
Чи варто робити лапароскопію?
Зміст сторінки:
- В яких випадках призначають лапароскопію?
- Переваги лапароскопії
- Протипоказання
- Професійна лапароскопія – робити варто
Лапароскопія – що це? Найпопулярніший в даний час метод проведення оперативного втручання на органах черевної порожнини через невеликі отвори в передній черевній стінці. Операція дає можливість хірургу за допомогою точної оптики й мініатюрних інструментів не травмувати сусідні з хворим місцем тканини та органи.
Незначна крововтрата, відсутність рубців, гарна переносність, вкрай рідкісні ускладнення та швидка реабілітація сприяють тому, що пацієнти й лікарі обирають такий високотехнологічний напрямок хірургії. На даний момент це – найрезультативніший метод боротьби з безпліддям та багатьма іншими проблемами.
В яких випадках призначають лапароскопію?
Діагностична лапароскопія призначається лікарем, коли попередні обстеження не надали точної інформації про захворювання. Часто виникає необхідність в діагностиці патології органів черевної порожнини, малого таза й заочеревинного простору, або коли потрібно взяти зразок хворої тканини на біопсію.
Втручання успішно проводять пацієнтам хірургічного, урологічного, гінекологічного, онкологічного та судинного профілів. Найпопулярнішою операцією є лапароскопія жовчного міхура, котра дозволяє справлятися з жовчнокам’яною хворобою.
У гінекології, таке хірургічне рішення застосовують, коли медикаментозне лікування не є ефективним, і необхідна операція. Лапароскопія маткових труб допомагає визначити, чи не порушена їх прохідність. Якщо в трубах діагностуються спайки, здійснюється їх розсічення, що допомагає позбавити жінку від безпліддя. При діагнозі позаматкової вагітності, лапароскопія здійснюється терміново і допомагає не лише врятувати життя та здоров’я жінки, але й зберегти дітородні функції організму.
Також даним методом видаляються пухлини, кісти, інші новоутворення. Лапароскопія дає можливість вирішити багато завдань:
- пластика гриж;
- видалення фіброми яєчника;
- фіксація нирок і матки;
- усунення спайок в черевній порожнині.
Під час операцій з використанням прогресивних технологій проводиться резекція:
- апендиксу;
- передміхурової залози;
- аденоми;
- фіброматозних вузлів, кіст яєчників, матки.
Переваги лапароскопії
В даний час для діагностики та оперативного втручання широко застосовується лапароскопічна методика. Новаторський метод має цілий ряд переваг:
- Можливість точно встановити діагноз.
- Ретельний контроль операції.
- Відсутність розрізів.
- Уникнення рубців і шрамів.
- Незначна втрата крові.
- Можливість зберігати органи.
- Мінімальне травмування тканин.
- Швидка реабілітація.
- Короткий термін госпіталізації.
- Відсутність ускладнень.
Протипоказання
У лапароскопії, протипоказання умовно поділені на дві групи: абсолютні та відносні. Серед абсолютних виділяють:
- сепсис (зараження крові);
- серцеву недостатність середньої або важкої форми;
- перитоніт;
- повну кишкову непрохідність;
- термінальні стани.
До групи відносних протипоказань відносяться:
- ожиріння крайнього ступеня;
- погане згортання крові;
- коливання артеріального тиску;
- гострі фази інфекційних захворювань;
- вагітність пізніх термінів;
- похилий вік пацієнта;
- нещодавно зроблена лапаротомія.
Якщо лікар говорить, що пацієнтові лапароскопія протипоказана відносно, то що це значить? В цьому випадку необхідно спочатку вжити заходів, щоб стабілізувати стан людини, і тоді проведення операції стане можливим.
Останнє слово та рішення залишаються за хірургом і анестезіологом, зваживши всі дані, фахівці виносять вердикт. У більшості ситуацій все ж вдається зробити лапароскопію, завдяки якій людина успішно розв’язує проблеми зі здоров’ям і швидко відновлюється.
Професійна лапароскопія – робити варто
Клініка Біляка має великий досвід проведення лапароскопії пацієнтам хірургічного, гінекологічного, урологічного, онкологічного і судинного профілю. Досвідчені фахівці на сучасному обладнанні проводять діагностику, а при наявності показань – операцію. Тут пацієнтів чекає успішне лікування, комфортні умови та високий рівень обслуговування.