Анатомічне розташування жовчного міхура в організмі людини

Анатомічне розташування жовчного міхура в організмі людини


Зміст сторінки:

Онкологічні захворювання жовчного міхура зустрічаються нечасто. Однак їх перебіг важкий, а діагностика викликає певні труднощі для загальнолікарської мережі.

Небезпеку також становлять пухлини позапечінкових жовчних протоків, які з жовчним міхуром є елементами жовчовивідних шляхів. Клініка Біляка в м. Ужгород забезпечує надійну діагностику і ефективне лікування таких пухлин.

Причини

Станів, котрі обов’язково призводили б до злоякісних захворювань жовчного міхура, не знайдено. Однак виявлено, що деякі фактори в декілька разів підвищують імовірність неопластичного процесу:

  • хронічний холецистит;
  • жовчнокам’яна хвороба;
  • похилий вік;
  • операції на жовчовивідних шляхах в анамнезі;
  • доброякісні утворення міхура.

Видно, що перелік містить явища, досить поширені в людській популяції. На жаль, ця особливість призводить до трагічних наслідків при захворюванні на рак жовчного міхура та жовчовивідних шляхів.

Клінічні прояви

Процес розвитку хвороби

Процес розвитку хвороби

Специфічних симптомів немає. Якщо згадати фактори ризику, стає зрозуміло, що перебіг злоякісного процесу буде маскуватися за клінічною картиною основного захворювання, наприклад – калькульозного холециститу.

Звичайно, що порушення відтоку жовчі негативно впливає на травлення та загальне самопочуття пацієнта. Турбуватимуть нудота, відсутність апетиту, болі в правому боці. У просунутих стадіях пухлину можна промацати через передню стінку живота.

Одним з проявів, котрий дозволяє запідозрити рак жовчного міхура, є іктеричність (жовтяниця), котра з’являється при вираженому перекритті просвіту жовчовивідних протоків. Цей процес називається механічною жовтяницею. Такий синдром виникає тоді, коли пухлина досягає значних розмірів.

Діагностика

Через особливості розвитку (на фоні тривалої хронічної патології), діагностика раку жовчного міхура часто є запізньою. Добре кровопостачання та розвинена мережа лімфатичних судин призводять до швидкого метастазування та ураження інших органів й систем.

Але регулярні огляди із застосуванням інструментальних засобів дозволяють вчасно виявити та усунути небезпечну хворобу. Звичайно ж, визначну роль грає професіоналізм та кваліфікація лікаря, котрий аналізує дані обстежень.

В ужгородській клініці Біляка індивідуальний підхід до кожного пацієнта не є пустим звуком, цей принцип покладено в основу діяльності лікувального закладу. Тому і ставлення до діагностичних процедур серйозне.


Магнітно-резонансна терапія як метод діагностики раку жовчного міхура

Магнітно-резонансна терапія як метод діагностики раку жовчного міхура

Найбільш ефективні такі діагностичні заходи:

  • УЗД органів черевної порожнини та позаочеревинного простору;
  • комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія;
  • лапароскопія.

Останній метод є візитною карткою клініки Біляка та активно використовується через свою діагностичну та лікувальну цінність. Він дозволяє візуально визначити ступінь ураження прилеглих тканин та регіонарних лімфатичних вузлів. При вдалому збігу обставин є можливість одразу провести радикальну операцію.

Лікування

Тільки хірургічне втручання може допомогти при раку жовчного міхура. Якщо захворювання виявлено вчасно, професійні фахівці клініки Біляка здатні повністю позбавити людину від ризику для життя. У клініці С.Т. Біляка методика лапароскопічної холецистектомії доведена до досконалості.


Методика лапароскопічної холецистектомії

Методика лапароскопічної холецистектомії

Маючи непересічний обсяг власного досвіду, лікарі, одначе, регулярно стажуються у провідних клініках дальнього зарубіжжя. Найновіші досягнення медичної науки США та Європи потім застосовуються в Ужгороді, на Закарпатті. Видатних результатів вдається досягати завдяки сучасному обладнанню, яке дозволяє в повній мірі реалізувати потенціал лікарів.

Поєднуючи досвід, висококласне устаткування, пильне та уважне ставлення фахівців до здоров’я кожної людини, клініка Біляка стає унікальним медичним закладом. Закладом, в якому рівень надання медичної допомоги нічим не поступається європейському чи північноамериканському.