Зміст сторінки:

Конізація шийки матки – це хірургічна операція, під час якої пацієнтці видаляють конусоподібний фрагмент тканин навколо зовнішнього зіву, а також частину цервікального каналу. Вилучені матеріали потім відправляють на гістологічне дослідження. Операцію проводять для діагностики та лікування новоутворень на шийці матки.

У Клініці Біляка конізація шийки матки проводиться сучасними щадними методами. Після неї жінка швидко відновлюється, може завагітніти та народити дитину.

Конізація шийки матки

Показання та протипоказання до конізації

Дана процедура призначається при підозрі на рак шийки матки. Цей хірургічний метод дозволяє видалити патологічні тканини й потім виявити атипові клітини. Втручання проводиться, якщо в пацієнтки:

 • виявлені патологічні новоутворення на шийці матки – дисплазія 2-4 стадії, лейкоплакія, гіперплазія, запущена ерозія, поліп, кіста, ендометріоз;
 • ПАП-тест показав наявність атипових клітин;
 • на кольпоскопії виявлено проблемний осередок епітелію, який не візуалізується;
 • ектропіон шийки матки – її слизова оболонка вивернута в піхву;
 • шийка матки сильно пошкоджена – наприклад, в ході важких пологів були сильні розриви, залишилися глибокі рубці, деформовані ділянки.

Конізація не проводиться при:

 • макроінвазівном раку;
 • гострій стадії інфекційно-запальних захворювань;
 • вагітності та лактації.

Лікарі Клініки Біляка чітко розуміють, що таке конізація шийки матки. Тому перш ніж призначити процедуру, ретельно збирають анамнез, виявляють протипоказання та готують пацієнтку до операції.

Підготовка до конізації

Коли пацієнтка звертається до Клініки Біляка, з нею попередньо розмовляє по телефону наш медкоординатор. Він просить надіслати результати попередніх обстежень, ставить уточнюючі питання. Усю отриману інформацію фахівець передає лікарю. Він призначає дату прийому, за необхідності проводить додаткові дослідження. Перед процедурою пацієнтці необхідна комплексна діагностика:

 • гінекологічний огляд на кріслі за допомогою системи дзеркал;
 • трансвагінальне УЗД;
 • розширена кольпоскопія;
 • мазок на бакпосів;
 • ПАП-тест.

За підсумками обстеження наш гінеколог визначає, чи можна робити конізацію, обирає відповідний метод. Також пацієнтці потрібно здати лабораторні аналізи, пройти консультації в терапевта та анестезіолога.

 Підготовка до конізації

За декілька днів до операції рекомендується відмовитися від сексу, вагінальних свічок та спринцювань. З вечора не їсти, за 12 годин до процедури відмовитися від пиття.

Як проводять конізацію

У сучасній медицині існує кілька способів проведення процедури:

 1. Класична хірургічна операція за допомогою скальпелю – уражені тканини січуть ножем. Цей метод найбільш травматичний, після нього загоєння йде довго, залишаються рубці.
 2. Радіохвильова конізація шийки матки – видалення патологічного вогнища проводиться за допомогою радіоножу. Це безкровний щадний метод, що дозволяє акуратно видалити тканини та прискорити процес загоєння.

Раніше єдиним доступним способом була ножова конізація шийки матки, наслідки якої досить серйозні. Це травматична операція з високим ризиком ускладнень. В пацієнток траплялися кровотечі, запалення, вони довго відновлювалися та зазнавали труднощів із зачаттям після загоєння. Сьогодні операцію роблять щадними прогресивними методами, які не травмують, не залишають рубців, не впливають на фертильність. Саме такого підходу дотримуються у Клініці Біляка.

Операція конізація шийки матки проводиться на 5-11 день циклу за такою схемою:

 1. Пацієнтка розташовується на гінекологічному кріслі.
 2. Лікар оглядає шийку матки методом кольпоскопії, щоб візуалізувати вогнище ураження. Для цього її поверхню обробляють розчином Люголя.
 3. Пацієнтці дають обрану анестезію.
 4. Конусоподібну ділянку січуть обраним способом, витягуючи видалені тканини за допомогою щипців.
 5. Лікар оглядає операційне поле на наявність кровотечі, коагулює судини.
 6. Вилучені тканини відправляють на гістологію.

Тривалість процедури залежить від обраного методу – здебільшого близько 20-30 хвилин.

Конізація шийки матки до і після

Відновлювальний період

Відразу після операції у нашій клініці пацієнтку переводять до комфортної палати, де вона проводить під наглядом лікарів 3-4 години. Зазвичай після цього жінка може відправлятися додому. Їй призначають антибіотики та загальнозміцнюючі препарати, щоб виключити ризик інфікування. У перші декілька днів можливі легкі кров’янисті виділення та незначний дискомфорт внизу живота.

Після того, як проведена конізація шийки матки, післяопераційний період складає 3-6 тижнів. Протягом цього часу рекомендується:

 • відмовитися від сексуальних контактів;
 • не спринцюватися й не використовувати вагінальні тампони;
 • виключити важкі фізичні навантаження – не можна піднімати нічого важчого за 5 кг;
 • не купатися у басейнах та водоймах;
 • не відвідувати парних;
 • ванну замінити на душ.

Через 2-3 тижні після операції рекомендується записатися до гінеколога на контрольний огляд.

Особливості операції у клініці

У Клініці Біляка проводиться щадна конізація шийки матки – радионожем. Ми віддаємо перевагу малотравматичним методам та беремося за скальпель тільки у крайніх випадках. Наші лікарі стажувалися у США та Європі, де освоїли новітні методи проведення процедури. Усі маніпуляції виконуються на сучасному обладнанні екстра-класу. На конізацію шийки матки ціна включає не тільки операцію, але також повний догляд, перебування у клініці, харчування.

Джерела:

 1. Бахтияров, К. Р. Органосохраняющее хирургическое лечение начальных форм рака шейки матки / К. Р. Бахтияров, А. И. Юдина, А. А. Райкова // Акушерство и гинекология.–2019.
 2. Доброхотова Юлия Эдуардовна, Боровкова Екатерина Игоревна Международные алгоритмы ведения пациенток с дисплазией шейки матки // Гинекология. 2018. 
 3. Kitchener H.C., MacLean A.B., Cordiner J.W. Treatment of cervical intraepithelial neoplasia and atypical condilomas with carbon dioxide laser vaporization //Colposc. and Gynecol. Laser Surg. 1986.
Назва послуги Вартість, грн
Конізація шийки матки 20000

 В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

Поширені запитання

Скільки коштує Конізація шийки матки в Клініці Біляка?

Конізація шийки матки в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів