Лімфатичні вузли, котрі видаляються при тазовій лімфаденектомії

Анатомічне розташування тазових лімфатичних вузлів

Зміст сторінки:

Лапароскопічна тазова лімфаденектомія – це хірургічна операція, при якій видаляються лімфовузли, розташовані в малому тазу і навколишні великі лімфатичні судини. Проводиться чоловікам і жінкам при деяких формах ракових пухлин. Доступ при цьому здійснюється через проколи в передній черевній стінці.

Для успішного лікування злоякісних пухлин вкрай важливо знати поширеність процесу, адже від цього залежить масштаб втручання та ефективність роботи хірурга. При онкологічних захворюваннях статевих органів, таку інформацію надає тазова лімфаденектомія – операція, яку в клініці Біляка, м Ужгород, проводять лапароскопічно.

Це дуже важливе досягнення, оскільки зазвичай подібна маніпуляція передує основній операції з видалення раку. І цілком природно, що чим менше пошкоджень отримує організм людини під час першого втручання, тим краще прогноз щодо подальшої хірургічної допомоги.

Показання до операції

Показаннями для проведення лапароскопічної тазової лімфаденектомії є злоякісні утворення різних органів:

 • простати;
 • сечового міхура;
 • уретри;
 • матки, її шийки та яєчників;
 • прямої кишки;
 • статевого члена у чоловіків;
 • вульви й піхви у жінок.

Видалені вузли підлягають гістологічному дослідженню. Залежно від того, чи знайдуть в них злоякісні клітини, визначається подальша лікувальна тактика раку.

Хірурги ще пам’ятають ті часи, коли подібні операції проводилися виключно лапаротомічним способом. Це класична методика, при якій черевну порожнину розтинають широким та довгим розрізом. Такі втручання травмують м’язові тканини й шкіру. Крім того, що вони залишають негарні шрами, після них організм, і без того ослаблений раком, піддається серйозному стресу та довго відновлюється. Це відбувається через сильний травматизм та значну втрату крові.

На щастя, сьогодні можливе проведення цієї операції лапароскопічним способом. Це дозволяє знизити стрес для організму й прискорити одужання.

Переваги лапароскопії при тазовій лімфаденектомії

Лімфаденектомія, виконана лапароскопічним методом, має в порівнянні з лапаротомією чимало плюсів:

 • Значно знижується крововтрата.
 • Виключаються ризики післяопераційних ускладнень у вигляді спайок, запалень, гематом.
 • Всі маніпуляції виконуються з бездоганною точністю завдяки відеоконтролю з багаторазовим збільшенням.
 • Не розтинають м’язову тканину.
 • Не залишається шрамів.
 • Скорочується час перебування в стаціонарі та реабілітаційний період.

Саме тому лікарі клініки Біляка віддають перевагу лапароскопії. Така методика дає можливість одночасно провести візуальну діагностику стану лімфатичних вузлів, та виконати хірургічні маніпуляції.

  Підготовка до операції

  У передопераційному періоді всі пацієнти клініки ретельно обстежуються. До необхідного переліку досліджень відносяться:

  • клінічні аналізи крові та сечі;
  • показники згортання;
  • рентгенографія органів грудної клітини;
  • УЗД органів черевної порожнини, малого таза і заочеревинного простору;
  • ЕКГ, консультація кардіолога;
  • комп’ютерна або магнітно-резонансна томограма.

  Операцію бажано проводити планово, починаючи підготовку за 10 днів. На цей період виключаються препарати, що містять аспірин, а також нестероїдні протизапальні ліки. За 3 дні до втручання слід перейти на полегшену дієту, виключивши продукти, котрі викликають метеоризм. З вечора, напередодні лапароскопії, можна тільки воду.

  Знеболювання загальне, тому вранці в день операції потрібен режим повного голодування. Перед самим втручанням ставиться очисна клізма. Іноді, це вирішується в індивідуальному порядку, виникає потреба в призначенні профілактичного курсу антибіотикотерапії.

  Хід операції

  Відкрита тазова лімфаденектомія є досить травматичним втручанням, але завдяки професіоналізму лікарів нашої клініки та сучасному обладнанню операційної, таку операцію можна здійснити лапароскопічно.

  Замість великих розрізів, які віднімають багато сил для загоєння, робиться лише 3-4 проколи на передній черевній стінці, діаметр кожного не перевищує 1 см.

  Техніка розрізу очеревини

  Розріз очеревини при тазовій лімфаденектомії

  Техника розрізу очеревини

  Крізь ці отвори до операційного простору підводяться мініатюрні хірургічні інструменти, джерело світла і відеокамера. Зображення транслюється на монітор і тому хірург візуально контролює кожен свій крок.

  Перебіг кожної операції має свої нюанси, оскільки організм кожної людини унікальний і ці індивідуальні особливості обов’язково враховуються фахівцями клініки Біляка. Дещо узагальнений алгоритм все ж є, і він передбачає такі етапи

  1.   Крізь отвори-порти встановлюються інструменти, і операційне поле оглядається для остаточного визначення масштабів операції.
  2.   Визначаються судини, нерви й органи, які потребуватимуть уваги під час втручання.
  3.   Із застосуванням ультразвукового скальпеля розтинають очеревину.
  4.   Далі, вздовж пахових артерій і вен визначаються ланцюжки лімфатичних вузлів, на них з обох сторін накладають кліпси та відтинають. Це – вкрай відповідальний етап, оскільки існує ризик пошкодження судин.
  5.   Вилучені тканини поміщають в ендоконтейнер, виймають з черевної порожнини та відправляють на гістологічне дослідження.
  6.   Операційне поле ретельно оглядається на предмет надійного гемо та лімфостазу, інструменти виймаються, проколи або зашиваються 1-2 швами, або закриваються лейкопластирними пов’язками.

  Зазвичай, тривалість лапароскопічного втручання з приводу тазової лімфаденектомії становить 40-60 хвилин. Всі вилучені тканини відправляються на гістологічне дослідження. За його результатами намічаються подальші дії.

  Іноді видалення тазових лімфовузлів проводиться одночасно з гістеректомією, оваріектомією, резекцією передміхурової залози та іншими операціями на органах малого таза. Коли ракові метастази встигли пошкодити всю репродуктивну систему людини, тканини видаляються разом з лімфовузлами щоб уникнути рецидиву.

  Наші фахівці засвоюють передовий досвід під час регулярних стажувань в клініках розвинених країн Європи, США.

  Відновлення після тазової лімфаденектомії

  Період перебування в стаціонарі після такого втручання становить 3 дні. Протягом цього часу людині застосовують анальгетики й протизапальні препарати. При необхідності, можуть бути призначені додаткові заходи з лікування онкологічного захворювання: опромінення і хіміотерапія. Потреба в цьому визначається за результатами гістологічного дослідження видалених вузлів.

  Відновлення після тазової лімфаденектомії зазвичай триває близько 1 місяця. На цей період вводиться ряд обмежень:

  • Утриматися від активних фізичних тренувань.
  • Не піднімати важкі предмети.
  • Відмовитися від гарячих ванн, відвідування сауни та лазні.
  • Не плавати в басейнах і відкритих водоймах.
  • Захищати область таза від перегріву чи переохолодження.
  • Дотримуватися дієти, викресливши з раціону алкоголь і продукти, котрі провокують газоутворення.
  • Виключити сексуальні контакти.

  У міру одужання, ці обмеження поступово знімаються. Все залежить від того, наскільки добре загоюються тканини. Тому після операції пацієнтам потрібно регулярно відвідувати лікаря, щоб контролювати перебіг реабілітації.

  У людей, котрі перенесли видалення лімфатичних вузлів, нерідко виникає проблема лімфостазу (застою лімфи). Це проявляється у вигляді набряків, болючості й обмеження рухливості з боку нижніх кінцівок. Щоб цього уникнути, рекомендується робити спеціальну лікувальну гімнастику, також допоможе масаж, пресотерапія й різні фізіотерапевтичні процедури.

  Ще один важливий реабілітаційний момент – зміцнення м’язів тазового дна. Пацієнткам потрібно робити спеціальні вправи, які допоможуть уникнути проблем з сечовипусканням і випорожненням кишківника.

  Особливості лікування в клініці

  Навіть коли до нас в клініку приходять пацієнти на запущених стадіях раку, ми завжди знаходимо для них оптимальну схему лікування. Підбираються щадні методи хірургічних втручань, а наші лікарі керуються принципом максимального органозбереження. Але навіть якщо доводиться проводити великі втручання, в клініці Білка їх виконають максимально акуратно і малотравматично. Це гарантує нашим пацієнтам швидке й успішне одужання.

  Завдяки відповідальному ставленню й високій професійності лікарів клініки Біляка, пацієнти проходять післяопераційний період без ускладнень і будь-яких проблем.

  Кожен пацієнт отримує окрему палату готельного типу та забезпечується харчуванням. Організовується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю, за станом здоров’я стежить кваліфікований і досвідчений лікар.

  Видатний професіоналізм медиків, сучасне обладнання і новітні методики, дозволяють виписувати пацієнтів вже на наступний день після втручання.

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна тазова лімфаденектомія 30000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна тазова лімфаденектомія в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна тазова лімфаденектомія в Клініці Біляка коштує 30000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів