Клініка Біляка Хірургічне лікування парапроктиту фото 1

Парапроктит – це гнійне запалення клітковини, яка оточує пряму кишку. Хвороба розвивається на тлі бактеріальної інфекції, що потрапляє у тканини через тріщини та мікротравми. При діагнозі парапроктит лікування можливе лише хірургічним шляхом. Лікар розкриває гнійник та дренує гній. Методика проведення операції підбирається кожному пацієнту індивідуально – усе залежить від форми захворювання, стадії, локалізації запалення.

Пацієнтам із діагнозом парапроктит Клініка Біляка пропонує ефективне хірургічне лікування. Ми використовуємо сучасні щадні методи, що дозволяють проводити операції без ускладнень та ризику рецидивів.

Показання до проведення операції

Хірургічне лікування парапроктиту показано за будь-яких форм та видів цього захворювання. Вилікувати його консервативним шляхом неможливо. Розпізнати патологію можна за такими симптомами:

 • печіння, свербіж та біль у задньому проході;
 • виділення гною, серозної рідини або сукровиці з анусу;
 • часті та болючі позиви до дефекації, біль під час випорожнення;
 • набряклість та подразнення шкіри в анальній ділянці;
 • підвищення температури – у гострій фазі хвороби чи в періоди загострення.

Коли пацієнт має гострий парапроктит, лікування хірургічним шляхом допомагає швидко видалити вогнище запалення. Завдяки цьому пацієнт швидко одужує та відновлюється. Якщо ж згаяти час, можуть розвинутися серйозні ускладнення: запалення прогресує, вражає сусідні структури, може призвести до розвитку абсцесу або сепсису. В інших випадках гнійник розкривається сам – це провокує утворення нориці та розвиток хронічного парапроктиту, лікування якого буде складнішим та тривалішим. У затяжній стадії хвороба викликає деформацію тканин прямої кишки та сфінктеру, нетримання калу, розвиток злоякісних процесів.

Важливо розуміти: при діагнозі парапроктит операція є необхідністю. І чим раніше ви звернетеся по допомогу до лікаря, тим вищі шанси на успішне одужання.

Протипоказання

Якщо пацієнт має гострий парапроктит, операція практично не має протипоказань. Її можуть відкласти лише якщо хворий перебуває у важкому стані.

Хірургічне лікування хронічного парапроктиту не проводиться, якщо в пацієнта:

 • порушення згортання крові;
 • гострий інфекційний процес у організмі;
 • загострення хронічних захворювань.

Лікарі Клініки Біляка перед операцією проводять ретельну підготовку, збирають анамнез та з’ясовують, чи не має у хворого протипоказань.

Клініка Біляка Хірургічне лікування парапроктиту фото 3

Передопераційна підготовка

При діагнозі парапроктит операції проводять після діагностики та консультації в проктолога. До огляду цього фахівця потрібно підготуватися заздалегідь: за 1-2 дні перейти на полегшену дієту, виключивши продукти, що викликають закрепи та метеоризм. У день огляду ретельно вимити промежину, зробити клізму.

Перед операцією варто пройти такі обстеження:

 • візуальний огляд та пальпацію анальної зони;
 • аноскопію та ректороманоскопію;
 • зондування нориці – при хронічній формі хвороби;
 • аналізи крові та сечі.

Перед операцією рекомендується полегшене харчування, в день втручання – очисна клізма та ретельна гігієна промежини. Докладніші деталі можна дізнатися на прийомі в лікаря у Клініці Біляка. Він розповість, як підготуватись, та назве точну вартість операції при парапроктиті у вашому випадку. Заповніть форму зворотного зв’язку для запису на прийом.

  Як проходить хірургічне лікування парапроктиту

  Є два види операцій при парапроктиті – вони відрізняються для гострої та хронічної форми. При гострому запаленні гнійник розкривають та дренують. При хронічній формі хвороби операція складніша – спочатку потрібно виконати санацію нориці, потім видалити її.

  Методика проведення хірургічного втручання при гострому парапроктиті також відрізняється різних типів локалізації гнійника. Наприклад, якщо він розташований у підшкірній ділянці, то надріз роблять просто на шкірі у місці найбільшого випинання. А при підслизовому парапроктиті необхідно розширити задній прохід за допомогою ректального дзеркала й потім розсікти стінку кишки.

  У сучасній проктології доступні різні методи проведення операції:

  1.    Хірургічний – класичне висічення гнійника або нориці за допомогою скальпелю. Має високу ефективність, але проходить з пошкодженням навколишніх тканин та крововтратою. Відновлення після такого втручання  досить довге.

  2.    Лазерний – при діагнозі парапроктит лікування лазером дозволяє усунути патологічне вогнище без болю, крововтрати та пошкоджень. Гнійник або нориця просто випаровується під дією високих температур. На їх місці залишається неглибокий еластичний рубець, який швидко гоїться.

  3.    Радіохвильовий – проблемну ділянку видаляють за допомогою радіоніжа. Методика теж є щадною та безпечною, але підходить не для всіх форм хвороби.

  Методика проведення втручання підбирається індивідуально для кожного пацієнта, за результатами діагностики. Запишіться на прийом до проктолога клініки Біляка, і він визначить, що буде краще у вашому випадку: зробити лазерну операцію при парапроктиті або класичне висічення скальпелем.

  При діагнозі парапроктит тривалість операції зазвичай становить 10-30 хвилин. Усе залежить від виду патології, стадії розвитку запалення, його локалізації та індивідуальних особливостей організму.

  Можливі ускладнення

  Якщо людині видалили парапроктит, ускладнення після операції трапляються вкрай рідко. Але деякі пацієнти стикаються з такими проблемами:

  • нагноєння рани;
  • кровотечі з заднього проходу;
  • утворення нориці;
  • сильне рубцювання тканин.

  Це трапляється, якщо операцію проведено непрофесійно, або пацієнт порушив правила реабілітації. Тому важливо звертатися до кваліфікованих лікарів та виконувати всі рекомендації відновлювального періоду.

  Реабілітація

  Пацієнтам, яким видалили парапроктит, після операції рекомендують:

  • приймати призначені лікарем ліки;
  • замість ванни купатися під душем;
  • не відвідувати парних та басейнів;
  • уникати тривалого сидіння;
  • відмовитися від важких фізичних навантажень;
  • підтримувати інтимну гігієну.

  Дієта після операції парапроктиту повинна виключити смажену, жирну, гостру та солону їжу, газовані напої, каву, алкоголь.

  Переваги лікування у Клініці Біляка

  Наші лікарі стажувалися у США та Європі, де опанували прогресивну техніку проведення хірургічних втручань. Ми застосовуємо різні методи, якими можна вилікувати парапроктит: операція лазером, скальпелем тощо. Тут працюють на результат, тому в наших пацієнтів операція проходить легко, без ускладнень та рецидивів.

  Що входить у ціну

  Для пацієнтів, які лікують в нас парапроктит, вартість операції також включає:

  • розміщення у комфортній одномісній палаті;
  • необхідний догляд, процедури та перев’язки;
  • постійне спостереження медперсоналу;
  • харчування на основі екологічно чистих продуктів.

  Ціна за операцію фіксована, вам не доведеться нічого доплачувати. Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися деталі!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів