Види геморою

Види геморою

Зміст сторінки:

Лігування латексними кільцями – це процедура, що застосовується для лікування геморою. Вона полягає в накладанні латексних кілець на гемороїдальні вузли. Їх перетискають біля основи ніжки, внаслідок чого переривається кровопостачання. У результаті вузли поступово всихають і потім відпадають самі.

Сучасному способу життя більшості людей властива гіподинамія. Безліч представників людства проводять робочий час у сидячому положенні. Як в офісі, так і за кермом транспортних засобів. Це призводить до застійних явищ в області малого таза, порушення відтоку венозної крові з гемороїдальних сплетінь. Внаслідок цього виникає неприємне і таке, що добряче псує життя, захворювання – геморой.

Як показує практика, найвірнішим способом рішучої перемоги над цим докучливим захворюванням є хірургічна операція.

Багатий досвід і висока кваліфікація хірургів розташованої в Ужгороді на Закарпатті клініки Біляка, допоможуть забути про геморой за допомогою невеликого неінвазивного втручання. Лікування геморою проходить без розрізів, без тривалого післяопераційного стаціонарного періоду і відновного в домашніх умовах!

Неінвазивне втручання передбачає накладення латексних кілець на ніжку гемороїдального вузла. Тонке колечко віджимає ніжку, що надалі призводить до самоампутації вузла. Цей процес займає від двох до чотирьох діб.

На сьогодні, латексні кільця при геморої є досить поширеною практикою у світовій медицині. Вони дають ефект повного одужання у 85–90 % випадків. Процедура відрізняється малоінвазивністю, простотою й ефективністю. Вона займає не більш як 15 хвилин і практично не спричиняє дискомфорту.

Показання та протипоказання

При 2–3 стадії хвороби показано латексне лігування внутрішніх гемороїдальних кілець. Саме на цьому етапі між основою й судинним пучком намічаються чіткі межі та з’являється можливість перехопити вузол кільцем. За один сеанс можна обробити не більше, ніж 2 вузли.

Протипоказання до процедури:

 • анальні тріщини;
 • гострі інфекційні та запальні процеси в організмі;
 • 1 стадія геморою;
 • комбінований геморой;
 • парапроктит;
 • різні патології товстого кишківника;
 • нещодавно перенесені інфаркти та інсульти.

У зв’язку з цим, лікарі ретельно обстежують пацієнта, перш ніж здійснити латексне лігування геморою.

Підготовка пацієнта

Діагностика геморою

Діагностика геморою

Погрішимо проти істини, якщо назвемо цю процедуру операцією при геморої. Лікування проводиться в амбулаторних умовах, тому й особлива підготовка не обов’язкова.

Значну важливість представляє збір і аналіз інформації щодо поточного стану пацієнта. Передусім з’ясовуються дані, необхідні для планування втручання.

Хірург медичного центру Біляка, перш за все, встановлює вид і стадію геморою, кількість вузлів, що підлягають лігуванню латексними кільцями та визначається як лікувати геморой у кожному окремому випадку. При огляді з’ясовується наявність супутньої патології в області заднього проходу (тріщини, зовнішні гемороїдальні вузли, активні запальні процеси в прилеглому регіоні).

Лабораторне обстеження включає клінічний аналіз крові й коагулограму. За кілька днів до дати, на яку заплановано лікування внутрішнього геморою методом накладення латексних кілець, потрібно виключити прийом препаратів, що розріджують кров. Безпосередньо перед процедурою ставиться очисна клізма.

  Хід втручання

  Лігування латексними кільцями гемороїдальних вузлів проводиться в спеціальному кріслі. Людина лягає на спину, підтягуючи ноги до живота. Це забезпечує зручний доступ лікаря до анального отвору.

  Для лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями, в ампулу прямої кишки спочатку вводиться аноскоп (порожниста трубка) для об’єктивної візуальної оцінки та виявлення поточного розташування вузла, на який будуть накладатися кільця.

  Через аноскоп вводиться спеціальний апарат – лігатор. На його наконечник заздалегідь надягають кільця в розтягнутому стані (у стані спокою їх внутрішній діаметр всього 1 міліметр). За допомогою вакуумного насоса створюється негативний тиск повітря, який підхоплює вузол і всмоктує його в головну частину лігатора. Після оголення ніжки вузла, у якій проходять судини, на неї й накладається кільце.

  Легування геморою латексними кільцями

  Легування геморою латексними кільцями

  Тривалість накладення латексних кілець при геморої або лігування геморою латексними кільцями в клініці Біляка становить близько 10–20 хвилин. Через кілька днів після процедури, вузол відпадає сам і виводиться з організму природним шляхом.

  Реабілітаційний період

  Зазвичай, після лігування латексними кільцями, пацієнта одразу ж відпускають додому. Реабілітаційний період у середньому триває 2–4 дні, протягом яких бажано дотримуватися наступних рекомендацій:

  • не піднімати важких предметів;
  • відмовитися від активних спортивних тренувань;
  • не відвідувати басейн, сауну та не плавати у відкритих водоймах;
  • приймати душ замість купання у ванній;
  • виключити вживання алкоголю;
  • дотримуватися дієти, щоб уникнути запорів – прибрати з раціону жирне, гостре, а також продукти з великим вмістом волокон;
  • пити більше рідини.

  Важливо в перші дні після процедури максимально обмежити рухову активність. Але при цьому не перебувати довго в положенні сидячи: частіше вставати й злегка розминатися. Бажано перші два чи три дні дотримуватися постільного режиму. Тоді одужання пройде швидко, легко й без ускладнень. Через кілька днів вузли повністю відмирають і видаляються, а на їх місці формується рубець.

  Можливі ускладнення

  Якщо процедура проведена професійно, і пацієнт дотримувався всіх рекомендації відновного періоду, одужання проходить без проблем. Але все ж, в окремих випадках, бувають ускладнення після лігування геморою латексними кільцями:

  • виражений больовий синдром;
  • ректальні кровотечі;
  • відчуття, що в анусі присутній сторонній предмет;
  • зісковзування кільця або його розрив;
  • прояви алергії на латекс.

  Варто зауважити, що подібні ускладнення трапляються вкрай рідко. Сьогодні в проктології застосовується очищений медичний каучук, який абсолютно не викликає дискомфорту. Тому майже не відчувається всередині, хіба що пацієнта першими днями можуть турбувати незначний біль, відчуття здавленості й чужорідного тіла в задньому проході.

  Якщо больовий синдром триває понад 5 днів, а на туалетному папері стабільно присутні сліди крові, потрібно звернутися до лікаря.

  Особливості лікування в клініці, ціна

  Після втручання, час перебування на стаціонарі становить близько трьох годин. У цьому періоді здійснюється спостереження за самопочуттям пацієнта.

  Відновлювальний період обмежується часом перебування в стаціонарі. Це означає, що, вийшовши за межі нашого медичного центру, можна відразу займатися своїми повсякденними справами!

  Як вилікувати геморой, якщо при обстеженні будуть виявлені множинні гемороїдальні вузли? Тоді накладати кільця можна тільки на два вузли під час однієї процедури. Наступні по черзі лігуються в клініці Біляка через 2 тижні після попередньої процедури.

  Не потрібно терпіти симптоми геморою. Як лікувати захворювання у вашому випадку розкажуть фахівці. В Ужгороді, від гемороїдальних вузлів можна позбутися за 10–20 хвилин, не порушуючи ритм звичного життя.

  Серед пацієнтів, які пройшли у нас лігування латексними кільцями, відгуки виключно позитивні. Багато хто з них позбувся проблеми, що мучила роками, за кілька коротких сеансів. Без болю, крові й ускладнень!

  Назва послуги Вартість, грн
  Накладання латексних кілець на гемороїдальні вузли 2000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  У перші кілька днів після процедури не рекомендується:

  • активно займатися спортом;
  • піднімати важке;
  • плавати у басейнах та водоймах;
  • ходити в сауну й лазню;
  • довго перебувати у положенні сидячи;
  • вживати алкоголь;
  • приймати ванну;
  • їсти гострі, жирні, кислі та дуже волокнисті продукти.

  При цьому важливо пити достатньо рідини, дотримуватися дієти, стежити за гігієною.

  За кілька днів гемороїдальні вузли повністю відмирають і відриваються разом з кільцями. Цей процес індивідуальний, але зазвичай займає 3-5 днів.

  Ціна процедури – 2000 грн за одне кільце. Щоб уточнити вартість, запишіться на прийом до Клініки Біляка. Наш проктолог огляне вас і визначить кількість вузлів.