Поява датчиків для доплерографії зробила УЗД судин ніг по-справжньому доступним і інформативним способом діагностики судинних негараздів із боку нижніх кінцівок. Методика має свою специфіку, потребує спеціального обладнання, особливих знань і досвіду лікаря діагноста. Неінвазивне УЗД дослідження судин ніг дає змогу на ранніх стадіях виявляти небезпечні для життя стани: тромбози та інші патологічні процеси в поверхневих і глибоких венах нижніх кінцівок.

УЗД судин ніг

УЗД судин ніг

Коли варто пройти таке обстеження

Сучасні люди багато часу проводять у вертикальному положенні тіла, через що у венах нижніх кінцівок застоюється кров, підвищується ризик утворення тромбів.

Проблема набуває більшого значення з віком, коли зношуються клапани вен нижніх кінцівок, що призводить до варикозу. Виникає така патологія й у молодих людей. Частіше – у жінок, котрі полюбляють взуття на високих підборах.

Симптоми, за яких не завадить пройти УЗД вен нижніх кінцівок, будуть знайомі багатьом:

 • відчуття втоми в гомілках та ступнях наприкінці дня;
 • дискомфорт у ногах після тривалої ходьби;
 • легка (пастозність) або виражена набряклість стоп і гомілок під вечір;
 • поява помітної венозної сіточки під шкірою;
 • поколювання, свербіж, оніміння однієї або обох ніг;
 • блідість або потемніння шкіри нижніх кінцівок;
 • синюшність пальців;
 • відчуття постійного холоду в ділянці стоп, гомілок.

Корисним стане професійне УЗД вен нижніх кінцівок через 1–2 місяці після процедури склерозування поверхневих судин. Це допоможе переконатися, що вдалося досягти надійного результату або завчасно побачити рецидив.

Діагностична цінність методики

За умови правильного виконання, інформативність УЗД судин ніг, ціна якого вказана на сайті клініки, не поступається КТ із контрастуванням. Навпаки, ультразвук має переваги: абсолютно безпечний, вдається уникнути опромінення організму й можливих алергічних реакцій на контрастну речовину.

Діагностика судин нижніх кінцівок

Діагностика судин нижніх кінцівок

УЗД судин нижніх кінцівок показує:

 • відповідність відтоку крові по венах, у порівнянні з артеріальним притоком;
 • адекватність роботи клапанів венозних судин;
 • ділянку вени, котру можна використати в якості судинного протеза, якщо пацієнту треба здійснити операцію на судинах;
 • властивості стінки глибоких і поверхневих вен ніг;
 • розташування судин: відповідає їхній хід нормальному, або відзначаються аномалії, відхилення;
 • причину набряклості однієї ноги – чи має вона венозне походження, чи спровокована проблемами в лімфатичній системі, наприклад, унаслідок онкопатології органів малого таза;
 • наявність або відсутність тромбів у просвіті глибоких і поверхневих вен ніг.

Довідатися про стан венозного кровотоку буде корисно жінкам, котрі приймають оральні контрацептиви, а ще – людям із ризиками розладів згортанням крові. Таким пацієнтам слід час від часу проходити профілактичне УЗД вен ніг: ціна, інформативність і безпека обстеження дозволяють робити це щорічно, або частіше.

Критично важливо обстежити вени на предмет тромбів, якщо в людини виникали епізоди ішемічних інсультів або тромбоемболії легеневої артерії. До 80 % таких ситуацій спровоковані тромбами, котрі походять із системи вен і судин ніг. Процедура УЗД покаже, чи потрібно вживати заходів для профілактики цих загрозливих для життя станів.

Як проводиться обстеження

Потреби в якійсь особливій підготовці немає: обстеження проводять у день запису, перед цим не потрібно вживати жодних заходів. Єдине: лікаря потрібно повідомити, якщо людина приймає препарати, котрі змінюють систему згортання крові, або ліки, що впливають на стінку судин.

Точки прикладання датчиків

Точки прикладання датчиків

Для УЗД судин нижніх кінцівок, ноги людини звільняються від одягу. На шкіру в певних місцях наноситься підігрітий гель, котрий поліпшує проведення ультразвуку.

Сам пацієнт розташовується на кушетці, лежачи на спині, нога злегка згинається в коліні й розгортається в кульшовому суглобі назовні.

Далі, у процесі УЗД судин нижніх кінцівок, до стегна й гомілки прикладаються датчики, з яких і зчитується інформація. При цьому потрібно знати, куди прикладати датчик.

Потім нога випрямляється, і лікар знімає сенсорами інформацію про стан вен на передній її поверхні. У положенні пацієнта лежачи на животі, лікар оцінює: малу підшкірну вену, підколінну вену, задні великогомілкові та малогомілкову вени, вени задньої поверхні гомілки.

Тривалість процедури складно передбачити заздалегідь, тому що під час обстеження деякі ділянки можуть привернути до себе більш пильну увагу лікаря. Сама вартість УЗД судин ніг при цьому не змінюється й залишається такою, яка вказана на окремій сторінці сайту.

За потреби, обстеження проводять ще й у положенні стоячи. Так оцінюється адекватність клапанної системи вен.

Особливості обстеження в клініці

У клініці Біляка, в Ужгороді, УЗД вен ніг проводиться на професійному устаткуванні експертного класу. Досвідчений лікар-діагност проводить дослідження за сучасними протоколами, з дотриманням європейських рекомендацій. Датчики з підтримкою кольорового доплера надають повну інформацію про стан вен, характеристики венозного відтоку в нижніх кінцівках.

Допплер

Допплер

Також, у клініці Біляка, ультразвукове дослідження судин ніг застосовують під час планування операції з приводу варикозного розширення вен нижніх кінцівок. Обстеження входить у програму підготовки до такого втручання, потім застосовується для оцінки досягнутого результату.

Поширені запитання

Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів