Передміхурова залоза виконує багато важливих функцій, але через свої невеликі розміри й особливості розташування, погано доступна для обстеження. Щоб отримати максимально повну інформацію про її стан, в клініці Біляка, м. Ужгород, проводиться всебічне і професійне УЗД простати.

УЗД ознаки каменів простати

Камені простати на УЗД

Зміст сторінки:

Діагностичні можливості УЗД простати

Передміхурова залоза розташована не дуже зручно. Крізь стінку живота її пропальпувати не вдасться, а при доступі через ампулу прямої кишки, пальпації доступна тільки невелика задня її частина.

Значний обсяг тканини залози, включаючи перешийок, методами звичайного лікарського огляду перевірити ніяк не можна. Єдиний безпечний неінвазивний метод для цього – УЗД передміхурової залози.


Завдяки сучасному обладнанню для ультразвукової діагностики, в нашій клініці можна отримати повну інформацію про передміхурову залозу:

 • Форма. Новоутворення, особливо злоякісні, змінюють контури органу. Подібні ж прояви характерні для хронічних запальних процесів.
 • Розміри залози.
 • Об’єм всієї залози.
 • Особливості кровопостачання кожного з ділянок простати можна розглянути, ввімкнувши режим доплерографії.

При правильному проведенні обстеження, можна також зібрати інформацію про стан сім’яних пухирців – дуже дрібних утворень. Їх патологія буває частою причиною чоловічого безпліддя.

Для обстеження пацієнтів клініки Біляка застосовується сучасний апарат для УЗД діагностики експертного класу Toshiba Aplio XG. Можливості обладнання в повній мірі реалізує досвідчений лікар діагност. Наш фахівець регулярно проходить курси підвищення кваліфікації та вдосконалення знань, тому висновки завжди повні та об’єктивні.

УЗД простати та сім'яних пухирців

Розташування сім’яних пухирців

Які показання?

Деякі протоколи стверджують, що УЗД простати потрібно робити тільки тоді, коли лікар пальпує аномалію залози при дослідженні через пряму кишку. Але це – приблизно 70-75% (близько ¾) від всієї площі поверхні органу.

Тому логічніше вважати, що ультразвукове дослідження простати в профілактичних цілях показано не рідше разу на рік. При виникненні ознак розладу з боку передміхурової залози – частіше.

Жителям і гостям Ужгорода звертатися в клініку Біляка для УЗД простати можна і потрібно в таких випадках:

 • Дизуричні явища – часті позиви, слабкий струмінь сечі, нічні вставання в туалет.
 • Гостра затримка сечі.
 • Больовий синдром в області промежини.
 • Чоловіче безпліддя.
 • Домішки крові в сечі, спермі.
 • Біль при еякуляції.
 • Зміни зовнішнього вигляду сперми.

У подібних ситуаціях своєчасно та професійно проведене УЗД допомагає розібратися з патологією простати, швидше встановити точний діагноз.

  Діагностична цінність

  Складно навіть уявити, скільки захворювань і патологічних станів можуть вражати простату. Апаратура клініки дозволяє знаходити дуже багато з них:

  УЗД простати в двох режимах - сонографія та доплерографія

  Сонографія та доплерографія простати

  • Гострий простатит.
  • Абсцес простати.
  • Кісти.
  • Хронічний простатит.
  • Камені залози.
  • Доброякісну гіперплазію.
  • Злоякісні переродження (рак простати).

  Не забуваємо й про проблеми в сім’яних пухирцях: камені, абсцеси, ознаки запалення (гострого і хронічного).

  Ультразвук незамінний при ряді маніпуляцій з передміхуровою залозою – ігніпунктура кіст, біопсія.

  Скласти повну картину про стан досліджуваної ділянки органу дозволяє комбінація двох режимів УЗД: класичної сонографії та доплерографії. Перший режим характеризує стан тканин простати, а другий – показує особливості кровотоку в досліджуваній області.

  Варіанти дослідження

  Через особливості розташування передміхурової залози, зібрати про неї повну інформацію можна тільки комбінуючи кілька різних доступів:

  • Трансамбдомінальний – через передню черевну стінку в області малого таза.
  • Трансректальний – за допомогою спеціального порожнинного датчика, який заводиться в пряму кишку.

  Трансабдомінальне УЗД простати призначається при підозрі на аденому простати (ще вона відома як доброякісна гіперплазія передміхурової залози – ДГПЗ), виявляє особливості росту аденоматозних вузлів, показує розміри та обсяг органу.

  ТРУЗД простати проводиться спеціальним датчиком

  Так виглядає датчик для ТРУЗД

  Найбільшою клінічною цінністю та інформативністю володіє трансректальне УЗД, або ТРУЗД. Методика надає детальну інформацію про дрібні зміни в паренхімі простати, особливості кровотоку (в режимі доплерографії).


  При необхідності, пацієнтам клініки Біляка проводять обстеження всіма доступними способами – професіоналізм лікаря і можливості устаткування дозволяють це робити на вищому рівні.

  Методика обстеження

  Традиційні черезшкірні процедури проводяться за загальним алгоритмом – пацієнт лягає на кушетку, лікар наносить на шкіру гель і проводить УЗД, змінюючи при необхідності датчики різних видів.

  Для включення режиму доплерографії міняти нічого не потрібно, він задіюється натисканням клавіші на апараті.

  Алгоритм проведення ТРУЗД:

  • Пацієнта вкладають на лівий бік.
  • Коліна згинаються, підтягуються до живота.
  • На порожнинний датчик одягають презерватив і наносять на нього змазку.
  • Глибина, на яку заводять датчик становить 8-10 см.

   Так проходить УЗД простати

   Методика УЗД простати

  Дослідження починають з сім’яних пухирців і поступово просуваються від основи простати до її верхівки.

  Якщо на сонографії виявляються ознаки патології, лікар відразу в режимі реального часу оцінює кровообіг в підозрілій області: так можна виявити навіть маленьку пухлину і судини, котрі її живлять.

  Підготовка до дослідження

  Від пацієнта ніяких особливих заходів не потрібно.

  Якщо в план обстеження включено трансабдоминальное УЗД, то для його проведення необхідний наповнений сечовий міхур: пацієнт випиває 2-3 чашки води, дослідження починають тоді, коли виникають сильні позиви до сечовипускання.

  Висновки

  Для кожного виду патології передміхурової залози є свої УЗД ознаки. Але якщо орієнтуватися тільки на них, то значно зростає ризик діагностичної помилки. Як наслідок – неправильне лікування.

  Ефективне лікування простати неможливе без УЗД

  Якісне УЗД – основа ефективного лікування простати

  Лікар клініки Біляка після закінчення УЗД простати складає висновок, де докладно описуються всі параметри органу: і норма, і патологія. Потім наші фахівці аналізують дані, зіставляють їх зі станом пацієнта, при необхідності – призначають додаткові методи обстеження (КТ, МРТ, кров на онкомаркери).

  Так вдається на практиці реалізувати індивідуальний підхід. Оцінити його переваги може кожен: зв’яжіться з нами за телефоном +38 099 100 1003 і запишіться на прийом для професійного і кваліфікованого УЗД передміхурової залози.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів