Народні методи розчинення каменів у нирках

Народні методи розчинення каменів у нирках

При сечокам’яній хворобі багато хто намагається лікуватися у домашніх умовах. Людина думає: навіщо пити таблетки від каменів у нирках або робити складні процедури, якщо можна просто попити якихось відварів, і все минеться? Але це самообман.

Дуже часто, намагаючись самостійно вилікувати сечокам’яну хворобу, люди лише сильніше запускають її. В результаті камені ростуть або починають просуватися по сечових шляхах, травмуючи їх. Чому так відбувається? Справа в тому, що без спеціальних медичних знань розчинити камені не так вже й просто. Хворі лікуються за знайденими в інтернеті рецептами, які в кращому випадку виявляються марними.

Якщо у вас камені в нирках, можна отримати професійне лікування у клініці Біляка. Тут використовуються сучасні технології видалення конкрементів із сечових шляхів.

Чим шкідливе самолікування ниркових каменів?

Коли мова йде про здоров’я, самодіяльність шкідлива. Не знаючи, де саме розташовані камені, який їх склад, розміри, людина не може правильно їх видалити. З одного боку, вона мислить логічно: якщо утворення конкрементів – результат хімічної реакції, то повинна бути реакція, що руйнує їх. Але проблема в тому, що ви не завжди знаєте, з яких речовин складаються камені. А універсальних рецептів не існує.

Народна медицина зберігає багато легенд для легковірних людей: трава, що розчиняє камені в нирках, чудодійні відвари, цілюща сила картопляних бульб та багато іншого. Насправді ж, чим довше ви відкладаєте професійне лікування, тим більше можете собі нашкодити.

Ось варіанти наслідків:

  • Народні засоби не подіють – усе залишиться, як було. Найбезпечніший сценарій, наскільки можна взагалі говорити про безневинність при сечокам’яній хворобі. Ситуація не стане краще, але й не погіршиться.
  • Камені почнуть збільшуватися – популярний сценарій. Це відбувається через те, що ви не знаєте точного хімскладу конкрементів та підбираєте неправильний засіб. А він не тільки не розчиняє відкладення, але й накопичує їх.
  • Камінь зсувається й травмує сечові шляхи – досить поширена проблема. При діагнозі камені в нирках лікування народними методами дійсно може дати ефект. Але наслідки його вас не порадують. Відкладення починають розчинятися й стають рухливими, пухкими. Вони починають змінювати своє положення. В результаті камінь зміщується та або блокує сечові шляхи, або травмує їх.

Досить часто хворих на сечокам’яну хворобу доставляють у лікарню в екстреному стані. Наприклад, коли відколовся шматок каменю й застряг у сечоводі, порушивши відтік сечі. Є й інші варіанти – пошкоджуються стінки сечового міхура та інших відділів сечової системи. Нерідко вирішувати цю проблему доводиться хірургічним шляхом. Тому перед тим, як вивести камені в нирках народними засобами, добре подумайте – чи готові ви настільки ризикнути.

Народна медицина може допомогти у профілактиці сечокам’яної хвороби. Якщо у вас є схильність до утворення каменів, можна практикувати прийом деяких засобів.

Рецепти для профілактики утворення каменів

Попередити сечокам’яну хворобу допоможуть сечогінні трави. До них відносять:

  • звіробій;
  • материнку;
  • шипшину;
  • кукурудзяні рильця;
  • хвощ польовий;
  • дику моркву (насіння);
  • деревій.

Їх приймають у вигляді відварів або спиртових настоїв – п’ють по 1-2 столових ложки на день. Якщо у вас крихітні камені в нирках, народні методи лікування травами можуть навіть їх вивести без шкоди для організму. Але це правило діє лише для тих конкрементів, діаметр яких не перевищує 10 мм.

Окрім трав, для профілактики сечокам’яної хвороби часто використовують мед, масло ялиці, чай з яблучної шкірки, буряковий квас, лимонний сік. Це допомагає попередити утворення відкладень або вивести їх на дуже ранніх етапах. Але якщо у вас камені великі, лікуватися народними методами не слід. Краще звернутися до лікаря за професійною допомогою.

А як щодо ліків?

Іноді пацієнтам з сечокам’яною хворобою лікарі призначають спеціальні препарати. Сьогодні їх назви можна легко знайти в інтернеті. Тому люди наївно думають, що можуть самі призначити собі ліки. Такий підхід дуже небезпечний. По-перше, він може діяти вхолосту – не розчиниться камінь. По-друге – можливий такий самий сценарій, як при лікуванні народними способами.

Без спеціальних знань ви ніяк не можете правильно підібрати таблетки для роздроблення каменів у нирках. До того ж, далеко не завжди можна зробити це за допомогою ліків. Така практика можлива лише для деяких видів конкрементів, тільки на ранніх стадіях. З великими відкладеннями ліки можуть зіграти злий жарт – злегка розпушити та зрушити з «насидженого» місця. А далі – блокування сечових шляхів, порушення відтоку сечі, травми.

Медикаменти при сечокам’яній хворобі має призначати тільки лікар. Він підбирає відповідні препарати з урахуванням типу конкрементів, їх розміру, особливостей організму. Тільки так ви можете бути впевнені, що препарати не зашкодять.

Як ефективно вилікувати камені в нирках?

У сучасній медицині з’явилося багато способів видалити камені, а люди й досі ганяються за народними засобами. Це просто абсурдно. Адже замість того, щоб пити сумнівні зілля, можна за 1-2 процедури повністю прибрати відкладення. Швидко, без операції та ризиків.

Отримати таку допомогу ви зможете в клініці Біляка. Тут використовуються методи лазерної та ультразвукової літотрипсії. Конкременти руйнуються спеціальними імпульсами, дробляться й потім виводяться з організму природним шляхом.

Досить шукати, народні методи розчинення каменів у нирках! Запишіться на консультацію – і вам підберуть безпечний метод видалення. Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися більше про процедуру!