Рак яєчників у жінок

Рак яєчників у жінок

Рак яєчника – одна з найбільш розповсюджених форм раку, яка притаманна представницям перкрасної  статі. Відповідно до статистичних даних, біля 50% випадків захворювання виявляється у жінок після 60 років.

Пропонуємо детальніше розібратися з причинами такого захворювання, як рак яєчників, симптомами та методами його лікування. Адже, від того, як швидко Ви звернетеся до лікаря і розпочнете лікування, буде залежати його ефективність.

Причини

На рак яєчників великий вплив мають такі фактори: вік жінки, гормональний дисбаланс та спадковість. Захворювання зустрічається у жінок, переважно, після настання менопаузи. Крім того, жінки, які жодного разу не народжували, мають більше ризиків до розвитку патологічних новоутворень.

Гормональні зміни, безпліддя та його лікування за допомогою препаратів, які мають стимулюючий вплив на жіночу овуляцію, в рази підвищують ймовірність розвитку раку яєчників.


Симптоми раку яєчників

Симптоми раку яєчників

Клінічні прояви

На початкових стадіях проявляються нетипові (як для інших гінекологічних захворювань) симптоми раку яєчників. Їх досить легко сплутати із захворюваннями органів шлунково-кишкового тракту та сечовидільної системи.

До таких симптомів відносяться: нудота, здуття живота, метеоризм, закрепи, болі у нижній частині живота, часті позиви до сечовипускання, порушення менструального циклу, безпричинна різка зміна ваги, втрата апетиту. При раку яєчника можливе збільшення розміру талії внаслідок розвитку асциту – скупчення великого об’єму рідини в черевній порожнині.

Фахівці клініки Біляка вже багато років спеціалізуються на лікуванні гінекологічних, урологічних, хірургічних та онкологічних захворювань, а тому здатні розпізнати клінічні прояви хвороби за першими її симптомами та обрати найефективніші методи діагностики.


Гінекологічний огляд при раку яєчників

Гінекологічний огляд при раку яєчників

Діагностика

Для постановки діагнозу хірурги клініки Біляка використовують:

  • гінекологічний огляд;
  • клінічні аналізи крові та сечі;
  • аналіз крові на онкомаркери раку яєчників (у нормі рівень ракового антигену СА-125– до 35 од/мл);
  • ультразвукове дослідження (УЗД) органів малого таза;
  • комп’ютерну томографію (КТ), яка допомагає визначити ступінь розповсюдження пухлини.

Лікування

У клініці Біляка об’єм операції залежатиме від стадії захворювання.

Ефективне операційне втручання за сучасними техниками  може обмежитися як видаленням одного яєчника (оваріектомія), так і повною екстирпацією матки (гістеректомія) з обома придатками, великим сальником та регіонарними лімфатичними вузлами. При показах проводиться хіміотерапія.


Якщо Ви постійно відчуваєте на собі симптоми, притаманні раку яєчників або належите до групи ризику, не баріться, обов’язково телефонуйте або звертайтеся до нас за допомогою форми на сайті. Ми з радістю відповімо на будь-які Ваші питання щодо перебігу та лікування раку яєчників на будь-якій стадії.