Анатомічна будова сечовивідної системи

Анатомічна будова сечовивідної системи


Зміст сторінки:

Рак сечоводів не є частою патологією. Його доля серед первинних пухлин урологічної системи складає від 1% до 7% за даними різних клінічних досліджень. Значні розбіжності пояснюються тим, що іноді важко вирішити, до якого відділу відноситься рак: до ниркової миски чи, саме, сечоводу.

Має повільний характер росту, не схильний до раннього метастазування. Доведено, що чоловіки хворіють на таку форму раку вдвічі частіше за жінок.

 Причини

На теперішній час, доскональне вивчення походження раку сечоводів ще триває. Але вже визначені найбільш важливі фактори ризику:

Незадовільна якість води призводить до розвитку раку сечоводів

Незадовільна якість води призводить до розвитку раку сечоводів

 • вік понад 50 років;
 • хронічні урологічні інфекції;
 • тривалий вплив канцерогенів (паління, праця на хімічному виробництві, тощо);
 • сечокам’яна хвороба;
 • ендемічний нефрит.

Ендемічний нефрит має на увазі проживання на окремих територіях, з незадовільною якістю питної води. Частіш за все відмічається підвищений вміст важких металів. В таких регіонах, рак сечоводів може зустрічатися з частотою до 40% серед інших онкоурологічних захворювань.

Є теорія, що в таких умовах схильність до раку закладається ще внутрішноьоутробно. Потім злоякісні клітини поволі розвиваються. Інколи – кілька десятиліть.

Пухлини сечоводів при ендемічному нефриті характеризуються повільним ростом. Вони не агресивні, не схильні до інфільтрації прилеглих тканин та метастазування у сусідні органи.

Дослідження аналізу сечі при раку сечоводів

Дослідження аналізу сечі при раку сечоводів

Клінічні прояви

Невпинне прогресування рано чи пізно призводить до появи розладів з боку сечовивідної системи. Хвору людину турбуватимуть:

 • поява крові у сечі;
 • біль у поперековій ділянці;
 • розлади сечовиділення, викликані перекриттям отвору сечоводу;
 • за тривалого прогресування, може пальпуватись або стати видимою пухлина в підребер’ї з хворої сторони.

Кількість крові в сечі може бути різною. Від такої, що визначається візуально (макрогематурія) до мікроскопічних показників, котрі можна знайти лише в лабораторії.

Коли на симптоми не звертати уваги, перебіг раку сечоводу ускладнюється розладами з боку нирки. Порушення відтоку сечі призводять до змін, характерних для гідронефрозу. Якщо процес двосторонній, то зволікання може мати вкрай несприятливі наслідки.


Діагностика раку сечоводів за допомогою ендоскопа

Діагностика раку сечоводів за допомогою ендоскопа

Діагностика

Пухлини верхнього поверху сечовивідних шляхів можна виявити за допомогою кількох методик:

 • УЗД органів черевної порожнини та позаочеревинного простору;
 • комп’ютерної або магнітно-резонансної томографії;
 • контрастної уретерографії;
 • ендоскопу (фіброцистоуретероскопія).

Цінність останнього метода багато в чому залежить від навичок фахівця, котрий проводить процедуру. Високий рівень кваліфікації лікарів Ужгородської клініки Біляка дозволяє оцінити перебіг раку об’єктивно та професійно.

При фіброцистоуретероскопії є можливість взяти біопсійний матеріал для гістологічного вивчення та планування подальшого лікування.

Лікування

Рак сечоводу треба лікувати з дотриманням норм для злоякісних процесів. Гарантію вилікування дає хірургічне втручання. В приватній клініці С.Т. Біляка, м. Ужгорода, така операція проводиться за лапароскопічним доступом.


Використання лапароскопії при лікуванні раку сечоводів

Використання лапароскопії при лікуванні раку сечоводів

Цей хірургічний метод є найбільш прогресивним та має безсумнівні переваги над звичайним, лапаротомічним. Найчастіше в таких випадках виконують лапароскопічну радикальну нефруретеректомію (видалення нирки, сечоводу з вічком та регіонарних лімфатичних вузлів).

Лікарі нашої клініки регулярно відвідують клініки країн Європи та США, де отримують доступ до найновіших досягнень та передового медичного досвіду.

Застосувати отримані знання на терені України в повному обсязі, їм дозволяє новітнє устаткування для лапароскопічних втручань.

Визначних результатів вдається досягнути завдяки професійності персоналу, індивідуальному підходу до кожного пацієнта клініки та дбайливому ставленні під час перебування на лікуванні.