Циркумцизія (циркумцизіо) – коротко про обрізання

Циркумцизія (циркумцизіо) – коротко про обрізання

Зміст сторінки:

Всі ми знаємо, що в деяких релігійних культурах заведено робити обрізання крайньої плоті хлопчикам перших місяців життя. Цій традиції є гранично просте і буденне пояснення – гігієна. Клімат жарких країн сприяє розвитку різних інфекцій. Тому крайню плоть обрізали, щоб знизити такі ризики. Але часом виникають ситуації, коли така операція, наукова назва якої – циркумцизія, може знадобитися дорослій людині. Навіщо її робити?

Навіщо потрібно робити обрізання

Насправді, крім релігійних, причин для цієї процедури вистачає. У сучасному світі обрізання – операція, яка проводиться за цілком медичними показаннями.

Часом чоловіки йдуть на неї з гігієнічних міркувань. Після видалення крайньої плоті вироблення смегми знижується, а під складками шкіри не скупчується патогенна мікрофлора. Це позбавляє від неприємних відчуттів в жарку погоду і полегшує гігієну.

Навіщо роблять обрізання крім таких міркувань? Операція може допомогти чоловікам, котрі страждають на передчасне сім’явиверження. Зазвичай причиною такої проблеми є підвищена чутливість статевого члена. Разом з крайньою плоттю «йде» частина нервових волокон, в результаті чутливість знижується, і це допомагає збільшити тривалість статевого акту надалі.

У деяких випадках циркумцизіо призначає лікар, наприклад – щоб усунути аномалію розвитку, фімоз. Коли отвір крайньої плоті занадто вузький, головка статевого члена не може пройти крізь нього, щоб відкритися. Зазвичай дефект виявляється у хлопчиків в ранньому віці. Усувати фімоз варто якомога раніше, щоб уникнути ризику запалень.

Обрізання: «за» і «проти»

Суперечки щодо доцільності такої процедури без медичних показань не вщухають. Противники стверджують, що це знущання з маленьких дітей, котрі позбавлені права розпоряджатися своїм тілом та не розуміють, що відбувається. Прихильники ж, навпаки, агітують всіх усікати крайню плоть, незалежно від віку і релігійної приналежності. Хто ж правий?

Насправді, категоричність тут ні до чого: не можна однозначно відповісти на питання, чи варто робити обрізання. У цій операції, як і будь-який іншій, є ряд своїх плюсів і мінусів – кожен вирішує для себе.

До переваг циркумцизії відносять:

 • Менший ризик захворіти на цистит, пієлонефрит та інші хвороби сечовивідних шляхів.
 • Зменшена ймовірність онкологічних захворювань.
 • Спрощена гігієна.
 • Дещо менша сприйнятливість до ЗПСШ і ВІЛ.
 • Можливість збільшення тривалості статевого акту.
 • Більш естетичний зовнішній вигляд члена.

Однак є й недоліки:

 • Біль – обрізання це, хоч і невелике, але хірургічне втручання, яке потребує реабілітації.
 • Можливість запалення, зараження, інфекції при непрофесійному проведенні циркумцизії.
 • Ризик розвитку тромбозів і варикозу, утворення фістул та інших ускладнень.

Якщо немає медичних показань для процедури, робити її не обов’язково. Будь-яка, навіть найдрібніша деталь людського тіла продумана природою і важлива. У той же час, чоловік сам може вирішувати, як йому з нею вчинити.

Як проходить операція?

Циркумцизія відноситься до категорії нескладних  хірургічних втручань. Тому дорослим пацієнтам її часто проводять під місцевим знеболенням. Втім, показання до анестезії підбирає лікар, враховуючи індивідуальні особливості пацієнта.

Алгоритм процедури наступний:

 • Пацієнту проводиться знеболення.
 • Робиться кругове висічення крайньої плоті, при якому хірург обов’язково залишає 5-10 мм шкіри.
 • Коагулюють судини для зупинки кровотечі.
 • Накладаються шви, а зверху – асептична пов’язка.

Головне правило обрізання – довіритися кваліфікованим фахівцям. Часи, коли цю процедуру робили вдома кухонним ножем, давно в минулому. Адже від якості проведення операції залежить чоловіче здоров’я в майбутньому. У клініці Біляка проводять циркумцизію за всіма правилами та стандартами сучасної медицини. Досвідчені хірурги роблять кожен крок акуратно, накладають косметичні шви. В результаті не залишається слідів, а ризик ускладнень зводиться до нуля!