Анатомічне розташування органів сечовивідної системи

Анатомічне розташування органів сечовивідної системи

Зміст сторінки:

Хірургічні операції з приводу злоякісних процесів потребують особливого підходу. Вони проводяться за умов значних видалень, розрізів і, відповідно – травмування.

Для лікування раку сечоводів хірург має отримати доступ до нирки, власне сечоводу, сечового міхура та регіонарних елементів лімфатичної системи. Загальноприйнята метода не може уникнути великих розрізів та супутнього травмування прилеглих тканин.

В 1991 році вперше була проведена подібна операція з використанням лапароскопічного обладнання та доступу. На теперішній час ця техніка доведена до досконалості й за ефективністю жодним чином не поступається традиційному варіанту.

Натомість, на порядок менші обсяги травмування шкіри та внутрішніх органів сприяють більш швидкому відновленню пацієнта та у кілька разів скорочують післяопераційний період.

Використання найсучаснішого обладнання та досвід фахівців клініки Біляка м. Ужгорода, дозволяють надавати хірургічну допомогу при раку верхніх поверхів сечової системи на світовому рівні.


Передопераційне обстеження

Ретельне обстеження перед операцією обов’язково доповнює діагностичні заходи. Подібне втручання є вкрай відповідальним і для досягнення успіху вимагає професійного підходу.

Дослідження аналізу крові перед операцією

Дослідження аналізу крові перед операцією

Перелік досліджень включає:

 • заходи з беззаперечного діагнозу злоякісного процесу;
 • біохімічні дослідження крові, власне – оцінка функції нирок;
 • визначення групи крові;
 • оцінка системи згортання;
 • УЗД органів черевної порожнини, позаочеревинного простору та малого таза;
 • комп’ютерну чи магнітно-резонансну томографію;
 • екскреторну урографію;
 • уретероскопію та цистоскопію.

Завдяки такому ретельному обстеженню, хірургам нашої клініки вдається визначити попередні обсяги операції, спланувати її хід.

Особливої підготовки кишківника не потребується. Лише голодування напередодні та очисна клізма перед анестезією. Наркоз загальний.


  Лапароскопічне видалення нирки при раку сечоводів (1-а фаза - видалення нирки)

  Лапароскопічне видалення нирки при раку сечоводів (1-а фаза – видалення нирки)

  Техніка проведення

  Для того, щоб здійснити лапароскопічне видалення нирки при раку сечоводів, встановлюються чотири троакари.

  Операція розпочинається у положенні «на боці», однак надалі, коли операційне поле зміщується від нирки до нижніх відділів сечовивідної системи, розташування пацієнта дещо змінюється. Завдяки сучасному обладнанню операційної, це жодним чином не стає на заваді успішному результату.

  На самому початку підлягає видаленню нирка, для цього застосовується техніка лапароскопічної нефректомії з відкритим виділенням та взяттям під контроль сечоводу.

  Якщо визнано доцільним, на цьому ж етапі видаляються і прилеглі лімфатичні вузли. Наступна фаза полягає у видаленні сечоводу. В цей час доводиться змінювати положення пацієнта: розташовують так, щоб органи черевної порожнини та кишківник перемістилися за межі малого таза.

  Одночасно готується і порожнина сечового міхура. За допомогою цистоскопу, зсередини коагулюється місце впадіння сечоводу. Це також сприяє більш інформативному візуальному контролю за обсягами резекції стінки сечового міхура.

  Лапароскопічне видалення нирки при раку сечоводів (2-а фаза - видалення сечоводу)

  Лапароскопічне видалення нирки при раку сечоводів (2-а фаза – видалення сечоводу)

  Після отримання повноцінного зовнішнього доступу до вічка – місця, в котрому сечовід впадає у міхур – його (сечовід із вічком) відтинають та видаляють. Після цього сечовий міхур ушивається.

  Тканини, котрі підлягають видаленню, виймаються з порожнин за допомогою ендомішку. При цьому може знадобитись додатковий невеличкий (до 5 см розріз).

  Наприкінці здійснюється візуальний контроль за надійністю гемостазу, в порожнині сечового міхура також. Приблизно на тиждень через уретру встановлюється сечовивідний катетер, через котрий періодично робляться контрольні цистоскопії.

  Особливості лікування в клініці

  Лапароскопічне радикальне видалення нирки при раку сечоводів – операція непроста, однак цілком доступна та безпечна, якщо виконується професійними та кваліфікованими хірургами. Лікарі клініки Біляка регулярно стажуються у провідних клініках США та Європи, тому досконало володіють найсучаснішими методиками та використовують набутий досвід в Україні, в Закарпатті.

  Тривалість післяопераційного перебування в стаціонарі складає приблизно 3–5 днів. Сеанси озонотерапії пришвидшують відновлення сил та попереджають можливі післяопераційні ускладнення.


  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна радикальна нефруретеректомія при раку сечоводів 55000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна радикальна нефруретеректомія при раку сечоводів в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна радикальна нефруретеректомія при раку сечоводів в Клініці Біляка коштує 55000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів