Кольпоскопія шийки матки – це вид гінекологічного обстеження, яке проводиться за допомогою спеціального оптичного приладу, відноситься до ендоскопічних методик обстеження.

Під час процедури лікар оглядає зовнішню частину статевих органів (вульву), порожнину і стінки піхви, шийку матки. Оптика кольпоскопа має багаторазове збільшення, завдяки чому можна детально розглянути структуру тканин, слизових оболонок і кровоносних судин.


У Клініці Біляка проводиться кольпоскопія, ціна якої доступна широкому колу пацієнток. У нас працюють досвідчені лікарі, які акуратно виконують необхідні маніпуляції, використовуючи сучасне обладнання. Тому діагностика проходить безболісно.

Види кольпоскопії

У такої процедури, як кольпоскопія, існують два варіанти проведення:

 1. Проста – візуальний огляд статевих шляхів, під час якого лікар оцінює стан тканин шийки матки, її форму і розміри, колір і контури слизової оболонки. При цьому жодні медичні засоби не застосовуються.
 2. Розширена кольпоскопія – більш розгорнуте дослідження, під час якого проводяться спеціальні діагностичні проби з барвниками (розчином Люголя, оцтовою кислотою) та іншими препаратами. Мета цієї процедури – оцінити стан слизових оболонок і виявити патологічні процеси на шийці, вогнища зміненого епітелію.

Що таке кольпоскопія шийки матки? Це інформативна діагностика, котра дозволяє виявити зміни слизової оболонки шийки (ектропіон, ерозія, дисплазія та інші) на ранніх стадіях.

Показання до процедури

Більшість жінок потребують кольпоскопії через ерозію шийки матки. У разі підозри на цю патологію, гінеколог докладно оглядає тканини та слизові, щоб поставити точний діагноз. За потреби – прямо під час простої, здійснюється розширена кольпоскопія. Також процедуру застосовують для діагностики багатьох інших захворювань, якими займається гінекологія. Професійно проведена маніпуляція дозволяє виявити:

 • генітальні кондиломи;
 • поліпи й дисплазії;
 • папіломи та бородавки;
 • рак шийки матки, піхви, вульви.

Тобто, кольпоскопія шийки матки – це ще й інформація про стан стінок піхви, вміст її порожнини.

Записатися та пройти кольпоскопію варто при таких симптомах:

 • підозрілі виділення з піхви – слиз, кров та інші;
 • розлади менструального циклу;
 • тягнучий біль внизу живота;
 • дискомфорт під час статевого акту;
 • відхилення від норми в цитологічному мазку.

Пацієнтки часто запитують нас, що краще: кольпоскопія чи УЗД? Це абсолютно різні обстеження, які не можна порівнювати. Ультразвук більше підходить для діагностики патології тіла та порожнини матки, труб, яєчників. Якщо ж у жінки уражена шийка матки, кольпоскопія є оптимальним методом її діагностики.

Підготовка і проведення

Для підвищення інформативності кольпоскопії необхідно дотримуватися низки умов.

Передусім, маніпуляцію слід проводити через 3-4 дні після закінчення менструації, або безпосередньо перед нею. Заздалегідь варто зв’язатися з клінікою, обрати зручну дату, спланувати свій день.

Також, за 2–3 дні до процедури не рекомендується:

 • займатися сексом;
 • використовувати вагінальні свічки, креми, спреї;
 • робити спринцювання.

  Ключові переваги процедури кольпоскопія шийки матки – ціна її доступна, а проведення займає небагато часу. Алгоритм наступний:

  1. Пацієнтка розташовується на гінекологічному кріслі, лікар встановлює в піхву спеціальне дзеркало для розширення.
  2. Кольпоскоп розташовують на дистанції 20-28 см від вульви, його оптична частина з мініатюрною камерою і джерелом світла вводиться в піхву.
  3. Лікар оглядає шийку матки, вивчає структуру слизової, епітелій і судини.
  4. У разі необхідності, тканини обробляються розчином оцтової кислоти, Люголя або іншими речовинами. Лікар робить це, коли проводиться розширена кольпоскопія, ціна якої вища, ніж у простої, але й інформативність значно більша.
  5. Якщо під час огляду виявлено підозрілі зміни в тканинах, що свідчать про ракові або передракові стани, лікар бере біопсію. Він відщипує невелику ділянку епітелію для подальшого гістологічного дослідження.

  Процедура триває 15-20 хвилин, а її вартість залежить від варіанту проведення (проста чи розширена). Більш точну інформацію можна отримати в нашого лікаря через онлайн чат або сервіс “Питання спеціалісту”.

  Після обстеження 3-5 днів можуть відмічатися незначні кров’янисті виділення з піхви, тягнучі болі в малому тазу. На цей період варто утриматися від сексу, активних фізичних вправ, відвідування лазні, купання в басейнах і водоймах.

  У клініці Біляка проводиться точна інформативна кольпоскопія шийки матки, вартість якої відповідає її якості. Тут застосовується сучасне високоточне обладнання з якісною оптикою, що дозволяє розглянути тканини з багаторазовим збільшенням. Лікарі діють акуратно, з дбайливим ставленням до пацієнтки.

  Щоб дізнатися, скільки коштує кольпоскопія в нашій клініці, ознайомтеся з прайсом на сайті або зв’яжіться з нами телефоном. Ви зможете записатися на прийом на зручний для себе час. Також наших фахівців можна розпитати за допомогою сервісу на сайті або онлайн-чату.