Значне ураження яєчника та необхідність його видалення

Значне ураження яєчника та необхідність його видалення

Іноді, попри успіхи медикаментозної терапії та розвиток органозбережних лапароскопічних методик, немає можливості зберегти яєчник. Причиною тому може бути значне ураження органу, підозра на злоякісний процес. Варто пам’ятати й про невідкладні стани, які вимагають видалення яєчника.

Можливості сучасної хірургії дозволяють проводити таку операцію практично амбулаторно. У клініці Біляка, м. Ужгород, лікарі проходять регулярні стажування в клініках провідних країн Європи та США. За прикладом цих закладів обладнані операційна та палати для пацієнтів. При лапароскопічній оваріектомії застосовуються стандарти хірургічної допомоги, які прийняті в розвинених країнах світу.

Будь-який стан, що вимагає видалення органу, повинен мати суворі показання до проведення. При цьому важливий не шаблонний, а індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Професіоналізм хірургів та сучасне обладнання клініки Біляка здатні реалізувати кожний шанс на збереження яєчника.

Підготовка до операції

Для мінімізації обсягу втручання необхідно провести всебічне обстеження кожної жінки, яка звернулась за допомогою. Обов’язковий гінекологічний мінімум може доповнюватися іншими інструментальними методами дослідження. Метою є складання цілісної картини стану репродуктивної сфери та організму.


Гінекологічний огляд перед операцією

Гінекологічний огляд перед операцією

У список досліджень включаються:

 • клінічний і біохімічний аналізи крові;
 • огляд гінеколога;
 • УЗД органів малого таза, черевної порожнини та позаочеревинного простору;
 • рентгенологічні методики (КТ, МРТ);
 • ретельне вивчення анамнезу (перенесені операції гінекологічного профілю і тривалий запальний процес призводять до утворення спайок).

Аналіз результатів дослідження та вироблення плану операції з оваріектомії рідко займають більше ніж добу. Але й це не остаточний результат, зазвичай цей процес відбувається набагато швидше.

Трапляється, що саме лапароскопічне втручання дозволяє по-новому поглянути на необхідність видалення яєчника. У такому випадку рішення переглядається на користь органозбережної методики.


В будь-якому разі потрібна загальна анестезія. Тому за день до операції в харчування вносяться зміни: виключаються багаті клітковиною і здатні спровокувати газоутворення продукти. Напередодні втручання потрібне строге голодування, показана очисна клізма.

Типові місця установки троакарів при лапароскопічній оваріектомії

Типові місця установки троакарів при лапароскопічній оваріектомії

Хід операції

На початку операції вводиться троакар для того, щоб здійснити візуальний огляд операційного поля. Вивчається порожнина малого таза, черевна порожнина, всі органи, які можна візуалізувати. Саме на цьому етапі приймається остаточне рішення щодо обсягів майбутньої операції. Так реалізуються діагностичні можливості лапароскопії.

Наступні проколи здійснюються з урахуванням отриманих даних. На вибір місця для решти троакарів часто впливають спайкові процеси в черевній порожнині. Іноді доводиться починати з адгеолізісу. Якщо немає особливих змін, типові місця для проколів показані на малюнку.

Яєчник виявляється і відтягується від матки, оголюючи власну зв’язку. Її коагулюють і перетинають. На залишок накладається гемостаз. Потім яєчник відділяється від очеревини, при цьому оглядається маткова труба, яка нерідко буває також патологічно змінена. У клініці Біляка її намагаються зберегти й уникнути аднексектомії.

Видалені тканини витягуються через прокол для найширшого троакара. Повторно здійснюється візуальний контроль гемостазу, потім троакари витягуються. Для закриття проколів або накладаються шви, або використовуються пластирні пов’язки.

Особливості лікування в клініці

У нашій клініці кожній пацієнтці приділяється особлива увага. Така спеціальність, як хірургія, без індивідуального підходу перетворюється на ремесло. Фахівці клініки Біляка зводять лапароскопічні методики у ранг мистецтва.


Кожній жінці виділяється окрема палата, обладнана усім необхідним за прикладом провідних клінік розвинених країн. За станом здоров’я стежить кваліфікований лікар, організовується індивідуальний сестринський пост.

Раціон формується із врахуванням особливостей організму кожної людини, яка звернулася за допомогою. Збалансоване меню на основі екологічно чистих продуктів має важливе значення для відновлення організму втручання.

Скороченню післяопераційного періоду сприяє прогресивна методика фізіотерапевтичного лікування – озонотерапія.

В цілому, комплексний та індивідуальний підхід до лапароскопічної оваріектомії зменшує термін перебування в стаціонарі. Рухова активність відновлюється через кілька годин. Перебування у стаціонарі рідко триває понад дві доби.


Вартість операції: 8900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.