Кольпоскопія шийки матки – це візуальний метод гінекологічного обстеження, яке проводиться за допомогою спеціального оптичного приладу, відноситься до ендоскопічних методик обстеження.

Під час процедури лікар оглядає зовнішню частину статевих органів (вульву), порожнину і стінки піхви, шийку матки. Оптика кольпоскопа має багаторазове збільшення, завдяки чому можна детально розглянути структуру тканин, слизових оболонок і кровоносних судин.

Клініка Біляка Кольпоскопія шийки матки фото 1


У Клініці Біляка проводиться кольпоскопія, ціна якої доступна широкому колу пацієнток. У нас працюють досвідчені лікарі, які акуратно виконують необхідні маніпуляції, використовуючи сучасний кольпоскоп з високою роздільною здатністю. Тому діагностика проходить безболісно.

Види кольпоскопії

Процедура кольпоскопії шийки матки буває 2-х типів:

 1. Проста – візуальний огляд статевих шляхів, під час якого лікар оцінює стан тканин шийки матки, її форму і розміри, колір і контури слизової оболонки. При цьому жодні медичні засоби не застосовуються.
 2. Розширена кольпоскопія – більш розгорнуте дослідження, під час якого проводяться спеціальні діагностичні проби з барвниками (розчином Люголя, оцтовою кислотою) та іншими препаратами. Мета цієї процедури – оцінити стан слизових оболонок і виявити патологічні процеси на шийці, вогнища зміненого епітелію.

Що таке кольпоскопія шийки матки? Це інформативна діагностика, котра дозволяє виявити зміни слизової оболонки шийки (ектропіон, ерозія, дисплазія та інші) на ранніх стадіях.

Показання до процедури

Більшість жінок потребують кольпоскопії через ерозію шийки матки. У разі підозри на цю патологію, гінеколог докладно оглядає тканини та слизові, щоб поставити точний діагноз. За потреби – прямо під час простої, здійснюється розширена кольпоскопія. Також процедуру застосовують для діагностики багатьох інших захворювань, якими займається гінекологія. Професійно проведена маніпуляція дозволяє виявити:

 • генітальні кондиломи;
 • поліпи й дисплазії;
 • папіломи та бородавки;
 • рак шийки матки, піхви, вульви.

Тобто, кольпоскопія шийки матки – це ще й інформація про стан стінок піхви, вміст її порожнини.

Записатися та пройти це обстеження варто при таких симптомах:

 • підозрілі виділення з піхви – слиз, кров та інші;
 • розлади менструального циклу;
 • тягнучий біль внизу живота;
 • дискомфорт під час статевого акту;
 • відхилення від норми в цитологічному мазку.

Пацієнтки часто запитують нас, що краще: кольпоскопія чи УЗД? Це абсолютно різні обстеження, які не можна порівнювати. Ультразвук більше підходить для діагностики патології тіла та порожнини матки, труб, яєчників. Якщо ж у жінки уражена шийка матки, кольпоскопія є оптимальним методом її діагностики.

Кольпоскопія при вагітності

У сучасній гінекології кольпоскопія застосовується практично без обмежень. Зокрема, ця діагностика підходить вагітним. Цей оптичний огляд повністю безпечний та ніяк не впливає на розвиток плоду й стан майбутньої мами. Завдяки йому можна виявляти ерозії, різні патологічні новоутворення, а також виключати ризик розвитку ракових пухлин.

Важливо попередити гінеколога перед кольпоскопією про своє становище. Справа в тому, що вагітність трохи змінює вид слизової оболонки маткової шийки. Тому лікар повинен це враховувати при проведенні огляду.

Підготовка і проведення

Для підвищення інформативності кольпоскопії необхідно дотримуватися низки умов.

Передусім, маніпуляцію слід проводити через 3-4 дні після закінчення менструації, або безпосередньо перед нею. Заздалегідь варто зв’язатися з клінікою, обрати зручну дату, спланувати свій день.

Сама ж підготовка до процедури нескладна. За 2-3 дні до неї слід виключити:

 • заняття сексом;
 • використання вагінальних свічок, кремів, спреїв;
 • спринцювання.

  Ключові переваги процедури кольпоскопія шийки матки – ціна її доступна, а проведення займає небагато часу.

  1. Пацієнтка розташовується на гінекологічному кріслі, лікар розширює піхву за допомогою дзеркала.
  2. На відстані 20-28 нд від вульви гінеколог розміщує спеціальний прилад – кольпоскоп. Потім вводіть у вагіну його оптичну частину з джерелом світла та міні-камерою.
  3. Доктор оглядає слизовий шар маткової шийки, оцінює його структуру, а також стан епітелію та судин.
  4. Якщо проводиться розширена кольпоскопія, лікар обробляє тканини розчином оцтової кислоти, Люголя або інших контрастних речовин. Це необхідно, коли є підозра на онкологічні процеси, й потрібно виявити змінений епітелій. 
  5. Якщо під час огляду виявлено підозрілі зміни в тканинах, що свідчать про ракові або передракові стани, лікар бере біопсію. Він відщипує невелику ділянку епітелію для подальшого гістологічного дослідження.

  Процедура триває 15-20 хвилин, а її вартість залежить від варіанту проведення (проста чи розширена). Більш точну інформацію можна отримати в нашого лікаря через онлайн чат або сервіс “Питання спеціалісту”.

  Після обстеження 3-5 днів можуть відмічатися незначні кров’янисті виділення з піхви, тягнучі болі в малому тазу. На цей період варто утриматися від сексу, активних фізичних вправ, відвідування лазні, купання в басейнах і водоймах.

  Особливості проведення процедури в клініці

  У Клініці Біляка використовується діагностичне оборудоаніе екстра-класу, з високою роздільною здатністю та якісною оптикою. Це дозволяє проводити кольпоскопію з максимальною точністю й детально оглянути тканини, виявляючи патологічні процеси на початкових стадіях. Наші лікарі діють акуратно, з дбайливим ставленням до пацієнтки.

  Клініка Біляка Кольпоскопія шийки матки фото 3

  У такої процедури, як кольпоскопія, вартість у нашій клініці становить 400 грн. Щоб записатися на прийом або задати питання, зв’яжіться з нами за контактним телефоном, вказаним на сайті.

  Назва послуги Вартість, грн
  Задня кольпорафія (кольпоперінеорафія) (ушивання задньої стінки піхви) 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Задня кольпорафія (кольпоперінеорафія) (ушивання задньої стінки піхви) в Клініці Біляка?

  Задня кольпорафія (кольпоперінеорафія) (ушивання задньої стінки піхви) в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів