкового апарату, унаслідок чого нирка змінює своє природне положення. Унаслідок цього натягується нервово-судинний пучок, що призводить до больового синдрому та іншим проблемам. Операція призначається, якщо хвороба вже перейшла в серйозну стадію і проявляє яскраво виражену симптоматику:

 • сильний біль в області попереку, особливо при фізичних навантаженнях;
 • порушення відтоку сечі, що проявляються розладами сечовипускання – затримка, нетримання, напруження під час спорожнення;
 • домішки крові – сеча змінює колір, при макрогематурії він стає червоним, з відтінками іржі;
 • підвищення артеріального тиску.

Якщо патологія буде прогресувати, це несе загрозу розвитку серйозних ускладнень: сечокам’яної хвороби, пієлонефриту, артеріальної гіпертензії. Тому якщо в людини діагностовано опущення нирки, операція є єдино вірним рішенням. Адже консервативні методи тут безсилі. А бездіяльність може обернутися сумними наслідками для всього організму.

Підготовка до операції

У передопераційному періоді в пацієнта є можливість пройти як традиційні загальноклінічні, так і специфічні обстеження, покликані допомогти спланувати хід операції заздалегідь.

Обстеження перед операцією

Обстеження перед операцією

Коли планується нефропексія за допомогою сітки, пацієнту належить пройти наступні види діагностики:

 • УЗД нирок і сечових шляхів – дозволяє отримати інформацію про те, наскільки сильно відхилився орган від природного положення, де локалізується. Також ультразвукове обстеження дає можливість перевірити стан ниркових судин. Це головний метод верифікації діагнозу, за яким визначають, чи потрібна операція, і, при необхідності, планують її хід.
 • Оглядова внутрішньовенна урографія в положенні лежачи і стоячи – рентгенівське обстеження з використанням контрастної речовини. Допомагає оцінити функціональність нирки, ступінь її рухливості й розташування.
 • Загальний і біохімічний аналізи крові – дозволяє визначити ступінь згортання, виключити наявність інфекційних і запальних процесів в організмі, встановити резус-фактор.
 • Аналіз сечі – важлива складова діагностики, що дає інформацію про функціональність нирки.

Також для хірурга перед проведенням операції важливо виключити протипокази. До них відносяться запальні процеси в організмі й фази загострення хронічних захворювань. У разі, якщо вони виявлені, рекомендується відкласти втручання до тих пір, поки стан пацієнта не стабілізується.

Оскільки анестезіологічне забезпечення передбачає загальний наркоз, напередодні втручання не слід пити і приймати їжу. Також рекомендована дієта з пониженим вмістом клітковини. У день самого втручання необхідно дотримуватися повного голоду і не пити, перед операцією робиться очисна клізма.

Практика комплексних лікувальних заходів щодо тіла й душі починає проявляти себе із самого звернення в клініку Біляка, м. Ужгорода. Індивідуальний підхід наших фахівців до проблем кожного пацієнта, забезпечить Вас достовірною й повною консультацією з усіх питань, що цікавлять.

  Хід операції

  Ранні методики фіксації нирки (нефропексії) вимагали широкого розрізу в проекції хворого органу. Операції мали травматичний характер, для підвішування нирки і формування ложа застосовувалися недосконалі полімерні матеріали. Це часто призводило до розвитку рецидивів, спайок і рубців.

  Лапароскопічна нефропексія в клініці Біляка проводиться без розрізів. Сучасна методика втручання також дозволяє обходитися без використання технік фіксації власними фрагментами м’язів і фасцій, що вберігає від безлічі ускладнень і рецидивів.

  Розташування троакарів при лапароскопічній нефропексії (фіксації нирки)

  Розташування троакарів при лапароскопічній нефропексії (фіксації нирки)

  Для лапароскопічної фіксації нирки потрібно всього кілька отворів діаметром від 0,5 до 1 см, як показано на малюнку.

  Сучасне обладнання й багатющий досвід хірургів клініки роблять можливим проведення нефропексії, використовуючи біологічно інертний полімер сітчастої структури, за допомогою якого орган закріплюється в районі свого анатомічного розташування.

  Коли проводиться лікування нефроптозу шляхом лапароскопічної фіксації, пацієнта укладають на операційний стіл і дають йому загальний наркоз. Далі робляться отвори в животі, крізь які вводяться троакари. В одному з них вбудовано цифрову відеокамеру з багаторазовим збільшенням, завдяки якій забезпечується візуальний контроль всіх хірургічних маніпуляцій. Інформація з камери транслюється на монітор у реальному часі.

  До робочої області закачується вуглекислий газ, щоби підняти черевну стінку й поліпшити огляд. Після цього нирка оглядається, оцінюється її рухливість.

  Далі хірург відокремлює орган від клітковини та інших оточуючих тканин і повертає їй природне анатомічне положення. Потім фіксує нирку за допомогою сітчастого імплантату до поперекових м’язів або ребра. Положення фіксації вибирається таким чином, щоб людина не відчувала дискомфорту, могла нормально дихати, а в нирці було правильне кровопостачання й нормальний відтік сечі. Далі коагулюються судини, котрі кровоточать, проводиться контроль гемостазу.

  Після завершення маніпуляцій, видалення троакарів і ушивання отворів, пацієнт переводиться в індивідуальну палату з європейським рівнем комфорту.

