Кіста яєчника

Кіста яєчника

Зміст сторінки:

Лапароскопічна кістектомія яєчника – операція, під час якої видаляється кістозне утворення жіночих статевих залоз. Виконується шляхом проколів черевної стінки з подальшим розкриттям і вилущування кісти.

Пухлиноподібні утворення яєчника зустрічаються досить часто в структурі гінекологічної патології та не менш ж часто вимагають хірургічного усунення. Позбутися від кісти допоможе звернення в клініку Біляка, де проводиться кістектомія яєчника шляхом лапароскопії.

Причини виникнення кіст яєчника, їх види та симптоматика

Формування кіст яєчника пов’язують з комплексом факторів, а головний чинник або тканина походження відбивається в назві патології:

 •         фолікулярна;
 •         кіста жовтого тіла;
 •         проста (серозна);
 •         параоваріальна.

Кожен тип має свої особливості у формуванні, перебігу та впливі на організм жінки.

В більшості випадків кісти розвиваються через розлади гормонального фону, в результаті яких порушується процес визрівання фолікула. Вони можуть бути пов’язані не лише з неправильною роботою яєчників, але й з іншими ендокринними порушеннями. Також причинами можуть стати хронічні запальні процеси репродуктивних органів, ускладнення після операцій або переривань вагітності (абортів).

Патологія проявляється наступною симптоматикою:

 •         біль внизу живота;
 •         відчуття тиснення в малім тазу;
 •         розлади менструального циклу;
 •         помітна асиметрія живота

Важливо якомога раніше звернути увагу на ці ознаки та звернутися за медичною допомогою, інакше ризик ускладнень значно підвищується.

Кісти викликають безпліддя, порушення гормонального балансу, болять, можуть запалюватися і навіть розриватися. Ефективно допомогти здатне лише хірургічне втручання.

Раніше для резекції кісти яєчника використовувався лапаротомічний доступ з розрізом довжиною до 20 см. Зазвичай яєчник видалявся повністю, в преклімактеричному періоді – яєчник з придатками.

Запровадження лапароскопії, як методики, значно зменшує обсяги втручання. Найпозитивніший ефект – збереження органу. В процесі такого втручання видаляється лише кіста. Лапароскопія кісти яєчника дозволяє повністю позбутися новоутворення без травматизму тканин і ризику ускладнень.


УЗД органів малого тазу

УЗД органів малого таза

Показання до операції

При виявленні кісти, операцію не завжди призначають одразу. Якщо утворення має фолікулярний характер і невеликий розмір, пацієнтку просто спостерігають протягом 1-3 менструальних циклів. Зазвичай, за цей час маленькі кісти розсмоктуються. Якщо ж цього не сталося, підбирається оптимальний метод лікування. У деяких випадках може бути застосована гормональна терапія, але вона нерідко є малоефективною. Тому найчастіше лікар все ж обирає хірургічний підхід.

Видалення кісти лапароскопією проводять також при діагностиці кістозних утворень, які:

 •         мають гладку поверхню й чітко окреслені контури;
 •         вирізняються однорідною структурою;
 •         не мають ознак злоякісності.

Також важливо, щоб в порожнині малого таза не було скупчення рідини. В іншому випадку доводиться вдаватися до лапаротомічної операції. Однак якщо пацієнтка звертається на ранніх стадіях розвитку утворення, коли кіста ще не встигла досягти великих розмірів, розірватися або перекрутитися, операція проходить з мінімальним травматизмом. Чим раніше жінка звернеться за допомогою, тим вище шанси на малоінвазивну лапароскопію і збереження органу.

При більш серйозних ураженнях доводиться вдаватися до клиноподібної резекції. При цьому видаляється не лише сама кіста, але й частина тканин яєчника, функціональність органу частково зберігається. В особливо складних випадках хірург приймає рішення про оваріектомію – резекцію яєчників. Але це крайній захід, на який лікарі зважуються лише в тому випадку, коли є загроза життю пацієнтки.

  Переваги лапароскопії під час вирізання кісти

  Епоха широких порожнинних операцій невпинно підходить до кінця. Сучасні лікарі віддають пріоритет малоінвазивним втручанням, котрі дозволяють зменшити пошкодження організму та прискорити відновлення. Лапароскопія при кісті яєчника має ряд переваг перед доступом за традиційною лапаротомічною методикою:

  •         Відсутність необхідності робити розріз дозволяє уникнути пошкодження м’язових і шкірних тканин.
  •         Мінімальний рівень стресу для організму.
  •         Запобігання великій крововтраті.
  •         Естетичність – замість шраму від розрізу, на животі залишаються маленькі, ледь помітні сліди проколів.
  •         Короткий період відновлення.

  Після цієї операції жінка вже через 2-3 дні виписується з лікарні, приблизно через місяць повертається до фізичної та сексуальної активності. Надалі у неї є всі шанси завагітніти, виносити й народити здорову дитину, чого не скажеш про жінок, котрі перенесли традиційні порожнинні операції.

  Підготовка до операції

  Передопераційний період присвячується діагностиці. Ретельне і всебічне обстеження дозволяє спланувати хід майбутньої кістектомії з урахуванням індивідуальних особливостей жінки, характеристик самої патології. До переліку обстежень входять:

  •         клінічний і біохімічний аналізи крові;
  •         загальний аналіз сечі;
  •         визначення резус-фактора і групи крові;
  •         аналіз на онкомаркери;
  •         УЗД органів малого таза, черевної порожнини та заочеревинного простору;
  •         рентгенологічні методи (КТ, МРТ).

  Все це необхідно провести для верифікації діагнозу та розробки індивідуального плану операції. Часу на підготовчий період потрібно не багато: кваліфікація лікарів нашої клініки дозволяє опрацювати отримані дані протягом доби.

  Хірурги проходять регулярні стажування в закладах США і Європи. Засвоєний передовий закордонний досвід і впровадження власних напрацювань, створюють умови для проведення лапароскопії з метою вилучення кісти яєчника на рівні світових стандартів.

  Оскільки операція зазвичай планова, рекомендується підготовка до лапароскопії кісти яєчника. За 2 тижні бажано виключити вживання алкоголю. Почати дотримуватися правильного харчування, обмеживши багаті клітковиною продукти, слід за один-два дні до операції. Оскільки втручання проводиться під загальним наркозом, напередодні потрібно відмовитися від вечері, пити тільки воду в невеликій кількості.

  У день лапароскопії їсти забороняється – в клініку потрібно з’явитися натщесерце. Бажано зробити очисну клізму, або ж її зроблять в лікарні.


  Хід операції

  Видалення кісти яєчника лапароскопією вимагає установки трьох троакарів, які заводяться до черевної порожнини через проколи діаметром 10 та 5 мм. Перший – в області пупка. Він забезпечує візуальний контроль для установки інших інструментів. Насамперед проводиться огляд доступних відділів організму для максимальної реалізації діагностичних можливостей лапароскопії.

  Типові місця установки троакарів при лапароскопічній кістектомії яєчника

  Типові місця установки троакарів при лапароскопічній кістектомії яєчника

  Візуальне спостереження об’єкта операції в природних умовах – одна з незаперечних переваг. Іноді лише це дозволяє встановити точний діагноз. У випадку з пухлиноподібними утвореннями яєчників – відразу й здійснити лікувальні маніпуляції на ураженому органі.

  Прагнення хірургів клініки провести органозбережні втручання, особливо у жінок дітородного віку, реалізовано в делікатній методиці вирізання кісти. Операція проходить під відеоспостереженням, для поліпшення якості зображення до черевної порожнини закачується вуглекислий газ. Це дозволяє лікарю краще візуалізувати органи та робочий простір на моніторі. Він оцінює ситуацію й масштаб робіт, отримує уявлення про реальний розмір та локалізацію пухлини, намічає хід дій.

  Після огляду робочої області, хірург за допомогою затискача фіксує яєчник та розсікає його поверхню. При цьому важливо робити все акуратно, щоб не пошкодити первинний фолікул. Якщо розмір кісти невеликий, проводиться її аспірація. При великих новоутвореннях, порожнина кісти розкривається, промивається. Після цього видаляється її ложе, всі патологічні тканини виймаються в ендоконтейнері та відправляються на гістологію.

  Після вилучення кісти яєчника, операційне поле оглядається на предмет гемостазу. Троакари послідовно видаляються, проколи закриваються.

  Методика виключає резекцію тканин яєчника, тому відпадає потреба в накладанні швів на паренхіму органу. Мінімалізм втручання запобігає розвитку спайок.

  Реабілітаційний період

  Якщо лапароскопічне видалення кісти яєчника пройшла успішно, жінку виписують вже після 3-х днів перебування в стаціонарі. Вставати можна на наступний день, але першим часом призначаються анальгетики для зняття больового синдрому. Зазвичай реабілітаційний період триває 1 місяць. Протягом цього терміну жінці рекомендується виключити активні спортивні тренування, підняття важких предметів і статеві контакти. Також слід бути акуратніше під час водних процедур: не купатися у водоймах і басейнах, замість ванни використовувати душ.

  Особливості лікування в клініці, лапароскопічне видалення кісти яєчника – ціна

  Сама по собі лапароскопія при кістектомії володіє явними перевагами перед лапаротомією через відсутність неестетичних рубців на животі. Плюс, індивідуальне планування операції та сучасне обладнання дозволяють запобігти розвитку спайкових явищ.


  У клініці Біляка відчуваєш себе як удома!

  У клініці Біляка відчуваєш себе як удома!

  Здоров’я кожної жінки в клініці Біляка перебуває під контролем з боку кваліфікованого лікаря, забезпечується окремий сестринський пост. Пройти без ускладнень післяопераційний період допомагає озонотерапія: прогресивний метод фізіотерапевтичного лікування.

  Палата індивідуальна, обладнана відповідно до стандартів, прийнятих у провідних клініках світу. Харчування в клініці Біляка теж організовується з урахуванням індивідуальних особливостей кожної пацієнтки. До меню входять лише екологічно чисті, органічні продукти.

  Комплексний підхід до кожної жінки, яка звернулася за допомогою в клініку, до мінімуму скорочує післяопераційний період. Самостійно пересуватися можна вже через кілька годин після лапароскопічної кістектомії. В стаціонарі перебувати доведеться максимум три дні.

  Поєднання сучасних технологій, професійності лікарів, комфорту й доброзичливого ставлення, робить клініку Біляка однією з кращих не лише на Закарпатті, але й в Україні. Звертаючись сюди, пацієнтки не сумніваються, що вони в надійних руках!

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна кістектомія яєчника (видалення кісти) 20000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна кістектомія яєчника (видалення кісти) в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна кістектомія яєчника (видалення кісти) в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів