Клініка Біляка ЕВЛК – ендовазальна лазерна коагуляція вен фото 1

Ендовазальна лазерна коагуляція – це щадний метод видалення варикозно розширених вен за допомогою лазерного випромінювання. Його використовують для лікування варикозної хвороби як альтернативу хірургічній операції. Скорочено процедура називається ЕВЛК. Суть методики в тому, що енергія лазеру впливає на стінки судин, нагріває їх та склеює. Зрештою хворі вени виключаються з кровотоку, на їхньому місці утворюються тяжі зі сполучної тканини. Ендовазальна лазерна коагуляція дозволяє прибирати уражені судини без болю та пошкоджень, після неї не залишається грубих рубців.

У Клініці Біляка можна пройти ефективне лікування варикозу. Ми проводимо ендовазальну лазерну коагуляцію в Ужгороді на сучасному обладнанні з максимальною акуратністю.

Показання до ЕВЛК

Процедуру призначають при варикозній хворобі 1-3 стадії. Проводити ЕВЛК вен можна, якщо:

 • збільшені дрібні та великі підшкірні вени;
 • діаметр розширених судин не перевищує 10 мм;
 • є яскраво виражена симптоматика варикозної хвороби;
 • є трофічні виразки.

При запущених стадіях варикозної хвороби потрібні радикальніші заходи.

Протипоказання

Ендовазальна лазерна коагуляція варикозних вен не проводиться при:

 • гострих запальних процесах в організмі;
 • стенозі судин ніг;
 • вагітності та лактації;
 • загостренні хронічних патологій;
 • тромбозі.

Лікарі Клініки Біляка ухвалюють рішення індивідуально для кожного пацієнта. Зв’яжіться з нами, щоб дізнатися, чи можна вам проводити ЕВЛК, ціну операції та інші нюанси!

Переваги методу

Ендовазальна лазерна коагуляція – процедура, що не вимагає госпіталізації, загальної анестезії та складної підготовки. Її головні плюси:

 • Висока ефективність – дозволяє видаляти проблемні вени без ризику рецидиву.
 • Малотравматичність – не потрібно робити розріз, цілісність шкіри та м’язових тканин не порушується. У ході операції пацієнт не втрачає крові – судини миттєво припікаються лазером.
 • Проста реабілітація – відразу після ЕВЛК нижніх кінцівок пацієнт може повернутись до звичного життя, загоєння проходить легко, шрамів на ногах не залишається.
 • Мінімальний ризик ускладнень – якщо пацієнт виконує всі рекомендації лікаря після процедури, проблем не виникає.

У Клініці Біляка ми дотримуємося щадного підходу до лікування варикозу. Для наших лікарів важливий комфорт пацієнта та якість його життя. Тому замість класичного хірургічного втручання ми намагаємось застосовувати сучасні малотравматичні методи видалення уражених вен. Якщо пацієнт не має протипоказань, наші лікарі проводять ендовазальну лазерну коагуляцію – лікування цим способом проходить безпечніше та без зайвих стресів для організму.

  Підготовка до ЕВЛК

  Перед процедурою варто записатися на консультацію до флеболога. Лікар проводить:

  • огляд та пальпацію нижніх кінцівок;
  • доплерографію – УЗД вен на ногах;
  • дуплексне сканування.

  За результатами обстеження флеболог визначає, чи підходить пацієнтові ендовазальна лазерна коагуляція вен, чи потрібно лікувати його іншими методами. Додатково лікар призначає аналізи для оцінки стану організму.

  За 1-2 дні до процедури рекомендується відмовитись від препаратів, що розріджують кров, перейти на легку дієту, не курити, не вживати алкоголю.

  Клініка Біляка ЕВЛК – ендовазальна лазерна коагуляція вен фото 3

  Як проходить процедура

  Операція ЕВЛК проводиться за такою схемою:

  1. Пацієнт розташовується на кушетці лежачи.
  2. Йому дають місцеву анестезію.
  3. Лікар проколює вену та вводить до неї зонд із лазерним світлодіодом, який просуває до місця розширення.
  4. За допомогою лазерного впливу судини нагрівають, склеюючи її. Усі маніпуляції відбуваються під контролем апарату УЗД.

  Скільки триває ендовазальна лазерна коагуляція варикозно розширених вен? Все залежить від кількості уражених судин, їхнього розміру, стадії важкості захворювання. В одних пацієнтів процедура займає 30-40 хвилин, іншим потрібно 1,5-2 години. Запишіться на консультацію до нашого флеболога, щоб дізнатися, як проходитиме ендовазальна лазерна коагуляція нижніх кінцівок у вас.

  Реабілітація та відновлення

  Процедура проводиться в амбулаторному режимі, й через 1-2 години після неї пацієнту можна вставати. Потім потрібно походити пішки щонайменше 2 години – щоб кровотік відновився. При цьому варто носити компресійний трикотаж протягом усього періоду реабілітації.

  У пацієнтів, яким провели лазерне видалення вен ЕВЛК, відновлення триває від 14 днів до 1,5 місяців. На цей період рекомендується відмовитися від відвідування саун та лазень, фізичних навантажень, засмаги та солярію. Замість ванни краще приймати душ. Також варто перейти на полегшену дієту для профілактики рецидиву варикозної хвороби.

  Відразу ж після процедури пацієнти можуть відчувати біль у ногах. Зазвичай він минає за 5-7 днів. Якщо виконувати всі рекомендації лікаря, ускладнень не виникне. Проте при порушенні реабілітаційного режиму можуть з’являтися набряки та гематоми, утворитися тромби.

  Переваги лікування у Клініці Біляка

  Пацієнти нашої клініки проходять ЕВЛК в Україні за європейськими стандартами. Ми використовуємо новітнє лазерне обладнання екстра-класу, що дозволяє діяти з максимальною точністю. Процедуру проводять лікарі, які стажувалися у провідних клініках Європи та США. Тому для наших пацієнтів лазерна ендовазальна коагуляція проходить легко, без ускладнень, вони швидко після неї відновлюються.

  У Клініці Біляка ми дбаємо про комфорт пацієнта. Відразу після операції він проводить 1-2 години у стаціонарі, в одномісній палаті готельного типу, під наглядом медперсоналу. Після цього йому дають особисті рекомендації щодо відновлення.

  Якщо вам потрібна ендовазальна лазерна коагуляція, ціну можна переглянути на сайті або уточнити в наших консультантів. Запишіться на прийом зараз!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів