Блокування каменем загального жовчного протоку

Блокування каменем загальної жовчної протоки

Раніше, перекриття каменем головної жовчної протоки (холедоху) при жовчнокам’яній хворобі ставало приводом для здійснення великого відкритого хірургічного вручання. І лише наприкінці XX сторіччя було розроблено малоінвазивну методику усунення каменів безпосередньо з просвіту жовчовивідних шляхів.

Техніку найменш травматичного втручання – лапароскопічної холедохолітотомії – досконало опрацьовано в клініці Біляка, м Ужгорода.

Проводити операцію необхідно у таких випадках:

 • Рецидиви калькульозного холециститу.
 • Повторні печінкові кольки.
 • Велика кількість конкрементів у протоці.
 • Коли камінь вклинений та унеможливлює відтік жовчі.

Будь-який з цих станів може призвести до холестазу та механічної жовтяниці.

Підготовка до операції

Це надзвичайно відповідальний етап, оскільки саме він передбачає вивчення випадку і складання плану оперативного

Конкременти при ретроградній холангіографії

Конкременти при ретроградній холангіографії

втручання. Адже камені утворюються на фоні тривалого запалення – холециститу, а цей процес часто змінює анатомічну конфігурацію жовчних протоків та їх будову. Можуть бути спайки, деформація та рубцеві зміни всередині самих жовчовивідних шляхів.

До переліку обов’язкових обстежень входять:

 • Огляд та опитування кваліфікованим лікарем.
 • Клінічні аналізи крові та сечі.
 • Біохімічні дослідження – печінкові проби.
 • Визначення показників системи згортання крові.
 • УЗД органів черевної порожнини, малого таза та позаочеревинного простору.
 • Комп’ютерна чи магнітно-резонансна томограма.
 • Контрастна холангіографія.

Всі дослідження проводяться фаховими спеціалістами із використанням сучасного апарату УЗД експертного класу. Отримані дані дозволяють встановити сам факт присутності конкрементів, їх локалізацю та кількість. Інколи виникає потреба заспокоїти напад хронічного калькульозного холециститу і лише потім здійснити втручання.


Лапароскопічна холедохолітотомія проводиться на органах черевної порожнини під загальним знеболенням. Тому для підготовки кишківника завчасно обмежуються продукти, здатні спровокувати газоутворення, а напередодні операції призначається голодування.

Типові місця проколів для лапароскопічної холедохолітотомії

Типові місця проколів для лапароскопічної холедохолітотомії

Хід операції

Базові методики передбачають двоетапне чи одноетапне втручання. За першим варіантом спочатку усувають сам холедохолітіаз, а потім здійснюють лапароскопічну холецистектомію. Інший сценарій передбачає одномоментне видалення жовчного міхура та звільнення холедоху від конкременту.

Оптимальний варіант вибирається окремо для кожного пацієнта, при цьому враховується вік, давність захворювання та результати передопераційного обстеження.

Загальний алгоритм передбачає такі етапи:

 1. Робляться 4 проколи передньої черевної стінки діаметром до 1 см кожний, крізя які до порожнини живота заводяться мініатюрна відеокамера із джерелом світла та хірургічні інструменти.
 2. Виділяють шийку жовчного міхура, його протоку (накладають кліпсу щоб запобігти міграції каменів) та судинний пучок.
 3. По цим орієнтирам віднаходять загальну жовчну протоку та заздалегідь підводять до неї ендоконтейнер.

  Варіант проведення літоекстракції

  Варіант проведення літоекстракції

 4. Мікроножицями розсікають стінку холедоху на 1 см вздовж, камінці одразу поміщають до контейнеру та потім виймають через один з проколів.
 5. Капілярна кровотеча зупиняється електрокоагуляцією.
 6. Крізь розріз стінки заводять фіброхоледохоскоп та оглядають загальну жовчну протоку, щоб впевнитися у тому, що її просвіт звільнено від каменів по всій довжині.
 7. До порожнини холедоха ставиться дренаж, розріз ушивається шовним матеріалом, котрий розсмоктується. Але за сприятливих обставин можна обійтись і без дренажу.
 8. Наостанок здійснюється вже класична лапароскопічна холецистектомія.

Звичайно, у кожному окремому випадку будуть корективи алгоритму втручання, адже може бути різний діаметр проток, різна кількість та розміри конкрементів.

В будь-якому разі, можна бути впевненими у професійності лікарів нашої клініки. Адже фахівці мають величезний власний досвід та регулярно стажуються у провідних клініках Європи та США. Досягненню видатних успіхів сприяє і найсучасніше обладнання, котрим оснащено клініку Біляка.

Т-подібний дренаж холедоху за Кером

Т-подібний дренаж холедоху за Кером

Завдяки майстерності хірургів, лапароскопічна холедохолітотомія триває близько півтори години та проходить без крововтрати й післяопераційних ускладнень.


Особливості лікування в клініці

Ми працюємо на принципах високої професійності та індивідуального підходу у лікуванні будь-яких хворобливих станів. В клініці Біляка кожний пацієнт отримує індивідуальну палату готельного типу. Забезпечується всім необхідним – від білизни до збалансованого харчування, до складу меню входять лише органічні продукти.

Стан здоров’я контролює досвідчений лікар, організовується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю. Використання озонотерапії у до- та післяопераційному періоді запобігає розвитку ускладнень, пришвидшує відновлення після операції.

Завдяки комплексному підходу до лікування, тривалість перебування на стаціонарі скорочується до 2-3 діб. При виписці кожному надаються профілактичні рекомендації та кваліфіковані поради.Вартість операції: 13000 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

Пропонуємо переглянути коротке відео операції холедохолітотомії в клініці Біляка: