Жовчнокам'яна хвороба

Жовчнокам’яна хвороба

Зміст сторінки:

Жовчний міхур передбачений природою як акумулятор травного ферменту – жовчі. Нерегулярне і незбалансоване харчування, розлади нервової системи (в першу чергу вегетативної), хвороботворні мікроорганізми – все це причини застою жовчі, утворення каменів, розвитку інфекційного чи калькульозного холециститу.

У ряді випадків цього поширеного захворювання не обійтися без допомоги хірурга, і жовчний міхур доводиться видаляти. Показання до видалення жовчного міхура наступні:

 1. Жовчнокам’яна хвороба з нападами печінкової кольки.
 2. Безкам’яний хронічний холецистит.
 3. Гострий холецистит (у деяких випадках).
 4. Зміни стінки (фарфоровий міхур).
 5. Важкі форми дискінезії жовчовивідних шляхів.

Засновник приватної клініки у м. Ужгород, Біляк тепан Томович, був першим в Україні лікарем, який здійснив лапароскопічне видалення жовчного міхура (холецистектомію) у 1992 році. Одним з перших запровадив лапароскопічну методику в практиці хірургічних, урологічних та гінекологічних операцій, за що йому було присвоєно звання «Заслужений лікар України».

Підготовка до операції

Видалення органу, навіть якщо це жовчний міхур, завжди вимагає ретельного обстеження та наявності безумовних рекомендацій. Тому до вивчення стану здоров’я пацієнта в клініці Біляка підходять з великою увагою. Це також одна з важливих складових індивідуального підходу до кожного, хто звертається до нас по допомогу.


Обстеження перед операцією

Обстеження перед операцією

Стандартний набір обстежень передбачає:

 • клінічний аналіз сечі;
 • клінічний і біохімічний аналізи крові;
 • вивчення системи згортання крові;
 • в разі необхідності – ФЕГДС;
 • УЗД органів черевної порожнини з акцентом на печінку, її протоки, міхур і підшлункову залозу.

Якщо отримані дані не будуть давати всеосяжну картину, можуть знадобитися додаткові методи (рентгенологічні).

Від самого пацієнта потрібно дотримання делікатної дієти з малою кількістю клітковини, останній прийом їжі напередодні операції не пізніше 7 години вечора.

У той день, коли запланована лапароскопічна холецистектомія, – суворе голодування, ставиться очисна клізма. Ці заходи обумовлені загальною анестезією при проведенні втручання.

Типові місця установки троакарів для лапароскопічної холецистектомії

Типові місця установки троакарів для лапароскопічної холецистектомії


Хід операції

В операційній, після застосування анестезії пацієнт розташовується на спині, руки розведені.

Для проведення лапароскопічної холецистектомії в клініці Біляка здійснюються чотири проколи передньої черевної стінки діаметром до 10 мм, крізь котрі до черевної порожнини заводять троакари – робочі інструменти хірурга та відеосенсор з джерелом світла.
Наочно подивитися перебіг втручання можна на інтраопераційному відео. За роботою – Біляк Степан Степанович:

Першим ділом виявляється дно міхура. Потягуючи за нього і шийку в різних напрямках диференціюють і виділяють жовчну протоку, яка згодом виділяться з оточуючих тканин і перетинається. Перед цим на протоку накладається лігатура (кліпса).

Далі перев’язуються й перетинаються судини, які живлять міхур. Після цього починається відділення жовчного міхура від очеревини, від печінкового ложа. При цьому дрібні жовчні протоки, що впадають у міхур безпосередньо з печінки, коагулюються.

Лапароскопічна холецистектомія

Лапароскопічна холецистектомія

У черевну порожнину вводиться спеціальний пластиковий контейнер (англ. Endocatch bag), в який і поміщається відокремлений від печінки жовчний міхур. Згодом ендомішок витягується з черевної порожнини.

Якщо розміри міхура або його вмісту не дозволяють скористатися стандартним проколом для одного з троакарів (при жовчнокам’яній хворобі конкременти можуть сягати значних розмірів), отвір трохи розширюється.

Надалі проводиться ретельний контроль гемостазу, троакари видаляються, проколи вшиваються (або закриваються пластирною пов’язкою). Тривалість втручання в середньому становить 40 хвилин.

Особливості лікування в клініці

Весь стаціонарний період пацієнт перебуває в індивідуальній палаті. Директор С.Т. Біляк неодноразово відвідував клініки Європи й США і для свого закладу взяв найкраще, тому обладнання й оснащення палати відповідають світовим нормам і стандартам.

Особливості післяопераційного лікування

Особливості післяопераційного лікування

Персонал клініки наслідує дотримання принципів індивідуального підходу до кожного пацієнта, тому в післяопераційному періоді організовується індивідуальний медсестринський пост, за відновленням здоров’я стежить досвідчений лікар.

Харчування організовано таким чином, щоб теж сприяти одужанню. Використовуються тільки екологічно чисті продукти, подаровані унікальною природою Закарпаття. Меню не є типовим і складається для конкретного пацієнта.

Найсучасніше обладнання, унікальний досвід і висока кваліфікація фахівців клініки дозволяють виконати лапароскопічну холецистектомію з передовими навіть для Європи стандартами. Це, у поєднанні з сеансами озонотерапії, скорочує перебування людини в клініці до 2-3 днів після операції.


Вартість операції: 8900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.