  Переваги фіксації нирки сіткою за допомогою лапароскопії

  Використання сітчастого імплантату для фіксації нирки – сучасне й надійне рішення для пацієнтів із нефропексією. Матеріал гіпоалергенний і має ідеальну біологічну сумісність з тканинами людського організму.

  Це означає, що імплант швидко приживається й зовсім не відчувається всередині. Тому людині, яка перенесла таку операцію, не загрожує ризик відторгнення надалі. До того ж сітка надійно фіксує нирку, забезпечуючи їй правильне фізіологічне положення й не заважаючи функціональності.

  Для людей, у яких виявлено опущення нирки, лікування шляхом лапароскопічного підшивки вважається «золотим стандартом». Цей метод хірургічного втручання має низку вигідних переваг перед класичною порожнинною операцією:

  • Безболісність – процедура проводиться під загальним наркозом, а після того, як пацієнт приходить до тями, сильний біль не характерний, завдяки мінімальному пошкодженню тканин.
  • Відсутність травматизму – замість великого розрізу, який розсікає шкіру і м’язи, робляться крихітні проколи, тому цілісність тканин не порушується.
  • Мінімальна крововтрата – завдяки відмові від розрізу на користь проколів.
  • Оперативність – операція триває не більш, як 2 години, пацієнт виходить із наркозу і починає певну активність того ж дня.
  • Відсутність ризику ускладнень – тим, хто переніс процедуру, не варто боятися гриж, спайок і внутрішніх кровотеч, лапароскопічна методика доступу повністю виключає цю ймовірність.
  • Короткий відновний період – людина проводить у стаціонарі 3–4 дні, а повністю організм відновлюється приблизно за 1 місяць.

  У клініці Біляка нефропексію виконують лапароскопічним методом. Тут дбають про відчуття пацієнта, його комфорт, тому при виборі методів хірургічного втручання віддають перевагу орган.

  Відновлення після лапароскопічної нефропексії

  У перші дні після операції, людині дають анальгетики, антибактеріальні й протизапальні препарати. Для людей, яким проведена нефропексія, обмеження після операції наступні:

  • Дотримуватися дієтичного режиму харчування – виключити смажене, замінивши його відварною й паровою їжею. Додати кисломолочні продукти в раціон, відмовитися від борошняних виробів, алкоголю, солінь і копченостей.
  • Уникати активних занять спортом – не піднімати важких предметів, силові вправи замінити на кардіотренування легкої інтенсивності.
  • Носити підтримуючий бандаж – він допоможе уникнути рецидиву й прискорить реабілітаційний період.
  • Приймати ліки, призначені лікарем – для зняття больового синдрому й запобігання запального процесу. Також пацієнтові призначаються кошти, що прискорюють інтеграцію імпланта.

  У пацієнтів, яким була проведена нефропексія, відновлення після операції триває в середньому близько 1 місяця. Але все залежить від ступеня тяжкості захворювання, масштабів втручання. У складних випадках, реабілітаційний період може займати до 3 місяців.

  Через місяць після операції рекомендується навідатися до лікаря, пройти контрольне УЗД. Це дозволить зрозуміти, чи виявилася ефективною операція, а також наскільки міцно утримується нирка в поточному положенні. Також можна оцінити, як швидко приживається сітчастий імплантат.

  Люди, яким робили таке хірургічне втручання, часто забувають про проблему опущення нирки на все життя. Але варто пам’ятати і про те, що підшиту нирку потрібно берегти, щоби не виникло рецидиву. Для цього рекомендується стежити за харчуванням, контролювати масу тіла, не піднімати важких предметів, намагатися не стикатися з фізичними навантаженнями.

  Особливості лікування в клініці

  У клініці Біляка працюють досвідчені хірурги, які проходили стажування в Америці і європейських країнах. Вони володіють сучасними методиками і виконують операції точно й акуратно. Використання сучасних імплантів із високим ступенем приживання й новітнього операційного обладнання, дозволяють проводити втручання на вищому рівні якості.

  Післяопераційний період у випадку ендоскопічного лікування опущення нирки в клініці Біляка становить до п’яти днів. Весь цей час пацієнт перебуває в окремій палаті під наглядом лікаря, забезпечується індивідуальний пост медсестри.

  Харчування організовується таким чином, щоби сприяти якнайшвидшому відновленню. Екологічні продукти харчування й чистота Закарпатського регіону оздоровчо впливають на організм пацієнта.

  Окремо благотворний вплив надають сеанси озонотерапії, сприяють швидкому відновленню після операції.

  Унікальне поєднання комплексного та індивідуального підходу до лікування нефроптозу в клініці Біляка, дозволяє уникнути ускладнень на протязі відновного періоду й рецидивів. Крім усього цього, зберігається естетика тіла, що досягається відсутністю великих розрізів і рубців.

  Внизу сторінки представлено два інтраопераційних відео, записаних під час проведення лапароскопічної нефропексії в клініці Біляка.

   Пропонуємо інтраопераційне відео подібної операції у виконанні С.Т. Біляка.

  А ось другий варіант операції, яка теж звершилась успішно:

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна нефропексія (фіксація нирки) (вартість сітчастого імпланта включено) 33000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна нефропексія (фіксація нирки) (вартість сітчастого імпланта включено) в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна нефропексія (фіксація нирки) (вартість сітчастого імпланта включено) в Клініці Біляка коштує 33000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів