Кіста яєчника

Кіста яєчника

У структурі гінекологічної патології пухлиноподібні утворення яєчника зустрічаються досить часто. І у більшості випадків вони вимагають хірургічного втручання. Позбутися кісти допоможе звернення в клініку Біляка, де проводиться лапароскопічна кістектомія яєчника.

Утворення кіст яєчника пов’язано з цілим комплексом факторів, які знаходять своє відображення у їх назвах. Виділяють такі типи кіст:

 • фолікулярна;
 • кіста жовтого тіла;
 • проста (серозна);
 • параоваріальна.

Кожен вид має свої особливості щодо появи та розвитку, протікання хвороби та впливу на організм жінки. Кісти викликають безпліддя, порушення гормонального балансу, спричиняють біль, можуть запалюватися. При цьому ефективно допомогти здатне тільки хірургічне втручання.

Раніше для видалення кісти яєчника використовувався лапаротомічний доступ з розрізом довжиною до 20 см. Зазвичай видалявся яєчник повністю, в преклімактеричному періоді – яєчник з придатками.

Впровадження лапароскопічної методики значно зменшує обсяги втручання. Найпозитивніший ефект – збереження органу, адже у процесі такого втручання видаляється лише кіста.


УЗД органів малого тазу

УЗД органів малого таза

Підготовка до операції

Передопераційний період починається із діагностики. Ретельне і всебічне обстеження дозволяє спланувати хід майбутньої лапароскопічної кістектомії з урахуванням індивідуальних особливостей жінки, характеристик самої патології. До переліку обстежень входять:

 • клінічний і біохімічний аналізи крові;
 • УЗД органів малого таза, черевної порожнини та заочеревинного простору;
 • рентгенологічні методи (КТ, МРТ).

Всі ці заходи необхідно провести для верифікації діагнозу кісти та розробки плану операції по її видаленню. Часу на підготовчий період потрібно не багато, кваліфікація лікарів нашої клініки дозволяє протягом доби обробити отримані дані.

Хірурги проходять регулярні стажування у клініках США та Європи. Засвоєний передовий закордонний досвід і впровадження власних напрацювань створюють умови для проведення лапароскопічного видалення кісти яєчника на рівні світових стандартів.


Під час операції застосовується загальне знеболювання. Тому за один-два дні до операції необхідно виключити багаті клітковиною продукти, а з вечора перед самим втручанням – повне голодування.

Хід операції

Лапароскопічні операції на яєчниках вимагають встановлення трьох троакарів, які вводяться у черевну порожнину через проколи діаметром 10 і 5 мм. Перший – в області пупка. Він забезпечує візуальний контроль за встановленням інших інструментів. Зазвичай проводиться огляд доступних відділів порожнини таза для максимальної реалізації діагностичних можливостей лапароскопії.

Типові місця установки троакарів при лапароскопічній кістектомії яєчника

Типові місця установки троакарів при лапароскопічній кістектомії яєчника

Візуальне спостереження об’єкта операції в природних умовах – одна з незаперечних переваг. Іноді тільки це дозволяє встановити діагноз, а у випадку з пухлиноподібними утвореннями яєчника – відразу здійснити лікувальні маніпуляції на ураженому органі.

Прагнення хірургів клініки провести органозберігаючі втручання, особливо у жінок дітородного віку, реалізовано в делікатній методиці видалення кісти. Її порожнина розкривається та промивається. Стінка, яка залишилась, вилущується і витягується з черевної порожнини в ендоконтейнері. Методика виключає резекцію тканин яєчника, а тому відпадає потреба в накладанні швів на тканини органу. Мінімалізм втручання запобігає розвитку спайок.

Після видалення кісти яєчника операційне поле оглядається на предмет гемостазу. Троакари послідовно видаляються, проколи закриваються.

Особливості лікування в клініці

Лапароскопічна кістектомія володіє явною перевагою перед лапаротомією через відсутність неестетичних рубців на животі. До того ж, індивідуальне планування операції та сучасне обладнання дозволяють запобігти розвитку спайкових явищ.


У клініці Біляка відчуваєш себе як удома!

У клініці Біляка відчуваєш себе як удома!

Здоров’я кожної жінки в клініці Біляка знаходиться під контролем кваліфікованого лікаря, забезпечується окремий сестринський пост. Пройти післяопераційний період без ускладнень допомагає озонотерапія, прогресивний метод фізіотерапевтичного лікування.

Палата індивідуальна, обладнана згідно стандартів і норм, прийнятим у провідних клініках світу. Харчування у клініці Біляка теж організовується з урахуванням індивідуальних особливостей кожної пацієнтки. До меню входять тільки екологічно чисті продукти.

Такий комплексний підхід до кожної жінки, котра звернулася за допомогою у клініку, скорочує післяопераційний період до мінімуму. Самостійно пересуватися можна вже через кілька годин після лапароскопічної кістектомії. У стаціонарі перебувати доведеться максимум три дні.


Вартість операції: 8900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.