Дисплазія шийки матки – передраковий стан, при якому порушується процес дозрівання та розподілу клітин базального епітелію, в результаті вони перероджуються на атипові. За підсумком у структурі тканин відбуваються зміни, що може спровокувати злоякісні пухлини. Патологія найчастіше зустрічається в жінок старше 40 років, але останнім часом її діагностують і в досить молодих пацієнток.

У Клініці Біляка успішно лікують пацієнток із діагнозом дисплазія. При зверненні на ранніх етапах, жінкам вдається зберегти органи й репродуктивну функцію.

Стадії захворювання й розшифровка діагнозу

 Розвиток патології проходить у 3 стадії:

 1. дисплазія шийки матки 1 ступеню (легка) – зачіпає слизовий та поверхневий шар тканин, легко піддається лікуванню;
 2. дисплазія шийки матки 2 ступеню (помірна стадія) – змінює епітелій та його структуру, зачіпаючи 2-3 пласта тканин;
 3. дисплазія шийки матки 3 ступеню (важка) – запущений патологічний процес, що вражає велику частину епітелію.

Досить часто при діагностиці лікар пише у медичній карті позначення, які незрозумілі пацієнтці. Справа в тому, що в кожного захворювання є свій код у Міжнародній класифікації хвороб. У дисплазії є кілька кодів, залежно від того, який ступінь ураження:

 • 87.0 – легка;
 • 87.1 – помірна;
 • 87.2 – сильно виражена;
 • 87,9 – не уточнена.

Чому виникають передракові стани?

Основна причина, через яку розвивається дана патологія  – це папіломатозна інфекція, що провокується ВПЛ – вірусами папіломи людини. Вірогідність заразитися ними висока в жінок, котрі:

 • почали статеве життя до повноліття;
 • перенесли пологи до 18 років;
 • мали більше одного статевого партнера, займаючись сексом без презерватива;
 • народили кількох дітей;
 • хворіли захворюваннями, які передають статевим шляхом;
 • довго приймали оральні контрацептиви;
 • травмували шийку матки;
 • страждають на цукровий діабет, ВІЛ та на інші захворювання, котрі знижують імунітет;
 • приймали ліки, що пригнічують роботу імунної системи;
 • зловживають курінням і іншими шкідливими звичками.

Як виявляється захворювання?

Коли в жінки дисплазія шийки матки, симптоми на ранніх стадіях можуть не проявлятися. Коли патологія переходить у серйозні форми, з’являються такі ознаки:

 • змінюється характер вагінальних виділень, вони стають рясними, білого кольору, часто з неприємним запахом;
 • після статевого акту виділяється кров – контактні кровотечі;
 • внизу живота час від часу відчувається біль, що тягне.

  Лікарі рекомендують регулярно проходити профілактичні огляди, зокрема методом кольпоскопії. Це допоможе виявити патологію на ранніх стадіях та ефективно вилікувати її. У Клініці Біляка є всі необхідні умови для цього.

  Діагностика передракових станів

  За його допомоги лікар може побачити, що слизова оболонка змінила забарвлення, будова епітелію відрізняється від нормальної, навколо зіву є нездоровий блиск.

  Для уточнення діагнозу проводяться:

  • Розширена кольпоскопія – огляд за допомогою оптичного апарату, дозволяє детально вивчити тканини, побачити патологічні вогнища.
  • ПАП-тест – мазок на цитологію, дає можливість виявити атипові клітини та визначити їх кількість.
  • Біопсія маткової шийки – виконується для уточнення діагнозу. Лікар бере невеликий фрагмент епітелію та відправляє на гістологію.

  Усі перераховані методи використовуються у Клініці Біляка. Тут є все необхідне, щоб на початкових стадіях виявити дисплазію матки та підібрати ефективне лікування.

  Клініка Біляка Дисплазія шийки матки фото 1

  Лікування

  Якщо діагностовано дисплазію шийки матки, лікування підбирається з урахуванням ступеня патології, віку жінки та її репродуктивних планів. Головна мета при цьому – видалити всі уражені тканини. Тому єдине слушне рішення при діагнозі дисплазія шийки матки – операція. Сьогодні розроблені сучасні щадні методи видалення ураженого шару епітелію:

  • Конізація – спеціальним ножем видаляють ділянку епітелію зі зміненими клітинами. Тканини згодом відновлюються, фертильність не порушується
  • Припікання – патологічні тканини руйнуються під дією високих температур. Досить травматичний метод лікування, після якого репродуктивна функція нерідко страждає.
  • Кріодеструкція – на уражену ділянку впливають рідким азотом наднизьких температур. Внаслідок цього атипові клітини руйнуються, процес їх переродження зупиняється. Жінка після такої терапії здатна завагітніти й народити.
  • Радіохвильова терапія – на тканини впливають електромагнітним скальпелем. Щадний метод, але ефективний тільки на ранніх стадіях хвороби.

  Якщо в жінки запущена дисплазія шийки матки, протокол передбачає видалення маткової шийки або навіть всього органу. Тому краще звернутися по допомогу на початкових фазах, коли можна вилікувати патологію з мінімальними втручаннями. На ранніх стадіях дана патологія рідко перероджується на рак та успішно піддається лікуванню – без ускладнень та ризику рецидивів. А ось лікування дисплазії шийки матки 3 ступеню набагато складніше й зазвичай проходить з більш серйозними наслідками для організму.

  Особливості лікування в клініці

  Якщо у вас дисплазія шийки матки, лікування в Ужгороді у Клініці Біляка допоможе швидко зупинити процес, позбутися змінених тканин та попередити рак.

  Запишіться на прийом до наших лікарів – і вони підберуть відповідну схему лікування. Фахівці клініки проходили стажування в Європі та США, де засвоїли прогресивні методики терапії передракових станів. Ми допомогли запобігти раку багатьом жінкам, у яких була дисплазія шийки матки. Вартість лікування в Rлініці Біляка повністю виправдовує результати, котрих ми досягаємо!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів