Схематичне відображення раку уретри

Схематичне зображення раку уретри


Зміст сторінки:

Злоякісні новоутворення сечовивідного каналу відносяться до рідкісних випадків: їх частка у загальній онкологічній патології становить менш як 1%, та пересічний лікар рідко з ними стикаться. Цим частково пояснюється значний відсоток пацієнтів із запущеними формами хвороби, котрим важко надати ефективну допомогу.

Професійність та досвід лікарів клініки Біляка м. Ужгорода дозволяють виявити злоякісне новоутворення на самому початку розвитку і пролікувати його щадним малоінвазивним способом.

Причини

Через малу зустрічаємість, досконало вивчити цю патологію поки не вдалось. Але відмічені певні закономірності, котрі свідчать за вплив таких факторів:

 • Вірус папіломи людини.
 • Хронічні запальні процеси в уретрі.
 • Періодичні її травмування.
 • Часті інфекційні запалення – уретрити.
 • Аномалії розвитку (дивертикули).
 • Спадкова схильність.

Як і переважна кількість онкологічних захворювань, пухлини сечовивідного каналу проходять через стадію передракових явищ – лейкоплакію уретри. На цьому етапі вже з’являється симптоматика, котра має привернути увагу людини.

Клінічні прояви

Пухлина у ділянці меатусу

Пухлина у ділянці меатусу

З початком розвитку новоутворення, воно позначається на фізіології сечовипускання. Тому першими ознаками можуть стати дізуричні явища – утруднене сечовипускання, неповне випорожнення сечового міхура. Надалі приєднуються розлади еректильної функції, може відмічатися кров у сечі, з’являється біль.
У просунутих стадіях, пухлина проростає в прилеглі ділянки тіла:

 • Сечовий міхур.
 • Пряму кишку.
 • Передміхурову залозу.
 • Для чоловіків характерне ураження статевого органу.
 • У жінок процес переходить на піхву, статеві губи.
 • Метастазує до регіонарних лімфатичних вузлів.

Коли пухлина досягає значних розмірів та розповсюдженості, лікувати її вкрай важко. Тому при появі незрозумілих порушень сечовипускання чи змін в сечі, варто якнайшвидше звернутися до кваліфікованих фахівців.

Діагностика

Сучасне устаткування та досвід лікарів клініки Біляка надають можливість виявити захворювання на самому початку. Для цього застосовується ендоскопічне обстеження, котре дозволяє оглянути сечовипускний канал на всій його довжині та взяти біоптат – фрагмент тканини для гістологічного дослідження.

Звуження просвіту уретри пухлиною

Звуження просвіту уретри пухлиною

Якщо визнано доцільним, проводяться додаткові обстеження:

 • УЗД органів малого таза та позаочеревинного простору.
 • Комп’ютерна або магнітно-резонансна томограма.
 • Ретроградна контрастна цистографія.

Але звичайно ж, найціннішу інформацію надає візуальний огляд порожнини уретри під час ендоскопії.

Лікування

Сучасний медичний досвід вказує, що єдиним ефективним способом боротьби з цією формою раку є хірургічне лікування. Принципи втручання обумовлюються статтю пацієнта, розташуванням та розповсюдженістю злоякісного процесу. Через значні відмінності між анатомією чоловіків та жінок, застосовуються різні оперативні техніки.

Якщо у жінки пухлина виявлена на ранній стадії (Т1), то можна обмежитися резекцією лише уретри. Коли процес переходить на піхву (Т2-Т3), резекція уретри доповнюється видаленням вульви зі статевими губами та передньою стінкою піхви.

При залученні сечового міхура видаляються сечовивідний канал та шийка міхура. Розповсюджений ріст пухлини (Т4) вимагає повної резекції органів малого таза із м’язами сечостатевої діафрагми та ділянками лобкових кісток.

У чоловіків уретра має більшу довжину. Тому при локалізації невеличкої (Т1) пухлини близько до меатусу, сечовипускний канал резектується на 2-3 см вглиб від вогнища.

Більший розмір пухлини (Т2) або її розташування у пенільній частині уретри, потребує ампутації статевого органу. При захворюванні задньої частини уретри, можливо знадобиться видалення простати чи сечового міхура.

Незалежно від статі пацієнта, починаючи від стадії Т2, операція має супроводжуватись резекцією пахово-стегнових лімфовузлів. При потребі, здійснюється й тазова лімфаденектомія.

Варіант органозберігаючого втручання при раку дистальної частини уретри у чоловіка

Варіант органозбережного втручання при раку дистальної частини уретри у чоловіка

Втручання з приводу раку уретри досить травматичні, тому обсяг операції визначається стосовно кожного хворого індивідуально.

Лікарі Ужгородської клініки Біляка регулярно стажуються у провідних клініках США та Європи. Найсучасніші знання дозволяють покращувати якість життя прооперованих пацієнтів на засадах пластичної хірургії:

 • Завжди намагаються не ампутувати хоча б 1-2 см уретри для збереження природного сечовипускання.
 • Коли це не вдається, сечовипускний отвір формують у ділянці промежини, що дозволяє мочитися сидячі.
 • Якщо видаленню підлягає і сечовий міхур, його заміщують фрагментом тонкої кишки, а випускання сечі здійснюється через катетер у сечоприймач.

Деяким пацієнтам вдається допомогти трансуретральним втручанням.

Особливості лікування в клініці

Кожен пацієнт отримує у своє розпорядження окрему палату готельного типу і забезпечується всім необхідним на весь час лікування. Створюється індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю. Відновлення сил швидше відбувається під наглядом кваліфікованого та досвідченого лікаря.

У післяопераційному періоді проводяться сеанси озонотерапії, котрі сприяють покращенню самопочуття хворого та запобігають розвитку ускладнень.

Вартість операції: 19 800 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.