Геморой у чоловіків і жінок: чим небезпечний, якщо не лікувати

Геморой у чоловіків і жінок: чим небезпечний, якщо не лікувати

Симптоми геморою у людини призводять до багатьох незручностей: кожна дефекація стає мукою через печію й біль. Незважаючи на це, не всі квапляться до лікаря, соромлячись своєї проблеми. Унаслідок чого хвороба прогресує, провокуючи порушення стільця, кровотечі й постійне запалення анусу. Але крім того, що запущений геморой сильно псує якість життя людини, він загрожує важкими наслідками для здоров’я.

Зміст сторінки:

Ускладнення хвороби

Геморой має 5 стадій. Спочатку він проявляється просто як легкий дискомфорт під час спорожнення кишечника. Зазвичай людина не надає цьому значення, не усвідомлюючи всієї небезпеки геморою. Починаючи з 2-ої стадії, утворюються вузли, які у міру прогресу хвороби, розростаються і випадають. Через це порушується кровообіг в анальному проході й прямій кишці, плюс – тканини постійно запалені.

Це призводить до важких ускладнень:

 • Анальні кровотечі і анемія. Чим серйозніша стадія захворювання, тим більше крові втрачає людина. Запущені форми геморою призводять до рясної крововтрати.    
 • Анальні тріщини. Ці наслідки геморою завдають людині великий дискомфорт. А коли в рану потрапляють бактерії, починається запалення.
 • Тромбоз гемороїдальних вен. Проявляється під час запущених стадій, коли сформовані вузли, у яких застоюється кров. При дефекації людина тужиться, через що утворюються кров’яні згустки – тромби. Вони провокують біль і запальний процес, при якому тканини відмирають.
 • Парапроктит – гнійне запалення прямої кишки і заднього проходу. Через це розвивається абсцес, утворюються свищі, що порушують цілісність тканин. Такі стани вимагають екстреного хірургічного втручання.
 • Поліпи і ракові пухлини в прямій кишці. Геморой провокує зміни в тканинах, через що утворюються атипові клітки. З них формуються новоутворення, спочатку зазвичай доброякісні, але такі, що потім перероджуються в онкологію.

Ускладнення хвороби залежать не лише від її протікання, але і від статі, віку людини й інших чинників. На чоловічий і жіночий організм воно діє по-різному.

Чоловічий і жіночий геморой – що потрібно знати?

Зазвичай геморой у чоловіків є віковим захворюванням, і ризик його появи існує, починаючи з 30 років. Головне ускладнення при цьому – проблеми з дефекацією. Людину з цим діагнозом часто мучать закрепи або ж навпаки розвивається нетримання калу. При таких проблемах якість життя сильно погіршується. Чим небезпечний геморой у чоловіків, окрім цього? Тим, що у них парапроктит трапляється частіше, ніж у жінок. Запальний процес швидко прогресує, коли в анальні тріщини потрапляють різні інфекції з калу. Унаслідок чого в прямій кишці скупчується багато гною, її тканини відмирають, перероджуються, травмуються при утворенні свищів. Самі ж гемороїдальні вузли теж можуть розірватися, це загрожує людині важким станом, що вимагає термінового втручання хірурга.

Для жінок ця хвороба часто є наслідком вагітності й пологів. Особливо це стосується тих, у кого слабкі стінки судин. При виношуванні маляти на гемороїдальні вени виявляється велике навантаження, особливо на пізніх термінах. Також вузли часто утворюються під час пологів, коли жінка сильно тужиться.

Чим небезпечний геморой для жінок? Окрім ризику тромбозу і запалення, у них існує вірогідність інших ускладнень:

 • анемія;
 • порушення сердечного ритму;
 • загроза переривання вагітності;
 • утиск гемороїдальних вузлів;    
 • проблеми ЖКТ;
 • утворення анальних тріщин, ерозій шкіри.

Якщо звернути увагу на хворобу під час ранніх стадій, її легко можна вилікувати без рецидивів і ускладнень. Але чим сильніше вона прогресує, тим більше негативних наслідків для організму.

Що робити при геморої?

Насамперед важливо зрозуміти, що проблема не так нешкідлива, як здається на перший погляд. Усвідомивши, до чого призводить не лікування геморою, людина повинна якомога раніше звернутися до лікаря-проктолога. Він проведе обстеження і точно визначить стадію хвороби, на підставі чого призначить правильне лікування. На ранніх фазах можлива терапія за допомогою спеціальних медичних препаратів, але, починаючи з 2-ої стадії, зазвичай рекомендують операцію.

У клініці Біляка геморой успішно лікують шляхом накладення латексних кілець. Це абсолютно не боляче і не вимагає довгої реабілітації. Вузли пережимаються спеціальними кільцями, внаслідок чого перекривається кровотік. Вони через декілька днів відмирають, і відбувається самостійне відторгнення. Таким способом можна лікувати навіть запущені стадії хвороби. Щоб дізнатися більше, запишіться на консультацію до проктолога клініки!