Рак яєчника

Рак яєчника

Зміст сторінки:

Лапароскопічна операція при раку яєчника (оваріектомія) – це хірургічне втручання, в ході якого видаляється злоякісна пухлина жіночих статевих залоз, часто разом з ураженими нею органами. При цьому доступ здійснюється через проколи в животі.

Якщо рак яєчників діагностується на ранніх стадіях (коли пухлина локалізується в межах яєчника), існують чудові шанси на повний успіх операції. Так, повне одужання відбувається у понад 93% випадків.

Хірурги ужгородської клініки Біляка проходять регулярні підвищення кваліфікації та стажування за кордоном, які підкріплюються багаторічним досвідом лікування гінекологічних, урологічних, хірургічних та онкологічних захворювань. На нашому рахунку велика кількість успішних операцій, в тому числі у пацієнтів з важкими патологіями та онкологічними процесами.

Показання до операції

Дане втручання проводять жінкам, у яких діагностовано злоякісні пухлини в одному або обох яєчниках. Особливо ефективною операція є на початкових стадіях, коли новоутворення не встигли сильно розростися й дати метастази. Рак яєчників є злоякісною гормонозалежною пухлиною. Нерідко процес розвивається з кісти, клітини якої перероджуються у злоякісні. Можливі й інші причини – хронічні запалення, гормональні розлади, спадкова схильність.

Обсяг втручання залежить від фази розвитку захворювання. При виявленні на 1 стадії, можливе видалення пухлини та частини яєчника з максимальним збереженням здорової тканини. На 2 стадії раку, орган видаляється повністю, але другий придаток залишається, що дозволяє зберегти пацієнтці фертильність.

Починаючи з 3 стадії, хірургам доводиться приймати більш радикальні рішення. Якщо метастази вразили другий яєчник, він теж видаляється. У запущених випадках вже треба вирізати придатки разом з маткою і лімфовузлами.

Чим раніше жінка звертається до гінеколога, тим вище шанси врятувати її репродуктивні органи. У клініці Біляка хірурги максимально намагаються зберегти молодим пацієнткам фертильність. Якщо ж онкологія діагностується у жінок в менопаузі чи після клімаксу, їм пропонується радикальна операція.

Ще недавно, при діагнозі рак яєчника, безальтернативно застосовувалася лапаротомічна операція. Це класична методика, при якій робиться досить великий розріз на передній черевній стінці. Через нього здійснюється доступ до внутрішніх органів, проводяться необхідні маніпуляції. Такі втручання призводять до значної крововтрати та сильного стресу через пошкодження м’язових і шкірних тканин.

З появою лапароскопії, життя після операції стало простіше. Це малоінвазивне втручання без розрізів і крові дозволяє значно скоротити реабілітаційний період.

  Переваги лапароскопії

  На відміну від традиційної операції, лапароскопічна при раку яєчника набагато менше травмує пацієнтку. Вона має безліч плюсів:

  • Не порушує цілісність м’язових тканин живота, що дозволяє швидко повернутися до звичної фізичної активності.
  • Дозволяє виключити велику крововтрату, внаслідок чого рівень стресу для організму знижується.
  • Дає можливість провести діагностику, щоб оцінити ступінь ураження і відразу ж виконати необхідні хірургічні маніпуляції.
  • Проводиться під відеоконтролем з багаторазовим збільшенням, завдяки чому досягається висока точність дій хірурга.
  • Скорочує час самого втручання, що не лише спрощує роботу лікаря, але й зменшує навантаження наркозу для пацієнтки.
  • Скорочує тривалість відновного періоду, оскільки пошкодження мінімальні, й тканини швидко заживають.
  • Має виражений естетичний ефект завдяки відсутності шрамів.

  Однак варто сказати, що лапароскопія не завжди можлива. На занедбаній стадії захворювання, коли ураження занадто сильні, хірургам доводиться прийняти рішення про лапаротомічний розріз. Це відбувається, якщо метастази встигли вразити не тільки репродуктивну систему, а й інші органи. Ось чому важливо звертатися за медичною допомогою при найперших симптомах захворювання.

  Підготовка до операції

  Підготовка до операції полягає в проведенні комплексної діагностики, яка включає наступні процедури: гінекологічний огляд, клінічні аналізи крові та сечі, аналіз крові на онкомаркери, УЗД, КТ. На основі діагностичних даних визначається тактика лікування й обсяги оперативного втручання.

  Операція з видалення ракової пухлини проводиться під загальною анестезією, тому за добу до операції показана дієта без клітковини, а в день її проведення – голодування й очисна клізма.

  Хід операції

  Обсяг оперативного втручання залежить від стадії захворювання.

  Найбільш ефективним і малотравматичним методом оперативного лікування такого захворювання, як рак яєчників у жінок, є лапароскопія. Операція дозволяє видалити ракову пухлину через кілька проколів на шкірі за допомогою спеціальних троакарів, обладнаних ендоскопічною відеосистемою.

  Перший троакар вводиться у самого пупка. Після цього вводяться ще два або три троакари в залежності від обсягу операції.

  Типові місця установки троакарів при: а) лапароскопічній оваріектомії; б) лапароскопічній гістеректомії

  Типові місця установки троакарів при: а) лапароскопічній оваріектомії; б) лапароскопічній гістеректомії


  Остаточні обсяги втручання визначаються вже під час самої лапароскопії, яка відіграє діагностичну роль. Коли введено троакари та лапароскоп з камерою, робоче поле ретельно оглядається, будь-які підозрілі тканини беруться на біопсію. Хірург оцінює стан другого яєчника, фаллопієвих труб, звертає увагу на спайки між пухлиною і тканинами, а також стан лімфовузлів.

  На початкових стадіях захворювання досить видалення одного з яєчників. Така операція називається оваріектомією.

  На більш пізніх стадіях проводиться радикальне оперативне втручання – екстирпація матки (гістеректомія) з обома придатками, великим сальником і регіонарними лімфовузлами.

  Пухлина та уражені тканини видаляються через розріз піхви, тому на тілі не залишається значних ран. Після цього робиться остаточний контроль гемостазу і троакари прибирають. На місця проколів накладаються естетичні шви та медичний пластир. Залежно від обсягів видалення, операція може тривати від 1,5 до 4 годин.

  Використання в оперативному лікуванні раку яєчника сучасних лапароскопічних методик, які в більшості випадків застосовують фахівці нашої клініки, дозволяє звести до мінімуму обсяг операційного втручання, зберегти естетичну красу тіла і скоротити післяопераційний період.

  Реабілітація після лапароскопії раку яєчників

  Після операції пацієнтка знаходиться в стаціонарі близько 3 днів. Реабілітаційним періодом вважається 1 місяць після виписки. Коли проведена лапароскопія раку яєчника, рекомендації в відновлювальному періоді такі:

  • дотримуватися дієти, виключивши з раціону продукти, котрі викликають газоутворення;
  • не піднімати важкі предмети;
  • виключити силові тренування;
  • стежити за перистальтикою кишківника, не допускаючи запорів;
  • дотримуватися статевого спокою;
  • замінити купання у ванній на душ, але не дуже гарячий;
  • не відвідувати баню, сауну і басейн;
  • не плавати у водоймах.

  Наслідки операції залежать від стадії захворювання та обсягів втручання. Всі видалені в ході лапароскопії тканини відправляються на гістологічне дослідження. На підставі його результатів лікар визначає, чи потрібні додаткові заходи – хіміотерапія, опромінення.

  Зазвичай жінки, які звернулися до лікарів на ранніх фазах розвитку пухлини, позбавляються лише одного яєчника та обходяться без додаткової терапії. Вони переносять операцію досить легко і майже не страждають від наслідків. До того ж, у них зберігається репродуктивна функція.

  Якщо ураження виявилися занадто сильними, та пошкоджені сусідні органи, відновлення проходить складніше і триває довше. Втративши обидва яєчники, пацієнтка стикається з різким клімаксом. Гормональна перебудова організму заявляє про себе досить неприємними симптомами: запамороченнями, припливами жару, нападами тахікардії та мінливим настроєм. Однак поступово симптоматика згасає, приблизно через 2 роки жінки повністю адаптуються.

  Лапароскопія дозволяє виключити ризик післяопераційних ускладнень і рецидивів. Це пов’язано з тим, що вона проводиться під відеоспостереженням з багаторазовим збільшенням. Завдяки чому хірург отримує можливість побачити найменші зміни в тканинах і видалити всі уражені ділянки.

  Чим раніше розпочато лікування раку яєчників, тим легше проходить післяопераційний період. Тому не варто відкладати візит до лікаря, якщо виявили у себе підозрілі симптоми!

  Особливості лікування в клініці

  У клініці Біляка відчуваєш себе як удома!

  У клініці Біляка відчуваєш себе як удома!

  Лікарі клініки Біляка віддають перевагу щадним органозберігальним операціям. До кожної пацієнтці застосовується індивідуальний підхід, ми намагаємося максимально зберегти їм репродуктивні органи. Навіть на запущених стадіях раку, тут можливе використання лапароскопії.

  Післяопераційне лікування пацієнтів клініки Біляка проходить в спеціально обладнаних індивідуальних палатах готельного типу. За станом здоров’я спостерігає палатний лікар, медична сестра.

  Палати клініки Біляка за своїм рівнем повністю відповідають вимогам закладів європейського класу. Харчування пацієнтів складається лише з екологічно чистих продуктів, вирощених в органічних умовах фермерських господарствах. При складанні дієти враховуються особливості організму пацієнтки та її побажання.

  На території клініки є храм, тому всі відвідувачі можуть отримати не тільки медичні послуги, але і духовне лікування.

  Високий професіоналізм лікарів, якісне медичне обладнання та духовний супровід пацієнтів – це основні складові лікування в нашій клініці.

  Якщо Ви маєте сумніви щодо стану свого здоров’я, а, тим більше, вже знаєте свій діагноз, радимо не витрачати час і швидше звертатися в клініку Біляка. Наші фахівці готові організувати Вам висококваліфіковану консультацію з якісною діагностикою, а також запропонувати сучасні методи лікування онкологічних захворювань. Будьте здорові!

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна операція при раку яєчника 40000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна операція при раку яєчника в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна операція при раку яєчника в Клініці Біляка коштує 40000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів