Анатомічне розташування кишківника в організмі людини

Анатомічне розташування кишківника в організмі людини

Зміст сторінки:

Геморой – це проктологічне захворювання, при якому відбувається варикозне розширення венозних сплетінь прямої кишки. Через це утворюються гемороїдальні вузли в анальному отворі, вони безперервно збільшуються, виходять за свої природні межі, кровоточать та запалюються.

Вперше про геморой згадував ще Гіппократ, надалі опис цієї хвороби часто зустрічався у записах придворних лейб-медиків. Давньослов’янською мовою недуга називалася почечуй, від слів «почешу» та «тече». Назва досить точно описує основні ознаки патології: свербіж і кровотеча. Хвороба завдає багато дискомфорту та є досить поширеною – нею страждає близько 50% дорослого населення планети. У суспільстві геморой вважається «незручною» проблемою, про яку не прийнято говорити. У підсумку люди звертаються до лікарів лише в запущених випадках, що сильно ускладнює лікування.

Клініка Біляка в м. Ужгород завжди готова допомогти з цією недугою. Ми пропонуємо сучасне ефективне лікування геморою – без болю, ускладнень та рецидивів. Наші лікарі позбавлять вас цієї проблеми назавжди!

Причини розвитку геморою

Патологія розвивається через варикозне розширення ректальних вен. Ці судини відносяться до системи ворітної вени й не мають клапанних структур. Вони збирають кров від прямої кишки й беруть початок у її підслизовому шарі. У нижніх відділах вени утворюють кавернозні тільця. Їхня роль до кінця не вивчена, вважається, що вони сприяють роботі сфінктерів прямої кишки.

Коли розвивається геморой, причини зазвичай такі:

 1. Вроджені порушення структури венозної стінки.
 2. Хронічне підвищення венозного тиску в системі ректальних вен внаслідок механічних чинників.
 3. Розлади нейрогенного характеру.

Найпоширенішою причиною є слабкість венозної стінки. Також нерідко хвороба розвивається при поєднанні двох з перерахованих або усіх трьох чинників. Коли вена виснажена, її сплетіння починають розширюватися під впливом різних факторів, які провокують утворення варикозних вузлів:

 • малорухливий спосіб життя – призводить до застою крові в області малого таза;
 • надмірні фізичні навантаження – тривале перебування в положенні стоячи й підняття важких предметів призводять до варикозного розширення послаблених кавернозних вен і тілець;
 • хронічні запори, діарея та інші розлади дефекації – затверділі калові маси здавлюють вени, порушуючи кровообіг, а зайві потуги чинять сильний тиск на судинні сплетіння прямої кишки;
 • неправильне харчування – подразнює слизову оболонку кишківника, порушує перистальтику, провокуючи посилений приплив крові;
 • зловживання алкоголем – паралітично розширює судини;
 • вагітність і пологи – створюють надмірний тиск на судини таза, особливо при потугах, тому проблема часто зустрічається в жінок після пологів;
 • механічні травми – внаслідок медичних процедур, клізм, анального сексу.
Види геморою


Види геморою

Види та прояви геморою

Захворювання класифікують за:

 • Характером перебігу:
  • гострий – характеризується яскравим проявом симптоматики;
  • хронічний – розвивається поступово, ознаки проявляються час від часу.
 • Локалізацією:
  • зовнішній – розширюються венозні сплетення, розташовані прямо біля анусу, їх легко виявити візуально або за допомогою пальпації;
  • внутрішній – вузли формуються у підслизовому шарі прямої кишки, не помітній відчуваються набагато болісніше;
  • змішаний – вени розширюються і всередині, і в анусі.

Важливо розуміти, що геморой – хронічна патологія. Гостра форма розвивається лише при загостренні хронічного процесу. По мірі прогресування хвороби, загострення частішають, а симптоматика наростає.

Стадії геморою

Захворювання класифікують за ступенем тяжкості. Всього їх 4:

 1. Венозні сплетіння стають припухлими, але запалення поки немає. Симптоматика практично не проявляється, людина відчуває лише легкий дискомфорт в анусі – коли напружується, піднімає важкі грузи, тужиться або довго сидить.
 2. Гемороїдальні вузли збільшуються, шкіра над ними червоніє та набрякає. В результаті запалюється область у промежині навколо анусу. В пацієнта починають проявлятися симптоми – коли вузол заважає нормальній дефекації, затримуючи калові маси та викликаючи кровотечі. Він може випадати, але легко вправляється назад.
 3. Вузли сильно запалюються, випадають і можуть утискатися. Це сильно ускладнює випорожнення та викликає яскраву симптоматику – не тільки місцеву, а й загальну. На цій стадії хвороба завдає багато мук та ускладнює життя людини.
 4. Запущена стадія, при якій запальний процес настільки сильний, що поширюється на навколишні тканини. Значно послаблюється тонус сфінктера, атрофуються м’язи ануса. Вузли, що випали, неможливо вправити назад, іноді вони починають відмирати, через що розвиваються некрози, виразки, свищі тощо.

Потрібно враховувати, що кровотеча не завжди супроводжує симптоми геморою. Набагато частіше зустрічається свербіж при геморої, котрий супроводжує практично всі види та форми цього захворювання. Лікарі Клініки Біляка проведуть сучасну діагностику, що дозволить точно встановити форму та стадію патології. За результатами вони призначать сучасний щадний метод видалення вузлів.

  Як проявляється патологія

  При діагнозі геморой симптоми такі:

  • анус або пряма кишка свербить, у них відчувається сильне печіння;
  • у задньому проході відчувається сторонній предмет;
  • під час дефекації виникає різкий біль;
  • у калі присутня кров та слиз;
  • внизу живота відчувається важкість;
  • при важких стадіях – вузли випадають назовні, й трапляються анальні кровотечі.

  Клінічні прояви багато в чому залежать від форми та ступеню важкості геморою. Наприклад, кровотеча – не дуже частий симптом, він з’являється після декількох років хронічної хвороби та зустрічається близько в 44% людей з цим діагнозом. Класичним ознакою патології є виділення крові з анусу при дефекації. Це пов’язано з тим, що калові маси пошкоджують гемороїдальний вузол, і він починає злегка кровоточити.

  При появі симптомів захворювання потрібно негайно звернутися до проктолога. Важливо розуміти, що ця патологія не лікується в домашніх умовах. Ніякий саморобний засіб або самопризначеної ліки не вирішить проблеми. Більш того, це може призвести до того, що хвороба прогресуватиме й спричинить серйозні ускладнення. Найважчим наслідком є ​​рак прямої кишки. Не наражайте свій організм на небезпеку – зверніться по допомогу до нашої клініки. Ми знаємо, як вилікувати геморой назавжди!

  Як уникнути геморою

  Для профілактики захворювання варто дотримуватися наступних рекомендацій:

  Їжте більше їжі з рослинними волокнами

  До таких продуктів відносять квасолю, сочевицю, баклажани, помідори, кукурудзу, нут, горошок, топінамбур, селера, шпинат, броколі. Також вони містяться у пшеничні висівках, насінні льоду, яблуках, малині, горіхах, сухофруктах. Харчові волокна покращують перистальтику кишечнику та підтримують у ньому здорову мікрофлору. Вони нормалізують тиск та виключають ризик запорів.

  Займайтеся спортом

  Це знизить ризик застійних явищ у малому тазу. Також фізична активність добре впливає на перистальтику. Але не перестарайтеся – піднімати важкі грузи не потрібно.

  Пийте більше рідини

  Це допоможе уникнути спраги та зневоднення, що негативно впливають на судини. Завдяки цьому ризик варикозного розширення вен знизиться.

  Підтримуйте гігієну анусу

  Якщо у вас є схильність до цього захворювання, відмовтеся від туалетного паперу. Замість цього підмивайтеся прохолодною водою, користуйтеся вологими серветками без спирту та ароматизаторів.

  Не перенапружуйтеся під час дефекації

  Якщо дефекація утруднена та болюча, не треба сильно тужиться. Краще застосувати м’які проносні препарати. Також корисно буде робити вправи Кегеля, які зміцнюють м’язи тазового дна.

  Якщо ж ви захворіли, зверніться до нашої клініки. Ми допоможемо позбутися цього захворювання!

  Лікування і операція при геморої

  При зверненні з симптомами геморою лікар робить діагностику, щоб визначити локалізацію вузлів.  На прийомі, проктолог проведе ретельний огляд і підбере відповідні лікувальні заходи. Річ у тім, що техніка лікування зовнішнього геморою відрізняється від заходів щодо внутрішнього, також необхідно враховувати форму, стадію хвороби.

  У більшості випадків консервативна терапія неефективна, потрібно проводити видалення геморою. За допомогою ліків та вправ можна лише зняти симптоми й полегшити стан хворого. Але допоки вузли не видалені, хвороба прогресуватиме. На щастя, сьогодні з’явилися щадні методики, що дозволяють прибрати їх з мінімальним стресом для організму.

  Раніше єдиною альтернативою пацієнтів з цим діагнозом була хірургічна операція з видалення геморою. Вузли вирізали за допомогою скальпелю, пошкоджені тканини потім ушивали. Нерідко це викликало серйозні ускладнення – наприклад, стеноз анального каналу. Також після класичних хірургічних втручань нерідко траплялися рецидиви.

  У сучасній хірургії застосовується шадне видалення геморою. Методи наступні:

  1. Накладення латексних кілець на гемороїдальні вузли. За допомогою аноскопу та лігатору хірург накладає на вузол кільце з латексу. В результаті блокується кровопостачання вузла, й він сам відмирає та відторгається. Цей спосіб малотравматичний, безболісний, не викликає ускладнень і кровотеч. Він не залишає шрамів – тільки крихітний рубчик на місці вузла.
   Клініка Біляка Лікування геморою фото 1
  2. Лазерна вапоризація геморою – вузли обробляють за допомогою променю лазера. Під дією високих температур вони випаровуються, а судини припікаються. Методика не викликає болю, кровотеч і не вимагає госпіталізації. Після процедури пацієнт швидко відновлюється.

  Обидва ці методи щадні, не вимагають наркозу та великих витрат часу. Самі процедури займають не більше 20 хвилин. При цьому ефективність в них набагато вище, ніж у класичних операцій.

  Переваги лікування в Клініці Біляка м. Ужгород, ціна

  У Клініці Біляка лікують геморой прогресивними методами. Ми підбираємо для кожного пацієнта індивідуальну схему по діагностиці. Операція по видаленню геморою тут виконується сучасними малотравматичними методами, тому людина швидко повертається до повноцінного життя.

  Наші хірурги стажувалися у Європі та США, освоюючи ефективні щадні методи видалення геморою. У клініці застосовується обладнання експертного класу, що дозволяє діяти максимально точно й акуратно.

  Якщо вас цікавить лікування геморою, ціна та інші нюанси – запишіться до нас на прийом. Також ви можете поставити будь-які питання нашим консультантам телефоном чи за допомогою сервісу на сайті!

  До прикладу, процедура накладення латексного кільця на гемороїдальний вузол в Клініці Біляка коштує 1900 грн.

  Ціна операції по видаленню геморою залежить від кількості гемороїдальних вузлів.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів