ТОП чоловічих захворювань – як уникнути?

ТОП чоловічих захворювань – як уникнути?

Зміст сторінки:

Від проблем в статевій сфері не застрахований ніхто. Негаразди трапляються навіть з найсильнішими та впевненими в собі чоловіками. І тут виникає величезна перешкода на шляху до одужання – сам пацієнт. Щоб звернутися до лікаря з «делікатного» питання, доводиться долати себе та нав’язані суспільством стереотипи. І все ж, робити це потрібно, адже чоловічі захворювання статевих органів сильно псують якість життя. Більш того, вони загрожують серйозними ускладненнями.

Список найчастіших чоловічих хвороб

Проблеми сечостатевої системи не приходять з нізвідки, вони з’являються на тлі різних негативних факторів. Це може бути переохолодження, інфекція, травма або недотримання гігієни. Також хвороби нерідко мають спадковий характер, або ж розвиваються через нерегулярне статеве життя.

Отже, про що зазвичай мовчать чоловіки? У списку лідирують такі захворювання:

  • Простатит – запалення передміхурової залози, при якому порушується кровопостачання та функція простати, протоки звужуються, в них застоюється простатичний секрет.
  • Аденома простати – доброякісна пухлина передміхурової залози, котра складається з епітелію, що розростається з утворенням вузлів, ущільнюється.
  • Еректильна дисфункція – проявляється у вигляді складнощів з потенцією.
  • Передчасне сім’явиверження – виникає на тлі підвищеної чутливості головки члена, психологічного напруження, інфекційного запалення та інших чинників.
  • Сечокам’яна хвороба – застій сечі, що супроводжується утворенням конкрементів, каменів.
  • Варикоцеле – варикозне розширення вен яєчка в мошонці, внаслідок якого погіршується кровопостачання статевих залоз, порушується вироблення сім’яної рідини.
  • Розлади репродуктивної функції – азооспермія, андрогенний дефіцит, слабка рухливість сперматозоїдів й т. і.
  • Інфекції, що передаються статевим шляхом – гонорея, сифіліс, хламідіоз, мікоплазмоз, трихомоніаз, ВІЛ.
  • Захворювання яєчок – гіпоплазія, водянка, орхіт, перекручування сім’яного канатика, рак та інші.

Підступність чоловічих хвороб в тому, що їх ознаки між собою дуже схожі. У більшості випадків пацієнти зазнають труднощів з сечовипусканням через запальний процес. Також чоловіча патологія супроводжується болем, різями, виділеннями різного характеру з уретри.

У випадку з інфекційними хворобами можуть з’явитися висипання. Іноді чоловік здатен сам намацати ущільнення при пальпації яєчок. Але ось чого він точно не може зробити – так це поставити вірний діагноз самому собі.

Ускладнення при чоловічих хворобах

Важливо розуміти, що проблема від вичікування нікуди не йде, лише приймає хронічний перебіг. На деякий час симптоматика може послабитися, чоловікові здається, що він видужав. Але це помилка.

Чоловічі захворювання статевих органів, якщо їх не лікувати, можуть обернутися безпліддям, онкологією, ускладненнями з боку інших органів та систем. Ось чому важливо звертатися до лікаря при перших же підозрілих проявах.

Як чоловікові перемогти статеву хворобу?

Перше важливо правило – не займатися самолікуванням. Вам допоможе галузь медицини, котра успішно лікує чоловічі захворювання – урологія. Саме до уролога потрібно йти з будь-якими проблемами «нижче поясу». Спеціаліст проведе огляд, призначить необхідні діагностичні процедури й аналізи. За підсумками обстеження буде призначено лікування.

Лікувальні методи підбираються в залежності від виявленого захворювання. У разі запальних процесів призначаються медикаменти, що долають їх. Якщо виявлена ​​інфекція, пацієнту треба буде пройти курс антибіотиків. Також є ряд чоловічих проблем, які усунути можна лише хірургічним шляхом. До них відносяться різні пухлини, а також судинні проблеми, вроджені аномалії й багато інших. Найбільш точно підібрати ефективний метод зможе лише досвідчений уролог після встановлення діагнозу.

Виявивши у себе перші ознаки статевих проблем, зверніться до клініки Біляка. Тут працюють досвідчені лікарі, які запропонують дієві шляхи їх подолання. При необхідності хірургічного втручання, застосовуються найбільш щадні способи.

Щоб вам не було потрібно лікування чоловічих захворювань, рекомендується дотримуватися профілактичних рекомендацій. Важливо оберігатися при випадкових сексуальних контактах, не відмовлятися від бар’єрних методів контрацепції. Також слід дотримуватися правил особистої гігієни, правильно харчуватися, займатися спортом.