Гемороїдальна хвороба розвивається при варикозному розширенні вен анального каналу. Вона проявляється утворенням вузлів, які доставляють багато дискомфорту, запалюються, кровоточать. Ефективним методом лікування цієї хвороби є лазерне видалення геморою. Це щадна процедура, під час якої уражені тканини обробляють прицільним світловим пучком. В результаті відбувається коагуляція – гемороїдальні вузли руйнуються під дією високих температур, судини припікаються. При цьому прилеглі здорові тканини не зачіпаються, оскільки вплив лазера точковий.

Вапоризація за допомогою лазеру – сучасний метод, що підходить для лікування будь-яких стадій геморою. Він малотравматичний, не вимагає складної підготовки та госпіталізації. Пацієнти після процедури швидко відновлюються. Вилікувати геморой таким способом можна в нашій Клініці Біляка. Ми використовуємо прогресивні щадні техніки видалення вузлів та працюємо на результат.

Клініка Біляка
Клініка Біляка

Показання до процедури

Лазерна вапоризація геморою призначається для лікування зовнішнього, внутрішнього та комбінованого гемороїдального захворювання 1-3 стадії. Якщо в пацієнта виявлена ​​4 стадія, проведення процедури також можливе, на розсуд лікаря. При важких формах захворювання можуть знадобитися більш радикальні заходи, наприклад, хірургічна операція. Однак якщо є можливість видалити вузли за допомогою лазеру, лікарі нашої клініки віддадуть перевагу цьому щадному методу. У таких випадках зазвичай потрібний курс з декількох процедур.

Найкраще проводити процедуру на ранніх стадіях. Виявити захворювання можна за такими симптомами:

 • неприємні відчуття свербежу, печіння в анусі або прямій кишці;
 • біль під час дефекації;
 • важкість внизу живота;
 • домішки крові та слизу в калі;
 • анальні кровотечі;
 • випадання запалених вузлів.

Схильність до розвитку геморою буває вродженою та пов’язана з тонкістю венозних стінок. Але не менш часто ця патологія розвивається через особливості способу життя. До неї схильні люди, які мало рухаються й багато часу проводять в сидячи, неправильно харчуються, вживають багато алкоголю. Також хвороба може розвинутися через надмірні фізичні навантаження (особливо при піднятті важких предметів), хронічні закрепи, важкий перебіг вагітності та пологів. Знаючи фактори ризику, можна запобігти розвитку захворювання. Якщо ж ви помітили перші його ознаки – зверніться до проктолога відразу ж.

Гемороідальний вузол
Гемороідальний вузол

Протипоказання

Коагуляція геморою не проводиться, якщо в людини:

 • інфекційний процес у прямій кишці або анусі з вираженим запаленням слизових оболонок;
 • гостра фаза тромбозу вен;
 • загострення хронічних захворювань.

Треба сказати, що ці протипоказання не є абсолютними. Процедуру не скасовують, а просто переносять. У цьому випадку гострі процеси знімають за допомогою консервативної терапії.

  Переваги методики

  Раніше єдиною альтернативою для пацієнтів з гемороїдальними вузлами була операція. Вона вимагала серйозної підготовки та довгого реабілітаційного періоду, завдавала людині масу дискомфорту та загрожувала ускладненнями. Сьогодні з’явилася більш ефективна та щадна альтернатива – лазерна вапоризація гемороїдальних вузлів. У порівнянні з класичним хірургічним втручанням, вона має чимало переваг:

  • Методика лікує різні форми геморою – зовнішній, внутрішній та комбінований. Допомагає практично при будь-якому ступені важкості захворювання.
  • Пацієнт не відчуває болю під час процедури та після неї. Щоб він не відчував дискомфорту, застосовуються місцеві анестетики.
  • Під час видалення вузлів не відбувається крововтрати – судини відразу ж припікаються за допомогою лазера.
  • Тканини не ушкоджуються – на відміну від скальпелю, лазерний промінь не порушує їх цілісність. Завдяки цьому після видалення вузлів не потрібно накладати шви, і в пацієнта після процедури не залишається шрамів та рубців.
  • Ризик занести інфекцію виключений – лазер під час впливу вбиває патогенну мікрофлору.
  • Процедура не вимагає складної підготовки й триває 15-20 хвилин.
  • Госпіталізація не потрібна – людина може відразу після вапоризації вирушати у своїх справах. Повне загоєння займає 1-3 тижні – залежно про ступеню важкості геморою.
  • Ризик рецидиву зводиться до мінімуму – завдяки впливу високих температур у тканинах посилено виробляються колагенові волокна. Це забезпечує «ліфтинг-ефект» – на місці видалених вузлів утворюється сполучна тканина, яка зміцнює стінки судин.
  Гольмієвий лазер Dornier Medilas H Solvo 35 модель 2019р.
  Гольмієвий лазер Dornier Medilas H Solvo 35 модель 2019р.

  Пройти процедуру можна в нашій клініці. Тут застосовується сучасне лазерне обладнання, яке дозволяє хірургові діяти з високою точністю. Лікар прицільно спрямовує пучок світлових хвиль на гемороїдальних вузол. Це дозволяє прибрати його, не руйнуючи цілісність слизової оболонки, шкіри та нервових закінчень.

  Підготовка до процедури

  Щоб призначити пацієнтові правильне лікування геморою, потрібно провести діагностику. Для цього застосовується візуальний огляд, аноскопія, колоноскопія. Також у пацієнта беруть лабораторні аналізи, щоб з’ясувати, чи немає протипоказань.

  За кілька днів до процедури слід перейти на полегшене харчування, виключивши продукти, що викликають здуття й метеоризм: бобові, борошняне, капусту, газовані напої. Одночасно з цим потрібно ввести більше каш, кисломолочних продуктів, тушкованих овочів. За 3 години до коагуляції роблять очисну клізму.

  Хід процедури

  Лазерне видалення геморою проходить за такою схемою:

  1. Пацієнта укладають в гінекологічне крісло.
  2. Анальну область обробляють антисептиком та місцевим анестетиком.
  3. Лікар направляє лазерний промінь на уражену область та виконує коагуляцію. При цьому для кожного пацієнта індивідуально підбираються ключові параметри – потужність, глибину проникнення тощо.

  Процедура займає не більше 20 хвилин. Пацієнта після неї переводять у палату для короткочасного перебування, де він відпочиває близько 1 години, а потім вирушає у своїх справах.

  Лікарі нашої клініки виконують процедуру з ювелірною акуратністю вони діють спрямовано, обробляючи лише область вузлів, а здорові тканини при цьому не задіюються. В результаті видалення вузлів займає мінімум часу, а ефект досягається максимальний.

  Відновлення після лазерної вапоризації

  Протягом декількох днів після процедури рекомендується:

  • дотримуватися полегшеної дієти;
  • виключити з раціону гостре, солоне, жирне, смажене;
  • відмовитися від активних фізичних навантажень;
  • за можливістю уникати сидячого положення;
  • дотримуватися ретельної гігієни анальної області.

  На 5-8 день після лазерної коагуляції потрібно звернутися до лікаря, і він дасть подальші рекомендації.

  Особливості лікування у клініці

  Клініка Біляка спеціалізується на щадному лікуванні геморою та багатьох інших захворювань. Для нас важливо не просто вилікувати пацієнта, а зробити це максимально комфортно для його організму. Тому геморой ми лікуємо за допомогою малотравматичних методик – лазерної вапоризації та накладення латексних кілець. Для кожного пацієнта методика підбирається індивідуально – за результатами обстеження. Ціна процедури буде залежати від стадії захворювання та кількості вузлів. Проконсультуйтеся з нашими фахівцями, щоб дізнатися, скільки коштує лазерна операція геморою у вашому випадку!

  Назва послуги Вартість, грн
  Лазерна вапоризація геморою 2000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лазерна вапоризація геморою в Клініці Біляка?

  Лазерна вапоризація геморою в Клініці Біляка коштує 2000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів