Позаматкова вагітність

Позаматкова вагітність

При позаматковій вагітності, запліднена яйцеклітина не досягає порожнини матки, а імплантується в інших місцях. Іноді можна зустріти синонім такого стану «ектопічна вагітність».

Статистично така ситуація зустрічається приблизно у 3,6% всіх вагітних. Найбільш поширена серед жінок до 35 років. В м. Ужгород, в клініці Біляка, ми допоможемо обережно позбутися цієї патології та часто й усунути її причину.

Причини

На нормальне розташування плодового яйця здатні згубно вплинути різноманітні фактори. Так, позаматкова вагітність частіше розвивається при:

 • гормональних порушеннях;
 • аномаліях розвитку матки;
 • хронічних запальних процесах в органах жіночої статевої сфери;
 • перенесених операціях і абортах;
 • ендометріозі;
 • хронічному стресі;
 • порушенні прохідності маточних труб.

Такі пацієнтки повинні перебувати під більш пильним контролем з боку акушерсько-гінекологічної служби.

Ризик розвитку ектопічної вагітності відзначається й у жінок, які тривалий час використовували у якості контрацепції внутрішньоматкову спіраль або гормональні засоби.


Клінічні прояви

Місця прикріплення заплідненої яйцеклітини при позаматковій вагітності

Місця прикріплення заплідненої яйцеклітини

На початку симптоми позаматкової вагітності нічим не відрізняються від нормальної: затримка місячних, зміна консистенції матки. Це відбувається тому, що плідне яйце створює типовий для вагітності гормональний фон.

Неприємності починаються, коли плід досягає значних розмірів. Відзначимо, що в залежності від місця прикріплення, критичні розміри яйця теж відрізняються. А розташовуватися плід може і на яєчнику, і в матковій трубі, і в шийці матки.

Найбільш часті прояви позаматкової вагітності:

 • затримка місячних;
 • біль в області малого таза;
 • кров’янисті виділення з піхви;
 • нудота.

На початку відзначається поєднання 2–3 симптомів. При найбільш тяжкому перебігу, коли плодне яйце розриває орган в якому прікрипилося, на перший план виходить клініка гострої хірургічної патології: інтенсивний біль, спазми, кров’янисті виділення, напруженість черевної стінки.


Використання експрес-тесту при позаматковій вагітності

Використання експрес-тесту при позаматковій вагітності

Діагностика

Якщо жінка виявляє у себе початкові ознаки вагітності, їй слід пройти експрес тест на вагітність, дослідження ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини) та УЗД малого таза. Правильна інтерпретація результатів багато в чому залежить від професіоналізму лікаря.

Першокласне діагностичне обладнання клініки Біляка в руках кваліфікованого персоналу зводить до мінімуму час, необхідний для установки точного діагнозу і місця розташування позаматкової вагітності.

Регулярні закордонні стажування у клініках США і провідних країн Європи, дозволяють нашим фахівцям застосовувати в Україні передовий медичний досвід. Найбільш показово це відбивається на рівні надання медичної допомоги.

Лікувальні заходи

«Золотим» стандартом допомоги при позаматковій вагітності впевнено стає лапароскопія. Цей метод дозволяє проводити органозберігаючі втручання.


Застосування лапароскопії при позаматковій вагітності

Застосування лапароскопії при позаматковій вагітності

Для жінки, кваліфіковано проведене в нашій клініці лапароскопічне видалення плідного яйця при позаматковій вагітності, означає можливість завагітніти повторно й успішно народити здорову дитину.

Вирішальне значення мають професіоналізм хірурга, можливості, котрі надаються сучасним обладнанням, та індивідуальний підхід до кожної пацієнтки.

Обсяг необхідного втручання в клініці Біляка підбирається для кожного конкретного випадку. Тактика операції полягає в максимальному збережені цілісності та здоров’я організму жінки.