Зміст сторінки:

Вульвектомія – це хірургічна операція, під час якої видаляють зовнішні жіночі геніталії, частково або повністю. Вульвою у гінекології називають зовнішні статеві органи в жінок – піхву і його переддення, клітор, статеві губи, а також залози, які знаходяться у промежині. Операцію призначають жінкам, в яких у цій області розвинувся злоякісний процес.

Рак вульви – це онкологічний процес у жіночих зовнішніх статевих органах. Захворювання найчастіше розвивається в жінок похилого віку та займає 4 місце у онкогінекології.

Клініка Біляка пропонує сучасне ефективне лікування раку вульви. Для кожної пацієнтки наші лікарі індивідуально підбирають схему операції. Наша мета – повністю прибрати пухлину та уражені тканини, за можливістю зберігши структури, які не зачеплені новоутворенням.

Рак вульви

Рак вульви

Показання до операції

Основним показанням до вульвектомія є рак вульви. Причини цієї патології – гормональні зміни в організмі, хронічні захворювання сечостатевої системи, незахищений секс тощо. Патологія небезпечна тим, що на ранніх стадіях може розвиватися непомітно, тому 60% пацієнток звертаються по допомогу лише на 3-4 стадії захворювання. На виникнення ракового процесу вказують такі ознаки:

 • печіння, свербіж та інші дискомфортні відчуття у промежині;
 • ущільнення, вузлики або припухлості в області зовнішніх статевих органів;
 • хворобливе сечовипускання;
 • дискомфорт під час сексу;
 • вагінальні кровотечі.

Якщо ви помітили характерні для раку вульви симптоми, лікування потрібно починати відразу ж. Чим раніше буде поставлений діагноз, тим менше обсяги видалення та простіше реабілітація.

Види вульвектомія

Операція вульвектомія класифікується за обсягами віддалених тканин:

 • часткова проста – хірург видаляє новоутворення й уражені ним частини вульви, разом з верхніми шарами прилеглих тканин;
 • часткова радикальна – видаляється частина вульви, наприклад, статева губа, разом з глибокими шарами сусідніх тканин;
 • повна проста – лікар видаляє усі структури вульви;
 • повна радикальна – орган видаляється разом із глибокими прошарками сусідніх тканин, зокрема, прилеглими лімфовузлами.
Види вульвектомії

Види вульвектомії

При запущених випадках захворювання доводиться видаляти не тільки зовнішні статеві органи, а й внутрішні структури. Наприклад, якщо рак піхви поширився на шийку матки, то її теж видаляють. А на пізніх стадіях лікарі можуть призначити навіть радикальну операцію з видалення усієї матки.

Підготовка до операції

Звернувшись по допомогу до Клініки Біляка, жінка отримує первинну консультацію по телефону. З нею спілкується медкоординатор, просить надіслати дані попередніх обстежень та аналізів, призначає дату прийому.

У призначений день гінеколог Клініки Біляка оглядає зовнішні статеві органи за допомогою системи дзеркал, а також методом кольпоскопії. Це дозволяє побачити новоутворення, оцінити його розміри, розташування. За необхідності лікар призначає додаткові обстеження. Щоб оцінити ступінь поширеності онкологічного процесу, проводять трансвагінальне УЗД малого тазу. Також в пацієнтки беруть цитологічний мазок для виявлення атипових клітин та біопсію для гістологічного дослідження тканин пухлини.

За результатами обстеження лікар складає план операції. У процесі підготовки до неї пацієнтці рекомендується:

 • перейти на полегшене харчування;
 • за 7 днів припинити приймати препарати, що розріджують кров;
 • за тиждень відмовитися від прийому мультивітамінів, вітаміну Е та лікарських препаратів на травах;
 • з вечора напередодні операції перестати приймати їжу;
 • в день перед операцією відмовитися від їжі та пиття.

Також перед хірургічним втручанням жінці варто проконсультуватися з кардіологом, терапевтом та анестезіологом. Більш детальну інформацію про підготовку можна дізнатися у свого лікаря.

Хід операції

Хід операції

Хід операції

 1. Пацієнтку відвозять до операційної та дають їй наркоз.
 2. Хірург робить один або кілька розрізів в області вульви – залежно від того, які структури видаляються.
 3. Пухлину видаляють разом з частиною вульви, або ж січуть всю вульву повністю.
 4. За необхідності проводиться видалення прилеглих лімфовузлів та сусідніх статевих органів.
 5. Хірург лігує судини, контролює гемостаз та накладає шви.

Післяопераційний період

У пацієнток, яким була проведена вульвектомія, реабілітація залежить від обсягу видалених тканин. Чим більше структур довелося вирізати, тим довшим та складнішим буде відновлювальний період. Відразу ж після втручання жінка знаходиться у післяопераційній палаті під наглядом медиків. На 2-й день її переводять до одномісної палати, оздобленої усім необхідним для комфортного відпочинку.

У перші кілька днів після операції в пацієнтки встановлений катетер для виведення сечі, який потім витягають. Також на область вульви накладають пов’язку, яку потрібно періодично міняти.

Після виписки пацієнтці рекомендують дотримуватися ряду правил, щоб реабілітація пройшла успішно:

 • у сидячому положенні використовувати м’яку подушку або подушку-пончик;
 • ретельно стежити за гігієною промежини;
 • носити вільну зручну білизну;
 • відмовитися від носіння тісних джинсів та брюк у період відновлення;
 • ходити акуратно, маленькими кроками, щоб не пошкодити шви;
 • їсти багаті білком продукти;
 • пити більше води – не менш ніж 8 склянок на день;
 • не плавати у басейнах та водоймах;
 • не відвідувати парних;
 • не займатися сексом.

Згодом, коли рани загоються, й шви знімуть, можна буде повернутися до звичного, в тому числі й статевого, життя. Більш детальний план реабілітації можна отримати в лікаря.

В деяких випадках пацієнткам крім операції потрібна хімічна та променева терапія. Курс процедур та дозування призначають для кожної індивідуально.

Переваги лікування у клініці

Якщо у вас рак вульви, лікування у Клініці Біляка допоможе повністю перемогти хворобу. Наші хірурги знають, як зупинити розвиток пухлини та знизити ризик рецидиву. Вони навчалися у Європі та США, де освоїли прогресивні методики оперування. Для наших лікарів вкрай важливо не просто врятувати пацієнтку, але й зберегти їй якість життя. Тому вони проводять операції з максимальною акуратністю та намагаються зберегти структури вульви, наскільки це можливо.

Після операції пацієнтка відпочиває у комфортній палаті готельного типу, оснащеної сучасними меблямий технікою, особистим санвузлом. Їй роблять перев’язки та всі необхідні процедури. Також на час перебування у стаціонарі пацієнтки отримують здорове збалансоване харчування. І все це входить до вартості операції!

Щоб лікування було ефективніше, а реабілітація пройшла легше, наша клініка пропонує пройти сучасну фізіотерапію із застосуванням озону та фітопрепаратів. Вона допоможе швидше відновити жіночий організм, прискорити загоєння тканин, зміцнити імунітет. Деталі можна дізнатися на консультації в нашого гінеколога.

Назва послуги Вартість, грн
Вульвектомія 40000

 В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

Поширені запитання

Скільки коштує Вульвектомія в Клініці Біляка?

Вульвектомія в Клініці Біляка коштує 40000 грн.

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів