Блокування каменем загального жовчного протоку

Блокування каменем загальної жовчної протоки

Зміст сторінки:

Лапароскопічна холедохолітотомія – малоінвазивна операція, під час якої здійснюється видалення каменів із жовчних проток. Під час втручання, доступ до черевної порожнини здійснюється через невеликі проколи в животі. Лапароскопія дозволяє виймати навіть великі конкременти, при цьому зберігши внутрішні органи.

Раніше, блокування каменем головного протока (холедоха) при жовчнокам’яній хворобі ставало приводом для великого хірургічного втручання з лапаротомічним розрізом. І лише наприкінці XX століття була розроблена малоінвазивна методика усунення каменів безпосередньо з просвіту жовчовивідних шляхів.

Техніку найменш травматичного втручання – лапароскопічну холедохолітотомію – досконало засвоїли фахівці клініки Біляка м. Ужгорода.

Показання до операції

Проводити таку операцію необхідно в наступних випадках:

 • рецидиви калькульозного холециститу;
 • повторні печінкові кольки;
 • велика кількість конкрементів у жовчовивідних шляхах;
 • коли камінь міцно вклинився й повністю зупинив відтік жовчі.

Будь-який з цих станів може спричинити холестаз й механічну жовтяницю. З огляду на це камені в жовчних протоках і печінці обов’язково мають видалятися. Консервативного лікування для даної патології не існує – рух конкрементів може спровокувати критичні стани, що загрожують життю. Тому чим раніше відкладення будуть вилучені, тим краще.

Підготовка до операції

Дуже відповідальний етап, оскільки саме він передбачає вивчення випадку і складання плану оперативного втручання.

Конкременти при ретроградній холангіографії

Конкременти при ретроградній холангіографії

Адже камені утворюються на тлі тривалого запалення – холециститу, а цей процес часто змінює анатомічну конфігурацію проток і їх будову. З’являються спайки, деформації та рубцеві зміни всередині самих жовчовивідних шляхів.

До переліку обов’язкових обстежень входять:

 • огляд та опитування кваліфікованим лікарем;
 • клінічні аналізи крові та сечі;
 • біохімічні дослідження (печінкові проби);
 • визначення показників системи згортання крові;
 • УЗД органів черевної порожнини, малого таза й заочеревинного простору;
 • комп’ютерна чи магнітно-резонансна томографія;
 • контрастна холангіографія.
Типові місця проколів для лапароскопічної холедохолітотомії

Типові місця проколів для лапароскопічної холедохолітотомії

Усі дослідження проводяться професійними фахівцями з використанням сучасного апарату УЗД експертного класу. Отримані дані дозволяють встановити сам факт наявності конкрементів, їх розташування й кількість.

Іноді доводиться лікувати напад хронічного холециститу (печінкову кольку), і лише потім планувати втручання.

Лапароскопічна холедохолітотомія проводиться на органах черевної порожнини під загальним знеболенням. Тому для підготовки кишківника завчасно обмежуються продукти, здатні спровокувати газоутворення, а напередодні операції призначається голодування.

  Хід операції

  Базові методики передбачають двоетапне або одноетапне втручання. За першим варіантом спочатку усувають холедохолітіаз, а потім здійснюють лапароскопічну холецистектомію. Інший сценарій передбачає одномоментне видалення жовчного міхура і звільнення холедоха від блокуючого конкременту.

  Оптимальний варіант підбирається індивідуально для кожного пацієнта, при цьому враховується вік, давність захворювання й результати передопераційного обстеження.

  Варіант проведення літоекстракції

  Варіант проведення літоекстракції

  Загальний алгоритм передбачає наступні етапи:

  1. Робляться 4 проколи передньої черевної стінки діаметром до 1 см кожен, через які в порожнину живота вводиться мініатюрна відеокамера з джерелом світла й хірургічні інструменти.
  2. Виділяють шийку пузиря, його протоки (накладають кліпсу для запобігання міграції каменів) і судинний пучок.
  3. За цим орієнтиром знаходять спільний холедох й заздалегідь підводять до нього ендоконтейнер.
  4. Мікроножицями розсікають стінку холедоха на 1 см вздовж, камені відразу поміщають у контейнер і потім виймають мішечок через один із проколів.
  5. Капілярна кровотеча зупиняється електрокоагуляцією.
  6. Через розріз стінки заводять фіброхоледохоскоп і оглядають загальну протоку, щоби переконатися в тому, що його просвіт звільнено по всій довжині.
  7. У порожнину холедоха встановлюється дренаж, розріз зашивається шовним матеріалом, що самостійно розсмоктується, але за сприятливих умов, можна обійтися й без дренування.
  8. Наостанок здійснюється класична лапароскопічна холецистектомія.

  Звичайно, у кожному окремому випадку хід втручання буде коригуватися, адже може бути різний діаметр протоки, різні кількість і розміри конкрементів.

  Т-подібний дренаж холедоху за Кером

  Т-подібний дренаж холедоху за Кером

  У будь-якому випадку, можна бути впевненим у професійності лікарів нашої клініки: фахівці мають величезний власний досвід і регулярно проходять стажування в провідних клініках Європи та США. Досягненню видатних успіхів сприяє й сучасне обладнання, наявне в клініці Біляка.

  Завдяки майстерності хірургів, лапароскопічна холедохолітотомія триває близько півтори години й проходить без крововтрати, післяопераційних ускладнень.

  Переваги лапароскопії при холедохолітотомії

  Коли потрібно видалити камінь у жовчній протоці, операція із застосуванням лапароскопічної методики є оптимальним рішенням. Вона має ряд переваг перед класичним порожнинним втручанням:

  • мінімальний травматизм м’язових волокон і шкіри – завдяки тому, що замість великого розрізу використовується 4 проколи малого діаметра;
  • відсутність больового синдрому в післяопераційному періоді;
  • мінімальна крововтрата під час операції;
  • можливість контролювати перебіг операції за допомогою спеціального оптичного устаткування – лапароскопа;
  • швидке відновлення – до 3 днів перебування в стаціонарі;
  • відсутність ризику післяопераційних ускладнень – гриж і спайок;
  • косметичний ефект – після втручання не залишається грубих шрамів, а місця проколів швидко гояться.

  Завдяки сучасному лапароскопічному обладнанню, що використовується в клініці Біляка, вдається повністю прибрати конкременти з максимальною акуратністю. Тому пацієнти швидко й легко відновлюються.

  Реабілітація після лапароскопічної холедохолітотомії

  Коли пацієнт виходить із наркозу, того ж дня йому дозволено вставати й ходити. Першої доби рекомендується тільки пити воду, на наступний день можна вводити в раціон легку їжу – овочеві бульйони, каші, нежирне відварне м’ясо, сир, фрукти.

  Після виписки бажано дотримуватися дієти № 5 і приймати лікарські препарати, призначені лікарем. Також важливо виконувати гімнастику, але легку, без важких силових вправ. На місяць варто відмовитися від купання в басейнах і водоймах, перебування в лазнях і інших парних. Купання у ванній краще замінити на душ.

  Зазвичай пацієнти, яким проведена холедохолітотомія, відновлюються досить швидко. Після закінчення реабілітаційного періоду їм рекомендують вести здоровий спосіб життя і кожні півроку проходити обстеження. Дуже важливо дотримуватися правильного харчування, що дозволяє уникнути каменеутворення надалі.

  Особливості лікування в клініці

  У клініці Біляка (Ужгород) успішно видаляють конкременти із застосуванням сучасних малотравматичних методик. Досвідчені хірурги, котрі стажувалися в США і європейських країнах, підбирають для кожного пацієнта оптимальну схему лікування. Ми працюємо на принципах професіоналізму високого рівня й індивідуального підходу в лікуванні будь-яких патологічних станів. При виконанні операцій, хірурги клініки проводять усі маніпуляції з ювелірною акуратністю.

  У клініці Біляка кожен пацієнт отримує в розпорядження індивідуальну палату готельного типу, забезпечується всім необхідним – від білизни до збалансованого харчування, до складу меню входять тільки органічні продукти.

  Стан здоров’я контролює досвідчений лікар, організовується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю. Використання озонотерапії в перед і післяопераційному періоді, запобігає розвитку ускладнень і прискорює відновлення після операції.

  Пропонуємо переглянути коротке відео операції холедохолітотомії в клініці Біляка:

  Назва послуги Вартість, грн
  Лапароскопічна холедохолітотомія (видалення каменів із загальної жовчної протоки) 42000

   В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

  • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
  • цілодобовий нагляд лікаря;
  • індивідуальний медсестринський пост;
  • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
  • перебування в клініці;
  • харчування.

  Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

  Поширені запитання

  Скільки коштує Лапароскопічна холедохолітотомія (видалення каменів із загальної жовчної протоки) в Клініці Біляка?

  Лапароскопічна холедохолітотомія (видалення каменів із загальної жовчної протоки) в Клініці Біляка коштує 42000 грн.

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів