Фактори ризику варикозної хвороби ніг

Фактори ризику варикозної хвороби ніг

У багатьох людей можна помітити варикозне розширення вен на ногах. Окрім незручностей і неестетичної візуальної картини,  ця проблема має серйозний ризик для здоров’я. Тому краще постаратися її уникнути. Як це зробити? Насамперед потрібно з’ясувати  причини, що викликають хворобу, і спробувати їх усунути.

Зміст сторінки:

Чому вени розширюються?

Часто причини розвитку варикозного розширення ніг пов’язані з генетикою. Людина, чиї батьки страждали на цю хворобу, швидше за все теж зіткнеться з нею впродовж життя. Схильність до варикозу передаєтся спадково. Приблизно у 25% випадків захворювання зумовлене саме генетичним чинником.

Є й інші причини, незалежні від людини. Наприклад, у представників білої раси схильність до цієї патології більша, ніж у представників інших рас. У жінок варикозне розширення вен діагностують у 3-4 рази частіше, ніж у чоловіків. Це пояснюється особливостями анатомії, а також пов’язано з вагітністю й пологами.

Коли жінка виношує маля, у її організмі відбувається гормональна перебудова, через яку слабшають стінки венозних судин. При цьому на нижні кінцівки відбувається підвищене навантаження, а розширена матка здавлює тазові вени. Також під час пологів сильно підвищується тиск. Усе це провокує патологічне розширення судин.

Досить часто вени розширюються через особливості способу життя й інші причини, котрі залежать від самої людини. Групи ризику варикозу такі:

  • професії, пов’язані з підніманням тягарів і великими фізичними навантаженнями (будівельники, вантажники);
  • ті, хто на роботі багато сидять або стоять (програмісти, касири, стоматологи, перукарі, лаборанти, водії, офісні працівники);
  • жінки, що люблять носити взуття на високому каблуці;
  • завзяті курці;
  • важкоатлети й інші спортсмени, що займаються силовими тренуваннями;
  • люди, котрі страждають ожирінням: зайва вага спричинює навантаження на судинну сітку ніг;
  • люди з хронічними запальними захворюваннями органів малого тазу: через порушення потоку крові в судинах;
  • люди з порушенням гормональної системи: дисбаланс гормонів призводить до недоліку колагену, через що судини слабшають і розширюються під натиском крові.

  Що робити, якщо ви в групі ризику?

  Якщо у вашому житті наявні чинники, що викликають варикозне розширення вен нижніх кінцівок, потрібно постаратися від них позбутися. Зрозуміло, що йдеться не про ті, котрі ніяк не залежать від людини, адже ми не вибираємо, якої статі й раси народитися. Відмовлятися від радості материнства заради профілактики хвороби теж не вихід. Але причини, пов’язані із способом життя, цілком можна усунути.

  Наприклад, щоб запобігти варикозному розширенню вен у чоловіків, що працюють будівельниками й вантажниками, потрібно дотримувати запобіжні засоби. Носити компресійні панчохи й прагнути розподіляти навантаження по всьому тілу під час піднімання тягарів. Якщо професія пов’язана з довгим сидінням або стоянням, потрібно частіше міняти положення, кожну годину розминатися, більше гуляти після роботи.

  Також корисно буде:

  • правильно харчуватися й контролювати вагу тіла;
  • відмовитися від паління й інших шкідливих звичок;
  • замінити силові навантаження кардіотренуваннями й легкою гімнастикою;
  • носити зручне взуття.

  Якщо у вас є схильність до захворювання, бажано щороку відвідувати судинного хірурга, дотримуватися його рекомендацій. При вираженому варикозному розширенні вен нижніх кінцівок лікар запропонує вам один з методів оперативного лікування.

  У клініці Біляка є можливість провести всі види лікування варикознорозширених вен. Детально про лікування вам розкажуть під час консультативного прийому. Хірургічне втручання проводиться таким чином, що від нього не залишається видимих шрамів. Щоб дізнатися більше, запишіться на консультацію до нашого фахівця з судинної хірургії!