Зміст сторінки:

При діагнозі кіста придатка яєчка, лікування проводять хірургічним способом – видаляють новоутворення. Доброякісну пухлину даного типу називають сперматоцеле, вона формується у сім’яній протоці, голівці або хвості придатка зі сперми. Новоутворення являє собою порожнину округлої форми з фіброзної оболонкою та рідиною всередині. Розростаючись, вона може перекривати сім’явивідний канал та знижувати чоловічу фертильність, аж до безпліддя. Тому лікарі рекомендують її видаляти.

В Клініці Біляка проводять видалення кісти придатка яєчка з високою точністю та акуратністю. Наші хірурги використовують сучасні щадні методики оперування. Головний пріоритет для нас – провести операцію з комфортом для пацієнта й зберегти йому репродуктивну функцію.

Показання до видалення сперматоцеле

Зазвичай лікарі призначають видалення кіст, які розростаються і порушують відтік насінної рідини. Через це захворювання може викликати серйозне ускладнення – чоловіче безпліддя. Також великі кісти можуть викликати розвиток водянки яєчка (гідроцеле), запалитися, нагноїться та навіть розірватися. У таких випадках стан пацієнта сильно погіршується й вимагає екстреного хірургічного втручання. Набагато краще видалити новоутворення у плановому режимі, щадними методами.

Зверніться до уролога, якщо відчуваєте біль та важкість у мошонці, з одного або обох боків. Ці симптоми вказують на розвиток сперматоцеле. Також лікарі Клініки Біляка рекомендують проходити профілактичний урологічний огляд 1-2 рази на рік. Це допоможе виявити кісту на ранніх стадіях та видалити її з мінімальними наслідками для організму.

Лікування кісти придатка яєчка

Підготовка до операції

Коли пацієнт звертається до нашої клініки, спочатку з ним спілкується по телефону медкоординатор. Він уточнює скарги, просить вислати на електронну пошту результати попередніх обстежень. Все це вноситься до особової справи, яку ми заводимо на пацієнта, й передається лікарю. Він, у свою чергу, призначає дату прийому.

У призначений день чоловік приходить до клініки – за необхідності ми можемо організувати трансфер від вокзалу чи летовища м Ужгорода. Лікар консультує пацієнта, якщо треба, проводить додаткові обстеження:

 • пальпацію;
 • УЗД;
 • діафаноскопію.

Ця діагностика дозволяє безпомилково підібрати метод, яким буде проводитися операція видалення кісти придатка яєчка. Також перед тим, як її призначити, в пацієнта беруть необхідні аналізи, його консультує наш терапевт і за необхідності інші фахівці.

Методи операцій при сперматоцеле

При діагнозі кіста придатка яєчка операція може виконуватися такими методами:

 • Сперматоцелеектомія – хірургічне втручання з доступом через мошонку. Лікар робить невеликий надріз, потім розкриває кісту та вилущує її разом з капсулою. Потім перетинає судини, вшиває пошкоджені тканини й накладає пов’язку. Операція проводиться під місцевим наркозом тане вимагає госпіталізації.
 • Лапароскопія – сучасний оперативний метод, що дозволяє отримати доступ до придатків яєчка через проколи. У них хірург вводить інструменти, потім оглядає робоче поле за допомогою мікро-камери й видаляє кісту. Процедура проходить без крововтрати та пошкодження тканин, не вимагає накладення швів та не травмує орган. Після неї пацієнт швидко відновлюється.
 • Голчаста аспірація – спеціальною голкою лікар проколює кістозний міхур та відкачує рідину зсередини.
 • Склеротерапія – вміст кісти відкачують за допомогою ін’єкційної голки, а потім її порожнину заповнюють склерозуючим препаратом, який склеює стінки. Сьогодні таке лікування застосовується вкрай рідко через ризик розвитку безпліддя та інших ускладнень.
 • Лазерне видалення кісти яєчника в чоловіків – хірург робить невеликий надріз мошонки та вводить до нього голку зі світлодіодним волокном. На кісту впливають лазерним випромінюванням, яке випаровує її тканини.

У Клініці Біляка використовуються сучасні та максимально безпечні методи видалення новоутворень. Наші хірурги для кожного пацієнта підбирають індивідуальний підхід.

Особливості лікування у клініці

При діагнозі кіста придатків яєчок у чоловіків операція в Клініці Біляка проводиться щадними сучасними методами. Головне завдання, яке ставлять перед собою наші лікарі – це не просто прибрати пухлину, але й зберегти чоловікові репродуктивну функцію. Тому ми використовуємо лише ті операції, які дозволяють відновити нормальний відтік сім’яної рідини.

Особливості лікування в клініці

Основні переваги лікування у нашій клініці:

 • сучасне операційне обладнання;
 • кваліфіковані хірурги, що стажувалися у США та Європі;
 • доброзичливе ставлення до пацієнтів;
 • комфортні умови у стаціонарі.

Більш детальну інформацію ви зможете дізнатися, записавшись на консультацію!

Джерела:

 1. Саркисян Д.В., Виноградов И.В. Современный взгляд на лечение кист придатка яичка как фактора обструктивной азооспермии. Вестник урологии. 2019
 2. Епанчинцева Е.А., Селятицкая В.Г., Свиридова М.А., Лутов Ю.В. Медико-социальные факторы риска бесплодия у мужчин. Андрология и генитальная хирургия. 2016
 3. Lord PH. A bloodless operation for spermatocoele or cyst of the epididymis. Br J Surg. 1970
 4. Kauff man EC, Kim HH, Tanrikut C, Goldstein M. Microsurgical spermatocelectomy: technique and outcomes of a novel surgical approach. J Urol. 2011
 5. Кадыров З.А., Шихов С.Д. Обзор методов лечения гидроцеле. Андрология и генитальная хирургия. 2013


Назва послуги Вартість, грн
Лікування кісти придатка яєчка 20000

 В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

Поширені запитання

Скільки коштує Лікування кісти придатка яєчка в Клініці Біляка?

Лікування кісти придатка яєчка в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів