Рак яєчка

Рак яєчка

Зміст сторінки:

Рак яєчок – це злоякісна пухлина, яка утворюється з тканин чоловічих статевих залоз, котрі містяться в мошонці. Яєчка є вкрай важливим елементом чоловічої репродуктивної системи. Вони відповідають за виробництво гормону тестостерону і сперми. Злоякісна пухлина яєчка найчастіше буває односторонньою, розвивається досить швидко й агресивно, але не так часто метастазує.

Частка раку яєчка складає 1–2 % випадків серед злоякісних новоутворень у чоловічого населення. Захворювання найчастіше розвивається у віці від 14 до 44 років. Це пов’язано з активними репродуктивними функціями організму. Частота генних порушень, що призводять до неконтрольованого розмноження клітин, безпосередньо пов’язана з процесами їх поділу. Тому після чоловічого клімаксу й частота раку яєчка сильно знижується.

В Ужгородській клініці Біляка гарантують європейські стандарти лікування чоловікам будь-якого віку.

Причини хвороби

Дане захворювання вважається відносно «молодим», точні його причини до кінця не виявлені. Але є ряд чинників, котрі провокують розвиток пухлини в чоловічих статевих залозах.

Виділено групу ризику:

 • чоловіки з крипторхізм (якщо одне або обидва яєчка не опустилися в мошонку, ймовірність отримати рак яєчка становить 22 %);
 • аномалії розвитку одного або обох яєчок (коли вони занадто маленькі, недостатньо або надмірно щільні й т. і.);
 • травма яєчка у віддаленій перспективі може спровокувати пухлину у 20 % випадків;
 • підвищують ризик і генетичні захворювання (синдром Клайнфельтера);
 • порушення синтезу сперми в силу різних причин;
 • сімейна схильність (нерідко трапляється розвиток захворювання в кровних родичів);
 • запальні захворювання яєчок, особливо – хронічні;
 • порушення гормонального балансу, пов’язані з підвищеним рівнем гонадотропіну;
 • вплив канцерогенів і радіації;
 • наявність пухлини з одного боку, у декого з чоловіків може спровокувати двосторонній процес.

Докладне перерахування зроблено для того, щоб можна було порівняти себе з цією групою. Якщо в чоловіка присутні перераховані фактори ризику, хоча б один, то йому слід проходити регулярні обстеження, націлені саме на виявлення пухлини яєчка.

Рак яєчка, порівняно з іншими видами раку, трапляється не часто. Пухлина може розвиватися як із клітин, що синтезують сперму, так і з клітин інших утворень статевих залоз. Головна особливість цих клітин у тому, що вони ростуть і розвиваються стрімко, швидко. Вони живуть за рахунок здорової тканини, руйнуючи її. Тому для злоякісної пухлини яєчок характерне досить активне і швидке зростання.

Рак яєчка у розрізі

Рак яєчка у розрізі

Класифікація раку яєчок

Природа пухлин різноманітна. У 95 % випадків відзначаються герміногенні пухлини, тобто такі, що виростають із тканин, пов’язаних із продукцією сперми. Хоча й частіше зустрічаються, але й лікуванню піддаються добре.

На решту 5 % припадають новоутворення, джерелом для яких служать клітини інших утворень статевої системи.

Семинома становить близько 50 % серед герміногенних пухлин. В інших випадках формуються утворення, що не належать до семіном. Це можуть бути тератоми, ембріональні карциноми, хоріонкарцинома, пухлини жовткового мішка, лімфоми та інші.

Також існує класифікація за ступенем розвитку пухлини. При діагнозі рак яєчка, стадій усього 4:

 • на 1-й уражаються тканини яєчка і його придатка;
 • на 2-й відбувається проростання в найближчі лімфовузли й органи;
 • на 3-й уражаються далекі лімфовузли;
 • на 4-й онкологічний процес зачіпає інші найважливіші органи й системи – печінку, легені, кісткову тканину.

  Симптоматика

  Симптоми раку яєчок у чоловіків на початкових стадіях захворювання ніяк не проявляються. Слід самостійно періодично проводити обмацування мошонки. Яєчка в нормі повинні бути рівними, гладкими, еліпсоїдної форми, еластичної консистенції, без наростів і утворень.

  Поява щільного (до дерев’янистої твердості) вузлика передує набряку і болючості яєчка, є приводом для звернення до лікаря. Біль виникає у разі переходу процесу на сім’яний канатик і повинен бути сприйнятий, як заклик до негайного обстеження в онколога. Можуть розвиватися також й інші ознаки раку яєчок:

  • гінекомастія (збільшення молочних залоз у чоловіків);
  • дискомфорт у промежині;
  • набряклість мошонки;
  • біль у паху й попереку;
  • виражена асиметрія яєчок;
  • зниження статевого потягу;
  • запалення придатка яєчка;
  • ріст волосся на обличчі та тулубі до настання періоду статевого дозрівання.

  Виявивши в себе такі, що характеризують рак яєчка, симптоми та ознаки, потрібно якомога швидше звернутися до лікаря уролога. Адже хвороба швидко прогресує, дуже важливо виявити й вилікувати її на ранніх стадіях, поки вона ще не встигла зруйнувати чоловічу репродуктивну систему й інші важливі структури організму.

  Діагностичні заходи

  Коли в пацієнта підозра на рак яєчка, діагностика проводиться із застосуванням УЗД-дослідження, біопсії, розгорнутого аналізу крові. Попри те, що у всіх випадках рак яєчка підлягає хірургічному лікуванню, іноді необхідно проводити додатково курси хіміо й рентгенотерапії.

  Діагностика семиноми (та й інших новоутворень тестикул) проводиться методом УЗД. За допомогою ультразвукового обстеження можна побачити пухлину, оцінити її локалізацію й розміри. Біопсія служить для підтвердження діагнозу, точного встановлення типу пухлини.

  Аналіз крові на онкомаркери дозволяє припустити наявність раку, але він має низьку чутливість і нерідко, навіть за наявності захворювання, дає негативний результат. Тому швидкого й точного скринінгового методу діагностики захворювання поки що не існує.

  Іноді для уточнення діагнозу лікарі призначають додаткові обстеження – КТ грудної клітини, МРТ лімфатичних вузлів. Це необхідно на пізніх стадіях хвороби, щоб оцінити ступінь інвазії пухлини.

  Операція з видалення яєчка

  Операція з видалення яєчка

  Профілактика

  Єдиний захід, спрямований на зниження ризику розвитку раку – видалення не опущеного до мошонки яєчка в період раннього статевого дозрівання. Інших заходів профілактики немає. Лише регулярне обстеження. А раннє виявлення захворювання й радикальне лікування раку яєчка в клініці Біляка в Ужгороді, підвищують до максимуму ймовірність повного виліковування.

  Лікування

  Незважаючи на те, що рак яєчка підлягає хірургічному лікуванню, інколи необхідно проводити додатково курси хіміо й рентгенотерапії. Поєднання передового досвіду фахівців і сучасне обладнання клініки Біляка, роблять можливим досягнення стандартів Європи в лікуванні раку яєчка.

  Рання діагностика раку яєчка дозволяє усунути пухлину з мінімальним втручанням і гарантує успішне одужання. Серед пацієнтів, яких починають лікувати на 1–2 стадії хвороби, відсоток повного виліковування сягає 98–99 %. На більш пізніх стадіях, прогнози, на жаль, не такі втішні, оскільки в цьому випадку уражаються лімфатичні вузли та інші органи. Тому тактика лікування багато в чому визначається ступенем розвитку пухлини.

  При виявленні ракового процесу, уражене яєчко видаляють. Це майже ніяк не впливає на здатність чоловіка займатися сексом і надалі мати дітей. Головне – усунути новоутворення, поки воно не встигло пошкодити друге яєчко.

  Обсяги хірургічного втручання залежать від розмірів і стадії пухлини. Якщо вона доброякісна й маленька, то можна видалити її зі збереженням органу. На 1-й стадії раку вирізається яєчко разом із сім’яним канатиком. На 2 стадії і далі, крім видалення органу проводиться лапароскопічна тазова лімфаденектомія.

  Особливості лікування раку яєчка в клініці Біляка в м.Ужгороді

  У клініці Біляка надають допомогу онкологічним хворим на будь-яких стадіях. Лікарі уважно аналізують ознаки раку яєчок у чоловіків, проводять комплексну діагностику, що дає найбільш точні результати. За підсумками обстеження визначається хід лікування.

  Для кожного пацієнта індивідуально підбирається обсяг втручання й заходи терапії, залежно від стадії захворювання. Хірурги клініки виконують операції з максимальною акуратністю й мінімальними обсягами втручання.

  З огляду на негативний вплив на організм, який чиниться препаратами й жорстким випромінюванням, варто пам’ятати, що клініка Біляка розташована в найменш забрудненому місці України, у Закарпатті. Зменшенню шкоди сприяють і відпрацьовані схеми озонотерапії, і використання лікарських рослин. Фітотерапії, особливо в післяопераційному періоді, приділяється дуже важлива увага.

  Лікарі, котрі працюють у нашій установі, мають європейський рівень знань і проходять регулярне навчання за кордоном. Багаторічний досвід і найсучасніше обладнання, індивідуальний і комплексний підхід до лікування кожного хворого, значно скорочують післяопераційний період і частоту рецидивів злоякісних новоутворень.

  Степан Біляк,

  з турботою про Ваше здоров’я!

  счастье

  Поширені запитання

  Скільки коштує лікування в Клініці Біляка?

  Вартість всіх операцій можна дізнатися на спеціальній сторінці сайту

  Що входить у вартість операції?

  У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
  - хірургічне та медикаментозне забезпечення
  - харчування та проживання
  - цілодобове спостереження медичного персоналу
  - перев'язки і все медсестринські маніпуляції

  Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

  Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
  З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів