ВИД обстеження: МСКТ черевної порожнини з контрастним підсиленням; Контрастування в/в введено омніпак 350 Об’єм 100 мл. Побічної дії: не було. Еквівалентна доза опромінення 6,9000 мЗв

Результати обстеження:
Обстеження проведено в нативну, артеріальну, портальну та відтерміновану (на Юхв) фази. Нирки розташовані типово. Ліва нирка розмірами 72х61 х93мм, в середньому та нижньому сегментах деформована за рахунок чітко контурованого неправильної форми об’ємного тканинного утвору розмірами 58х58х67мм (передньо-задній х поперечний х краніо-каудальний), який на 1/2 свого об’єму поширюється екстраренально, однак без ознак поширення за межі заднього листка фасції Героти; утвір негомогенної структури за рахунок ексцентрично розташованої зони некрозу; при контрастуванні відзначається інтенсивне негомогенне контрастне підсилення, максимально виражено в артеріальну фазу; утвір частково компресує нирковий синус, однак, безвидимих ознак інвазії; утвір кровопостачається сегментарною гілкою ниркової артерії; параренальна жирова клітковина на рівні утвору тяжиста, помірно ущільнена; паренхіма верхнього сегменту нирки товщиною 20мм, корково-медулярна диференціація збережена.

Ренген

Права нирка розмірами – 50х58х90мм, контури чіткі, паренхіма товщиною 17мм, корково-модулярна диференціація збережена, порожниста система не розширена. Сечоводи не розширені, без патологічних включень.

Від аорти до обох нирок відходить по одній нирковій артерії діаметром: зліва – 5мм; справа – 4,5мм, на всьому протязі заповнені контрастом; в проксимальному сегменті правої нирки візуалізується пристінкова звапнена атеросклеротична бляшка, яка звужує просвіт до 3.3мм (стеноз на 25%). Ниркові вени без ознак тромбозу. Екскреторна функція обох нирок збережена.

Наднирники розташовані типово, звичайної форми:
– лівий деформований за рахунок наявної в медіальній ніжці аденоми діаметром 8мм;
– правий не потовщений без видимих патологічних утворів.

Печінка з чітким рівним контуром, краніо-каудальний розмір правої частки по середньо-ключичній лінії 230мм, паренхіма зниженої щільності (характерно для жирового гепатозу), гомогенної структури, без вогнищевих змін; внутрішньо-печінкові та позапечінкові протоки не розширені.

Жовчний міхур – контури чіткі, стінка не потовщена, вміст однорідної щільності. Селезінка з чітким, рівним контуром, розмірами – 97х39мм, паренхіма гомогенна.
Підшлункова залоза – розмірами: голівка – 23мм, тіло – 20мм, хвіст – 21мм, з чітким горбистим контуром, фрагментарної структури (характерно-для жирової інфільтрації”), без видимих вогнищевих змін, протока залози не розширена.

Ренген

3. Звапнення стінки черевної аорти та її гілок. Лімфатичні вузли черевної порожнини та заочеревинного простору не збільшені; вільної рідини в черевній порожнині не виявлено. Дивертикулярні випинання стінки всіх відіділів товстого кишківника (дивертикули діаметром 2-9мм), без ознак активного запального процесу.
Тіла хребців поперекового відділу хребта без ознак деструкції.

М’які тканини черевної стінки без особливостей.

Базальні відділи легень без видимих вогнищевих та інфільтративних змін.
Висновок: КТ-ознаки об’ємного тканинного утвору лівої нирки (наймовірніше НКР), без ознак інвазії в прилеглі структури та без видимих вогнищ вторинного ураження. Супутньо – аденома лівого наднирника, стеатогепатоз, жирова інфільтрація підшлункової залози.

План обстеження:

Консультація уролога.

Оперативні лапароскопічні операції в хірургії, урології та гінекології ми уже давно не вважаємо новинкою в своїй лікарській роботі. Для нас, завдяки багаторічному досвіду, не було труднощів у застосуванні цієї ефективної малотравматичної методики для оперативного лікування раку сечовидільної системи, особливо, раку нирки. Та все таки, не можу не привернути увагу відповідних фахівців, маю на увазі урологів, онкоурологів, лікарів комп’ютерної томографії та і хворих на труднощі, з якими ми зустрічаємось передивляючи диски та читаючи описову частину з висновками фахівців, які проводять це обстеження.

Недавно, на оперативне лапароскопічне лікування у наш медичний центр поступила пацієнтка К., 64 роки, з Львівської області . Комп’ютерне томографічне обстеження їй було проведено в «Мед центрі св. Параскеви». Після анамнезу та огляду хворої, дивимося знімки та диск проведеної комп’ютерної томографії і читаємо протокол і читаємо протокол обстеження, написаний лікаркою Предземірською О.В.

Не можу не відмітити, що уже сам протокол є вичерпною відповіддю, на основі якої без затруднень лікар може виставити достовірний діагноз, визначитись з об’ємом оперативного втручання, тобто обмежитись видаленням пухлини, чи провести нефректомію, в тому числі і в радикальному варіанті. Обстеження по системі 3Д неоціниме для визначення послідовності оперативного втручання. Ми чітко бачимо судини нирки, їх кількість та розташування, контури нирки та об`єм пухлини і її відношення до сусідніх органів і тканин, лімфатичні вузли.

Степан Біляк

Хворій проведена лапароскопічна нефректомія та видалено аденому наднирника зліва. Дуже прошу лікарів причетних до обстеження та оперативного лікування уважно прочитати протокол і взяти його за основу, бо тільки на основі такого обстеження та висвітлення його в протоколі можна зробити правильні, а не помилкові висновки. Тоді, принаймні у нас, у нас, лікарів медичного центру не буде запитань та уточнень, не буде підстав для критичних матеріалів.

Заслужений лікар України Степан Біляк