Зміст сторінки

Рак статевого члену

Рак статевого члену

Пенектомія – це хірургічна операція, під час якої проводиться часткове або повне видалення статевого члену. Її проводять при злоякісних пухлинах цього органу, коли видалити новоутворення більш щадними методами не вдається можливим. Обсяги видалення залежать від стадії захворювання та ступеню ураження тканин.

Рак статевого члена – це злоякісний процес, що уражає тканини пенісу. У більшості випадків він зачіпає його головку або крайню плоть, але при прогресуванні поширюється на інші структури органу. Це захворювання за поширеністю становить 2-4% серед усіх пухлин чоловічої сечостатевої системи й найчастіше зустрічається в чоловіків старше 60 років.

У Клініці Біляка пропонують ефективне лікування раку статевого члена. Наші лікарі складають індивідуальний план операції для кожного пацієнта, намагаючись зберегти здорові тканини. У клініці застосовуються сучасні мікрохірургічні техніки, завдяки яким вдається знизити обсяги видалення, а пацієнти швидко відновлюються після операції.

Показання до пенектомії

Основним показанням до проведення цієї операції є діагноз рак статевого члена в чоловіків. Ця патологія може розвинутися при запущеному фімозі, хронічних запальних хворобах сечостатевої системи, поганій гігієні, безладному небезпечному сексі. При цьому хвороба швидко прогресує. Тому важливо вчасно звернути увагу на ознаки раку статевого члена:

 • головка статевого члена збільшується у розмірах, набуває неправильної форми, на ній з’являється шишка, виразка або вузлик;
 • збільшуються пахові лімфовузли;
 • сечовипускання стає болючим;
 • з уретри або області поразки з’являються виділення – сукровичні, гнійні або смердючі;
 • у сечі з’являються вкраплення крові;
 • болить в області промежини.

Хвороба протікає в 3 стадії. Під час її прогресування з’являється загальна симптоматика – чоловік втрачає вагу, постійно відчуває слабкість, нудоту. Дуже важливо звернути увагу на перші характерні для раку статевого члена симптоми. Чим раніше пацієнт звернеться по допомогу, тим більше шанси хоча б частково зберегти важливий орган. У Клініці Біляка пацієнтам проводять мікрохірургічні втручання, що дозволяють звести обсяг видалення до мінімуму. Це дає можливість зберегти чоловікові член та фертильність.

Підготовка до операції

Коли пацієнт звертається до Клініки Біляка по телефону, з ним спілкується медкоординатор, просить надіслати результати попередніх обстежень та аналізів. У призначений день чоловік приходить на прийом до лікаря, за необхідності лікар проводить додаткову діагностику:

 • візуальний огляд – дозволяє оцінити розміри новоутворення, його розташування;
 • УЗД – показує, наскільки глибоко проросла пухлина, які структури зачепила;
 • біопсія – лікар бере фрагмент тканин утворення, щоб визначити його тип і стадію.

За підсумками обстеження складається схема операції, пацієнт проходить консультації в терапевта, кардіолога, анестезіолога. З вечора перед пенектомією рекомендується відмовитися від їжі. У день операції не пити й не їсти.

Методи проведення операції

Техніка проведення втручання залежить від стадії раку статевого члена, локалізації пухлини й рівню залученості тканин. Наприклад, якщо онкологічний процес почався у крайній плотітаі не встиг зачепити інші структури, то чоловікові проводять циркумцизію – обрізання. Якщо вчасно видалити крайню плоть, пеніс вдається повністю зберегти, як і його функціональність.

Метод проведення операції

Метод проведення операції

Залежно від обсягу видалення, пенектомія може бути:

 1. Частковою – у цьому випадку чоловікові видаляють пухлину та прилеглі тканини з заступом не менше 2 см від кордону новоутворення. Найчастіше таку операцію проводять при діагнозі рак головки статевого члена, видаляючи її та залишаючи стовбур. У цьому випадку чоловік може продовжувати мочитися стоячи та займатися сексом. Він позбавляється чутливої ​​частини члену, але при цьому зберігає здатність до ерекції та еякуляції.
 2. Радикальною – пеніс видаляють повністю, від кінчика до основи. При цьому пацієнтові або залишають не менше 3 см кукси для сечовипускання, або виводять уретри. Іноді при цьому доводиться видалити пахові лімфовузли, щоб пухлина не поширилася на інші органи малого тазу.

Усі вилучені в ході операції тканини обов’язково відправляють на гістологію. Це дозволяє скласти подальший план лікування й визначити, чи потрібні додаткові заходи – хімічна та променева терапія.

У Клініці Біляка лікарі намагаються зберегти чоловікові статевий орган, наскільки це можливо. Але якщо ураження велике, то доводиться вдаватися до радикального видалення. Тому важливо звернутися за допомогою на ранніх стадіях хвороби – коли пухлину можна видалити з мінімальним захопленням тканин органу.

Післяопераційний період та реабілітація

Після операції у Клініці Біляка чоловік першу добу проводить у післяопераційній палаті, підключеним до реанімаційного апарату. На 2-й день його переводять до комфортної одномісної палати готельного типу, де він проводить 2-3 дня. До кожної палати приставлений медсестринський пост з цілодобовим спостереженням.

Відразу після операції пацієнту встановлюють катетер для виділення сечі, який прибирають через 1-2 дня. Потім чоловіка виписують, і починається реабілітаційний період, який триває 3-4 тижні. На цей час рекомендується відмовитися від:

 • активних спортивних тренувань, пов’язаних з підняттям тяжкості;
 • відвідування парних;
 • плавання в басейнах та водоймах;
 • солярію;
 • купання у ванні – її потрібно замінити душем.

Якщо резекція часткова, то приблизно за 4-5 місяців чоловік може повернутися до статевого життя. Досить часто пацієнтам після операції потрібна психотерапія, щоб прийняти зміни у своєму тілі. У деяких випадках за бажанням можна провести реконструюючу операцію фалопротезування або фалопластики.

Переваги лікування у клініці

Операція раку статевого члена у Клініці Біляка проводиться на сучасному обладнанні, мікрохірургічним методом Mohs. Наші хірурги пошарово січуть пухлину та прилеглі тканини, зводячи обсяги видалення до необхідного мінімуму. Ці прогресивні методики вони освоїли, стажуючись в США та Європі.

Комфорт та переваги клініки

Комфорт та переваги клініки

Після втручання пацієнти відпочивають в комфортних палатах з цілодобовим спостереженням, їм роблять необхідні процедури й надають харчування. І все це входить у вартість операції.

Назва послуги Вартість, грн
Пенектомія 42000

 В цю ціну входить повне забезпечення пацієнта на стандартний період перебування в клініці, а саме:

 • медикаментозне та хірургічне забезпечення;
 • цілодобовий нагляд лікаря;
 • індивідуальний медсестринський пост;
 • перев’язки та всі медсестринські маніпуляції;
 • перебування в клініці;
 • харчування.

Зверніть увагу! В інших клініках вищеперераховане не входить в ціну операції, а оплачується додатково, у зв’язку з чим вартість оперативного втручання значно збільшується. В доплату включають навіть перев’язки, ін’єкції, клізми й т.д.

Поширені запитання

Скільки коштує Пенектомія в Клініці Біляка?

Пенектомія в Клініці Біляка коштує 42000 грн.

Що входить у вартість операції?

У вартість операції в Клініці Біляка входить повне забезпечення пацієнта, а саме:
- хірургічне та медикаментозне забезпечення
- харчування та проживання
- цілодобове спостереження медичного персоналу
- перев'язки і все медсестринські маніпуляції

Хто в Клініці Біляка проводить операції та лікує хвороби?

Операції в Клініці Біляка проводить кандидат медичних наук, головний лікар, лікар вищої категорії - Біляк Степан Степанович
З усіма лікарями та медичним персоналом можна ознайомитися на сторінці лікарів