Анатомічна будова матки
Анатомічна будова матки

Зміст сторінки:

Лапароскопічне відновлення прохідності маткових труб – це хірургічна малоінвазивна операція, при якій усуваються спайки в фаллопієвих трубах. Доступ при цьому здійснюється крізь кілька проколів в передній черевній стінці. Перебіг операції залежить від ступеня непрохідності: або усуваються лише спайки, або доводиться видаляти ділянки труб з подальшим їх зшиванням. Дане втручання допомагає багатьом жінкам розв’язати проблему безпліддя.

Порушення прохідності маткових труб стає причиною жіночого безпліддя в 35% – 74% випадків. Причому, останніми роками, зниження такого показника лікарі не відзначають. Фактично, три жінки з чотирьох не можуть завагітніти саме через патологію фаллопієвих труб.

У подібних випадках, пізнати радість материнства допоможе лапароскопічне відновлення прохідності маткових труб. Перша операція такого роду була проведена ще в 1974 році. З того часу методика безперервно удосконалюється, збагачуються досвідом хірурги, нові можливості відкриває прогрес медичної техніки.

Фахівці клініки Біляка, м.Ужгород, здатні усунути будь-яку причину трубного безпліддя за 20-30 хвилин без розрізів, ускладнень і тривалого післяопераційного періоду. Після відновлення прохідності маткових труб бажана вагітність не змусить себе довго чекати.

Показання до операції

Дане втручання призначають жінкам, у яких порушена прохідність маткових труб, і через це вони не можуть завагітніти. В основі патології може лежати кілька причин. Трубне безпліддя здатне розвинутися внаслідок:

 • порушення скорочувальної здатності м’язового шару;
 • часткового або повного перекриття просвіту епітеліальною чи м’язовою оболонкою;
 • спайкових процесів в області малого таза.

Лапароскопія, як діагностична процедура, показана всім безплідним жінкам при збереженому менструальному циклі. У 80% випадків вона може стати одночасно і лікувальним втручанням.

Зверніться по консультацію до фахівця нашої клініки за допомогою сервісу на сайті або телефоном. Кваліфікований лікар надасть відповіді на всі питання, котрі турбують пацієнтку.

Проведення лабораторних досліджень
Проведення лабораторних досліджень

Підготовка до операції

Запорукою успішних результатів лікування є детальне обстеження перед лапароскопією. До переліку досліджень входять:

 • аналізи крові (клінічний і біохімічний);
 • ретельний гінекологічний огляд;
 • кольпоскопія;
 • вивчення системи згортання крові;
 • УЗД органів малого таза, черевної порожнини та заочеревинного простору.

Отримані дані обробляються протягом одного дня. Результати дають можливість підготувати план операції при трубному безплідді. Залежно від виявленого розладу у конкретної жінки, робиться вибір на користь тієї чи іншої методики. Підходів кілька, тому тактика позбавлення від трубного безпліддя підбирається з урахуванням індивідуальних особливостей кожної пацієнтки.

Загальною для всіх методик є одна річ: лапароскопічне лікування трубного безпліддя проводиться під загальним наркозом. Тому потрібна нескладна підготовка кишківника. Напередодні операції – голод. Показана очисна клізма.

  Типові місця установки троакарів при лапароскопічному відновленні прохідності маточних труб
  Типові місця установки троакарів при лапароскопічному відновленні прохідності маткових труб

  Перебіг операції

  Лапароскопія є, в першу чергу, діагностичною операцією. Отримані за її допомогою візуальні дані – безцінні для хірурга. Установка троакарів дає можливість за одне втручання також і відновити прохідність маткових труб. Для цього потрібно три проколи черевної стінки, типові місця вказані на малюнку вище.

  Діаметр інструментів від 5 мм до 1 см. Першим заводиться лапароскоп в біляпупковій області. Він дає можливість оглянути операційний простір і забезпечує візуальний контроль за встановленням інших троакарів.

  Наступний етап – хромосальпінгографія. Для встановлення ступеня оклюзії маткових труб, в матку вводиться канюля. Через неї подається нешкідливий барвник. Надходження кольорової рідини в черевну порожнину, видиме за допомогою лапароскопу, дає можливість оцінити прохідність труб з обох сторін.

  Вибір оптимальної методики втручання здійснюється після цієї маніпуляції та ретельного огляду порожнини малого таза.

  Наші хірурги проходять регулярні стажування в клініках Європи та США. Тому будь-яка причина непрохідності усувається в ході однієї процедури відповідно до стандартів розвинених країн.

  Лапароскопічне відновлення прохідності маткових труб
  Лапароскопічне відновлення прохідності маткових труб

  Якщо причиною непрохідності труб стає спайковий процес, який нерідко розвивається після гінекологічних втручань, здійснюється усунення спайок. У клініці Біляка є багатий досвід проведення адгеолізіса. При цьому цілісність фаллопієвих труб зберігається, прибираються лише патологічні утворення. Така операція лапароскопія маткових труб є найбільш щадною, адже вона усуває непрохідність і максимально зберігає жінці репродуктивні органи.

  При зміні анатомічної структури труби та повному перекритті просвіту, треба робити сальпінгостомію або сальпінгонеостомію. В ході такої операції виявляється місце оклюзії, над ним стінку розтинають, і просвіт виводиться назовні. Так вдається заново сформувати ампулярний відділ маткової труби.

  При заростанні дистального, фімбріального кінця, акуратно розсікаються спайки, а зрощені фімбрії відокремлюються одна від одної. В результаті відновлюється анатомічна прохідність труби.

  На завершення процедури, проводиться повторний візуальний огляд простору малого таза, інструменти витягуються. Проколи закриваються лейкопластирною пов’язкою або накладенням декількох швів.

  Реабілітація і вагітність після відновлення прохідності маткових труб

  Пацієнтку виписують приблизно через 3 доби після операції. Коли проведена лапароскопія при безплідді, відновний період триває близько 1 місяця. Протягом цього терміну слід дотримуватися простих рекомендацій:

  • обмежити фізичну активність;
  • виключити продукти, що викликають здуття живота;
  • замінити гарячу ванну на теплий душ;
  • не відвідувати сауну, лазню і басейн;
  • відмовитися від купання у відкритих водоймах;
  • не піднімати важких предметів;
  • відмовитися від сексуальних контактів.

  Перші 2-3 тижні після операції можуть спостерігатися незначні кров’янисті виділення, мазання з піхви. Менструальний цикл відновлюється зазвичай не пізніше, ніж через 1 місяць. Особливості планування вагітності визначаються складністю проведеного втручання, а також віком і анамнезом пацієнтки. В середньому, зачаття настає через 6-12 місяців, але попередньо потрібно консультуватися з гінекологом. Також під час вагітності необхідне ретельне спостереження у лікарів.

  Особливості лікування в клініці

  Можливість відчути радість материнства після лапароскопічного відновлення прохідності маточних труб
  Можливість відчути радість материнства після лапароскопічного відновлення прохідності маткових труб

  Можливість відчути радість материнства після лапароскопічного відновлення прохідності маткових труб

  Проблеми, які вирішуються в нашій клініці, спричиняють багато страждань прекрасній половині людства. Безпліддя – одна з них. За 20-30 хвилин лапароскопічне відновлення прохідності маткових труб в клініці Біляка дає можливість пізнати радість материнства.

  Якщо вам необхідна операція на прохідність маткових труб, зверніться до наших лікарів. Вони проведуть діагностику і визначать, який метод відновлення прохідності вам підходить. Кожна жінка тут відчуває індивідуальний підхід персоналу з моменту звернення. Втручання проводиться лапароскопічним методом і з високою акуратністю.

  На період перебування в клініці виділяється окрема палата готельного типу. Організовується харчування з використанням екологічно чистих продуктів. Меню складається з урахуванням індивідуальних особливостей організму.

  За відновленням здоров’я стежить кваліфікований лікар. Створюється окремий медсестринський пост.

  Прискорює відновлення сил і здоров’я озонотерапія. Цьому прогресивному фізіотерапевтичному методу в клініці Біляка приділяється особлива увага.

  Рухова активність дозволяється і заохочується вже через кілька годин після відновлення прохідності маткових труб. Комплексний підхід до лікування дозволяє виписку зі стаціонару на другу добу після операції. Після операцій в клініці Біляка пацієнтки швидко відновлюються й отримують шанс випробувати щастя материнства.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічне відновлення прохідності маткових труб 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічне відновлення прохідності маткових труб в Клініці Біляка?

  Лапароскопічне відновлення прохідності маткових труб в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів