Сечовивідна система людини

Сечовивідна система людини

Існує багато захворювань сечостатевої системи, які призводять до погіршення або повного припинення відтоку сечі. Переповнення сечового міхура сприяє перерозтягненню його стінок, а також здатне призвести до важких розладів роботи нирок.

У таких випадках здійснюють хірургічне втручання для виведення сечі назовні – цистостомію.

Показання для проведення

Іншими словами, для відтоку рідини з сечового міхура хірургічним шляхом утворюється сполучення між його порожниною та зовнішнім середовищем. Сеча через це сполучення виводиться назовні та збирається у спеціальну ємність.

Цистостома встановлюється при неможливості самостійно спорожнити сечовий міхур через сечовивідні шляхи, якщо людина перебуває у важкому стані або для загоєння травм уретри.

Показання для проведення троакарної цистостомії

Показання для проведення троакарної цистостомії

Подібні ситуації можуть виникати при:

 • доброякісній гіперплазії передміхурової залози;
 • злоякісних процесах у нижніх відділах сечовивідної системи;
 • важких формах стриктур уретри;
 • травмах тазової ділянки;
 • важких неврологічних захворюваннях при неможливості катетеризації.

Найбільш частим показанням до встановлення цистостоми є гостра затримка сечі, спричинена доброякісною гіперплазією простати.

Термін, на який встановлюється цистостома, залежить від патології. Відповідно вона може використовуватися як тимчасово, так і носити постійний характер.

Види та техніка накладення

Порядок проведення троакарної цистостомії

Порядок проведення троакарної цистостомії

У класичному вигляді цистостома являє собою дренажну трубку, котра встановлюється через отвір на передній черевній стінці та проникає до порожнини сечового міхура.

Раніше виконувалася відкрита цистостомія. Для цього робився пошаровий розріз черевної стінки та оболонок сечового міхура у надлобковій області. Дренажна трубка фіксувалася швами до стінки міхура та шкіри. Операція потребувала загального знеболювання та носила травматичний характер. До того ж існував суттєвий ризик розвитку інфекційних ускладнень.

У клініці Біляка практикується більш прогресивний та надійний спосіб – троакарна цистостомія. Переваги такого методу очевидні:

 • розмір отвору на шкірі – до 5 мм;
 • місцева анестезія;
 • може проводитися без додаткової підготовки хворої людини, тобто підходить для невідкладної допомоги;
 • здійснюється амбулаторно та не потребує перебування у стаціонарі.
Використання катетера Фолея при троакарній цистостомії

Використання катетера Фолея при троакарній цистостомії

Техніка полягає в тому, що через прокол черевної стінки та сечового міхура до порожнини останнього вводиться спеціальний катетер на кінці з балоном (катетер Фолея). Після його встановлення балон наповнюється повітрям, роздувається та перешкоджає випадінню катетера з міхура. Зовнішній кінець фіксується до шкірного покриву.

Таким чином, професійність та досвід лікарів Духовно-медичного центру дозволяють швидко та безпечно для пацієнта усунути переповнення сечового міхура.

Особливості лікування в клініці

За рахунок використання найсучаснішого медичного устаткування набагато швидше настає полегшення для хворої людини, адже зменшується травматичність самої операції та скорочується час післяопераційного відновлення. Регулярні стажування лікарів у закордонних клініках розвинених країн Європи та США, дозволяють ефективно застосовувати в Україні передові досягнення та напрацювання медичної науки.

Особлива увага звертається на індивідуальні особливості пацієнтів. У результаті застосування унікальних методик та індивідуального підходу лікування пацієнтів в ужгородському Духовно-медичному центрі стає набагато ефективнішим.

У клініці Біляка комфортно та затишно!

У клініці Біляка комфортно та затишно!

Троакарна цистостомія не займає багато часу. Після маніпуляції пацієнта очікує індивідуальна палата, оснащена відповідно до європейських стандартів. Організовується окремий сестринський пост та забезпечується контроль за перебігом відновлення зі сторони кваліфікованого лікаря.

Швидкому загоєнню рани та попередженню ускладнень сприяє озонотерапія. Сеанси такого фізіотерапевтичного методу позитивно позначаються на післяопераційному періоді та пришвидшують одужання.

Вартість операції: 8900 грн. В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення
 • цілодобовий нагляд лікаря
 • індивідуальний медсестринський пост
 • перев’язки і всі медсестринські маніпуляції
 • перебування в клініці
 • харчування

Зверніть увагу! В інших клініках вище перераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми і тд.