Варикозне розширення вен нижніх кінцівок

Варикозне розширення вен нижніх кінцівок

Зміст сторінки:

Варикозне розширення вен нижніх кінцівок – це патологія при якій стінка вен стоншується, внаслідок чого вони деформуються, розтягуються, та згодом розвивається венозна недостатність. Частіш за все вона вражає ноги, на які припадає чимале навантаження. Хвороба проявляється роздутими венами, вузли яких чітко помітні під шкірою.

Варикозне розширення вен на ногах було й залишається суттєвою проблемою, яка створює дискомфорт для багатьох людей. Це патологічний стан неухильно прогресує і з часом призводить до значного погіршення самопочуття.

Терапевтичні методики здатні лише сповільнити процес і зменшити його прояви. Однак, раз і назавжди позбутися хвороби, можна лише за допомогою хірургічної процедури. Професійні та кваліфіковані фахівці клініки Біляка в м. Ужгород, допоможуть забути про неприємні симптоми та прояви варикозної хвороби.

Причини

Варикозом називається стійка втрата еластичності стінок венозних судин. Внаслідок того вони нерівномірно розширюються й набувають вузлуватої форми. Крім цього, патологія зумовлюється виходом із ладу клапанів, розташованих у венах. Як наслідок, в просвіті судини накопичується зайва рідина, й ослаблені венозні стінки розтягуються.

Приблизно кожна шоста людина у світі має виражені ознаки цієї патології. У віці 70 років і старше, захворювання проявляється в 6–10 разів частіше, ніж у 30-ти літніх людей.

Здорові судини людини

Здорові судини людини

Серед чинників, котрі сприяють розвитку такого стану, виділяють кілька найбільш значущих:

 • жіноча стать (жінки хворіють у 2–3 рази частіше за чоловіків);
 • ожиріння (через занадто велику масу тіла, навантаження на судини ніг значно збільшується);
 • спадковість (недостатня еластичність вен має генетичний характер);
 • особливості способу життя (коли людина носить незручне вузьке взуття або надто тісний одяг, порушується венозний кровотік);
 • умови роботи (тривале перебування у вертикальному положенні тіла);
 • гормональний дисбаланс (надлишок гестагену й естрогену призводить до ослаблення венозних стінок);
 • малорухливий спосіб життя (провокує застій венозної крові);
 • вагітність (створює зайве навантаження на судинне русло ніг).

Перелічені чинники призводять до того, що серед хворих трапляються представники різних професій – від бухгалтера до хірурга. Ті, що викликають варикозне розширення вен на ногах причини, також пов’язані зі шкідливими звичками – курінням, неправильним харчуванням, зловживанням алкоголем. Через це судини спазмуються та розширюються, відбувається порушення венозного кровотоку. Через це їх стінки слабшають і деформуються.

Як наслідок, не тільки порушується естетичний вигляд ніг, але і з’являються передумови для розвитку серйозних ускладнень у вигляді тромбофлебіту, трофічних виразок та ін. Іноді розширені судини лопаються, і відбувається підшкірний крововилив. Також через хворобу може трапитися тромбоз, флебіт, дерматит в ділянці хворих вен. У важких випадках, через варикоз розвиваються серйозні патології серцево-судинної системи.

Клінічні прояви

Вираженість симптомів варикозного розширення вен нижніх кінцівок на початку процесу значно відрізняється від процесу в більш пізніх стадіях.

Так, першими симптомами зазвичай є відчуття важкості в ногах наприкінці дня, пастозність (невеликий набряк) гомілок. Підшкірні вени місцями збільшуються, стають видимими й доступними для пальпації. При цьому іноді виявляються легкі судомні посмикування в ногах (литках).

Варикозне розширення вени у порівнянні зі здоровою венозною судиною

Варикозне розширення вени у порівнянні зі здоровою венозною судиною

У міру того, як прогресує варикозне розширення вен, симптоми посилюються та поглиблюються. Згодом додаються прояви венозної недостатності:

 • чітко видна судинна сітка на ногах;
 • набряк ступнів – особливо наприкінці дня;
 • поява вузлуватих утворень під шкірою;
 • посилюється важкість у ногах;
 • аномальна пігментація шкіри – від темно-коричневого до чорного;
 • висипи й ділянка запалення на шкірі, утворення трофічних виразок;
 • з’являється біль, який в першим часом проходить після нічного відпочинку.

Якщо на такі симптоми не звертати уваги, то з часом застій крові у варикозно змінених венах призводить до болю в цій зоні. З’являються передумови для утворення тромбів і розвитку тромбофлебіту. При подальшому прогресуванні, патологічні зміни досягають глибоких вен ніг, а це з часом призводить до розвитку трофічних виразок і інфекційних ускладнень.

  Діагностика

  Варикозне розширення підшкірних вен нижніх кінцівок не потребує особливих діагностичних заходів. Ця патологія ніг візуалізується вже під час огляду лікаря за місцем звернення. Адже найчастіше вона добре помітна вже при огляді. І все ж, перш ніж лікувати варикозне розширення вен, варто здійснити деякі діагностичні заходи. Вони допоможуть визначити подальшу тактику лікування.

  Кваліфіковані хірурги Ужгородської клініки Біляка вже під час лікарського огляду та опитування здатні оцінити вираженість проявів і скласти попередній план лікування.

  Діагностика варикозного розширення вен

  Діагностика варикозного розширення вен

  При істотних змінах підшкірних вен і приєднанні ускладнень, може виникнути потреба у вивченні стану глибоких шляхів відтоку крові від ніг. Серед інструментальних засобів застосовують наступні:

  • УЗД ніг в особливому режимі – допомагає оцінити стан клапанів і зрозуміти, наскільки порушено прохідність судин;
  • доплеровське обстеженняпоказує швидкість і характер руху крові по венах;
  • контрастна флебографія – дає можливість побачити вузли, виразки, деформації та інші дефекти у венах на рентгенплівці;
  • КТ і МРТ судин – застосовується для уточнення діагностичної картини у особливо складних пацієнтів.

