Лімфатичні вузли, котрі видаляються при тазовій лімфаденектомії

Анатомічне розташування тазових лімфатичних вузлів

Зміст сторінки:

Задля успішного лікування злоякісних пухлин, вкрай важливо знати поширеність процесу, адже від цього залежить обсяг втручання та ефективність роботи хірурга. При онкологічних захворюваннях статевих органів, таку інформацію надає тазова лімфаденектомія – операція, котру в клініці Біляка, м. Ужгород, проводять лапароскопічно.

Це дуже вагоме досягнення, оскільки зазвичай така маніпуляція передує основній операції по видаленню пухлини. І цілком природно, що чим менше ушкоджень зазнає організм людини під час першого втручання, тим краще прогноз стосовно подальшої хірургічної допомоги.

Показаннями для проведення лапароскопічної тазової лімфаденектомії є злоякісні утворення різних органів:

Видалені вузли підлягають гістологічному дослідженню. Залежно від того, чи знайдуть в них злоякісні клітини, визначається подальша лікувальна тактика раку.

Підготовка до операції

У передопераційному періоді всі пацієнти клініки ретельно обстежуються. До необхідного переліку досліджень входять:

 • Клінічні аналізи крові та сечі.
 • Показники системи згортання.
 • Рентгенографія органів грудної клітки.
 • УЗД органів черевної порожнини, малого таза та позаочеревинного простору.
 • ЕКГ, консультація кардіолога
 • Комп’ютерна чи магніторезонансна томограма.

Знеболення загальне, тому зранку в день операції потрібен режим повного голодування. Перед самим втручанням ставиться очисна клізма. Інколи, це вирішується в індивідуальному порядку, виникає потреба у призначенні профілактичного курсу антибіотикотерапії.

Хід операції

Відкрита тазова лімфаденектомія є достатньо травматичним втручанням, але завдяки професійності лікарів нашої клініки та сучасному обладнанню операційної, таку операцію можна здійснити лапароскопічно.

Замість великих розрізів, котрі потребуватимуть багато сил і часу для загоєння, робиться лише 3-4 проколи на передній черевній стінці, діаметр кожного не перевищує 1 см.

Крізь ці отвори до операційного простору заводяться мініатюрні хірургічні інструменти, джерело світла та відеокамера. Зображення транслюється на монітор і тому хірург візуально контролює кожен свій крок.

Розріз очеревини при тазовій лімфаденектомії

Техника розрізу очеревини

Перебіг кожної операції має свої особливості, оскільки організм кожної людини унікальний і ці індивідуальні особливості обов’язково враховуються спеціалістами клініки Біляка. Дещо узагальнений алгоритм все ж є і він передбачає такі етапи:

 1. Крізь отвори-порти встановлюються інструменти, операційне поле оглядається для остаточного визначення плану операції.
 2. Визначаються судини, нерви та органи, котрі потребуватимуть уваги під час втручання.
 3. З використанням ультразвукового скальпеля розсікається очеревина.
 4. Далі уздовж клубових артерій та вен визначаються ланцюжки лімфатичних вузлів, на них з обох сторін накладають кліпси та відсікають. Це – вкрай відповідальний етап, оскільки існує небезпека пошкодження судин.
 5. Видалені тканини поміщають до ендоконтейнера, виймають з черевної порожнини та відправляють на гістологічне дослідження.
 6. Операційне поле ретельно оглядається на предмет надійного гемо- та лімфостазу, інструменти виймаються, проколи або зашиваються 1-2 швами, або закриваються лейкопластирними пов’язками.

Зазвичай, тривалість лапароскопічного втручання з приводу тазової лімфаденкетомії становить 40-60 хвилин.

Фахівці переймають новітній досвід під час регулярних стажувань у закордонних клініках розвинених країн Європи та у США.

Особливості лікування в клініці

Завдяки відповідальному ставленню та високій професійності лікарів клініки Біляка, пацієнти проходять післяопераційний період без ускладнень та будь-яких негараздів.

Кожний пацієнт отримує окрему палату готельного типу та забезпечується харчуванням. Організовується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю, за станом здоров’я стежить кваліфікований та досвідчений лікар.

Видатна професійність медиків, сучасне обладнання та новітні методики, дозволяють виписувати пацієнтів вже наступного дня після втручання.

Вартість операції: 28 900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.