Варикозне розширення вен нижніх кінцівок

Варикозне розширення вен нижніх кінцівок

Варикозне розширення вен на ногах було й залишається значною проблемою, яка завдає дискомфорту багатьом людям. Цей хворобливий стан неухильно прогресує та з часом призводить до значного погіршення самопочуття.

Терапевтичні методики можуть сповільнити процес та зменшити його прояви. Однак раз і назавжди позбутися хвороби можна лише за допомогою хірургічної процедури. Професійні та кваліфіковані фахівці клініки Біляка у м. Ужгород, допоможуть забути про неприємні симптоми та прояви варикозної хвороби.

Причини

Варикозом називається стійка втрата еластичності стінок венозних судин. Внаслідок цього вони нерівномірно розширюються та набувають вузлуватої форми.


Приблизно кожна шоста людина в світі має виражені ознаки цієї патології. У віці 70 років й старше, захворювання виявляється у 6-10 разів частіше, ніж у 30-ти річних людей.

Здорові судини людини

Здорові судини людини

Серед факторів, які призводять до такого стану, виділяють такі найбільш важливі:

  • жіноча стать (жінки хворіють у 2-3 рази частіше за чоловіків);
  • спадковість (незадовільна еластичність вен має генетичний характер);
  • умови роботи (тривале перебування у вертикальному положенні тіла);
  • малорухливий спосіб життя.

Такі фактори призводять до того, що серед хворих зустрічаються представники різноманітних професій – від бухгалтера до хірурга. При цьому не лише порушується естетичний вигляд ніг, але й з’являються передумови для розвитку серйозних ускладнень у вигляді тромбофлебітів, трофічних виразок та інше.

Клінічні прояви

Вираженість симптомів варикозного розширення вен нижніх кінцівок на початку процесу значно відрізняється від більш пізніх стадій. Першими симптомами може бути відчуття важкості в ногах наприкінці дня, пастозність (невеличкий набряк) гомілок. Підшкірні вени місцями збільшуються, стають видимими та доступними для пальпації.


Варикозне розширення вени у порівнянні зі здоровою венозною судиною

Варикозне розширення вени у порівнянні зі здоровою венозною судиною

З часом додаються прояви венозної недостатності:

  • набряк;
  • поява вузлуватих утворень під шкірою;
  • посилюється важкість у ногах;
  • з’являється біль, котрий першим часом минає після нічного відпочинку.

Якщо на ці симптоми не звертати уваги, то з часом застій крові у варикозно змінених венах призводить до болю в цій зоні. З’являються передумови для утворення тромбів та розвитку тромбофлебіту. При подальшому прогресуванні патологічні зміни досягають глибоких вен ніг, а це з часом призводить до розвитку трофічних виразок та інфекційних ускладнень.

Діагностика

Варикозне розширення підшкірних вен нижніх кінцівок не потребує особливих діагностичних заходів. Ця патологія ніг вже під час огляду лікаря за місцем звернення.

Кваліфіковані хірурги Ужгородської клініки Біляка вже під час лікарського огляду та опитування здатні оцінити вираженість проявів та скласти попередній лікувальний план.


Діагностика варикозного розширення вен

Діагностика варикозного розширення вен

При суттєвих змінах підшкірних вен та приєднанні ускладнень може виникнути потреба у вивченні стану глибоких шляхів відтоку крові від ніг. Серед інструментальних засобів використовують такі:

У кожному окремо взятому випадку обсяг діагностичних заходів та план лікування визначаються індивідуально.

Лікувальні заходи

При варикозному розширенні вен на ногах лікування спрямоване на усунення симптомів хвороби, покращення самопочуття хворої людини та запобігання розвитку ускладнень. Терапевтичні заходи полягають в еластичному бинтуванні ніг, застосуванні медикаментозних засобів, які поліпшують мікроциркуляцію та зміцнюють стінки судин.

За неефективності терапевтичних методів, наші фахівці можуть запропонувати висококваліфіковане хірургічне втручання, лікарі проходять регулярні стажування у передових клініках Європи та США, переймаючи досвід фахівців світового рівня.


Лікування варикозного розширення вен за допомогою флебосклерозування

Лікування варикозного розширення вен за допомогою флебосклерозування

Хірургічне лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок проводиться професійними лікарями із застосуванням найсучаснішого медичного обладнання. Так, можливе використання методики флебосклерозування. Вона застосовується за специфічних умов та передбачає прицільне введення у венозне русло ніг препаратів, котрі перекривають просвіт судини та припиняють кровообіг у патологічно змінених підшкірних венах.

Більш радикальний спосіб лікування – повне видалення варикозно зміненої підшкірної вени. Сучасні методики забезпечують мінімальне травмування шкіри під час процедури. У верхній частині стегна (зоні «бікіні») здійснюється невеличкий розріз через який і видаляється судина. Існує можливість повністю відмовитися від розрізу на гомілці. Таким чином вдається не лише відновити естетичний вигляд ніг, але й запобігти появі шрамів та рубців.

Відточеність та ювелірна техніка виконання, які спостерігаються в роботі лікарів клініки Біляка, сприяють тому, що втручання проводиться амбулаторно. Час перебування в клініці скорочується до одного дня.