Значне ураження яєчника та необхідність його видалення

Значне ураження яєчника та необхідність його видалення

Зміст сторінки:

Оваріектомія (лапароскопія) – це малоінвазивна операція, під час якої видаляється один або обидва яєчники. При цьому доступ до черевної порожнини здійснюється лапароскопічно – через невеликі проколи в животі, крізь які заводяться спеціальні інструменти.

Інколи, попри успіхи медикаментозної терапії та розвиток органозбережних лапароскопічних методик, немає можливості зберегти яєчник. Причиною цього може бути значне ураження органу, підозра на злоякісний процес. Варто пам’ятати й про невідкладні стани, що вимагають видалення яєчника.

Розрізняють такі види оваріектомії:

 •         Одностороння – щадний вид втручання, при якому видаляється лише один хворий яєчник. Застосовується, коли ураження діагностовано лише з одного боку і не встигло торкнутися іншої сторони.
 •         Двостороння – видалення обох яєчників, на яке йдуть в разі сильно запущених процесів. Наприклад, при ракових пухлинах, що залучили до процесу обидва парних органи внаслідок поширення метастазів. Також застосовується при розростанні тканин ендометрію на обидва яєчники, небезпечних інфекціях й т. і.
 •         Сальпінгооваріектомія – операція по видаленню яєчників разом з фалопієвими трубами. Призначається через їх повну непрохідність внаслідок запальних, інфекційних, онкологічних чи інших процесів.

Можливості сучасної хірургії дозволяють проводити видалення яєчнику практично амбулаторно – за допомогою лапароскопії. В клініці Біляка, м. Ужгород, лікарі проходять регулярні стажування в закладах провідних країн Європи й США та застосовують їхній досвід в Україні. Наші операційні оздоблені за останнім словом техніки, а палати більше схожі на номери у готелі. При лапароскопічній оваріектомії дотримуються принципи хірургічної допомоги, прийняті в розвинених країнах світу. А до її вартості включено проживання, харчування та догляд.

Будь-яке втручання, що має на меті видалення органу, повинно мати суворі показання для проведення. В цьому плані важливий не шаблонний, а індивідуальний підхід до кожної пацієнтки. Професійність хірургів і сучасне обладнання лікарні Біляка здатні реалізувати кожен шанс на збереження яєчника і шансу дати нове життя.

Показання до операції

У сучасній медицині перевага віддається збереженню органів. Тому якщо є можливість врятувати оваріальну тканину, будь-який лікар нею скористається. Особливо це важливо жінкам дітородного віку, для яких видалення яєчників фактично означає позбавлення репродуктивної функції. Саме тому перш ніж зважитися на такий надзвичайний крок, як видалення яєчнику, медики ретельно зважують всі «за» і «проти».

Показаннями до оваріектомії є:

 •         Наявність однієї або декількох кіст, котрі нагноїлися.
 •         Злоякісні пухлини яєчників.
 •         Запальний процес в придатках, що загрожує розвитком некрозу і сепсису.
 •         Сильні травми репродуктивних органів.
 •         Розрив тканини яєчника.
 •         Запущена позаматкова вагітність.
 •         Гормончутливий рак молочної залози.

Найчастіше вирізання яєчників проводять жінкам, старшим за 45 років, які вже вийшли з репродуктивного віку. Однак якщо є загроза для життя пацієнтки, на вік не зважають. Коли ураження занадто великі, яєчники врятувати майже неможливо. Саме тому будь-які захворювання статевих органів потрібно лікувати на ранній стадії, коли проблему можна вирішити консервативними методами. У таких випадках обсяги хірургічного втручання менші, а вартість – нижче. Тому важливо записатися на консультацію до гінеколога, щойно з’явилися перші симптоми захворювання.

Підготовка до операції

Лікарі Клініки Біляка в Ужгороді намагаються мінімізувати обсяг втручання, наскільки це можливо. Тому, перш ніж призначити видалення яєчників, проводять комплексне обстеження пацієнтки. Це дозволяє скласти цілісну картину стану репродуктивної сфери та організму пацієнтки.

Гінекологічний огляд перед операцією

Гінекологічний огляд перед операцією

До списку досліджень включаються:

 •         клінічний і біохімічний аналізи крові;
 •         огляд гінеколога;
 •         цитологічний мазок;
 •         аналіз на онкомаркери;
 •         УЗД органів малого таза, черевної порожнини та позаочеревинного простору;
 •         рентгенологічні методики (КТ, ЯМР);
 •         ретельне вивчення анамнезу (перенесені раніше операції гінекологічного профілю і тривалий запальний процес призводять до утворення спайок).

Аналіз результатів і розробка найбільш оптимального плану операції з оваріектомії рідко займають більш ніж добу. За підсумками діагностики лікар вибирає відповідний тип втручання, розробляє його тактику, оголошує скільки коштує операція. Але і це не остаточний результат.

Трапляється, що розпочате лапароскопічне втручання дозволяє по-новому поглянути на необхідність видалення яєчника. У такому випадку рішення переглядається на користь органозбережної методики.

Коли планується лапароскопічна оваріектомія, треба за тиждень до неї скорегувати свій раціон. Перевага віддається легкій нежирній їжі, багатій на вітаміни й мікроелементи. Також потрібно повністю виключити вживання алкоголю і прийом будь-яких медикаментів, крім призначених лікарем.

Оскільки для лапароскопії потрібна загальна анестезія, за день до операції в харчування вносяться зміни. Виключаються багаті клітковиною, здатні спровокувати газоутворення продукти. Напередодні втручання призначається суворе голодування. Чай та каву краще виключити, пити лише воду. Показана очисна клізма. В день лапароскопії потрібно продовжити голодування, відмовитися від пиття. Якщо ви плануєте видалити яєчники лапароскопічно, оформіть запис на консультацію до нашого лікаря. Він пояснить, як підготуватися до операції та порахує, скільки коштує лапароскопія у вашому випадку.

  Типові місця установки троакарів при лапароскопічній оваріектомії

  Типові місця установки троакарів при лапароскопічній оваріектомії

  Хід оваріектомії

  Операція з видалення яєчників лапароскопічно проводиться за такою схемою:

  1. Лікар вводить троакар, щоб оглянути операційне поле. Він досліджує порожнину малого тазу, черевну порожнину, усі органи, які можна візуалізувати. Це дозволяє хірургу ухвалити остаточне рішення щодо обсягів майбутньої операції. Цей етап називається діагностичною лапароскопією.
  2. Хірург робить кілька невеликих отворів у передній черевній стінці, типові місця для проколів показані на малюнку.
  3. Лікар знаходить яєчник і відокремлює його від матки, оголюючи власну зв’язку органу, коагулюючи та перетинаючи її.
  4. Яєчник відокремлюють від очеревини, при цьому оглядаючи маточну трубу, яка нерідко буває також патологічно змінена. У клініці Біляка її намагаються зберегти та уникнути аднексектомії.
  5. Видалені тканини витягуються через прокол для найширшого троакара. Хірург повторно контролює гемостаз, потім витягує троакар і закриває проколи за допомогою швів або пластирних пов’язок.

  Коли пацієнтці призначено видалення яєчників, лапароскопія вважається найбільш щадною та ефективною методикою. Вона дозволяє акуратно здійснити всі хірургічні маніпуляції, уникнувши надлишкового травматизму. Оскільки лапароскопічний доступ здійснюється не через розріз, а за допомогою проколів, вдається уникнути розсічення м’язових тканин і шкіри. Також лапароскопія завдає менший вплив на сусідні органи завдяки відмові від використання розширювачів.

  Лапароскопічний підхід дозволяє скоротити час реабілітації після операції. Вже на наступний день пацієнтці можна вставати та ходити. А виписка здійснюється всього через 3 дні перебування в стаціонарі. Ще один незаперечний плюс лапароскопії – естетичний ефект. Замість грубого шраму від розрізу, як при традиційних операціях, після неї залишаються три акуратних, ледь помітних, сліди від проколів.

  Можливі наслідки після видалення яєчників

  Коли жінці проводять двостороннє видалення яєчників (оваріектомія), наслідки цього втручання досить серйозні, навіть якщо операція проводилася лапароскопічно. Особливо це стосується жінок репродуктивного віку. У них в організмі різко перестають продукуватися жіночі статеві гормони, що фактично позбавляє їх репродуктивної функції. Крім цього, такий різкий гормональний збій може негативно відбитися на загальному стані організму. У жінки після вирізання яєчників проявляється досить неприємна симптоматика:

  •         Рясне потовиділення.
  •         Приливи жару і холоду.
  •         Напади тахікардії.
  •         Запаморочення і мігрені.
  •         Коливання артеріального тиску.
  •         Загальна слабкість, втомлюваність, пригніченість.
  •         Зниження лібідо.
  •         Порушення апетиту.
  •         Розлади сну.
  •         Перепади настрою.
  •         Сухість і дискомфорт в зовнішніх статевих органах.
  •         Порушення сечовипускання і перистальтики кишківника.

  Жінки постклімактеричного періоду зазвичай переносять втрату яєчників легше, оскільки в їх організмі статева функція вже згасла. Як правило, і у молодих жінок зазначені симптоми поступово згасають, а через 2-3 роки зникають повністю. Але крім вище вказаного, вирізання яєчників несе й інші ризики. Можуть розвинутися деякі небезпечні захворювання:

  •         Остеопороз – дефіцит естрогенів призводить до вимивання кальцію та фосфору з кісток, внаслідок чого вони стають крихкими.
  •         Проблеми серцево-судинної системи – стінки судин втрачають еластичність, покриваються холестериновими бляшками, це призводить до атеросклерозу і гіпертонії.
  •         Передчасне старіння – шкіра стає сухішою, волосся тьмяніє і випадає, крихкі нігті ламаються.
  •         Пародонтоз – ясна пошкоджуються також внаслідок порушення обміну ферментів.
  •         Ожиріння через збій гормональних і обмінних процесів в організмі.

  Якщо було проведено видалення одного яєчника, наслідки відчутно менші. Жінка не втрачає репродуктивної функції та переносить післяопераційний період набагато легше. Єдине можливе ускладнення – клімакс може настати раніше через підвищене навантаження на єдиний яєчник.

  Навіть після оваріектомії можна цілком комфортно жити. У цьому допоможе здоровий спосіб життя і гормонозамісна терапія. Ліки знімають неприємну симптоматику, усуваючи дефіцит гормонів, які більше не можуть продукуватися. Однак медикаментозні препарати мають ряд протипоказань, тому перед їх прийомом потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

  Особливості лікування в клініці

  У нашому закладі кожній пацієнтці приділяється особлива увага. Така спеціальність, як хірургія, без індивідуального підходу перетворюється на ремесло. Фахівці клініки Біляка в Ужгороді зводять лапароскопічні методики в ранг мистецтва та дають пацієнткам можливість отримати в Україні допомогу європейського рівня. У вартість операції входить широкий комплекс послуг.

  Кожній жінці ми виділяємо окрему палату, обладнану за прикладом провідних медустанов розвинених країн. За станом здоров’я стежить кваліфікований лікар, організовується індивідуальний сестринський пост.

  У клініці пацієнти отримують харчування, яке враховує індивідуальні особливості організму. Ми готуємо з екологічно чистих продуктів, це допомагає швидко відновитись після операції. Також тут застосовується прогресивна методика фізіотерапевтичного лікування – озонотерапія.

  В цілому, комплексний і індивідуальний підхід наших лікарів до лапароскопічної оваріектомії скорочують в рази загоєння пошкоджень. Зазвичай пацієнтки після лапароскопії встають за кілька годин, а їхнє перебування в стаціонарі рідко триває понад дві доби.

  Наша клініка одна з перших в Україні почала проводити цю операцію лапароскопічно. За роки практики ми накопичили чимало досвіду та вдосконалили методики. Оформіть запис на прийом, щоб уточнити, скільки коштує операція, та поставити запитання!

  Назва послуги Вартість, грн
  Оваріектомія (Лапароскопічне видалення яєчника) 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Оваріектомія (Лапароскопічне видалення яєчника) в Клініці Біляка?

  Оваріектомія (Лапароскопічне видалення яєчника) в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів