Анатомічна будова матки

Анатомічна будова матки


Зміст сторінки:

Порушення прохідності маткових труб є причиною жіночого безпліддя в 35% – 74% випадків. За останні роки зниження цього показника лікарі не відзначають. Практично, три жінки з чотирьох не можуть завагітніти через патологію фаллопієвих труб.

У таких випадках пізнати радість материнства допоможе лапароскопічне відновлення прохідності маткових труб. Перша операція такого роду була проведена ще в 1974 році. З тієї пори безперервно удосконалюється методика, збагачуються досвідом хірурги, нові можливості відкриває прогрес медичної техніки.

Фахівці ужгородської клініки Біляка здатні усунути будь-яку причину трубного безпліддя за 20-30 хвилин без розрізів, ускладнень і тривалого післяопераційного періоду. Після відновлення прохідності маткових труб бажана вагітність не змусить себе довго чекати.

В основі патології може лежати кілька причин. Трубне безпліддя здатне розвинутися внаслідок:

 • порушення скорочувальної здатності м’язового шару;
 • часткового або повного перекриття просвіту епітеліальною або м’язовою оболонкою;
 • спайкового процесу в області малого таза.

Лапароскопія, як діагностична процедура, показана всім безплідним жінкам при збереженому менструальному циклі. У 80% випадків вона може стати одночасно і лікувальним втручанням.


Зверніться за консультацією до фахівця клініки Біляка за допомогою сервісу на сайті. Кваліфікований лікар надасть відповіді на будь-які питання.

Проведення лабораторних досліджень

Проведення лабораторних досліджень

Підготовка до операції

Запорукою успішних результатів лікування є детальне обстеження перед лапароскопією. До переліку досліджень входять:

 • аналізи крові (клінічний і біохімічний);
 • ретельний гінекологічний огляд;
 • кольпоскопія;
 • УЗД органів малого таза, черевної порожнини та позаочеревинного простору.

Отримані дані обробляються протягом одного дня. Результати дають можливість підготувати план операції при трубному безплідді. Залежно від виявленого розладу у конкретної жінки, робиться вибір на користь тієї чи іншої методики. Варіантів декілька, тому тактика позбавлення від трубного безпліддя підбирається з урахуванням індивідуальних особливостей кожної пацієнтки.

Загальним для всіх методик є одне: лапароскопічне лікування трубного безпліддя проводиться під загальним наркозом. Тому потрібна нескладна підготовка кишківника. Напередодні операції – голод. Показана очисна клізма.

Типові місця установки троакарів при лапароскопічному відновленні прохідності маточних труб

Типові місця установки троакарів при лапароскопічному відновленні прохідності маткових труб

Хід операції

Лапароскопія є, в першу чергу, діагностичною операцією. Отримувані в її процесі візуальні дані – безцінні для хірурга. Встановлення троакарів дає можливість заразом і відновити прохідність маткових труб. Для цього потрібні три проколи черевної стінки, типові місця вказані на малюнку.

Діаметр використовуваних інструментів від 5 мм до 1 см. Першим вводиться лапароскоп у біляпупковій області. Він дає можливість оглянути операційний простір і забезпечує візуальний контроль за встановленням інших троакарів.

Наступний етап – хромосальпінгографія. Для встановлення ступеня оклюзії маткових труб в матку вводиться канюля. Через неї подається нешкідливий барвник. Надходження його в черевну порожнину, видиме через лапароскоп, дає оцінку прохідності труб з обох сторін.

Вибір оптимальної методики проводиться після цієї маніпуляції та ретельного огляду порожнини малого таза.

В клініці Біляка хірурги проходять регулярні стажування в закладах Європи та США. Тому будь-яка причина непрохідності усувається в ході однієї процедури відповідно до стандартів розвинених країн.


Лапароскопічне відновлення прохідності маткових труб

Лапароскопічне відновлення прохідності маткових труб

Якщо причиною непрохідності труб є спайковий процес, який нерідко розвивається після гінекологічних втручань, проводиться усунення спайок. У нашої клініки є багатий досвід проведення адгеолізісу.

При зміні анатомічної будови труби й повному перекритті просвіту, проводиться сальпінгостомія або сальпінгонеостомія. В ході операції виявляється місце оклюзії, над ним стінку розтинають і просвіт виводиться назовні. Так вдається заново сформувати ампулярний відділ маткової труби.

При заростанні дистального, фімбріального кінця, акуратно розсікаються спайки та розділяються зрощені фімбрії. У результаті відновлюється анатомічна прохідність труби.

Наприкінці проводиться повторний візуальний огляд простору малого таза, інструменти витягуються. Проколи закриваються пластирною пов’язкою або накладанням декількох швів.

Особливості лікування в клініці

Можливість відчути радість материнства після лапароскопічного відновлення прохідності маточних труб

Можливість відчути радість материнства після лапароскопічного відновлення прохідності маткових труб

Проблеми, які вирішуються у нашій клініці, доставляють багато страждань прекрасній половині людства. Безпліддя – одна з них. За 20-30 хвилин лапароскопічне відновлення прохідності маткових труб в клініці Біляка дає можливість пізнати радість материнства.

Кожна жінка відчуває індивідуальний підхід персоналу з моменту звернення. На період перебування в клініці виділяється окрема палата. Організовується харчування з використанням екологічно чистих продуктів. Меню складається з урахуванням індивідуальних особливостей організму.

За відновленням здоров’я стежить кваліфікований лікар. Створюється окремий медсестринський пост.

Прискорює відновлення сил і здоров’я озонотерапія. Цьому прогресивному фізіотерапевтичному методу в клініці Біляка приділяється особлива увага.

Рухова активність дозволяється і заохочується вже через кілька годин після відновлення прохідності маткових труб. Комплексний підхід до лікування дозволяє виписку зі стаціонару на другу добу після операції.


Вартість операції: 8900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.