  Треба завважити, що у кожному окремо взятому випадку, обсяг діагностичних заходів і план лікування визначаються індивідуально.

  Лікувальні заходи

  При варикозному розширенні вен на ногах, лікування спрямовують на усунення симптомів хвороби, поліпшення самопочуття хворої людини й запобігання розвитку ускладнень. Терапевтичні заходи полягають в еластичному бинтуванні ніг, застосуванні медикаментозних засобів, котрі покращують мікроциркуляцію та зміцнюють стінки судин.

  Зазвичай, консервативна терапія призначається пацієнтам, у яких хвороба має початкові стадії. Лікар прописує антикоагулянти, флебопротекторні препарати, у деяких випадках застосовуються гормональні засоби. Паралельно з цим, рекомендується застосування засобів для місцевого, локального впливу – гепаринова мазь, носіння компресійних панчіх і пов’язок з еластичного бинта.

  При неефективності терапевтичних методів, у клініці Біляка можуть запропонувати висококваліфіковане хірургічне втручання. Наші хірурги проходять регулярні стажування в провідних клініках Європи та США, де набувають досвіду фахівців світового рівня.

  Лікування варикозного розширення вен за допомогою флебосклерозування

  Лікування варикозного розширення вен за допомогою флебосклерозування

  Хірургічне лікування варикозного розширення вен нижніх кінцівок проводиться професійними лікарями із застосуванням найсучаснішого медичного обладнання. Так, можливе використання методики флебосклерозування. Втручання здійснюється в специфічних умовах і передбачає прицільне введення у венозне русло ніг препаратів, які перекривають просвіт судини, і припиняють кровообіг у патологічно змінених підшкірних венах. Процедура не потребує використання анестезії й триває зовсім небагато часу – близько 20 хвилин.

  Варто сказати, що методика флебосклерозування може застосовуватися для судин, розташованих близько до шкіри. А ось глибокі вени, з її допомогою коригувати неможливо.

  Більш радикальний спосіб лікування – повне видалення варикозно зміненої підшкірної вени. Дана операція називається флебектомія. Коли в людини запущене варикозне розширення вен, оперативне лікування є єдиною розумною альтернативою. Воно гарантує максимальну ефективність і знижує ймовірність рецидиву. Сучасні методики забезпечують мінімальне травмування шкіри під час процедури.

  У верхній частині стегна (зоні «бікіні») здійснюється невеликий розріз, через який і видаляється судина. Існує можливість повністю відмовитися від розрізу на гомілці. Таким чином вдається не лише відновити естетичний вигляд ніг, але й запобігти появі шрамів і рубців.

  Витонченість і ювелірна техніка виконання, які властиві роботі лікарів клініки Біляка, сприяють тому, що втручання проводиться амбулаторно. Час перебування в клініці скорочується до одного дня.

  Щоби зберегти досягнутий результат після лікування, пацієнту необхідно дотримуватися рекомендацій лікарів у відновлювальний період. Важливо уникати підняття важких предметів, носити зручне взуття (без каблука) і компресійні панчохи. Надалі варто переглянути спосіб життя, щоби виключити умови, здатні викликати рецидив хвороби:

  • при сидячій роботі – частіше вставати, ходити, розминатися;
  • робити самомасаж гомілок – розтирати, м’яти, постукувати;
  • замінити високий каблук на взуття з меншим каблуком або танкеткою, а краще – на кросівки;
  • приймати контрастний душ – це тонізує судини;
  • носити компресійну білизну;
  • правильно харчуватися, щоби виключити запори і проблеми із судинами;
  • стежити за вагою тіла;
  • не носити вузький та обмежуючий рухи одяг;
  • не сидіти, поклавши ногу на ногу;
  • не захоплюватися сауною й гарячими ваннами;
  • займатися спортом, але без силових вправ;
  • пити не менш як 2 літри води на добу.

  Якщо людина не дотримується цих рекомендацій, варикоз зазвичай повертається. У середньому рецидиви трапляються через 5 років після лікування. Тому важливо повністю переглянути спосіб життя, щоби не допустити цього.

  Переваги лікування в клініці Біляка м. Ужгород

  Якщо вас турбує варикозне розширення вен, лікування потрібно починати якомога раніше. У цьому вам допоможуть лікарі клініки Біляка. Наші фахівці проходили стажування в США і країнах Європи, де засвоїли прогресивні методики втручань. До кожного пацієнта ми знаходимо індивідуальний підхід, з огляду на стан вен, вік, індивідуальні особливості організму пацієнта.

  Якщо хвороба перебуває на початкових стадіях, лікарі клініки пропонують консервативну терапію або склерозування. У більш складних випадках, рекомендується операція. Пацієнта перед хірургічним втручанням ретельно обстежують, планують алгоритм дій. Після операції, людина відпочиває в комфортній одномісній палаті готельного типу. При цьому забезпечується постійний наглядом досвідченого медперсоналу.

  Для прискорення одужання, в клініці Біляка пропонується здорове харчування на основі екологічно чистих продуктів. Додатково можна пройти курс озонотерапії, яка стимулює відновлення тканин організму на клітинному рівні.

  Вартість лікування варикозу в клініці повністю виправдовує себе. Дізнатися її можна в спеціальному розділі сайту, або зв’язавшись із нами телефоном чи за допомогою спеціального сервісу на сайті.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів