Рак матки – це злоякісна пухлина у тканинах слизової оболонки, що вистилає орган зсередини. Новоутворення формується з ендометрію, який неконтрольовано розростається, а клітини в цих ділянках перероджуються в атипові. Патологія частіше розвивається в жінок після клімаксу, але може проявитися й у фертильному віці.

Якщо ви помітили хоча б мінімальні симптоми чи ознаки, що можуть вказувати на рак ендометрію, негайно зверніться до лікарів Клініки Біляка. Ми розробимо індивідуальну схему лікування з урахуванням локалізації процесу, типу і стадії пухлини.  У нашій клініці лікують онкологічні захворювання ефективними сучасними методами, що знижує ризик рецидиву.

Причини захворювання

Головний чинник ризику, котрий провокує рак ендометрію – це гормональні збої, меншою мірою – спадкова схильність та вік старше 50 років.

Коли в жінки відмічається надлишок естрогену та/або брак прогестерону, клітини слизової оболонки матки починають безконтрольно розростатися й можуть перероджуватися в злоякісні. Тому в групі ризику перебувають пацієнтки з діагнозом гіперплазія ендометрію, поліп. Не менш поширена причина – полікістоз яєчників.

Крім гормональних розладів, рак ендометрію матки може розвинутися під впливом й інших чинників:

 • зайва вага;
 • цукровий діабет та інші ендокринні порушення;
 • спадкова схильність;
 • пізня менопауза;
 • тривалий прийом тамоксифену й інших гормональних препаратів, котрі впливають на синтез естрогенів чи прогестерону;
 • відсутність вагітностей і пологів.

Також ризик захворіти на цей вид раку більший в жінок, котрі їдять багато висококалорійної їжі з великим вмістом жирів.

Симптоми раку ендометрію

На ранніх стадіях жінка може не помічати нічого підозрілого. Але по мірі того, як пухлина ендометрію матки прогресує, розвивається, дають про себе знати такі симптоми:

 • відчувається дискомфорт під час статевого акту й сечовипускання;
 • між менструаціями з’являються кров’янисті виділення різної інтенсивності, аж до інтенсивних маткових кровотеч;
 • відчувається біль внизу живота;
 • проявляється підвищена втомлюваність, слабкість, часто паморочиться в голові.

Виявивши ознаки, підозрілі в плані раку ендометрію, необхідно негайно звернутися до гінеколога, оскільки хвороба становить загрозу для життя.

Жінкам із групи ризику необхідно обстежуватися щорічно: ранні стадії злоякісних пухлин ендометрію ніяк себе не проявляють і виявляються лише під час професійного огляду із застосуванням інструментальних методик.

  Стадії

  • 0 – первинна пухлина відсутня, але починаються зміни у клітинах слизової оболонки матки. Це так званий преінвазивний рак ендометрія, симптоми якого ніяк не проявляються. Захворювання можна виявити тільки випадково, під час обстеження.
  • 1 – формується пухлина, яка поки зачіпає лише слизовий шар, але починає поступово проростати в тіло матки, вражаючи її міометрій. Клінічні прояви при цьому слабо виражені.
  • 2 – відбувається активний розвиток процесу, новоутворення вражає шийку матки, але поки не виходить за межі органу. На цій стадії зазвичай починають проявлятися симптоми раку ендометрія.
  • 3 – злоякісний процес виходить за межі матки і вражає піхву, яєчники, прилеглі лімфовузли. Симптоматика захворювання при цьому досить яскрава.
  • 4 – запущена стадія, на якій пухлина вражає кишечник, сечовий міхур та віддалені органи. Виражені ознаки раку ендометрія при цьому супроводжуються симптомами загальної інтоксикації.

  Обстеження при підозрі на рак тіла матки

  Коли пацієнтка звертається до гінеколога, то описує свої скарги, і далі відбувається стандартний огляд на кріслі. У разі підозри на патологію, лікар призначає:

  • УЗД органів малого тазу – найбільш інформативну картинку дає трансвагинальне.
  • Аналізи крові та сечі – показують, що в організм є патологічний процес.
  • Гістероскопію – найбільш інформативний метод, що дозволяє на ранніх стадіях виявити рак ендометрія. Діагностика за допомогою ендоскопічного інструменту з багаторазовим збільшенням дозволяє детально оглянути поверхню слизової оболонки матки.
  • Біопсію – фрагменти новоутворення беруть для гістологічного дослідження.

  Як лікують рак ендометрію?

  Лікування раку ендометрію залежить від стадії та ступеню поширеності злоякісного процесу. У більшості випадків пацієнткам, котрі виявили в себе симптоми раку ендометрію, доводиться робити гістеректомію. Це видалення матки, масштаби якого можуть варіюватися, залежно від складності випадку.

  Якщо пухлина невелика, обмежена, не перейшла на інші шари матки та внутрішні органи, операцію можна здійснити шляхом лапароскопії, без розрізів. Щадний підхід дозволяє зменшити стрес для організму і скоротити відновний період.

  На жаль, сусідні органи: яєчники, сечовий міхур, прилеглі лімфовузли, часто виявляються залученими до онкологічного процесу. Обсяги втручання в таких випадках визначаються індивідуально. Чим серйознішою є стадія хвороби, тим радикальнішим має бути хірургічне лікування раку ендометрію.

  Для боротьби з метастазами при такому діагнозі, часто застосовують хіміотерапевтичне лікування і променеву терапію. Види препаратів, схеми ліків, а також дозування опромінення, лікар підбирає індивідуально, залежно від складності випадку й загального стану організму пацієнтки.

  Прогноз

  Виживання й успішність лікування при цьому діагнозі залежить від того, на якій стадії виявили патологію:

  • на 1 стадії – 90-95%;
  • на 2 – 70-75%;
  • на 3 – 40-60%;
  • на 4 – 10-20%.

  Тому важливо звернутися по допомогу, як тільки помітили характерні для раку ендометрія матки симптоми.

  Особливості лікування в клініці

  У Клініці Біляка успішно лікують онкологічні захворювання репродуктивної та інших систем. Ми застосовуємо сучасний підхід до лікування, максимально широко використовуються щадні методи операцій, котрі за ефективністю не поступаються радикальним із широкими розрізами. 

  У клініці активно практикуються симультанні операції – коли за одне втручання хірург усуває декілька патологій різних органів. Це дозволяє успішно лікувати навіть запущений рак ендометрія методом лапароскопії – без великий розрізів та крововтрати. Отже, звертаючись до нас, можете не сумніватися: ви в надійних руках!

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів