Клініка Біляка Цистостомія фото 1
Сечовивідна система людини

Зміст сторінки:

Цистостомія – це хірургічна операція, під час якої створюють штучний вивідний канал із сечового міхура за допомогою спеціальної трубки – катетера або оперативним шляхом. Це необхідно для створення сполучення між сечовим міхуром і зовнішнім середовищем, завдяки чому сечу можна вивести назовні. Таке втручання показано пацієнтам, у яких із різних причин відбувається затримка сечі, а установка постійного катетера в уретру неможлива.

Існує чимало захворювань сечостатевої системи, які стають причиною до погіршення або повного припинення відтоку сечі. Переповнення сечового міхура призводить до перерозтягнення його стінок, а також здатне викликати важкі розлади з боку нирок. Такі патологічні стани шкідливі для організму й можуть становити загрозу життю людини.

У таких випадках, у клініці Біляка, м. Ужгород, здійснюють хірургічне втручання для виведення сечі назовні – цистостомію.

Показання для проведення

Установка катетера необхідна пацієнтам із серйозними патологіями сечової системи, котрі перешкоджають природному виходу сечі. Іншими словами, хірургічним шляхом створюється сполучення між порожниною сечового міхура й зовнішнім середовищем. Сеча цим шляхом виводиться назовні, де збирається в спеціальну ємність (сечоприймач).

Цистостома встановлюється у разі неможливості терміново спорожнити сечовий міхур через природні сечовивідні шляхи, а також, якщо людина перебуває у важкому стані або треба час для загоєння травм уретри.

Показання для проведення троакарної цистостомії
Показання для проведення троакарної цистостомії

Подібні ситуації можуть виникати при:

 • доброякісній гіперплазії передміхурової залози;
 • ускладненнях інфекційних хвороб сечових шляхів, що призвели до обструкції вихідного отвору сечового міхура;
 • злоякісних процесах у нижніх відділах сечовидільної системи;
 • ускладненнях сечокам’яної хвороби, коли в сечовому міхурі накопичується багато каменів, що закривають вихідний канал;
 • важких формах стриктур уретри;
 • патологічному розростанні слизової оболонки сечового міхура;
 • травмах тазової області;
 • утворенні хибних уретральних ходів;
 • серйозних неврологічних захворюваннях із неможливістю катетеризації;
 • майбутніх серйозних операціях, при яких неможливо встановити катетер в уретру.

Найбільш частим показанням до накладання цистостоми є гостра затримка сечі, котра виникає на тлі доброякісної гіперплазії простати. Для такої операції, як цистостомія, показання встановлює хірург на підставі скарг і анамнезу пацієнта, а також обстежень. Зазвичай, рішення про встановлення катетера приймається в небезпечних для життя людини станах, на які вказують наступні ознаки:

 • людина не може самостійно помочитися, навіть, докладаючи максимум зусиль;
 • з уретри виділяється кров, часто упереміш із сечею;
 • сечовий міхур при цьому болить, є відчуття його переповненості.

Термін, на який встановлюється цистостома, залежить від патології. Відповідно, її характер може бути тимчасовим чи постійним.

Підготовка до операції

Перед втручанням людина проходить діагностику, що дозволяє встановити причину затримки сечі. Для цього пацієнту роблять УЗД сечовивідної системи, а також беруть аналізи крові й сечі. Досить часто операцію роблять одразу ж, як тільки отримають результати, в екстреному порядку, тому особливої підготовки не потрібно.

  Види та техніка накладення

  Порядок проведення троакарної цистостомії
  Порядок проведення троакарної цистостомії

  Класична цистостома є дренажною трубкою, яка встановлюється через отвір у передній черевній стінці та проникає в порожнину сечового міхура.

  Раннім варіантом втручання була відкрита цистостомія. Для цього робиться пошаровий розріз черевної стінки й оболонок сечового міхура в надлобковій області. За такою методикою, дренажна трубка фіксується швами до стінки міхура і шкіри. Операція потребує загального знеболювання, має травматичний характер. До того ж, існує суттєвий ризик інфекційних ускладнень.

  У клініці Біляка практикується більш прогресивний і надійний спосіб – троакарна цистостомія. Переваги такого методу очевидні:

  • розмір отвору на шкірі – до 5 мм;
  • місцева анестезія;
  • може проводитися без додаткової підготовки хворої людини, тобто підходить для невідкладної допомоги;
  • проводиться в амбулаторних умовах і не вимагає перебування в стаціонарі.
  Використання катетера Фолея при троакарній цистостомії
  Використання катетера Фолея при троакарній цистостомії

  Цистостомія троакарна застосовується в амбулаторних умовах під місцевим наркозом. Пацієнт при цьому лежить на столі на спині. Техніка полягає в тому, що через прокол черевної стінки й сечового міхура до порожнини останнього вводиться спеціальний катетер із балоном на кінці (катетер Фолея). Після його установки, балон наповнюється повітрям, роздувається й перешкоджає випаданню катетера з міхура. Після цього троакар виймається, а катетер залишається в сечовому міхурі. Зовнішній кінець фіксується до шкірних покривів за допомогою швів.

  Дана операція досить проста й малотравматична, і все ж, в окремих випадках, можуть виникати ускладнення. До них відносять кровотечі через пошкоджені стінки сечового міхура або кишківника, а також інфікування органу. Усе залежить від професіоналізму лікарів – хороший хірург не допустить неприємних і серйозних ускладнень!

  Таким чином професіоналізм і досвід лікарів клініки Біляка дозволяють швидко й у щадному режимі усунути переповнення сечового міхура.

   Відновлення після цистостомії

   Тривалість реабілітаційного періоду залежить від методу, яким була проведена цистостомія сечового міхура.Техніка троакарного втручання дозволяє того ж дня відправити людину додому, виписавши необхідні медикаментозні препарати та надавши рекомендації. Головне при цьому – догляд за післяопераційною раною й катетером. Сеча через нього виводиться по спеціальній трубці в пластиковий пакет, прикріплений до стегна або живота.

   Починати пити воду можна відразу після операції – спочатку невеликими ковтками, поступово збільшуючи дозу. Їсти тверду їжу можна наступного дня.

   Тривалість носіння стоми визначає лікуючий лікар. Поки встановлено катетер, важливо:

   • приймати призначені лікарем препарати;
   • пити не менш, як 1,5 літри води на добу;
   • відмовитися від прийняття ванни – можна тільки душ, й акуратно;
   • щодня обробляти шкіру навколо катетера антисептичними розчинами;
   • регулярно спорожняти сечоприймач і стежити за його чистотою;
   • змінювати сечоприймач на новий щотижня або частіше;
   • стежити, щоби трубка катетера не перегиналася, що вона не перетискається й не перекручується;
   • після кожного спорожнення сечоприймача, протирати горлечко його вихідного отвору спиртом або іншим антисептиком.

   Пацієнти зазвичай запитують, як часто потрібно спорожняти сечоприймач. Це індивідуально й залежить від швидкості його наповнення. Його потрібно спустошувати, коли він наповнений наполовину. У великих ємностей це відбувається за 8 годин, у маленьких – за 4.

   Сам катетер потрібно міняти кожні 4–6 тижнів, якщо зберігається необхідність у його подальшому носінні. Це визначає лікуючий лікар під час регулярного огляду. Якщо під час носіння катетера виникли неприємні симптоми у вигляді болю в сечовому міхурі, почервоніння й набряклості навколо трубки, підвищення температури, появи крові у сечі – потрібно негайно звернутися до уролога.

   Особливості лікування в клініці

   Полегшення для хворої людини настає завдяки використанню сучасного медичного обладнання. Регулярні стажування наших лікарів у клініках розвинених країн Європи й США надають можливість ефективно застосовувати в Україні передові досягнення й напрацювання медичної науки.

   Особлива увага також приділяється індивідуальним особливостям пацієнтів. Це дозволяє Ужгородській клініці Біляка досягати унікальних результатів лікування.

   У клініці Біляка комфортно та затишно!
   У клініці Біляка комфортно та затишно!

   Процедура не займає багато часу. Після маніпуляції, пацієнта чекає індивідуальна палата, оснащена відповідно до європейських стандартів. Організовується окремий сестринський пост, за ходом відновлення забезпечується контроль з боку кваліфікованого лікаря.

   Швидкому загоєнню рани й запобіганню ускладнень сприяє озонотерапія. Сеанси цього фізіотерапевтичного методу позитивно відбиваються на післяопераційному періоді та прискорюють одужання.

   Назва послуги Вартість, грн
   Цистостомія (для невідкладного випорожнення сечовго міхура) 20000

    В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

   • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
   • цілодобовий нагляд лікаря;
   • індивідуальний медсестринський пост;
   • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
   • перебування в клініці;
   • харчування.

   Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

   Поширені запитання

   Скільки коштує Цистостомія (для невідкладного випорожнення сечовго міхура) в Клініці Біляка?

   Цистостомія (для невідкладного випорожнення сечовго міхура) в Клініці Біляка коштує 20000 грн.

   Що входить у вартість операції?

   У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
   - хірургічне та медикаментозне забезпечення
   - харчування та проживання
   - цілодобове спостереження медичного персоналу
   - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

   Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

   Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
   З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів