Блокування каменем загального жовчного протоку

Блокування каменем загального жовчного протоку

Раніше, перекриття каменем головного жовчного протоку (холедоху) при жовчнокам’яній хворобі, було приводом для здійснення великого відкритого хірургічного вручання. І лише наприкінці XX сторіччя було розроблено малоінвазивну методику усунення каменів безпосередньо з просвіту жовчовивідних шляхів.

Техніку найменш травматичного втручання – лапароскопічної холедохолітотомії – досконало опрацьовано в клініці Біляка. Проводити операцію необхідно у таких випадках:

 • Рецидиви калькульозного холециститу.
 • Повторні печінкові кольки.
 • Велика кількість конкрементів у протоку.
 • Коли камінь вклинений та унеможливлює відтік жовчі.

Будь-який з цих станів може призвести до холестазу та механічної жовтяниці.

Підготовка до операції

Це надзвичайно відповідальний етап, оскільки саме він передбачає обстеження і складання плану оперативного втручання. Адже камені утворюються на фоні тривалого запалення – холециститу, а цей процес часто змінює анатомічну конфігурацію жовчних протоків та їх будову. Це можуть бути спайки, деформація та рубцеві зміни всередині самих жовчовивідних шляхів.

Конкременти при ретроградній холангіографії

Конкременти при ретроградній холангіографії

До переліку обов’язкових обстежень входять:

 • Огляд та опитування кваліфікованим лікарем.
 • Клінічні аналізи крові та сечі.
 • Біохімічні дослідження – печінкові проби.
 • Визначення показників системи згортання крові.
 • УЗД органів черевної порожнини, малого тазу та позаочеревинного простору.
 • Комп’ютерна чи магнітно-резонансна томограма.
 • Контрастна холангіографія.

Всі дослідження проводяться фаховими спеціалістами, із використанням сучасного апарату УЗД експертного класу. Отримані дані дозволяють встановити сам факт присутності конкрементів, їх розташування та кількість. Інколи виникає потреба заспокоїти напад хронічного калькульозного холециститу і лише потім здійснити втручання.

Лапароскопічна холедохолітотомія проводиться на органах черевної порожнини під загальним знеболенням. Тому для підготовки кишківника завчасно обмежуються продукти, здатні спровокувати газоутворення, а напередодні операції призначається голодування.

Типові місця проколів для лапароскопічної холедохолітотомії

Типові місця проколів для лапароскопічної холедохолітотомії

Хід операції

Базові методики передбачають двоетапне чи одноетапне втручання. За першим варіантом спочатку усувають сам холедохолітіаз, а потім здійснюють лапароскопічну холецистектомію. Інший сценарій передбачає одномоментне видалення жовчного міхура та звільнення холедоху від конкременту.

Оптимальний варіант вибирається окремо для кожного пацієнта, при цьому враховується вік, давність захворювання та результати передопераційного обстеження.

Загальний алгоритм передбачає такі етапи:

 1. Робляться 4 проколи передньої черевної стінки діаметром до 1 см, через які до порожнини живота заводяться мініатюрна відеокамера із джерелом світла та хірургічні інструменти.
 2. Виділяють шийку жовчного міхура, його проток (накладають кліпсу щоб запобігти міграції каменів) та судинний пучок.
 3. По цим орієнтирам віднаходять загальний жовчний проток та заздалегідь підводять до нього ендоконтейнер.

  Варіант проведення літоекстракції

  Варіант проведення літоекстракції

 4. Мікроножицями розсікають стінку холедоху на 1 см вздовж, камінці одразу поміщають до контейнеру та потім виймають через один з проколів.
 5. Капілярна кровотеча зупиняється електрокоагуляцією.
 6. Крізь розріз стінки заводять фіброхоледохоскоп та оглядають загальний жовчний проток, щоб впевнитися у тому, що його просвіт звільнено по всій довжині.
 7. До порожнини холедоха ставиться дренаж, розріз ушивається шовним матеріалом, котрий розсмоктується, але за сприятливих обставин можна обійтись і без дренажу.
 8. Наостанок здійснюється вже класична лапароскопічна холецистектомія.

Звичайно, у кожному окремому випадку, будуть корективи перебігу втручання, адже може бути різний діаметр протоків, різна кількість та розміри конкрементів.

В будь-якому разі, можна бути впевненим у професійності лікарів Ужгородського духовно-медичного центру. Адже фахівці мають величезний власний досвід та регулярно стажуються у провідних клініках Європи та США. Досягненню видатних успіхів сприяє і найсучасніше обладнання, котрим оснащена клініка Біляка.

Т-подібний дренаж холедоху за Кером

Т-подібний дренаж холедоху за Кером

Завдяки майстерності хірургів, лапароскопічна холедохолітотомія триває близько півтори години та проходить без крововтрати, післяопераційних ускладнень.

Особливості лікування в клініці

Ми працюємо на засадах високої професійності та індивідуального підходу у лікуванні будь-яких хворобливих станів. В клініці Біляка кожний пацієнт отримує індивідуальну палату готельного типу. Забезпечується всім необхідним – від білизни до збалансованого харчування, до складу меню входять лише органічні продукти.

Стан здоров’я контролює досвідчений лікар, організовується індивідуальний сестринський пост реанімаційного профілю. Використання озонотерапії у до- та післяопераційному періоді попереджає розвиток ускладнень та пришвидшує відновлення після операції.

Завдяки комплексному підходу до лікування, тривалість перебування на стаціонарі скорочується до 2-3 діб. При виписці, кожному надаються профілактичні рекомендації та кваліфіковані поради.

Вартість операції: 13000 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення
 • цілодобовий нагляд лікаря
 • індивідуальний медсестринський пост
 • перев’язки і всі медсестринські маніпуляції
 • перебування в клініці
 • харчування

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції,  а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми і тд.