Зміст сторінки:

Діагноз ерозія шийки матки ставлять приблизно 15-20% жінкам дітородного образу. Це досить поширене захворювання, при якому порушується структура та цілісність слизової оболонки, розташованої біля входу в матку. В результаті її тканини стають пухкими, деформуються, на поверхні шийки матки формуються виразки. Через це патологія спричиняє жінці низку неприємних симптомів. Але головна її небезпека в тому, що ерозія може спровокувати розвиток раку шийки матки. Тому її важливо вчасно лікувати.

У Клініці Біляка можна пройти лазерне лікування ерозії шийки матки. Це сучасна ефективна процедура, в ході якої на змінені тканини впливають лазерним випромінюванням. Також її називають вапоризацією. Методика дозволяє прибрати патологічний осередок швидко та без зайвих травм.

Лазерне лікування ерозії шийки матки

Суть методики

На патологічний осередок спрямовують лазерний промінь, який впливає на них високими температурами. В результаті змінені тканини починають випаровуватися, тобто, відбувається їх вапоризація. При цьому навколишні структури не пошкоджуються. Цей сучасний метод лікування ерозії вважається одним з найбільш сприятливих та ефективних.

Раніше єдиною альтернативою пацієнток з цим діагнозом було припікання за допомогою електричного струму або хімічних речовин. Після таких процедур жінка довго відновлювалася, а на її шийці матки залишалася рубцева тканина. Через це дівчатам, які ще не народжували, не рекомендували припікати ерозію. Сьогодні, завдяки лазерному методу, можливість вилікувати хворобу з’явилася в жінок будь-якого віку, які вже народжували або ще не родили.

Показання до вапоризації

Лікарі рекомендують проводити лазерне видалення ерозії шийки матки при 1-2 стадії захворювання. У цьому випадку осередки ще неглибокі, структурні зміни не сильно виражені, і ризики злоякісного переродження мінімальні. На більш важких стадіях патології необхідна ретельна діагностика, щоб визначити відповідний спосіб лікування.

Чим раніше пацієнтка звернеться по допомогу, тим вище шанси повністю прибрати патологічний осередок, без ризику рецидивів та ускладнень. Запишіться на прийом до гінеколога, якщо у вас:

 • болить низ живота;
 • відчувається дискомфорт під час сексу або сечовипускання;
 • з’явилися дивні виділення з піхви.

Досить часто патологія розвивається непомітно та не дає симптомів на ранніх стадіях. Тому важливо проходити огляд у гінеколога 1-2 рази на рік – це допоможе виявити хворобу на ранній стадії та оперативно її вилікувати.

Протипоказання

Процедуру можна проводити:

 • під час менструації;
 • у період вагітності та лактації;
 • при гострих запальних захворюваннях статевих органів;
 • при соматичних хворобах у стадії загострення;
 • при злоякісних пухлинах репродуктивної системи;
 • при маткових кровотечах.

Щоб виключити протипоказання та уникнути ускладнень, лікарі Клініки Біляка уважно збирають анамнез і ретельно готують пацієнтку до процедури.

Підготовка до лазерного лікування

Коли пацієнтка звертається до Клініки Біляка з проханням видалити ерозію, її консультує по телефону наш медкоординатор. Він просить описати скарги та надіслати результати попередніх обстежень – якщо вони є. Всю цю інформацію він передає лікарю. Гінеколог Клініки Біляка вивчає ці матеріали, призначає відповідний день консультації.

Лазерна вапоризація ерозії шийки матки призначається за результатами діагностики. Перед процедурою пацієнтці слід пройти:

 • гінекологічний огляд;
 • розширену відеокольпоскопію, за необхідності – з біопсією;
 • взяття мазків на бакпосів та атипові клітини;
 • лабораторні дослідження – загальний аналіз крові та сечі, тест на Вассермана, ВІЛ тощо.

Більш детальну інформацію по діагностиці можна отримати в нашого лікаря. Також він розповість, як підготуватися до лазерного лікування. Загальні рекомендації перед вапоризацією – це за 7 днів відмовитися від статевого життя, використання вагінальних свічок, спреїв та інших препаратів.

Як проходить процедура

Лазерна коагуляція ерозії шийки матки проводиться в амбулаторному режимі за такою схемою:

 1. Пацієнтка розташовується на гінекологічному кріслі.
 2. Лікар обробляє її статеві органи антисептичним розчином.
 3. Шийку матки змащують розчином Люголя, щоб візуалізувати патологічні вогнища.
 4. Через піхву вводять лазерний апарат і підводять його до шийки матки.
 5. Лікар вибирає потрібні параметри променю та обробляє патологічні ділянки.
 6. Всі маніпуляції проводяться під контролем кольпоскопа.

Процедура триває від 20 до 45 хвилин. Після неї жінка відразу може відправлятися у своїх справах.

Відновлення після вапоризації

Відразу після процедури в пацієнтки можливі невеликі кров’янисті виділення – зазвичай вони проходять за 4-5 днів. Повне загоєння тканин зазвичай займає 3-4 тижні. Протягом цього терміну лікарі рекомендують:

 • не приймати ванну – замінити  ї душем;
 • не користуватися вагінальними тампонами;
 • не займатися сексом;
 • не плавати у басейнах та водоймах;
 • не відвідувати парних;
 • не спринцюватися;
 • не піднімати важке.

Через 1-2 місяці після процедури рекомендується показатися гінекологу та провести контрольну кольпоскопію. Більш детальні рекомендації для реабілітаційного періоду можна отримати на консультації у нашій клініці.

Переваги методу

На сьогоднішній день вапоризація ерозії шийки матки за допомогою лазеру вважається «золотим стандартом» у лікуванні цього захворювання. Цей метод вибирають за те, що він:

 • Ефективний – дозволяє прицільно впливати на патологічний осередок та прибрати його. У 99% випадків захворювання вдається повністю вилікувати за 1 сеанс.
 • Безпечний – лазер впливає точково та не зачіпає здорові тканини. При цьому він одночасно вбиває бактерії та коагулює судини. Увесь хід процедури лікар контролює за допомогою кольпоскопа. Тому ризик ускладнень після неї мінімальний.
 • Безболісний – пацієнтка не відчуває дискомфорту, немає необхідності застосовувати анестезію.
 • Щадний – пацієнтка швидко відновлюється, в неї не залишається шрамів та рубців.

У Клініці Біляка є все необхідне, щоб провести процедуру максимально точно й акуратно.

Особливості лазерного лікування у клініці

Наш медичний центр пропонує щадне лікування ерозії шийки матки за допомогою у. В нас встановлене сучасне обладнання екстра-класу, що дозволяє тонко регулювати параметри впливу. Наші лікарі проводять процедуру з ювелірною точністю, видаляючи тільки уражені тканини. Вони стажувалися у США та Європі, де переймали досвід передових зарубіжних лікарів. Тому звертаючись до нашої клініки, пацієнтки можуть бути впевнені, що вони в надійних руках!

Особливості лазерного лікування в клініці

Джерела:

 1. Махатова Г.М., Соболева О.В. Эрозия шейки матки // Вестник хирургии Казахстана. 2011. 
 2. Зуев В.М. Применение лазерного излучения для лечения патологии шейки матки //Заболевания шейки матки: клинические лекции/ М.: МЕДпресс, 1999.
 3. Морякова И.Н. Комплексное лечение пациенток с псевдоэрозиями и простыми лейкоплакиями шейки матки с использованием лазеродеструкции и лазеротерапии: Автореф. дис. канд. мед. наук. -Барнаул, 2003.
 4. Monaghan-JM. Laser voparization and excisional techniques in the treatment of cervical inraepithelial neoplasia. // Baillieres-Clin-Obstet-Gynaecol. -1995.
Назва послуги Вартість, грн
Лазерне лікування ерозії шийки матки 8600

 В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

Поширені запитання

Скільки коштує Лазерне лікування ерозії шийки матки в Клініці Біляка?

Лазерне лікування ерозії шийки матки в Клініці Біляка коштує 8600 грн.

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів