Литотрипсия

Контактна літотрипсія

Зміст сторінки:

Літотрипсія – це сучасний щадний метод видалення каменів при сечокам’яній хворобі. Процедура базується на механічному впливі, під час якого відбувається руйнування конкрементів, їх виведення через природні шляхи або проколи. Цей спосіб лікування є безпечнішою та малотравматичною альтернативою хірургічним операціям через розріз. Він дозволяє видалити каміння без крововтрати та шрамів, а також зберегти пацієнту важливі органи й цілісність тканин.

У Клініці Біляка успішно застосовується літотрипсія для лікування пацієнтів з каменями у нирках, сечовому міхурі, сечоводі. В нас встановлено сучасне обладнання, яке дозволяє проводити дроблення великих та щільних відкладень до найдрібніших частинок. Процедура проходить без болю і пошкоджень, з максимальним комфортом для пацієнта. Залежно від кількості конкрементів, їх складу, розмірів, щільності, лікування може проходити як амбулаторно, так і в стаціонарі.

Показання до літотрипсії

Літотрипсія каменів проводиться при розмірах конкрементів від 0,5 сантиметрів. Даний спосіб дозволяє провести видалення тих відкладень, які досить великі й не можуть вийти самостійно. Якщо конкремент почне рухатися природними шляхами, то може травмувати тканини, спровокувати запалення, застій сечі, сильні болі та інші важкі ускладнення. Щоб цього не допускати, запишіться на літотрипсію, як тільки у вас виявили камені.

У нашій клініці проводиться сучасна ефективна літотрипсія каменів:

Лікарі нашої клініки проведуть обстеження й розроблять оптимальну схему видалення. Для кожного пацієнта ми підбираємо індивідуальний підхід. Головний пріоритет наших лікарів – прибрати камені з мінімальними ризиками для організму.

Методи процедури

У даного методу існує кілька типів класифікації. За способом впливу на камінь розрізняють 2 методи процедури:

 1. Контактна літотрипсія:
  1. Трансуретральна – проводиться через сечові шляхи. Тонкий зонд апарату вводять через уретру до місця розташування каменів – в сечовід, сечовий міхур, нирку. Цей контактний метод дає максимально ефективні результати, оскільки впливає на камені в безпосередній близькості.
  2. Перкутанна (черезшкірна) нефролітотрипсія – проводиться через прокол в області розташування каменів в нирці. Хірург робить невеликий прокол і вводить через нього інструмент, що дозволяє дробити камені. Цей спосіб ефективний і дозволяє забирати великі відкладення. Найчастіше він застосовується, коли конкременти знаходяться в нирках.

   Дистанционная литотрипсия

   Дистанційна літотрипсія

 2. Дистанційна літотрипсія – вплив здійснюється без проникнення. Апаратуру підводять до ділянки шкіри, максимально близькому до ураженого органу. Дистанційний спосіб найпростіший та щадний, не вимагає підготовки й реабілітації. Однак ударно-хвильова літотрипсія не така ефективна, як контактна.

Крім цього, літотрипсія класифікується за типом використовуваної енергії. Найчастіше використовуються ультразвуковий, лазерний та пневматичний спосіб.

Вибір методики робить лікар, керуючись результатами діагностики. Усе залежить від розташування каменів, їх типу, розмірів, а також загального стану організму пацієнта. Лікарі клініки безпомилково підбирають спосіб проведення процедури. У нас використовується ультразвукове та лазерне обладнання останнього покоління від німецьких брендів Dornier і Karl Storz. Ці літотриптори дозволяють видаляти конкременти будь-яких розмірів та щільності без ризиків для організму.

  6 головних переваг методики

  1. Малоінвазивність – камені видаляють без великих розрізів, через проколи або природні шляхи.
  2. Безпека – ризик ускладнень зведений до мінімуму.
  3. Висока ефективність – за допомогою процедури можна видалити 90-94% конкрементів.
  4. Відсутність болю, крововтрати, пошкодження м’яких тканин – пацієнти легко переносять літотрипсію та швидко відновлюються.
  5. Швидкість – на видалення конкрементів йде не більше 1 години.
  6. Доступність – видалити каміння з допомогою літотрипсії набагато дешевше, ніж при класичному хірургічному втручанні.

  Головна умова – провести всі маніпуляції акуратно. Тоді операція літотрипсія буде успішною та без ускладнень, а пацієнт швидко відновиться. Лікарі клініки діють з ювелірною точністю та проводять процедури максимально безпечно й ефективно.

  Як підготуватися до лікування

  Перед проведенням лікування пацієнтові проводять діагностику, щоб визначити місце розташування каменів, їх розміри, тип, форму. Також лікар призначає необхідні лабораторні аналізи.

  Пацієнти, яким призначена літотрипсія сечоводу, нирок або інших сечовивідних шляхів, повинні напередодні пити більше рідини – це полегшить дроблення конкрементів. Якщо потрібні додаткові заходи підготовки – лікар про це скаже.

  Як проходить літотрипсія

  Алгоритм, за яким виконується операція літотрипсія, залежить від методики. У Клініці Біляка ми застосовуємо контактний спосіб видалення каменів, оскільки він дає максимальну ефективність. Найчастіше конкременти дробимо лазером, адже його тонкий сфокусований промінь дозволяє зруйнувати камені будь-якої щільності.

  Перед проведенням процедури пацієнт знімає одяг та аксесуари, лягає на спеціальний стіл. Потім лікар проводить анестезію і після того літотрипсію. 

  При трансуретральному впливі алгоритм наступний:

  1. Лікар вводить до уретри ендоскоп з оптичною системою відеоспостереження, яка транслює картинку на монітор. Це дозволяє досліджувати сечові шляхи та визначити локалізацію каменів, їх кількість, розміри, форму тощо.
  2. До конкременту підводять зонд.
  3. Камені руйнуються обраним способом, найчастіше за все лазерним променем.
  4. Після того, як всі відкладення повністю подрібнені, процедуру закінчують.

  Перкутанну нефролітотрипсію виконують так:

  1. Хірург робить в області локалізації каменю невеликий прокол та вводить у нього провідник, з допомогою якого формує хід до нирки.
  2. По сформованому ходу заводиться спеціальний інструмент.
  3. Проводиться дроблення каменів з поетапним виведенням з нирки.
  4. По завершенню процедури в нирку встановлюють дренаж, який виймають наступного дня.

  Деякий час після процедури за пацієнтом потрібно спостерігати. Лікар призначає йому препарати для полегшення виведення сечі та стежить за станом. При хорошому самопочутті пацієнта відпускають додому.

  Коли не можна робити літотрипсію?

  Протипоказаннями до цієї методики лікування є:

  • гнійний пієлонефрит та інші гострі запальні процеси сечовивідних шляхів;
  • вагітність;
  • ракові пухлини органів, у яких виявлені камені;
  • гостра ниркова недостатність;
  • патології згортання крові;
  • важкі серцево-судинні патології.

  Перед тим, як призначити процедуру, наші лікарі обстежать вас, щоб виключити протипоказання. Вони проводитимуть літотрипсію лише в тому випадку, якщо вона безпечна для вашого організму.

  Особливості лікування у клініці Біляка м. Ужгород

  Клиника Биляка

  Індивідуальний підхід – візитна картка клініки Біляка

  Клініка Біляка спеціалізується на лапароскопічному й ендоскопічному лікуванні різних патологій, в тому числі й сечокам’яної хвороби. Наші лікарі стажувалися в США та Європі, де освоїли сучасні техніки видалення каменів. Вони проводять ці операції з високою точністю та акуратністю. При цьому для кожного пацієнта підбирається спосіб впливу, який краще підходить. Це дозволяє мінімізувати стрес для організму й виключити ризик ускладнень.

  У клініці встановлені літотриптори останнього покоління від Dornier і Karl Storz. Сучасне обладнання дає нам можливість руйнувати конкременти будь-якої щільності й різного типу. Ми можемо видаляти їх навіть при досить великих розмірах, при цьому вони подрібнюються в пил і легко виводяться з сечових шляхів. Після процедури наші пацієнти почуваються добре.

  Якщо ж після оперативного втручання потрібне спостереження, для цього є комфортні одномісні палати. Вони обладнані всім необхідним для спокійного відпочинку – зручними меблями, телевізорами, санвузлами. Час в них проходить непомітно!

  Щоб дізнатися ціну літотрипсії, запишіться на прийом та отримайте кваліфіковану консультацію. Після встановлення місця розташування каменю, його величини, тобто діагнозу, лікар підбере відповідний спосіб проведення процедури і озвучить ціну.

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів