Зміст сторінки:

При діагнозі параоваріальні кіста, лікування проводиться хірургічним шляхом. Пацієнтці роблять операцію з видалення новоутворення. Кіста даного типу – це доброякісна пухлина, яка може формуватися поміж маткової зв’язки, труби та яєчника. Вона являє собою тонкостінний міхур, усередині якого знаходиться рідина. Зазвичай подібне утворення не схильне до переродження в рак, але може за деяких обставин може перекрутитися, загноїтися або розірватися. Тому його рекомендується видаляти.

Якщо у вас параоваріальна кіста яєчника, лікування у Клініці Біляка допоможе швидко прибрати пухлину. Для цього ми використовуємо сучасний метод оперування під назвою лапароскопія. Це безкровна операція, що дозволяє видаляти новоутворення та інші патологічні структури без великих розрізів. Після неї пацієнтки швидко відновлюються й незабаром повертаються до активного життя.

Показання до операції

Видалення параоваріальної кісти призначається пацієнткам, якщо розмір пухлини перевищує 3-4 см. У цьому випадку в неї здебільшого формується ніжка, тому виникає ризик перекруту. Зазвичай при цьому жінку турбують такі симптоми:

 • збивається менструальний цикл – виділення стають нерегулярними, їх кількість різко збільшується або зменшується;
 • турбує тягнучий біль у боку або попереку, що віддає у крижі;
 • частішає сечовипускання;
 • статевий контакт стає болючим.

Якщо в жінки виросла велика параоваріальна кіста, операція необхідна та є єдиним ефективним способом лікування. Якщо ж пустити все на самоплив, то виникає ризик перекрута. В цьому випадку новоутворення виявляється перетиснутим в області ніжки, часто перекриваючи кровотік маткової зв’язки та інших важливих структур. В результаті розвивається некроз тканин – вони відмирають, провокуючи загальну інтоксикацію організму. Жінка при цьому відчуває сильний біль у животі, в неї підвищується температура, відчувається сильне нездужання.

Кіста

Крім перекручення, при параоваріальній кісті є ризик її запалення, нагноєння або розриву. Всі ці стани небезпечні для життя й потребують негайного хірургічного втручання. Якщо при цьому вчасно не надати допомогу, жінка може втратити яєчник або придаток. Не варто доводити до таких важких наслідків. Набагато краще й безпечніше буде провести планову операцію з видалення пухлини.

Методи лікування параоваріальної кісти

Єдиним ефективним методом лікування при даному діагнозі є хірургічне видалення новоутворення. Існує 2 види операцій:

 1. раніше використовували порожнинної метод – доступ до яєчника та кісти здійснювався через великий розріз передньої черевної стінки;
 2. лапароскопія – щадна операція з доступному через невеликі проколи в животі.

Раніше всі операції при цьому діагнозі робили порожнинних методом. При цьому пацієнтка втрачала багато крові та довго відновлювалася після обширних поразок тканин. Сьогодні «золотим стандартом» у лікуванні даної патології вважається лапароскопія. Вона дозволяє видалити новоутворення без сильного стресу для організму.

Переваги лапароскопії

На відміну від порожнинної операції, лапароскопія параоваріальної кісти:

 • не пошкоджує структуру м’язових і кісткових волокон;
 • не вимагає сильнодіючої анестезії;
 • проходить без крововтрати;
 • дозволяє контролювати кожен крок за допомогою мікро-камери з багаторазовим збільшенням;
 • виключає ризик помилки;
 • знижує рівень впливу на сусідні органи та структури;
 • дозволяє видалити пухлину, зберігаючи орган;
 • проходить без серйозних ускладнень;
 • не вимагає довгого відновлення;
 • не залишає грубих шрамів.

Лапароскопія є набагато безпечнішою ніж так звана традиційна операція. Адже під час втручання внутрішні органи не стикаються з рукавичками хірурга, перев’язочним матеріалом та повітрям. Тобто, ризик занести інфекцію зводиться практично до нуля. Після операції пацієнтка відновлюється набагато швидше й може незабаром повернутися до активного життя.

Підготовка до операції

Коли жінка звертається до Клініки Біляка, наші фахівці спочатку спілкуються з нею по телефону. До пацієнтці відразу ж приставляють медкоординатора, який складає її особисте досьє, збирає анамнез, просить надіслати результати попередніх обстежень, аналізів тощо. Потім всю цю інформацію координатор надає лікарю, який все вивчає та призначає дату прийому.

У призначений день жінка приїжджає в клініку. За необхідності ми можемо організувати трансфер від вокзалу чи летовища м. Ужгорода.

На прийомі наш гінеколог консультує пацієнтку, якщо треба –  призначає додаткові обстеження. Також в неї беруть аналізи, щоб оцінити стан організму й виключити протипоказання. Перед операцією жінку консультує анестезіолог і терапевт.

Діагностика

Лікарі Клініки Біляка рекомендують планувати підготовку до операції заздалегідь. За тиждень до неї потрібно перейти на спрощену дієту та відмовитися від прийому препаратів, що розріджують кров. З вечора перед лапароскопією краще не їсти, а в день її проведення – повністю відмовитися від їжі та пиття.

Як проходить кістектомія

Лапароскопічна операція з видалення параоваріальної кісти проводиться під наркозом. Пацієнтку привозять до операційної, укладають на стіл, дають обрану анестезію. Потім хірург приступає до операції:

 1. Робить декілька проколів у передній черевній стінці.
 2. Вставляє в ці отвори лапароскопічні інструменти.
 3. Закачує до черевної порожнини вуглекислий газ – це підіймає черевну стінку та покращує видимість.
 4. Оглядає робоче поле за допомогою вбудованої мікро-камери.
 5. Виділяє кісту й перетинає її біля ніжки.
 6. Розкриває новоутворення та вилущує його.
 7. Витягує видалені тканини через ендоконтейнер.
 8. Виймає інструменти. Закриває проколи.

Методика дозволяє видаляти навіть великі кісти швидко та без зайвих травм.

Відновлення після операції у Клініці Біляка

Коли видалення параоваріальної кісти яєчника завершено, пацієнтку відвозять до палати інтенсивної терапії та підключають до реанімаційного апарату. Наступного дня її переводять до одномісної комфортної палати, дозволяють вставати й ходити. Зазвичай жінка проводить у стаціонарі Клініки Біляка 3 дні. Весь цей час за нею цілодобово наглядає медперсонал, їй роблять перев’язки, уколи та інші необхідні процедури. Також всім пацієнтам в стаціонарі надається здорове екологічно чисте харчування.

Після виписки жінка повністю відновлюється приблизно за 1 місяць. Протягом цього терміну їй рекомендується відмовитися від:

 • важкої їжі;
 • активних фізичних тренувань;
 • сексу;
 • сауни та лазні;
 • плавання у басейнах та водоймах;
 • солярію;
 • прийняття ванни.

Через місяць після операції потрібно прийти на контрольний прийом до гінеколога.

Переваги лікування у Клініці Біляка

Наш медичний центр давно практикує малоінвазивні операції в області гінекології, урології, загальної хірургії та онкології. Тут працюють досвідчені лікарі, які відточили свої хірургічні навички до рівня досконалості. До того ж вони постійно підвищують професіоналізм, стажуючись в США та Європі.

Звертаючись до нашої клініки, пацієнти отримують:

 • щадні ефективні операції за допомогою сучасного обладнання;
 • комфортні умови перебування у стаціонарі;
 • постійний догляд та повний супровід;
 • усі необхідні процедури;
 • збалансоване харчування.

При цьому вони не витрачають зайвого – адже весь пакет послуг включений у вартість операції. Щоб дізнатися подробиці, зв’яжіться з нами!


Джерела:

 1. Демидов В.Н., Гус А.И., Адамян Л.В. Кисты придатков матки и доброкачественные опухоли яичников. М, 1999.
 2. Damle L.F., Gomez-Lobo V. Giant paraovarian cysts in young adolescents: a report of three cases // Journal of Reproductive Medicine. – 2012.
 3. Белоглазова С.Е. Хирургическое лечение образований яичников лапароскопическим доступом / С.Е. Белоглазова, З.Р. Зурабиани, С. Ш. Джабраилова // Акушерство и гинекология. 1995.
 4. Кох Л.И. Хирургическая лапароскопия в лечении кист яичников и его придатков / Л.И. Кох, Л.К. Деркачева // Тез. докл. Сиб. науч.-практ. конф. по эндоскопической хирургии и терапевтической эндоскопии, 30-31 января 1996. Новокузнецк, 1996.
Назва послуги Вартість, грн
Лікування параоваріальної кісти 13200

 В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

Поширені запитання

Скільки коштує Лікування параоваріальної кісти в Клініці Біляка?

Лікування параоваріальної кісти в Клініці Біляка коштує 13200 грн.

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів